απο την εκδρομη στην καραντινα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605

    απο την εκδρομη στην καραντινα..

    Ανεφερα οτι θα παω στη ρωμη.
    Πηγα και μπορω να πω οτι παρα τα διαφορα ασχημα που συνεβησαν,περασα υπεροχα..
    Μας μουτζωσαν,δεν εξηγειται αλλιως.
    Ειμαστε στο αεροδρομιο και ενα απο τα παιδια λιποθυμαει,οποτε δεν πεταξε μαζι μας κι ηρθε την επομενη μερα.
    Μεσα στις 6 μερες της εκδρομης σχεδον ολοι ανεβασαμε πυρετο..αλλοι λιγο αλλοι πολυ! Πανω απο 37.8 ανεβασαν περιπου 9-10 παιδια εκ των οποιων τα 2 εφτασαν μεχρι 40-41 και τους ετρεχαν στα νοσοκομεια.στο λεωφορειο για την επιστροφη μια καθηγητρια ετρεχε απο παιδι σε παιδι με το θερμομετρο.
    Και το χειροτερο για μενα...καναμε μια σταση και οι κολλητες μου εχουν κατεβει για τουαλετα και εγω εχω κατεβει αλλα ειμαι στο παρκινγκ.μετα απο λιγο ακουω ενα αγορι ασχετο να λεει πως λιποθυμησε μια κοπελα..κατευθυνομαι προς το κτιριο οταν ακουω οτι ειναι μια απο τις κολλητες μου.ας πουμε οτι εγω γενικοτερα τρεχω σαν χελωνα και σημερα νιωθω σαν να διακτινιστηκα.οταν την ειδα στο πατωμα,(ειχε ψιλοσυνελθει,ηταν με ανοιχτα τα ματια) φοβηθηκα και αγχωθηκα τοσο,ισως πρωτη φορα στη ζωη μου,που με επιασε δυσπνοια και δακρυζα.μια κοπελα μου ειπε να μην την πλησιασω ετσι για να μη με δει και τρομαξει περισσοτερο.ειχε δικιο φυσικα.πηγα παραπερα,προσπαθησα να συνελθω και μετα ηθελα ολα μα ολα να τα κανω εγω για να ειμαι σιγουρη πως γινονται σωστα και πως ειναι καλα.μπηκα μαζι της στην τουαλετα,την στηριζα πανω μου για να περπαταει κλπ. Οταν καθησα στο λεωφορειο,ξεσπασα σε κλαματα και η αλλη κολλητη μου με πηρε αγκαλια.μετα μου ειπε να μην φοβαμαι τοσο ωστε να μπορω να βοηθησω σε τετοιες περιπτωσεις,οσο κι αν αγαπαω το προσωπο αυτο.μου ειπε οτι ξερει για τετοιες καταστασεις. Δεν εχω νιωσει πιο δεμενη με τις φιλες μου. Δεν μπορουσα ποτε να φανταστω οτι θα νιωσω τετοιο αγχος,φοβο και πονο για καποιον.

    Οκ,το θεμα ηταν ακυρο και βαρετο,αλλα τελοσπαντων...
    Μα ποση γκαντεμια αυτη η εκδρομη!;
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    καλέ τι πάθατε όλοι; τι σας πείραξε; Η Ρώμη πως ήταν;; Σ' άρεσε;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Φανταστικη.και η ρωμη και η φλωρεντια,στην οποια πηγαμε ημερισια.
    Α!και μια κοπελα επαθε κριση πανικου.

    Εντωμεταξυ μια κοπελα απο ενα αλλο τμημα,που λεμε το πολυ ενα γεια και γενικοτερα δεν την ακουω να μιλαει και πολυ.με βοηθησε να ηρεμισω για να παω στην κολλητη μου.χωρις να πει κατι τετοιο το προσωπο της με εκανε να νιωσω υποχρεωμενη να ηρεμισω γιατι η φιλη μου με χρειαζοταν!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by νηπενθές View Post
    Φανταστικη.και η ρωμη και η φλωρεντια,στην οποια πηγαμε ημερισια.
    Α!και μια κοπελα επαθε κριση πανικου.

    Εντωμεταξυ μια κοπελα απο ενα αλλο τμημα,που λεμε το πολυ ενα γεια και γενικοτερα δεν την ακουω να μιλαει και πολυ.με βοηθησε να ηρεμισω για να παω στην κολλητη μου.χωρις να πει κατι τετοιο το προσωπο της με εκανε να νιωσω υποχρεωμενη να ηρεμισω γιατι η φιλη μου με χρειαζοταν!
    Σε ζηλεύω! Ελπίζω να πάω κάποια στιγμή και γω αλλά θέλω να μείνω πολύ καιρό ρε συ. Ίσως πάω για να δουλέψω. Απορώ πάντως γιατί όλοι πάθατε κάτι.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Πω πω θαρρεις κ σας κανανε βουντου!! Ομαδικο πατατρακ λολ!! Ελπιζω μεσα στις αναποδιες να υπηρχαν σιγουρα κ ευχαριστες στιγμες που το διασκεδασατε! Εμεις ειχαμε παει 7ημερη Ρωμη κ αυτο που θυμαμαι ειναι οτι το βραδυ καμια σχεση με εδω, μεσα στα λεωφορεια περιεργες φατσες κ μαφιοζοι, nightlife μηδεν θελαμε να βγουμε κ ψαχναμε μαγαζι κ το μονο που βρηκαν οι καθηγητες ηταν ενα gay-bar κ φυσικα δεν μας πηγαν λολ! τωρα δεν ξερω πως εχουν τα πραγματα! αλλα τα αξιοθεατα κ οι πολεις αξιζουν πραγματικα!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Πω πω θαρρεις κ σας κανανε βουντου!! Ομαδικο πατατρακ λολ!! Ελπιζω μεσα στις αναποδιες να υπηρχαν σιγουρα κ ευχαριστες στιγμες που το διασκεδασατε! Εμεις ειχαμε παει 7ημερη Ρωμη κ αυτο που θυμαμαι ειναι οτι το βραδυ καμια σχεση με εδω, μεσα στα λεωφορεια περιεργες φατσες κ μαφιοζοι, nightlife μηδεν θελαμε να βγουμε κ ψαχναμε μαγαζι κ το μονο που βρηκαν οι καθηγητες ηταν ενα gay-bar κ φυσικα δεν μας πηγαν λολ! τωρα δεν ξερω πως εχουν τα πραγματα! αλλα τα αξιοθεατα κ οι πολεις αξιζουν πραγματικα!! :)
    o ρατσισμός και η ομοφοβία προωθούνται από το σχολείο...
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    o ρατσισμός και η ομοφοβία προωθούνται από το σχολείο...
    για το gay-bar λες? συμφωνω θαρρεις κ αμα μας πηγαινανε θα μας τρωγανε ελεος.. :(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    για το gay-bar λες? συμφωνω θαρρεις κ αμα μας πηγαινανε θα μας τρωγανε ελεος.. :(
    Eγώ είχα πάει πέρυσι σε ένα, κάπου στην Βενιζέλου σε μια στοά και μου άρεσε πολύ. Είχε ωραία μουσική και μου θύμισε παλιά ντίσκο! Είχα δει και έναν ηθοποιό που μου άρεσε παλιά.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Μπορω να πω οτι οι καθηγητριες που μας συνοδεψαν ηταν αρκετα απελευθερωμενες..οι 3 απο τις 4 τουλαχιστον...σε gay bar δεν ξερω αν θα μας πηγαιναν,αλλα στην πομπιια ζητησαν οι ιδιες απο τον ξεναγο να μας παει στα μπουρδελα κλπ και μιλουσαν πολυ χαλαρα μπροστα μας.
    Οσο για τη νυχτερινη ζωη...ενα βραδυ μας πηγαν σε μια περιοχη με μαγαζακια που λεγεται τραστεβερε και εμεις βρικαμε ενα μαγαζακι με λαιβ μουσικη και ηταν τελεια!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    niniiiiiii περιμενω να δω φωτος! καλο ξεματιασμα! ;p
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Θα ανεβασω με την πρωτη ευκαιρια κοριτσι.:)
    Ασε,θελουμε γερο ξεματιασμα..στην επιστροφη φωναζαμε στον κοσμο να τρεξει μακρυα μας!
    Εντωμεταξυ παιζει να αυτογρουσουζευτηκαμε,καθω� � απο τις χρησιμες ιταλικες φρασεις που μας ειχαν δωσει εμεις λεγαμε συνεχεια "aiuto!=βοηθεια" , και "L'ospidale piu vicino?=που ειναι το κοντινοτερο νοσοκομειο;"
    Τελικα μπορουσαμε να γεμισουμε ενα νοσοκομειο μονοι μας! :p
    Last edited by νιφάδα; 12-12-2011 at 13:00.
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    χαχαχαχαχαχα ολες οι εκδρομες εχουν ευστραπελα! εμενα μ χε πριστει το ματι απο γαρουφαλο στα μπουζουκια και μ χαν βουλωσει και τα 2 αυτια κ ο γιατρος τ ξενοδοχειου μ τα ξεβουλωνε με συριγγα και ορο!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    χαχαχαχαχαχαχα...σιγουρα ολες οι εκδρομες εχουν ευτραπελα,αλλα οχι τοσα...
    ενταξει,εχω να πω οτι με εντυπωσιασε η ψυχραιμια της γυμναστριας που μας συνοδευε,γιατι ηταν αυτη που χειριστηκε και τις 2 λιποθυμιες και την κριση πανικου αψογα.
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Ρε μπας και είχατε ανάδρομο Ερμή;;; ντάξει μη το παίρνετε τραγικά αναποδιές μπορούν να συμβούν σε όλα τα ταξίδια... μάλλον κάποια ίωση σας κόλλησε όλους και ανεβάσατε έτσι όλοι μαζί πυρετό.... όταν είχα πάει Κωνσταντινούπολη ένα βράδυ μια γιαγιά που ήταν μαζί μας την κοπάνησε όλο το βράδυ και πήγε να μείνει σε κάτι συγγενείς της χωρίς να μας πει τίποτα (στην ξεναγό μας δηλαδή) και χωρίς ν' αφήσει κανένα τηλέφωνο... όλο το βράδυ το φάγαμε ψάχνοντας τη γρια... μέχρι και στην αστυνομία δώσαμε σήμα... τελικά την άλλη μέρα η γρια εμφανίστηκε σα να μη τρέχει τίποτα.....

Similar Threads

  1. Καποιοι αρεσκονται στην δημιουργια και καποιοι στην καταστροφη.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 24-05-2014, 15:02
  2. Στην μπανιέρα
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 16-08-2011, 00:32
  3. Ψυχίατρος στην Αθήνα.Ειδικευμένος στην ΙΔΨ υπάρχει ?
    By genehunter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 23-05-2011, 22:57
  4. Στην γιαγιά
    By weird in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 14
    Last Post: 23-01-2010, 04:42
  5. Παμε εκδρομη με ποδηλατο????? το ΣΚ...
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 30-04-2008, 22:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •