Tι να κανω???????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    4

    Tι να κανω???????

    Γεια σας,
    Ειμαι νεα στο forum και θα ηθελα την γνωμη σας
    Με λενε Αλεσάνδρα,ειμαι 30 χρονων,στον εργασιακο μου χωρο υπαρχει καποιος ανδρας 39 χρονων που με ελκυει αρκετα!Το προβλημα ειναι οτι δεν ενδιδει και δε ξερω τι να κανω!Στην αρχη μιλουσαμε με mail,αργοτερα βγηκαμε,στο πρωτο ραντεβου μου ειπε οτι ειναι παντρεμενος χωρισμενος χωρις παιδια,οτι ειναι μονος 5 χρονια,οτι ομολογουμενος του αρεσα παρα πολυ ως γυναικα...οτι εχει καποιες εκκρεμοτητες!
    Φυσικα κολλησα στο τελευταιο,τον ωτησα και μου απαντησε οτι υπαρχουν δυο γυναικες στην ζωη του οι οποιες τον διεκδικουν κατα καποιο τροπο (τωρα πως γινεται να εισαι μονος σου 5 χρονια και να εχεις 2 γυναικες που σε διεκδικουν δε καταλαβα ποτε).Για αυτο το λογο λοιπον μετα την εξοδο μας δε με ταραξε στα τηλ το πηρε χαλαρα...μεχρι σημερα ανταλασουμε μηνυματα μονο και καποια τηλ ανα 3 μερες..αρεσκεται στο να μου λεει συνεχεια σε ποιους αρεσω και τι ακουει για μενα (κολακευτικα) εγω φυσικα κανω την αδιαφορη,αυτο που ξεχασα να σας πω ειναι οτι οταν βγηκαμε του ειχα πει οτι προερχομαι απο μια εβδομαδα χωρισμου,οταν ειδα την αδιαφορια του θελησα να του δωσω να καταλαβει οτι η ιστορια αυτη τελειωσε!
    Που βρισκομαστε αυτη τη στιγμη?
    Επιδιωκει να ενφανιζεται την στιγμη εκεινη που νομιζει οτι εχει "εξαφανιστει πολυ καιρο" προχτες που με πηρε μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ "down" με τις "εκκρεμοτητες" του και οτι ειχε αποφασισει καποια πραγματα,οτι ειναι τυχερος ο ανθρωπος που θα ειναι μαζι μου,οτι ειμαι υπεροχη,και οταν του επιτεθηκα (γιατι αυτη η κατασταση εχει αρχιζει και με κουραζει) μου ειπε οτι δεν του εδειξα ποτε τι θελω απο αυτον!!Ειλικρινα εχω πεσει σε καποιους ανθρωπους που εχουν τα "ψυχολογικα" τους αλλα σε τετοια περιπτωση νομιζω πως συκωνω τα χερια ψηλα!!!!!Βοηθηστε με

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    23
    Αλεξάνδρα μου διαβαζοντας τον προβληματισμό σου θα σου καταγραψω τις πρωτες μου σκεψεις...
    1. Ή είναι ακόμα κολλημένος με την πρωην γυναίκα του και δεν εχει βρεθει ακομα καποια να τον κανει να ξεχασει τα προηγουμενα...
    2. Η εχει κάποιο άλλο προσωπικό προβλημα που δεν θελει να μαθευτει.
    3..Η του αρεσει να \'\'παιζει\'\' και δεν θελει άλλο σοβαρή σχεση..
    4..Η Δεν θελει να κανει σχεση με καποια απο το εργασιακο περιβαλλον.
    5 ..Και ισως και οι αλλες 2 γυναικες να ειναι απλη δικαιολογια..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    22
    Originally posted by kalima
    Γεια σας,
    Ειμαι νεα στο forum και θα ηθελα την γνωμη σας
    Με λενε Αλεσάνδρα,ειμαι 30 χρονων,στον εργασιακο μου χωρο υπαρχει καποιος ανδρας 39 χρονων που με ελκυει αρκετα!Το προβλημα ειναι οτι δεν ενδιδει και δε ξερω τι να κανω!Στην αρχη μιλουσαμε με mail,αργοτερα βγηκαμε,στο πρωτο ραντεβου μου ειπε οτι ειναι παντρεμενος χωρισμενος χωρις παιδια,οτι ειναι μονος 5 χρονια,οτι ομολογουμενος του αρεσα παρα πολυ ως γυναικα...οτι εχει καποιες εκκρεμοτητες!
    Φυσικα κολλησα στο τελευταιο,τον ωτησα και μου απαντησε οτι υπαρχουν δυο γυναικες στην ζωη του οι οποιες τον διεκδικουν κατα καποιο τροπο (τωρα πως γινεται να εισαι μονος σου 5 χρονια και να εχεις 2 γυναικες που σε διεκδικουν δε καταλαβα ποτε).Για αυτο το λογο λοιπον μετα την εξοδο μας δε με ταραξε στα τηλ το πηρε χαλαρα...μεχρι σημερα ανταλασουμε μηνυματα μονο και καποια τηλ ανα 3 μερες..αρεσκεται στο να μου λεει συνεχεια σε ποιους αρεσω και τι ακουει για μενα (κολακευτικα) εγω φυσικα κανω την αδιαφορη,αυτο που ξεχασα να σας πω ειναι οτι οταν βγηκαμε του ειχα πει οτι προερχομαι απο μια εβδομαδα χωρισμου,οταν ειδα την αδιαφορια του θελησα να του δωσω να καταλαβει οτι η ιστορια αυτη τελειωσε!
    Που βρισκομαστε αυτη τη στιγμη?
    Επιδιωκει να ενφανιζεται την στιγμη εκεινη που νομιζει οτι εχει \"εξαφανιστει πολυ καιρο\" προχτες που με πηρε μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ \"down\" με τις \"εκκρεμοτητες\" του και οτι ειχε αποφασισει καποια πραγματα,οτι ειναι τυχερος ο ανθρωπος που θα ειναι μαζι μου,οτι ειμαι υπεροχη,και οταν του επιτεθηκα (γιατι αυτη η κατασταση εχει αρχιζει και με κουραζει) μου ειπε οτι δεν του εδειξα ποτε τι θελω απο αυτον!!Ειλικρινα εχω πεσει σε καποιους ανθρωπους που εχουν τα \"ψυχολογικα\" τους αλλα σε τετοια περιπτωση νομιζω πως συκωνω τα χερια ψηλα!!!!!Βοηθηστε με
    ;) Το τι θα κάνεις είναι δικό σου θέμα, απλά ο τύπος για την ηλικία του είναι ανώριμος και πιστεύω πως δεν αξίζει. ΄Ηδη άρχισες να ταλαιπωρείσαι ψυχολογικά και δεν είναι καν σχέση...Τι θα γίνει μετά;Πιστεύω πως ξέρεις οτι δεν κάνει για σένα απλά εχεις βραχυκυκλώσει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Originally posted by kalima
    ....αυτο που ξεχασα να σας πω ειναι οτι οταν βγηκαμε του ειχα πει οτι προερχομαι απο μια εβδομαδα χωρισμου...
    Αμαν βρε Αλεξάντρα τα κάνουν αυτά τα λάθη...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Originally posted by kalima
    προχτες που με πηρε μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ \"down\" με τις \"εκκρεμοτητες\" του και οτι ειχε αποφασισει καποια πραγματα,οτι ειναι τυχερος ο ανθρωπος που θα ειναι μαζι μου,οτι ειμαι υπεροχη,και οταν του επιτεθηκα (γιατι αυτη η κατασταση εχει αρχιζει και με κουραζει) μου ειπε οτι δεν του εδειξα ποτε τι θελω απο αυτον
    Βρε Αλεξάντρα ο άνθρωπος προσπάθησε να σου κάνει ένα κοπλιμέντο και εσύ του επιτέθηκες?

  6. #6
    Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Athens
    Posts
    62
    koita alexandra m na sou pw th gnwmi m...katarxas pisteyw pws aftos o antropos ontas 39 etwn kai exontas aftous tous endiasmous anamesa se 2 kai mazi me sena 3 gynaikes an oxi anwrimos sigoura einai poli sigouros gia ton eayto tou oste na exei 3 anthropous na kremonte pano apo tis apofaseis tou...gia mena oxi esi ma kamia den axizei tetio typo antra...opos kai fenetai kai logikos o xwrismos tou...ti na sou pw egw tha sou elega na to afiseis to thema kai na proxoriseis mprosta kai eimai sigouros pws kapou ekei exw iparxei kati gia sena pou tha se oloklironei...oi sxeseis twn 2 filwn idika oi kales sxeseis einai apo ta pio diskola pragmata pou mporei na brei kaneis mi perimeneis na to breis eykola ma kai h prospathia apo monh ths einai spania glyka...eyxome ta kalitera kai eimai sigouros pws tha erthoun kiolas...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Αλεξάνδρα θα σου ήταν δύσκολο να απομακρυνθείς από κοντά του για κάποιο άλφα χρονικό διάστημα μέχρι να ισορροπίσει τα συναισθήματά του δεδομένου του χωρισμού του?

    Εκεί φαντάζομαι ότι θα ξεκαθαρίσουν οι βλέψεις του.........;)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    Aλλοι τις έχουν δύο-δύο και άλλοι τπτ. Α ρε Τασο έχεις δίκιο!!!!!!!!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    4

    SECRET, FEN, ΜΙΧΑΛΗ, SORROW, OLGA_SOUL, DEMETRIOS38

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ
    ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΚΤΙΜΩ ΠΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΒΑΣΗ....ΣΑΣ ΧΙΛΙΟΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Νά\'σαι καλά βρε ψυχή!!!!!!!;);)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Originally posted by Μιχάλης
    Originally posted by kalima
    προχτες που με πηρε μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ \"down\" με τις \"εκκρεμοτητες\" του και οτι ειχε αποφασισει καποια πραγματα,οτι ειναι τυχερος ο ανθρωπος που θα ειναι μαζι μου,οτι ειμαι υπεροχη,και οταν του επιτεθηκα (γιατι αυτη η κατασταση εχει αρχιζει και με κουραζει) μου ειπε οτι δεν του εδειξα ποτε τι θελω απο αυτον
    Βρε Αλεξάντρα ο άνθρωπος προσπάθησε να σου κάνει ένα κοπλιμέντο και εσύ του επιτέθηκες?

    Ε δεν είναι έτσι. Αυτές είναι λαμογιές. Με θες κύριε ή όχι.
    Κόψε τα σάπια.
    Και ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω (ή να κάνω) αυτό το \"στο λέω ότι με ελκύεις\"... μου φαίνεται εντελώς μπλιαχ ρε παιδιά. Την αρπάζεις τη κοπέλα και τη φιλάς εκεί που τα βλέματα έχουν λυγώσει και δε πάει άλλο. Διάλογο θ\' ανοίξουμε;

    Πάντως αυτό περί εργασιακού περιβάλλοντος είναι όντως δύσκολο. Πρέπει να τους γράψεις όλους. Πολύ δύσκολο (τι να πω, για μένα τουλάχιστον) αλλά πιο δύσκολο να μη τους γράψεις τελικά... Δεν έχουν με τι ν\' ασχοληθούνε κι ασχολούνται με σένα. Εξαιρετικά σπαστικό. Ελπίζω μέχρι να το συνηθίσω και να μη μου φαίνεται. Όταν έρχεται να με δει και της κάνουν καμιά νύξη οι πέριξ εκεί είναι που τα παίρνω. Αν κάνουν νύξεις σε μένα στα αρ.... μου.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    98
    Ένας τύπος τα είχε ταυτόχρονα με τρεις κοπέλες και ήθελε να
    αποφασίσει ποια από αυτές θα παντρευτεί.
    Τελικά τους έδωσε από 1.000.000 δρχ για να δει τι θα τα κάνουν και
    μετά να αποφασίσει.

    Η πρώτη πήγε στις μπουτίκ και τα παπουτσάδικα και τα ξόδεψε όλα.
    Μετά γύρισε και του είπε:
    Αγάπη μου τα ψώνισα όλα, για να με βλέπεις κούκλα, να με
    χαίρεσαι, να με λαχταράς και να με παίρνεις στην αγκαλιά σου, για
    να σου λέω πως σ\' αγαπώ πολύ. Εκείνος πολύ το ευχαριστήθηκε .

    Η δεύτερη πήγε στα Αντρικά είδη, του ψώνισε μεταξωτά πουκάμισα,
    γραβάτες,κομψά παπούτσια, ωραίες κάλτσες και πούρα. Μετά γύρισε και του
    είπε:

    Αγάπη μου, σου ψώνισα αυτά τα δώρα, να τα ευχαριστηθείς, εγώ δεν
    θέλω τίποτε για μένα, εσύ να είσαι καλά, και να μ\' αγαπάς μόνο,όπως κι
    εγώ σ\' αγαπώ πολύ. Εκείνος πάλι το ευχαριστήθηκε πολύ.

    Η τρίτη πήγε στο Χρηματιστήριο, αγόρασε στη μεγάλη τρέλα, το Μάρτιο
    του 1999 και κέρδισε τα τριπλά σε τρεις μέρες . Του γύρισε το 1.000.000 δρχ,
    επένδυσε τα υπόλοιπα, και σε 10 μέρες τα έκανε 40 εκατομμύρια.

    Πούλησε τις μετοχές, πήρε τα μετρητά τα έβαλε σε κοινό λογαριασμό.
    Mετά πάει και του λέει:

    Αγάπη μου, επένδυσα τα χρήματα που μου έδωσες γιατί θέλω να
    φτιάξουμε το σπίτι μας, να περάσουμε την υπόλοιπη ζωή μας μαζί και άνετα,να
    μεγαλώσουμε τα παιδιά μας χωρίς να χρειάζεται να ξεσκιζόμαστε στη δουλειά.

    Εκείνος και πάλι το ευχαριστήθηκε πολύ.
    Μετά, κάθισε και σκέφτηκε πολύ σοβαρά και για πολλές μέρες ποια να
    πάρει από τις τρεις. Ύστερα από πολλή σκέψη και περισυλλογή, στο τέλος
    αποφάσισε να παντρευτεί αυτήν που είχε τα μεγαλύτερα βυζιά...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •