Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    8

    Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....

    Νευρα νευρα και αλλα νευρα.....

    Πανε 2 μηνες τωρα που δεν αντεχω... ειμαι ετοιμη να εκραγω. Γκρινιαζω με το παραμικρο, τσακωνομαι η ψαχνω να τσακωθω. Ολα ξεκινησαν μια μερα του Οκτωβρη που οι γειτονες μου αποφασισαν να βαλουν το σκυλο τους πανω στην ταρατσα και πανω απο την κρεβατοκαμαρα μου. Τις πρωτες μερες εδειξα και ευγενια και κατανοηση. Οι απαντησεις τους γελοιες και λυση καμια. Ο σκυλος κλαιει, γαυγιζει , κοπανιεται στα καγκελα και γω καθε μερα ολο και πολυ τρελαινομαι που δεν μπορω να ηρεμησω.Εχει κολλησει το μυαλο μου... πιανω τον ευατο μου να μην μπορει να σκεφτει τιποτε αλλο. Θυμωνω ακομα και στην δουλεια οταν το σκεφτομαι. Σχεδον εμμονη θα το ελεγε καποιος. Δεν ξερω πως να το διαχειριστω... πως να ξεκολλησω και μην θυμωνω;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Απ ο,τι καταλαβα σε ενοχλει ο σκυλος του απο πανω.. κοιτα σε πρωτη φαση θα μπορουσες να αλλαξεις δωματιο, αν κ δεν νομιζω να ειναι ο σκυλος δεμενος σ ενα στανταρ μερος, κ δευτερον αμα τοσο πια σε ενοχλει να το συζητησεις με τον ιδιοκτητη ισως κατι να γινει ξερω γω..αλλα γιατι σου εχει γινει εμμονη ιδεα τοσο πια?? μηπως εισαι λιγο υπερβολικη??
    Να απασχολεις το μυαλο σου με αλλες σκεψεις κ να γεμιζεις τη μερα σου με δραστηριοτητες.. εδω εγω διαβαζα για πανελληνιες κ η απο κατω επαιζε πιανο.. δυστυχως στις πολυκατοικιες δημιουργουνται συχνα παρεξηγησεις κ εντασεις..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    ..κοίτα, αν ο σκύλος κλαίει γαυγίζει, χτυπιέται όλη νύχτα, μίλα πρώτα με τον ιδιοκτήτη και αν δεν βγάλεις άκρη, κάλεσε μια φιλοζωική εταιρία γιατί προφανώς υποφέρει, θέλει να τους τραβήξει την προσοχή, αλλα εσύ δεν φταις σε τίποτα.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..κοίτα, αν ο σκύλος κλαίει γαυγίζει, χτυπιέται όλη νύχτα, μίλα πρώτα με τον ιδιοκτήτη και αν δεν βγάλεις άκρη, κάλεσε μια φιλοζωική εταιρία γιατί προφανώς υποφέρει, θέλει να τους τραβήξει την προσοχή, αλλα εσύ δεν φταις σε τίποτα.
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση όρων χρήσης
    Last edited by Idella; 12-12-2011 at 05:42.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Δώρα συγνώμη αλλά τα θέλει ο κώλος σου :/
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Απαγορευεται δια νομου να μενει ο σκυλος σε ταρατσα.Ειναι κακοποιηση.
    Απο την στιγμη που ειναι δεσποζομενος θα επρεπε να ζει στο σπιτι των ιδιοκτητων του.
    Λογικο βεβαια να γαυγιζει να κλαιει και να χτυπιεται,ολη μερα στην ταρατσα μονο του
    Last edited by betelgeuse; 12-12-2011 at 23:02.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    8
    Kalimera sas,

    Ennoeitai oti milisa me tin idioktitria tou skilou.... e3antlisa ka8e meso dinatis kai a3ioprepis sinneoisis mexri kai ton nomo tis apagoreusis tous edosa mpas kai katalaboun.... to apotelesma na mou poun tin epomeni fora pou tous enoxlisa oti arnountai na milisoun gia ton skilo kai na apeu8in8oun ston idioktiti tou spitiou mou gia na tou zitisoun na figo ,mias kai einai oikogeneia, epeidi 8elei na er8ei na meinei o aderfos tis kopelias pou exei to skilo.Mia metakomisi den einai eukoli stis meres mas kai otan tin proigoumeni o idioktitis tou spitiou mou efere simbolaio dietias.Oso gia to domatio dn einai efikto na alla3ei, mia einai i krebatokamara . Opos episis diale3a diamerisma teleutaiou orofou gia na min exo kanenan apo pano m mias kai 3ero ti simainei polikatoikia. Oses 8etikes skepseis kai an exo kanei otan perasei ena tetarto apo to proto kopanima den antexo. Den bgainei kaneis. Me trelainei i adiaforia. Den mou ftaiei o skilos se kamia periptosi giati den epele3e autos na einai ekei pou einai.

  8. #8
    Θέλουν να βγουν κι από πάνω δλδ? να σε διώξουν! μην ελπίζεις ιδιαίτερα σε βοήθεια από τις αρχές και τους φιλόζωους, αυτοί επιφανειακα θα δουν το θεμα και στο τελος εκεί θα μεινει ο σκύλος. Σε καταλαβαίνω.... Τουλάχιστον, με κάθε τρόπο και όσο έντονα μπορείς δείχνε τους ότι δεν ανέχεσαι την κατάσταση αυτή. Άσε τη μετακόμιση σαν την υστατη λύση. Ελπίζω το πρόβλημα να μην έχει επηρεάσει τη διάθεση σου σε κάθε πλευρα της ζωής σου πχ να μην μπορεις να κοιμηθείς ή να αποδώσεις στη δουλειά σου. Είσαι αρκετά ευαίσθητος άνθρωπος σε θέματα φασαρίας, η συνεχιζόμενη φασαρία σου γίνεται εμμονή και με το παραμικρό που ακους στη συνεχεια νευριαζεις ή δεν μπορείς να κοιμηθείς. Και καταλαβαίνω ότι το πρόβλημα σε ρίχνει, είσαι στη δουλειά και νευριάζεις γι αυτο, είσαι με παρεα και όλο ο νους σου τρεχει εκεί. Μια πολύ καλή λύση είναι οι ωτοασπίδες, βοηθάνε, φτανει να τις ανέχεσαι. Κι αν μπορεις να ασκήσεις τη σκέψη σου στο να αγνοεί τη φασαρία, με το να κατευθυνεις τη σκεψη σου αλλού. Υπομονή και βρες τροπους να ηρεμάς και να χαλαρώνεις.
    γιάννης

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    8
    Eimai euais8itos an8ropos me tous ixous genika apo mikro paidi. Den tous anexomai. Kai nai me exei epireasei entona. Bazo tis fones ston antra mou me ka8e aformi. Kai eno me diabebaionei oti 8a bre8ei nomiki lisi giati exei 3ekinisei tis diadikasies , ego den iremo. Brizo, fonazo... den me anagnorizo se kamia periptosi kai eilikrina an mporousa na kano kako 8a ekana.Spao pragmata. Den imoun pote etsi. Kano mia douleia pou exei na kanei me kosmo, parapona, kai xrimata. Pote den bgika ektos euatou. Kai tin kano gia polla xronia... 11 to sinolo. Den me anagnorizo... den mporo na diaxeirsto tpt pia...

  10. #10
    ..γράψε ελληνικά γιατί στραβωθήκαμε..
    Σε κάποια φιλοζωική απευθύνθηκες αφού δεν έβγαλες ακρη με τον ιδιοκτήτη?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Καλημερα,καταρχην χαιρομαι που αναγνωριζεις οτι δεν φταιει σε καμια περιπτωση ο καημενος ο σκυλακος,αλλα η αδιαφορια και η αναισθησια των αφεντικων του..
    Τους εχεις ζητησει εστω τις ωρες κοινης ησυχιας(μεσημερι-βραδυ) να τον βαζουν στο σπιτι?Ετσι το πιθανοτερο ειναι να μην κλαιει εφοσον θα εχει παρεα,αλλα κι αν κλαιει τουλαχιστον δεν θα ενοχλει τους υπολοιπους.
    Ακομα κι αν ειναι οσο αρνητικοι λες οφειλουν να σε ακουσουν.Εκεινες τις ωρες(και μονο εκεινες) απαγορευεται να ενοχλει το σκυλι...εξηγησε τους εκτος των αλλων,ανθρωπινα,οτι εργαζεσαι και δεν μπορεις να ανταπεξελθεις στις υποχρεωσεις σου απο την αυπνια και την υπερενταση..Κανε αλλη μια προσπαθεια να τους τα πεις ηρεμα αυτα.
    Μεχρι πριν τον ανεβασουν στην ταρατσα, που τον ειχανε?
    Ελπιζω σε καθε περιπτωση να μην την πληρωσει το σκυλι που δεν φταιει σε τιποτα αν αυτοι που τον αναλαβανε δεν σκεφτηκαν πρωτα βασικα πραγματα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Lost Again
    Posts
    254
    Βρες εκτονωσεις
    Γυμναστικη
    Σεξ
    Χτυπησου σε συναυλιες
    Πηγαινε σε ενα βουνο και ουρλιαζε

    Κατι τελοσπαντων βγαλε απο μεσα σου την αρνητικιλα

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    8
    Καταρχην ειμαι φιλοζωη οσο η εργασια μου και τα οικονομικα μου το επιτεπουν. Απλα λογω τρελου ωραριου εργασιας (10-12 ωρες την μερα) ηξερα οτι δεν θα μπορουσα να συντηρησω κανεναν μεγαλοσωμο ζωο .Ο σκυλος μεχρι τα μεσα του Οκτωβριου ηταν στο πρωτο οροφο σε ενα κενο σπιτι που αποφασισαν να βαλουν πορτες και παραθυρα οποτε το σκυλι τους περισσευε και το πεταξαν στην ταρατσα. Μιλησα με την υγειονομικη υπηρεσια και περιμενω εκθεση για να το απομακρυνουν αλλα η διαδικασια ειναι χρονοβορα. Οσο για τους ιδιοκτητες και τις ωρες κοινης ησυχιας οπως μου ειπαν την γειτονια την εχουν γραμμενη και μεσα σε αυτους και μενα απο οτι αντιλαμβανεστε. Τα εχω πει και ξαναπει χιλιες φορες με τελικο αποτελεσμα να μου πουν τελικα οτι αρνουνται να μιλησουν για το θεμα του σκυλου. Σταματησα και εγω και πηγα σε νομικες λυσεις. Δεν εχω τον χρονο να εχω δραστηριοτηρες. Ο λογος ειναι η εργασια σε συνδυασμο με τις υποχρεωσεις μου. Ενα ρεπο περνω αν δεν καθαρισω και το σπιτι μου τοτε με βλεπω με αλλα προβληματα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Με την υγειονιμική υπηρεσία κακώς μίλησες γιατί στο τέλος θα πετάξουν το σκυλί στον δρόμο κ είναι κρίμα, πάρε μια φιλοζωϊκή υπηρεσία και πέστους τι γίνεται, αν τυχόν είσαι απο Θεσσαλονίκη μπορώ να σου υποδείξω μια.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    8
    Ειμαι απο Αθηνα. Και οσες φιλοζωικες εψαξα δεν απαντουσαν.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νεύρα
    By stalo in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 15
    Last Post: 12-07-2011, 11:39
  2. Νεύρα,νεύρα και αλκοόλ
    By mpirakia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 02-02-2010, 17:14
  3. νευρα
    By lina in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 14-08-2009, 17:48
  4. ΝΕΥΡΑ
    By kallia13 in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 11
    Last Post: 25-07-2007, 21:25
  5. ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑ ΝΕΥΡΑΑΑ...
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 11-10-2006, 17:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •