ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1

    ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ

    Καλησπέρα.Υπάρχει κάποια κοπέλα που να θέλει πολύ να δοκιμάσει τον ομοφυλοφιλικό έρωτα και δεν το κάνει επειδή φοβάται? Αν ναι,θα θελα πολύ να το μοιραστεί είτε εδώ ανοιχτά ή αν ντρέπεται με προσωπικό μήνυμα.
    Ο δικός μου ο φόβος είναι ότι θα πρέπει να αποδεχτώ ότι δεν θα κάνω οικογένεια (για την Ελλάδα μιλάμε) κι ότι θα πρέπει να κρύβομαι, να λέω ψέμματα και γενικότερα να αποδεχτώ έναν άλλο τρόπο ζωής.
    Ξέρω ότι προτρέχω,αλλά όλες αυτές οι σκέψεις έχουν μπλοκάρει τη ζωή μου λίγο τελευταία.Μου αρέσει το σεξ με άντρες,αλλά θέλω πολύ να το δοκιμάσω και με γυναίκα όμως οι συνέπειες αυτού του ρίσκου μου φαντάζουν τεράστιες.Κι από την άλλη,δεν μπορώ στη συγκεκριμένη φάση,να βρεθώ ερωτικά με έναν άντρα.:o
    Είναι ένα θέμα που απαιτεί λύση,γιατί καταλαβαίνω ότι δεν μπορώ να μείνω σεξουαλικά ανενεργή για μια ζωή! :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by HaMLeT-MachiNe View Post
    Καλησπέρα.Υπάρχει κάποια κοπέλα που να θέλει πολύ να δοκιμάσει τον ομοφυλοφιλικό έρωτα και δεν το κάνει επειδή φοβάται? Αν ναι,θα θελα πολύ να το μοιραστεί είτε εδώ ανοιχτά ή αν ντρέπεται με προσωπικό μήνυμα.
    κατσε δλδ ψαχνεις να κανεις ομοφυλοφιλικο ερωτα κ λες αμα καποια κοπελα θελει να σου στειλει πμ να κανονισετε? σορρυ αλλα αυτο ειναι ανεπιτρεπτο εδω να ψαχνεις δλδ να κανεις σεξ κ να ειναι σαν αγγελια.. μου θυμιζει ενα παρομοιο που ειχα ανοιξει κ ελεγα "οποιος εχει εμετικο σιροπι ας μου στειλει πμ λολ!" κατι που εκ των υστερων καταλαβα οτι ηταν λαθος μου.. εκτος αμα εννοεις κατι αλλο, οποτε ακυρη η απαντηση μου..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Εγώ κατάλαβα ότι θέλει άτομα που να συμπάσχουν μαζί της βασικά..δηλαδή να πουν πχ "κι εγώ θέλω να κάνω σεξ με γυναίκα" ή "κι εγώ νιώθω άσχημα αλλά το αντιμετωπισα έτσι..". Κάπως έτσι το κατάλαβα εγώ. Συμβουλές από άτομα που περνάνε το ίδιο εν ολίγοις.
    Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα (ακόμα)..αλλά νομίζω ότι είσαι κάπως υπερβολική. Και τι έγινε που σε ελκύουν οι γυναίκες σεξουαλικά ή και ερωτικά. Ποιος σου είπε ότι πρέπει να αλλάξεις ζωή?
    Μην τρομοκρατείσαι. Χαλαρωσε καταρχήν.
    Πόσω χρονών είσαι?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αμα ειναι ετσι τοτε πασο, λαθος καταλαβα μαλλον, sorry girl! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    κατσε δλδ ψαχνεις να κανεις ομοφυλοφιλικο ερωτα κ λες αμα καποια κοπελα θελει να σου στειλει πμ να κανονισετε? σορρυ αλλα αυτο ειναι ανεπιτρεπτο εδω να ψαχνεις δλδ να κανεις σεξ κ να ειναι σαν αγγελια.. μου θυμιζει ενα παρομοιο που ειχα ανοιξει κ ελεγα "οποιος εχει εμετικο σιροπι ας μου στειλει πμ λολ!" κατι που εκ των υστερων καταλαβα οτι ηταν λαθος μου.. εκτος αμα εννοεις κατι αλλο, οποτε ακυρη η απαντηση μου..
    ..συμφωνώ...
    Το θέμα θα φαινόταν διαφορετικό αν μας έλεγες κάτι παραπάνω.
    Όλο το ποστ μοιάζει με αγγελία...Μήπως να μας έλεγες παραπάνω πράγματα για τον ακριβή προβληματισμό σου?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Εγω παλι καταλαβα οτι απλα θελει να ρωτησει αν καποιος εχει παρομοια εμπειρια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Κοπελιά δεν αλλάζει και τόοσο η ζωή σου όσο φαντάζεσαι. Και παιδί μπορείς να ναχεις, και το σπιτικό σου να φτιάξεις, και να σε αποδεχτεί στο χαλαρό η κοινωνία... Ο φόβος είναι στο μυαλό σου μόνο και αυτό και μόνο σε εμποδίζει να ζήσεις όπως θες. Βρες μια κοπέλα που θέλει τα ίδια που θες κι εσύ και ζήσε ^^
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  8. #8
    Δεν είμαι τόσο αφελής για να βάζω σε site ψυχολογίας αγγελία εύρεσης συντρόφου,ήμαρτον! :>...Ισχύει αυτό που λέει ο/η void παρακάτω

  9. #9
    Και είναι επίσης αυτό του/της beltegeuse..

    Νατάσσα,δλδ θεωρείς ότι μια ομοφυλόφιλη κοπέλα στην Ελλάδα,έχει τα ίδια δικαιώματα και αντιμετώπιση από την κοινωνία όσο οι straight? Δεν θα σου φαινόταν περίεργο να άκουγες το παιδί σου στο σχολείο να σου έλεγε για έναν συμμαθητή του που έχει δύο μαμάδες αντί έναν μπαμπά και μια μαμά? και από την οικογένειά μου δεν θα πρέπει να κρύβομαι?δεν είναι όλα τόσο απλά.Ζήσε...ναι..αλλά...απαρν� �σου τρόπον τινά πολλά όνειρα και δεδομένα που είχες στο μυαλό σου.Δεν είναι έτσι?Είμαι 32

  10. #10
    ham...να σε ρωτήσω κάτι?
    Στο πρώτο σου μνμ λες πως δεν έχεις κάνει ακόμη σεξ ή σχέση με κοπέλα.
    Τι είναι ατό που σε κάνει να ..."πηδάς" στάδια από αυτή την εμπειρία?
    Μπορεί να είσαι μπάι, μπορεί να κάνεις μια τέτοια σχέση και να μη σε ολοκληρώσει.
    Μπορεί χίλια δυο πράγματα. Αν δεν προχωρήσεις δεν θα τα ανακαλύψεις ποτέ.

  11. #11
    Αυτό που με κάνει να παρακάμπτω αυτό το στάδιο είναι ότι ξέρω πως το πιθανότερο είναι να μου αρέσει και κυρίως ο φόβος για όλα τα επόμενα στάδια που θα ακολουθήσουν αν μου αρέσει.Αυτά που πρέπει να κρύψω,τη σχέση μου,τα ψέμματα που θα πρέπει να πω και ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ με τίποτε στην οικογένειά μου και ίσως το όνειρό μου για μια οικογένεια

  12. #12
    Quote Originally Posted by HaMLeT-MachiNe View Post
    Αυτό που με κάνει να παρακάμπτω αυτό το στάδιο είναι ότι ξέρω πως το πιθανότερο είναι να μου αρέσει και κυρίως ο φόβος για όλα τα επόμενα στάδια που θα ακολουθήσουν αν μου αρέσει.Αυτά που πρέπει να κρύψω,τη σχέση μου,τα ψέμματα που θα πρέπει να πω και ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ με τίποτε στην οικογένειά μου και ίσως το όνειρό μου για μια οικογένεια
    ...γι αυτό σου λέω πως βιάζεσαι.
    Άσε τον εαυτό σου ελεύθερο, μην καταπιέζεσαι. Όλοι συνηθίζουμε να εξιδανικεύουμε το άγνωστο. Βίωσε πρώτα την εμπείρια και μετά βλέπεις τι θα κάνεις. Το να φαντασιώνεσαι το σεξ με γυναίκα, το γεγονός πως θα σου αρέσει αν το κάνεις, με το να φτάσεις να απαρνηθείς τον στρέιτ εαυτό σου απέχουν έτη φωτός. Είναι σα να λες σκέφτομαι να γίνω χορτοφάγος, να απαρνηθώ το κρέας για πάντα και να μην έχεις δοκιμάσει ούτε μπρόκολο.

  13. #13
    Quote Originally Posted by HaMLeT-MachiNe View Post
    Καλησπέρα.Υπάρχει κάποια κοπέλα που να θέλει πολύ να δοκιμάσει τον ομοφυλοφιλικό έρωτα και δεν το κάνει επειδή φοβάται? Αν ναι,θα θελα πολύ να το μοιραστεί είτε εδώ ανοιχτά ή αν ντρέπεται με προσωπικό μήνυμα.
    Ο δικός μου ο φόβος είναι ότι θα πρέπει να αποδεχτώ ότι δεν θα κάνω οικογένεια (για την Ελλάδα μιλάμε) κι ότι θα πρέπει να κρύβομαι, να λέω ψέμματα και γενικότερα να αποδεχτώ έναν άλλο τρόπο ζωής.
    Ξέρω ότι προτρέχω,αλλά όλες αυτές οι σκέψεις έχουν μπλοκάρει τη ζωή μου λίγο τελευταία.Μου αρέσει το σεξ με άντρες,αλλά θέλω πολύ να το δοκιμάσω και με γυναίκα όμως οι συνέπειες αυτού του ρίσκου μου φαντάζουν τεράστιες.Κι από την άλλη,δεν μπορώ στη συγκεκριμένη φάση,να βρεθώ ερωτικά με έναν άντρα.:o
    Είναι ένα θέμα που απαιτεί λύση,γιατί καταλαβαίνω ότι δεν μπορώ να μείνω σεξουαλικά ανενεργή για μια ζωή! :)
    Επιθυμία για κάτι που δεν έχεις ποτε δοκιμάσει απ τη μια και φόβος κοινωνικού στιγματισμού από την άλλη, για μια κοινωνια που έμαθε να υποκρίνεται και να παρεξηγει το διαφορετικό. Εδώ ήρθες για να βρεις κόσμο που να σε συμμερίζετε και για να πάρεις συμβουλες από άτομα που ξέρουν ή είδαν περισσότερα. Είμαι σίγουρος ότι δεν εκδήλωσες ποτε την επιθυμία σου αυτη ουτε καν ανοιξες ποτε συζητηση, άμα εξαιρεσουμε την ασφαλεια που προσφερει η ανωνυμια του φορουμ. Αλλά ακόμα και εδώ χρησιμοποιείς τη λέξη ντροπή ... Απλά να ξέρεις πως όσα κι αν ακουσεις εδώ, τα ένστικτα του ο καθενας τα γνωρίζει καλύτερα από τον οποιοδήποτε και οι λύσεις σε κάθε περίπτωση είναι πάντα δυο, ειτε τα καταπιέζει είτε τα εκδηλώνει. Το ζήτημα είναι πως? κυρίως όταν στη συνείδηση του ατόμου κυριαρχεί ο φοβος της κοινωνικης απόρριψης, στιγματισμού. Έχεις τις αντοχες να τα καταπιεσεις για να αποφυγεις την αντίδραση της κοινωνίας? Σε κάθε περίπτωση μην αποκλειεις τον εαυτό σου από του να κανεις οικογενεια λόγω του προσανατολισμού σου. Σου αρεσει το σεξ με αντρες, οποτε που ειναι το πρόβλημα? Αν θες να εκδηλώσεις την επιθυμια σου υπάρχουν και τα σαητ γνωριμιών που προσφερουν ανωνυμία.
    γιάννης

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Quote Originally Posted by HaMLeT-MachiNe View Post
    Και είναι επίσης αυτό του/της beltegeuse..

    Νατάσσα,δλδ θεωρείς ότι μια ομοφυλόφιλη κοπέλα στην Ελλάδα,έχει τα ίδια δικαιώματα και αντιμετώπιση από την κοινωνία όσο οι straight? Δεν θα σου φαινόταν περίεργο να άκουγες το παιδί σου στο σχολείο να σου έλεγε για έναν συμμαθητή του που έχει δύο μαμάδες αντί έναν μπαμπά και μια μαμά? και από την οικογένειά μου δεν θα πρέπει να κρύβομαι?δεν είναι όλα τόσο απλά.Ζήσε...ναι..αλλά...απαρν� �σου τρόπον τινά πολλά όνειρα και δεδομένα που είχες στο μυαλό σου.Δεν είναι έτσι?Είμαι 32
    :S Όλοι έχουμε τα ΙΔΙΑ δικαιώματα και απορώ λίγο με την ερώτηση. Μπορεί να υπάρξει κάποιος που θα σε απορρίψει με τη πρόφαση της σεξουαλικότητας, το ίδιο άτομο όμως θα σε απέρριπτε σίγουρα αργά ή γρήγορα με κάποια άλλη πρόφαση. Είναι απο αυτα τα άτομα που θα ψάξουν λόγο να πουν κάτι για σένα, άρα με αυτή τη σκέψη και μόνο δεν αξίζει καν να ασχοληθεί το μυαλό σου με τέτοια άτομα, και δε χρειάζεται να σε απασχολεί ''τι θα πει ο κόσμος'', ο ''απόκοσμος'' θα βρει κάτι να σε υποβιβάσει ακόμα κι αν δεν έχεις πειράξει μυρμήγκι...

    Μάλλον εσένα θα σου κακοφαινόταν να άκουγες για μια οικογένεια με 2 μαμάδες ;) Εμένα καθόλου, μόνο απο την παιδαγωγική άποψη του ότι ένα παιδί χρειάζεται να μεγαλώνει έχοντας στο περιβάλλον του δυο όσο το δυνατόν πιο υγιή πρότυπα των 2 φύλων, πράγμα στο οποίο μπορεί να βοηθήσει ένα άλλο αρσενικό συγγενικό πρόσωπο.. Δεν υπάρχουν ενδείξεις πάντως μέχρι τώρα πως τα παιδιά που έχουν μεγαλώσει σε οικογένειες ομοφυλοφίλων ζημιώθηκαν κατά την ανάπτυξη.

    Το αν θα κρύβεσαι απο τον οποιοδήποτε είναι καθαρά δικό σου θέμα. Όσο άνετη κι αν ήσουν με την ομοφυλοφιλία, μπορεί οι γονείς σου να ήταν τόσο μα τόσο κολλημένοι και κλειστόμυαλοι που αν μάθαιναν κάτι τέτοιο θα το έκανα βουνό απο το τίποτα!!! Σε αυτη τη περίπτωση χρειάζεται σταδιακά να φτιάξει κάποιος την επικοινωνία ανάμεσα στα μέλη της οικογένειας. Όταν θα έρθει κάποια στιγμή όπου θα νιώθεις πως μπορείς να συζητήσεις με τους δικούς σου, το λες. Δε θα μου φαινόταν ωστόσο παράξενο να το κρύβει κάποιος μια ζωή απο τους δικούς του,όχι γιατί ντρέπεται, αλλά γιατί πολυ απλά το κεφάλι τους δεν σηκώνει και τα πιο απλά ζητήματα.

    Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί είναι τόσο ταμπού θέμα η σεξουαλικότητα. Πραγματικά, γιατί να νοιάζεσαι και να σοκάρεσαι κιόλας αν μάθεις τι βάζει ο καθένας στο βρακί του????? xD Εγώ έτσι το σκέφτομαι, δεν μπορώ να το δω αλλιώς.
    Άλλα κι άλλα δε μας σοκάρουν δλδ, πατέρες που ξυλοκοπούν κατα συρροή τα παιδιά τους στο όνομα μιας πειθαρχίας και στον έξω κόσμο το παίζουν μούρη, μας πείραξε αν ο άλλος γουστάρει να τον παίρνει απο πίσω... xD

    Κοπέλα μου, πρώτο πρώτο βήμα είναι εσύ να νιώσεις εντάξει και σίγουρη για τις επιθυμίες σου και τις επιλογές σου. Διαφορετικά ολα τα υπόλοιπα θα σου μοιάζουν βουνό, χωρίς λόγο και ειναι κριμα.. :)
    Last edited by Flumen; 13-12-2011 at 02:46.
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  15. #15
    Χρησιμοποίησα το ρήμα ντρέπεται, γιατί παρόλο που είναι forum,μπορεί κάποιοι να γνωρίζονται μεταξύ τους και το θέμα είναι αρκετά λεπτό και προσωπικό για να αναφερθεί δημόσια.Σίγουρα δεν εννοούσα να ντρέπεται για τη σεξουαλικότητά της.Όσον αφορά στην οικογένεια,δεν είναι το θέμα μου το πώς θα κάνω παιδιά,αλλά στην περίπτωση που ο σύντροφος που θα επιλέξω θα είναι γυναίκα καταλαβαίνεις,ότι πραγματικά είναι δύσκολο να δημιουργήσεις τέτοια οικογένεια στην Ελλάδα και το παιδί σου να μη "φέρει" το στίγμα του διαφορετικού.
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Επιθυμία για κάτι που δεν έχεις ποτε δοκιμάσει απ τη μια και φόβος κοινωνικού στιγματισμού από την άλλη, για μια κοινωνια που έμαθε να υποκρίνεται και να παρεξηγει το διαφορετικό. Εδώ ήρθες για να βρεις κόσμο που να σε συμμερίζετε και για να πάρεις συμβουλες από άτομα που ξέρουν ή είδαν περισσότερα. Είμαι σίγουρος ότι δεν εκδήλωσες ποτε την επιθυμία σου αυτη ουτε καν ανοιξες ποτε συζητηση, άμα εξαιρεσουμε την ασφαλεια που προσφερει η ανωνυμια του φορουμ. Αλλά ακόμα και εδώ χρησιμοποιείς τη λέξη ντροπή ... Απλά να ξέρεις πως όσα κι αν ακουσεις εδώ, τα ένστικτα του ο καθενας τα γνωρίζει καλύτερα από τον οποιοδήποτε και οι λύσεις σε κάθε περίπτωση είναι πάντα δυο, ειτε τα καταπιέζει είτε τα εκδηλώνει. Το ζήτημα είναι πως? κυρίως όταν στη συνείδηση του ατόμου κυριαρχεί ο φοβος της κοινωνικης απόρριψης, στιγματισμού. Έχεις τις αντοχες να τα καταπιεσεις για να αποφυγεις την αντίδραση της κοινωνίας? Σε κάθε περίπτωση μην αποκλειεις τον εαυτό σου από του να κανεις οικογενεια λόγω του προσανατολισμού σου. Σου αρεσει το σεξ με αντρες, οποτε που ειναι το πρόβλημα? Αν θες να εκδηλώσεις την επιθυμια σου υπάρχουν και τα σαητ γνωριμιών που προσφερουν ανωνυμία.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 27-05-2011, 22:49
  2. Προσπαθώ και θέλω αλλά απελπίζομαι...
    By *anny* in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 20-06-2010, 17:43
  3. Θέλω να βοηθήσω αλλά......πως;;;
    By kkkk in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 22-02-2010, 14:58
  4. συγνωμη αν δεν ταιριαζει εδω αλλα θελω help
    By renouz in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 23-12-2008, 11:39
  5. Θελω να βοηθησω αλλα πως?
    By gramle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 16-05-2007, 16:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •