Jeremy Gillitzer
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477

    Jeremy Gillitzer

    http://www.youtube.com/watch?v=exw64fry6sY&feature

    Δεν πίστευα οτι θα με άγγιζε τόσο ένα τέτοιο θέμα, αλλά πόνεσε η ψυχή μου για αυτό τον άνθρωπο. Τόσο ωραίος άντρας, τόσο γλυκός, και χάθηκε. Κάποιοι λένε ότι έφυγε μόνος, αν τον γνώριζα απο κοντά θα έκανα τα πάντα για να φάει. Χίλιες φορές να είμαι χοντρέλα και να μη μου κάνουν τα ρουχα παρά αυτό.. :''(
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    τι λες τωρα....δεν ηξερα οτι το παθαινουν και αντρες αυτο....κριμα το παλικαρι...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    κριμα πραγματικα!δεν υπαρχουν λογια..

    παντως τι ειρωνεια στο σημειο που ανοιγει το ψυγειο που ειναι γεματο φαγητα αλλα δεν τα αγγιζει και τα παιδια του τριτου κοσμου πεθαινουν γιατι δεν εχουν ουτε καν τα απαραιτητα..δεν το παω καπου απλα μου ηρθε αυτος ο συλλογισμος!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Εγώ θαύμασα τον Steve Jobs, έναν άνθρωπο πετυχημένο, που τα έβαλε όμως με το σύστημα και τους γιατρούς, τον απολύσανε από την ίδια του την εταιρία, δεν δέχτηκε λένε να κάνει εγχείρηση για τον καρκίνο του και μία από τις τελευταίες του δηλώσεις ήταν stay hungry, stay foolish (μείνετε πεινασμένοι, μείνετε χαζοί). Να'σαι καλά Steve, ο κόσμος δεν σε "έπιασε".

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Δυο-τρια αλλα βίντεο που προτείνει δίπλα, όπου τραβάει μόνος του τν εαυτό του για λίγα δεύτερα.... είναι σπαρακτικό να υπάρχουν τέτοια βίντεο σε δημόσια έκθεση στο διαδίκτυο... Η μοναξιά του και ''I miss me very much''... Γιατί κολλάει έτσι ο άνθρωπος και δε μπορεί να φάει? Μπορώ να φανταστώ να μη μπορείς να φας απο στεναχώρια ή απο σοκ και τραύμα.. Αλλά το να είσαι ήρεμος και να ξέρεις πως πρέπει να φας αλλά να αδυνατείς..
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  6. #6
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=exw64fry6sY&feature

    Δεν πίστευα οτι θα με άγγιζε τόσο ένα τέτοιο θέμα, αλλά πόνεσε η ψυχή μου για αυτό τον άνθρωπο. Τόσο ωραίος άντρας, τόσο γλυκός, και χάθηκε. Κάποιοι λένε ότι έφυγε μόνος, αν τον γνώριζα απο κοντά θα έκανα τα πάντα για να φάει. Χίλιες φορές να είμαι χοντρέλα και να μη μου κάνουν τα ρουχα παρά αυτό.. :''(

    ..κρίμα πραγματικά...
    Και ακόμη χειρότερα κρίμα που οι ανθρωποι δεν καταλαβαίνουν πως η ανορεξία ή η βουλιμία ή η παχυσαρκία είναι αρρώστιες και φτάνουν ακόμη και να χλεύαζουν ανθρώπους που πάσχουν από αυτα...:)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Δεν καταλαβαίνει ο περισσότερος κόσμος. Κοροιδεύουν, ολο με το φαγητό ασχολείσαι και τα κιλά σου, τα ρούχα, μη φας παραπάνω, τρως πολύ, βόδι... :''(
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  8. #8
    ...ξέρεις γιατί συμβαίνει αυτό φαντάζομαι.
    Γιατί δεν έχουμε παιδεία...και μιλάω για μας τους Έλληνες.
    Και όταν μιλάω για παιδεία, δεν αναφέρομαι φυσικά στη μόρφωση.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Ο άνθρωπος δε βλέπει περα απο τη μύτη του, αν δεν του χει συμβει κάτι παρόμοιο αρνειται να ανοιξει το κεφάλι του να φανταστεί το μαρτυριο και αγώνα των ανθρώπων. Όχι, πρέπει να συμβαίνει σε εσένα για να ασχοληθείς, για να ακούσεις, για να καταλάβεις, να συμπαρασταθείς. Πρέπει να αφορά την κωλάρα σου (οχι τη δικη σου Θεοφανία!) για να ασχοληθείς και να βοηθήσεις
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  10. #10
    ...δυστυχως Νατάσα δεν είναι έτσι.
    Στο εξωτερικό δεν υπάρχει αυτή η αντιμετώπιση. Μόλις προχθές ήμουν σε μια παρέα και μεταξύ άλλων φίλοι κορόιδευαν φίλη τους που φορούσε μπικίνι το καλοκαίρι ενώ έχει τοσα κιλά. Θα μου πεις, ξέρεις τι λένε μεταξύ τους στο εξωτερικό για τους παχύσαρκους πχ?
    Όχι, αλλά έχω δει ανθρώπους με πολλά κιλά έξω να περπατούν όπως γουστάρουν, (τύπου μινι, εξαλλο ντύσιμο κλπ) και να μη γυρίζει κανείς το κεφάλι του.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Καταλαβαίνω τι λες, μια φίλη που ήρθε να μείνει Ελλαδα απο το εξωτερικό, είχε χάσει τν εαυτο της εδω εξαιτίας των παραπάνω κιλών που είχε. Δε τολμούσε να φορέσει ότι φορούσε στη χώρα της και ήταν άνετη, σχεδόν δεν έβγαινε απο το σπίτι για να μην πουν κατι οι ελληνάρες μας..

    Το παλικάρι ωστόσο εδώ ήταν μια χαρά κουκλος, παραπάνω των προσδοκιών και του φυσιολογικού. Γιατί να καταλήξει σε αυτή την εικόνα για τον εαυτό του? Δε νομίζω επεδή τον πίεσε κάποιος να χάσει βάρος, κι αν εγινε έτσι το παλικάρι σύμφωνα με τις φωτογραφίες κατάφερε να φτάσει στο ''ιδανικό'' του χώρου της κωλομόδας.. Απο εκεί και πέρα? Που έχασε τη μπάλα..
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  12. #12
    ...χμ...τη μπάλα μπορεί να την έχασε για χίλιους δυο λόγους.
    Η ανορεξία είναι ψυχολογική αρρώστια που φτάνει να γίνει οργανική.
    Κάποια στιγμή παύεις να έχεις επαφή με την εικόνα σου, συνεχίζεις να μη τρως και στο τέλος ο οργανισμός αρρωσταίνει και δεν μπορεί να φάει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Ο άνθρωπος δε βλέπει περα απο τη μύτη του
    Βασικά εγώ δεν βλέπω τη μύτη μου! χαχα (πάλι μόνος μου γελάω). Για να ευθυμήσω το είπα και να επανορθώσω για την πολύ φιλοσοφία!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    407
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...δυστυχως Νατάσα δεν είναι έτσι.
    Στο εξωτερικό δεν υπάρχει αυτή η αντιμετώπιση. Μόλις προχθές ήμουν σε μια παρέα και μεταξύ άλλων φίλοι κορόιδευαν φίλη τους που φορούσε μπικίνι το καλοκαίρι ενώ έχει τοσα κιλά. Θα μου πεις, ξέρεις τι λένε μεταξύ τους στο εξωτερικό για τους παχύσαρκους πχ?
    Όχι, αλλά έχω δει ανθρώπους με πολλά κιλά έξω να περπατούν όπως γουστάρουν, (τύπου μινι, εξαλλο ντύσιμο κλπ) και να μη γυρίζει κανείς το κεφάλι του.
    Καλα στο εξωτερικο ο κοσμος οχι μονο δεν γυριζει το κεφαλι στους υπερβαρους αλλα και γενικα σε οτιδηποτε "μη φυσιολογικο". Tραβεστι, freaks και γενικα οτι θα κοιταξουμε εμεις ξανα και ξανα εξω δεν δινουν καν σημασια...βεβαια ειναι σχετικο το τι ειναι σωστο...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Το ειδα κ νταουνιαστηκα... πως ηταν κ πως εγινε.. πως καταστρεφει κ σκοτωνει η ανορεξια γαμωτο... κ μετα απο ενα σημειο δεν εχει γυρισμο..
    Ενδιαφερον παρουσιαζει κ η περιπτωση της Isabel Caro, που πεθανε στα 20 κιλα...
    http://www.youtube.com/watch?v=aTIjRxT_Y9g
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •