Πώς νιώθετε αυτά τα Χριστούγεννα? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59
  1. #16
    Δίκιο έχεις γενικά χάνεις :P Αλλά εγώ στο πρώτο έτος έτρωγα ό,τι να'ναι. Πχ μετά το φαγητό το βράδυ έτρωγα και τη σοκολάτα μου και τους ξηρούς καρπούς μου. Για να'΄μαι ειλικρινής δεν το μετάνιωσα :P Χάρηκα να τρώω εκείνη την περίοδο χιχι. Μετά τα έχασα και νιώθω καλύτερα με τον εαυτό μου εννοείται...αλλά εντάξει το βάρος αυξομειώνεται σε όλους τους ανθρώπους. Οπότε το να πάρεις κιλά νομίζω σε όλους συμβαίνει...

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    περσυ τετοια εποχη ειχα κανει παρομοιο θεμα με τιτλο Χριστουγεννιατικη Καταθλιψη. ημουν πιο χαλια βεβαια, εν αντιθεση με φετος που ανεβοκατεβαινω. οποτε δε θα χρειαστει να ανοιξω το δευτερο μερος, παρολο που δεν ειμαι οπως θα ηθελα.

    θα προτιμουσα να πηγαινα και καμια εκδρομη στα χιονια, για σκι και ξε-σκι, αλλα αφου δε παιζει στανταρ παρεα τι να γινει. κριμα απλα και στη γειτονισσα απο Βυρωνα που δε μου κατσε, αυτη χανει, εγω ημουν διαθεσιμος και γουσταρα κατι σταθερο...

    τελικα νιωθω οπως νιωθω παντα, με μια μικρη απαθεια λιγο παραπανω που ολοι γιορταζουν, προσπαθω να κανω οτι δεν συμβαινει τιποτα, γιατι δεν υπαρχει κατι να γιορτασω, αλλα ουτε και χαρα για να χαρω. αλλοι θα στολισουν το δεντρο, δε προκειται να ασχοληθω καν με αυτο. ελπιζω να μην εχουμε και πολυ κοσμο στο σπιτι, για να μην με πιασει το περσυνο κι αρχισω και κοβωμαι μονος μου, αηδιασμενος απ'το δηθεν ενδιαφερον τους.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    haldol kills....τα σπασες ;ΡρρΡρ

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Τα τελευταία χρόνια αν όχι τα σιχαίνομαι δε μου λένε τίποτα το ξεχωριστό.... ψεύτικη γιορτή προς χάρην του υπέρμετρου καταναλωτισμού έχουν γίνει και τίποτα άλλο... και άμα είσαι και μόνος ακόμη χειρότερα.... όπως είπε και μια φίλη πρόσφατα είναι μια ψεύτικη γιορτή όπου όλοι παριστάνουμε ότι όλα είναι τέλεια και χαρούμενα και φωτισμένα.... δέντρα στολισμένα στις πλατείες και λαμπιόνια στους δρόμους.... οι άστεγοι ωστόσο εξακολουθούν να είναι κάπου εκεί γύρω και οι μόνοι στα σπίτια τους αγκαζέ με τις τηλεοράσεις.... άσε που μόνο αυτές τις μέρες τρέχουμε όλοι να θυμηθούμε την αγάπη προς τον πλησίον... όλες τις υπόλοιπες χεστήκαμε αν ζει ή αν πεθαίνει....

  5. #20
    Σωστά αυτα που λες Ιρενεμαρίνα, όλοι κάνουν πως γνοιάζονται αυτους που πονάνε για να ναι στο υποτίθεται πνεύμα των γιορτών. Ενα πνεύμα που υπάρχει μόνο στα στολίδια, στις διαφημήσεις και στη ψευδαίσθηση περι πνευματος που υπάρχει μόνο στο κεφάλι μας. Χάσαμε δλδ την ουσία. Όμως υπάρχει μεσα σε όλους μας το συναίσθημα της διαφορετικότητας των χριστουγέννων άσχετα πως νοιώθουμε , καλά ή χάλια κί ασχετα αν αυτα που κανουμε έχουν σχεση με χριστουγεννα.

    Για μενα το αν θα περάσω ωραία ή όχι εξαρτάται από το αν θα ειμαι μόνος.
    γιάννης

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Χάλια νιώθω. Βλέπω χριστουγεννιάτικα δεντράκια και θέλω πολύ να τα βανδαλίσω.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Εμ... καλά τα λέω βέβαια.. πρόπερσι είχε χαλάσει μια παλιά τηλεόραση που είχα και έλεγα δε θα πάρω καινούρια θα μείνω χωρίς τηλεόραση..και κάποιες ταινίες που ήθελα να δω τις έβλεπα στον υπολογιστή μου... ε λοιπόν χαλάει ο υπολογιστής και πήγα και πήρα μια μικρή τηλεόραση μόνο και μόνο για να έχω κάτι να βλέπω τις μέρες των γιορτών.... τώρα την έχω βγάλει και πάλι από τη πρίζα...

  8. #23

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    τα Χριστουγεννα ασχετως την κατασταση μου φτιαχνουν το κεφι! ειναι ωραια ρε παιδια στολισμενα τα μαγαζια οι δρομοι υπαρχει κατι γιορτινο στην ατμοσφαιρα που σε κανει χαρουμενο και να αισιοδοξεις...αν και φετος εγω ειμαι χωρις αληθινους φιλους και χωρις ερωτα κλαψ κλαψ :(

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    27
    Δεν μου αρέσουν καθόλου. Με εκνευρίζει που πρέπει να είμαι χαρούμενη γιατί "πρέπει". Το ίδιο και το πάσχα. Που πρέπει να νιώσω την κατάνυξη έτσι γιατί "πρέπει'.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Haldol_kills wins this thread :P

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Haldol_kills wins this thread :P
    Πολύ έξυπνο σχόλιο φίλε!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    εγω παντως νιωθω καλυτερα φετος απο ο,τι περισι, που ημουν στις μαυριλες μου! :)
    ειπα να ποσταρω κατι ενα τονο λιγο πιο αισιοδοξο!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    τα Χριστουγεννα ασχετως την κατασταση μου φτιαχνουν το κεφι! ειναι ωραια ρε παιδια στολισμενα τα μαγαζια οι δρομοι υπαρχει κατι γιορτινο στην ατμοσφαιρα που σε κανει χαρουμενο και να αισιοδοξεις...αν και φετος εγω ειμαι χωρις αληθινους φιλους και χωρις ερωτα κλαψ κλαψ :(
    Χρηστο θα στις βρεξω!!!
    (σε πειραζω!)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    τα Χριστουγεννα ασχετως την κατασταση μου φτιαχνουν το κεφι! ειναι ωραια ρε παιδια στολισμενα τα μαγαζια οι δρομοι υπαρχει κατι γιορτινο στην ατμοσφαιρα που σε κανει χαρουμενο και να αισιοδοξεις...αν και φετος εγω ειμαι χωρις αληθινους φιλους και χωρις ερωτα κλαψ κλαψ :(
    Κι εμένα μου φτιάχνουν πάντα το κέφι, είναι η αγαπημένη μου γιορτή. Ακόμη και χρονιές που δεν ήμουνα και πολύ χαρούμενη, πάντα μου άρεζε αυτή η ατμόσφαιρα.
    Φέτος πάντως θα τα περάσω στο σπίτι με τον αγαπημένο μου και φίλους. Αύριο θα στολίσουμε το σπίτι και θα φτιάξουμε γλυκάκια.
    Έτσι, για να μη γράφουν μόνο αυτοί που δεν τα γουστάρουν.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Πως νιώθετε όσοι έχετε σχιζοφρένεια;
    By carrot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 74
    Last Post: 29-07-2011, 13:39
  2. Νιώθετε μοναξιά?
    By missing_mile in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 02-06-2010, 19:22
  3. πως θα τα περασετε τα Χριστουγεννα?
    By amelie74 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 25-12-2009, 14:02
  4. μοναξια.την νιωθετε και σεις?
    By ferro in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 152
    Last Post: 11-07-2009, 21:55
  5. νιωθετε σύγχυση...?
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 04-10-2006, 13:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •