σωστο η λαθος?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4

    σωστο η λαθος?

    Πριν λίγες ώρες ο αντρας μου εφυγε απο το σπιτι υστερα απο ενα εξαμηνο καθημερινων καβγαδων απειλων και καποιες φορες και χειροδικιας.Βεβαια εξαιτιας των ενοχων μου τα υπεμενα όλα περιμενοντας να καταλαβει οτι η αιτια που χωριζουμε δεν ειναι το τριτο ατομο που μπηκε στη ζωη μας αλλα οτι ο γαμος μας ειχε τελειωσει απο χρονια.Ειχα κουραστει να σηκωνω ολα τα οικονομικα βαρη και ολες τις υποχρεωσεις του σπιτιου.κατερευσα τελικα.Ελπιζω μονο να εκανα το σωστο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    arge

    Το σωστο εκανες. Δεν ειναι ολες οι σχεσεις υγιεις,κι αυτες που δεν ειναι μας καταβαλλουν πολυ,... Τωρα εισαι αποδιοργανωμενη και φοβισμενη,γιατι πηρες μια αποφαση που δυσκολα εχουν κοτσια να την παρουν οι γυναικες. Δε μπορω να σου πω τι να κανεις για να νιωσεις καλυτερα,εγω θα σου πω να κατσεις ξεσπασεις και μετα να βρεις τον δρομο σου,γιατι καπου ειχες λοξοδρομησει και υπεμενες πραγματα που δεν σου αξιζουν. Βρες τον εαυτο σου,μεσα σου,που ειχες χασει με αυτον τον γαμο και ανεβασε τον οσο πιο ψηλα μπορεις. Κι αν εχεις και αγορι,απ'οσο καταλαβα,ακομα καλυτερα,θα σε στηριξει πολυ και θα σε κανει να ορθοποδησεις πολυ ευκολα.

    Μην εχεις αμφιβολιες οτι επρεπε να τελειωσει. Βλεπω ζευγαρια που ειναι 25 και 30 χρονια παντρεμενα και ειναι τοσο μα τοσο αγαπημενα! Ενω θα περιμενε κανεις να εχουν βαρεθει ο ενας τον αλλον τοσο καιρο. Σα να μην εχουν περασει ολα αυτα τα χρονια,σα να ειναι κολλημενοι στο "τοτε". Γιατι αυτοι να εχουν μια τετοια σχεση και εσυ να καθεσαι να υπομενεις μια κατασταση απλα? ΒΓΕΣ ΕΞΩ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙΣ ΞΑΝΑ!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Αν έκανες το σωστό ή λάθος μόνο εσύ το ξέρεις, τρίτο άτομο στη ζωή σας? Δλδ?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4
    σ ευχαριστω παρα πολυ karisha που μπηκες στο κοπο να μου απαντησεις. Ειχα αναγκη ν ακουσω και μια γνωμη απο ανθρωπους που δεν με ξερουν μιας και εχω την ευτυχια να βρισκονται διπλα μου ατομα που μ αγαπανε και κυριως μ εκτιμουν ως ατομο.
    Καλες γιορτες

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4
    καλησπερα.να δωσω επιπλεον μια διευκρινηση για να ειναι πιο ακριβης ο σχολιασμος σου.γνωρισα εναν ανθρωπο που μου δωσε αυτα που δεν ειχα γνωρισει ποτε.αν αυτος ειναι λογος για χειροδικια και ψυχολογικο εκβιασμο τοτε θα πληρωσω τα λαθη μου.θα εκτιμουσα αν μ απαντουσες
    καλες γιορτες

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    αν ο αντρας σου εβρισκε μια γυναικα που του εδινε αυτα που δεν ειχε γνωρισει ποτε με σενα και εσυ τον ηθελες και τον αγαπουσες τι θα ελεγες;
    βεβαια δεν ξερουμε και τι ανθρωπος ειναι ο αντρας σου...
    απλα περνω μια ιδανικη κατασταση και ρωταω

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4
    πολυ καλα κανεις κ ρωτας γιατι ετυχε αναλογη περιπτωση στα πρωτα χρονια του γαμου μας και παρ ολα αυτα ποτε δεν ξανααναφερθηκα στο γεγονος,και φυσικα ουτε τον εβρισα ουτε τον χτυπησα ουτε του ασκησα ψυχολογικο εκβιασμο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    μαλιστα,αρα εχει χαθει τοσο καιρο η εμπιστοσυνη απο το δικο σου μερος.
    τοτε δεν εχω να πω και πολλα,μαλλον ο γαμος σας δεν ηταν απο τους επιτυχημενους...
    εγω θα τον ειχα χωρισει απο την αρχη,αλλα αυτα ειναι και προσωπικα θεματα...

  9. #9
    Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by arge View Post
    Πριν λίγες ώρες ο αντρας μου εφυγε απο το σπιτι υστερα απο ενα εξαμηνο καθημερινων καβγαδων απειλων και καποιες φορες και χειροδικιας.Βεβαια εξαιτιας των ενοχων μου τα υπεμενα όλα περιμενοντας να καταλαβει οτι η αιτια που χωριζουμε δεν ειναι το τριτο ατομο που μπηκε στη ζωη μας αλλα οτι ο γαμος μας ειχε τελειωσει απο χρονια.Ειχα κουραστει να σηκωνω ολα τα οικονομικα βαρη και ολες τις υποχρεωσεις του σπιτιου.κατερευσα τελικα.Ελπιζω μονο να εκανα το σωστο
    γειά σου arge.Για μένα η λέξη κλειδί ήταν η χειροδικία κ φυσικά η ψυχολογική βία..Κανένας δεν έχει δικαίωμα να φέρεται έτσι σε έναν άλλο άνθρωπο!Δεν κατάλαβα γιατί τα υπέμενες"εξαιτίας ενοχών..?"επειδή γνώρισες κάποιον άλλον?Αν είναι έτσι ,καλά θα ήταν να σταθείς λίγο σε αυτό. Ο γάμος σας είχε τελειώσει από χρόνια και δεν έφευγες,πήρες δύναμη απο τον έρωτα κάποιου άλλου?Στο λέω μόνο κ μόνο ,για να φροντίσεις να δυναμώσεις τον εαυτό σου,να δεις τις αδυναμίες σου ,ώστε να μην επαναληφθεί παρόμοια κατάσταση αν δεν πάνε τα πράγματα όπως θέλεις.Αν "χρησιμοποιείς" κάποιον σαν δεκανίκι και σου σπάσει, το πέσιμο θα είναι άσχημο.Να θυμάσαι πάντα,ότι αν δεν σεβόμαστε οι ίδιοι τον ευατό μας ,δεν πρόκειται να μας σεβαστεί κανείς. Καλή δύναμη να έχεις

Similar Threads

  1. Replies: 16
    Last Post: 20-09-2011, 16:54
  2. ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ?ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΣΩΣΤΟ?
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 03-06-2011, 14:40
  3. ΤΟ "ΣΩΣΤΟ" ΚΑΙ ΤΟ "ΛΑΘΟΣ"
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-09-2010, 06:48
  4. Θέλουμε να μείνουμε μαζί. σωστό ή λάθος?
    By konstan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-11-2008, 02:37
  5. Aγ.Βασίλης με κατάθλιψη; στο σωστό μέγεθος!!!!
    By gatoula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 26-12-2005, 21:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •