ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...γι αυτό σου λέω πως βιάζεσαι.
    Άσε τον εαυτό σου ελεύθερο, μην καταπιέζεσαι. Όλοι συνηθίζουμε να εξιδανικεύουμε το άγνωστο. Βίωσε πρώτα την εμπείρια και μετά βλέπεις τι θα κάνεις. Το να φαντασιώνεσαι το σεξ με γυναίκα, το γεγονός πως θα σου αρέσει αν το κάνεις, με το να φτάσεις να απαρνηθείς τον στρέιτ εαυτό σου απέχουν έτη φωτός. Είναι σα να λες σκέφτομαι να γίνω χορτοφάγος, να απαρνηθώ το κρέας για πάντα και να μην έχεις δοκιμάσει ούτε μπρόκολο.
    Δεν είναι τελείως άγνωστο..στα 19 μου είχα μια εμπειρία αλλά όχι ολοκληρωμένη.Οπότε έχω δοκιμάσει λίγο μπρόκολο :)

  2. #17
    ακομα 19 είσαι, μέχρι να ωριμάσεις πραγματικά και με τα τόσα που θα συναντησεις στη ζωή σου ... έχει ο καιρός γυρίσματα, τωρα σκέφτεσαι έτσι μετα από μερικα χρονια μπορεί να σκέφτεσαι πολύ αλλιώς.... γι αυτο χαλάρωσε
    γιάννης

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    :S Όλοι έχουμε τα ΙΔΙΑ δικαιώματα και απορώ λίγο με την ερώτηση. Μπορεί να υπάρξει κάποιος που θα σε απορρίψει με τη πρόφαση της σεξουαλικότητας, το ίδιο άτομο όμως θα σε απέρριπτε σίγουρα αργά ή γρήγορα με κάποια άλλη πρόφαση. Είναι απο αυτα τα άτομα που θα ψάξουν λόγο να πουν κάτι για σένα, άρα με αυτή τη σκέψη και μόνο δεν αξίζει καν να ασχοληθεί το μυαλό σου με τέτοια άτομα, και δε χρειάζεται να σε απασχολεί ''τι θα πει ο κόσμος'', ο ''απόκοσμος'' θα βρει κάτι να σε υποβιβάσει ακόμα κι αν δεν έχεις πειράξει μυρμήγκι...

    Μάλλον εσένα θα σου κακοφαινόταν να άκουγες για μια οικογένεια με 2 μαμάδες ;) Εμένα καθόλου, μόνο απο την παιδαγωγική άποψη του ότι ένα παιδί χρειάζεται να μεγαλώνει έχοντας στο περιβάλλον του δυο όσο το δυνατόν πιο υγιή πρότυπα των 2 φύλων, πράγμα στο οποίο μπορεί να βοηθήσει ένα άλλο αρσενικό συγγενικό πρόσωπο.. Δεν υπάρχουν ενδείξεις πάντως μέχρι τώρα πως τα παιδιά που έχουν μεγαλώσει σε οικογένειες ομοφυλοφίλων ζημιώθηκαν κατά την ανάπτυξη.

    Το αν θα κρύβεσαι απο τον οποιοδήποτε είναι καθαρά δικό σου θέμα. Όσο άνετη κι αν ήσουν με την ομοφυλοφιλία, μπορεί οι γονείς σου να ήταν τόσο μα τόσο κολλημένοι και κλειστόμυαλοι που αν μάθαιναν κάτι τέτοιο θα το έκανα βουνό απο το τίποτα!!! Σε αυτη τη περίπτωση χρειάζεται σταδιακά να φτιάξει κάποιος την επικοινωνία ανάμεσα στα μέλη της οικογένειας. Όταν θα έρθει κάποια στιγμή όπου θα νιώθεις πως μπορείς να συζητήσεις με τους δικούς σου, το λες. Δε θα μου φαινόταν ωστόσο παράξενο να το κρύβει κάποιος μια ζωή απο τους δικούς του,όχι γιατί ντρέπεται, αλλά γιατί πολυ απλά το κεφάλι τους δεν σηκώνει και τα πιο απλά ζητήματα.

    Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί είναι τόσο ταμπού θέμα η σεξουαλικότητα. Πραγματικά, γιατί να νοιάζεσαι και να σοκάρεσαι κιόλας αν μάθεις τι βάζει ο καθένας στο βρακί του????? xD Εγώ έτσι το σκέφτομαι, δεν μπορώ να το δω αλλιώς.
    Άλλα κι άλλα δε μας σοκάρουν δλδ, πατέρες που ξυλοκοπούν κατα συρροή τα παιδιά τους στο όνομα μιας πειθαρχίας και στον έξω κόσμο το παίζουν μούρη, μας πείραξε αν ο άλλος γουστάρει να τον παίρνει απο πίσω... xD

    Κοπέλα μου, πρώτο πρώτο βήμα είναι εσύ να νιώσεις εντάξει και σίγουρη για τις επιθυμίες σου και τις επιλογές σου. Διαφορετικά ολα τα υπόλοιπα θα σου μοιάζουν βουνό, χωρίς λόγο και ειναι κριμα.. :)
    δε εμφανιζε το μυνημα μου
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 27-05-2011, 21:49
  2. Προσπαθώ και θέλω αλλά απελπίζομαι...
    By *anny* in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 20-06-2010, 16:43
  3. Θέλω να βοηθήσω αλλά......πως;;;
    By kkkk in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 22-02-2010, 13:58
  4. συγνωμη αν δεν ταιριαζει εδω αλλα θελω help
    By renouz in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 23-12-2008, 10:39
  5. Θελω να βοηθησω αλλα πως?
    By gramle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 16-05-2007, 15:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •