διακοπή xanax
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    47

    διακοπή xanax

    καλησπέρα παιδιά περνώ εδώ και λίγο καιρό μισό xanax κάθε βραδυ επειδή όμως δεν με βοηθάει καθόλου ισα ισα όταν το περνώ παθαίνω τρελες κρίσης πανικού. θέλω να το σταματήσω τελείως.. αυτό κάνει να το κάνω απότομα? δηλαδή από σήμερα να μην πάρω καθόλου.. η θα ύπαρxη πρόβλημα?

    σας παρακαλώ δώστε μου μια απάντηση σύντομα..

  2. #2
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    77
    Καλησπέρα Gadgetakias,
    για θέματα διακοπής φαρμάκων θα πρέπει να συζητάς μόνο με τον γιατρό σου γιατί αυτός είναι που σου τα συνταγογραφεί και γνωρίζει καλά το πρόβλημά σου.
    Κανείς άλλος δεν μπορεί να σου απαντήσει σ' αυτό υπεύθυνα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Εγώ επειδή έχει τύχει να το συζητήσω με γιατρό, ξέρω ότι δεν κάνει απότομα Γκατζετάκια αλλά τα μειώνεις σιγά σιγά...σίγουρα όμως ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα από εμάς...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    47
    δεν μπορώ να επικοινωνήσω με ψυχίατρο.. γιατί την αγωγή αυτή μου την γράψανε από εφημερία νοσοκομείου.. και η ψυχίατρος που πάω τώρα μου είπε απλά να μην περνώ xanax αλλα εγώ κάνω τα δικά μου... σήμερα πήρα το μισό από το μισό ώστε να αρχίσω να το κόβω σιγά σιγά..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    47
    vsk thelo na kopso ta xanax kai na arxiso apo vdomada ta bespar 10mg

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Gadgetakias View Post
    δεν μπορώ να επικοινωνήσω με ψυχίατρο.. γιατί την αγωγή αυτή μου την γράψανε από εφημερία νοσοκομείου.. και η ψυχίατρος που πάω τώρα μου είπε απλά να μην περνώ xanax αλλα εγώ κάνω τα δικά μου... σήμερα πήρα το μισό από το μισό ώστε να αρχίσω να το κόβω σιγά σιγά..
    Μεγάλο λάθος...δεν είσαι γιατρός για να κάνεις τα δικά σου...άκου τι σου λέει η ψυχίατρος...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    μην κανεις μαλακιες μονος σου δεν εισαι γιατρος η γιατρος σου ξερει καλυτερα κ δεν κανει να κοβεις αποτομα τα φαρμακα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    ..................[πλατωνική παρένθεση]............... αν σε βοηθάνε μην τα κόψεις. thats all.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ρε συ ινσταντ τι ειναι αυτα που λες να κοψει τα φαρμακα? πας καλα? κ φυσικα κ δεν φταινε τα φαρμακα για ολα, μην γενικευουμε.. α κ δεν ειναι κοπελα, αγορι ειναι!

    εντιτ: βινς το μηνυμα το αρχικο το ειδα.. κ επ αυτου σου απαντησα.. επομενως το να το επεξεργαζεσαι οπως (λεμε τωρα) καταλαβαινεις δεν εχει κανενα απολυτως νοημα.. ελεος ειναι αυτο που κανεις με τα μηνυματα, να σβηνεις ποστς κ να ξαναγραφεις απο πανω θαρρεις κ ειμαστε μαλακες.. καιρο ηθελα να στο πω.. αντε κοφτο σε παρακαλω...
    Last edited by Lacrymosa; 07-12-2011 at 01:58.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    μην κανεις μαλακιες μονος σου δεν εισαι γιατρος η γιατρος σου ξερει καλυτερα κ δεν κανει να κοβεις αποτομα τα φαρμακα...
    re sy miso xapaki eperna ton 0,5 ka8e vrady.. apo tin stigmh pou den me voi8aei kai exw aupnies ti na kanw? na to sinexiso? smr pira to miso apo to miso kai apo aurio den pernw allo...
    twra sketo seropram... mexri na epikoinoniso me thn giatro mou :P

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ρε συ ινσταντ τι ειναι αυτα που λες να κοψει τα φαρμακα? πας καλα? κ φυσικα κ δεν φταινε τα φαρμακα για ολα, μην γενικευουμε.. α κ δεν ειναι κοπελα, αγορι ειναι!

    εντιτ: βινς το μηνυμα το αρχικο το ειδα.. κ επ αυτου σου απαντησα.. επομενως το να το επεξεργαζεσαι οπως (λεμε τωρα) καταλαβαινεις δεν εχει κανενα απολυτως νοημα.. ελεος ειναι αυτο που κανεις με τα μηνυματα, να σβηνεις ποστς κ να ξαναγραφεις απο πανω θαρρεις κ ειμαστε μαλακες.. καιρο ηθελα να στο πω.. αντε κοφτο σε παρακαλω...
    Για του λόγου το αληθές κι εγώ το είδα...κι όντως είναι έλεος το να τροποποιεί μηνύματα μετά για να βγαίνει αθώα περιστερά κι οι υπόλοιποι οι "κακοί" που τον κατηγορούνε...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Του είπα να κάνει ότι θέλει και γιατί να είναι ενοχλητικό που έγραψα πλατωνική παρένθεση; Θέλεις επεξήγηση μήπως;

    Κύκνος, δεν είπα πως οι άλλοι είναι οι κακοί και εγώ ο καλός. Το ότι στην "ομάδα" οι περισσότεροι είναι επιθετικοί το αμφισβητείς;

    Άντε τώρα μην με ερεθίζετε πρωτοχρονιάτικα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    100
    ΟΧΙ ΔΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ ...ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΤ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΑ ΟΧΙ ΔΝ Μ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΟ...10 ΦΟΡΕΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΙΝΟΜΟΥΝ ....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Για του λόγου το αληθές κι εγώ το είδα...κι όντως είναι έλεος το να τροποποιεί μηνύματα μετά για να βγαίνει αθώα περιστερά κι οι υπόλοιποι οι "κακοί" που τον κατηγορούνε...
    πες τα ρε συ.. καιρο γινεται αυτο το πραγμα κ το εχει παρατραβηξει ελεος πια...

    Quote Originally Posted by Instant View Post
    Του είπα να κάνει ότι θέλει και γιατί να είναι ενοχλητικό που έγραψα πλατωνική παρένθεση; Θέλεις επεξήγηση μήπως;

    Κύκνος, δεν είπα πως οι άλλοι είναι οι κακοί και εγώ ο καλός. Το ότι στην "ομάδα" οι περισσότεροι είναι επιθετικοί το αμφισβητείς;

    Άντε τώρα μην με ερεθίζετε πρωτοχρονιάτικα.
    πρωτον που κολλαει το "πρωτοχρονιατικα"?? 7 Δεκεμβριου εχουμε υποψιν, εκτος κ αν εισαι τελειως εκτος τοπου κ χρονου.. δευτερον κ κυριοτερο μην δουλευομαστε, στο αρχικο σου μηνυμα του λεγες να κοψει τα φαρμακα κ οτι αυτα φταινε για ολα κ πανω σ αυτο σου απαντησα, γιατι το θεωρω (και ειναι) ακυρο... τα ψεματα αλλου, εδω δεν πιανει.. το καταλαβες τωρα η να το πω κ κινεζικα??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Instant View Post
    Του είπα να κάνει ότι θέλει και γιατί να είναι ενοχλητικό που έγραψα πλατωνική παρένθεση; Θέλεις επεξήγηση μήπως;

    Κύκνος, δεν είπα πως οι άλλοι είναι οι κακοί και εγώ ο καλός. Το ότι στην "ομάδα" οι περισσότεροι είναι επιθετικοί το αμφισβητείς;

    Άντε τώρα μην με ερεθίζετε πρωτοχρονιάτικα.
    Εγώ πάντως δεν είδα την Λακρυμόζα να είναι καθόλου επιθετική...εξέφρασε απλά την αντίθεση της σ' αυτό που έγραψες και πολύ σωστά έκανε. Κι εγώ διαφωνώ μ' αυτό που είπες. Αντιθέτως εσύ λειτούργησες ύπουλα τροποποιώντας το μήνυμα σου. Για να μην πω ότι αυτό δείχνει και δειλία. Να έχεις τα κότσια να αφήσεις κάτι έτσι όπως το είπες.
    Όσο για την τελευταία φράση, γιατί θα μας κάνεις ντα;
    Last edited by Κύκνος; 07-12-2011 at 21:23.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Διακοπή Risperdal
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 105
    Last Post: 21-02-2013, 18:53
  2. διακοπή ψυχοθεραπείας
    By μαρκελα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 07-12-2011, 00:59
  3. φαρμακοθεραπεια και διακοπη!!!
    By afrula in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 23-01-2009, 01:29
  4. Διακοπη φαρμακων
    By Silmarien in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 18-01-2009, 18:35
  5. Διακοπή efexor
    By mstrouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 08-07-2008, 16:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •