ΕΞΑΧΡΕΙΩΣΗ S.O.S. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    παιδια το πηρα πριν μιση ωρα περιπου το ρισπερνταλ μαζι με το αμπιλιφαι κ μου φερε μια θολουρα κ μια αποχαυνωση.. ελπιζω να μην πεθανω ως αυριο λολ.. μιλουσα με ενα παιδι το μεσημερι κ μου πε οτι αυτο που εχω παιζει να μην ειναι ψυχωση, αλλα bad trip απο το lsd που φαγα το καλοκαιρι, να τρωω δλδ χοντρες φρικες ετσι .. αμα ειναι bad trip ειμαι πιο τυχερη! κ ινσταντ γι αυτα που γραφεις συμφωνω με τη λου στα ειπα κ στο φεις κ εξακολουθεις το ιδιο βιολακι
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Κάντε ότι θέλετε δεν με ενδιαφέρει.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ινσταντ παρεξηγησες φιλε μου απλα σου ειπα καποια πραγματα κ δειχνεις να μην τα καταλαβαινεις..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    για τα ναρκωτικα συμφωνω, για τα φαρμακα δεν ξερω!
    εσυ που τα κοψες ολα σε ειδαμε πώς εγραφες τοσο καιρο εδω μεσα!
    δε νομιζω οτι εισαι κ το καλυτερο παραδειγμα επιτυχους διακοπης φαρμακων!
    οχι, δεν εχω καποιο προβλημα μαζι σου, αλλα οταν ποσταρεις ενα καρω μαλακιες, δεν μπορω να γραψω: "καντε ο,τι εκανε κ ο ινσταντ, κοφτε τα φαρμακα, ειναι πολυ καλη ιδεα!"
    Έχω σταματήσει να ποστάρω οπότε μην ασχολείσαι μαζί μου και κοίτα τα δικά σου προβλήματα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ινσταντ παρεξηγησες φιλε μου απλα σου ειπα καποια πραγματα κ δειχνεις να μην τα καταλαβαινεις..
    Πρώτον σταμάτα να με εκθέτεις και δεύτερον εσύ μου στέλνεις μηνύματα και μου λες πως θέλεις να κάνεις μπάφους. Δεν με αφορά το πρόβλημα σου, εντάξει;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    το ναρκωτικό εξαφανίζεται γρήγορα από τον ανθρώπινο οργανισμό και σπανίως υπάρχουν δευτερεύουσες επιδράσεις ημέρες ή εβδομάδες μετά τη λήψη του ναρκωτικού. Πάνω από το 70% των χρηστών δεν έχουν ποτέ «φλας μπακ» και όταν, σπανίως, αυτό συμβαίνει, το αποτέλεσμα είναι πολύ μικρότερο σε διάρκεια και ένταση από ό, τι κατά την πρώτη λήψη του ναρκωτικού.

    «bad trip», εκτιμάται ότι εμφανίζονται όταν οι χρήστες βρίσκονται σε ανοίκειο χώρο, περιτριγυρισμένοι από ξένους, ή όταν αισθάνονται ήδη κατάθλιψη, θυμό ή άγχος.ΜΙΛΑΜΕ Ομως για ΧΡΟΝΙΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Lacry και εγω παιρνω Risperdal.

    Ενταξει δεν ειναι και το καλυτερο φαρμακο παντως βοηθαει πολυ στην ψυχωση θα δεις.
    Θα σου κοπουν αμεσως. Το παλιο ειναι πιο αποτελεσματικο απο το καινουργιο Risperdal Quicklet αλλα ειναι πιο βαρυ. Τουλαχιστον για εμενα.

    Το παν σε αυτο το φαρμακο ειναι η δοση. Στην αρχη θα φας ενα λουκι.
    Αμα εχεις υποταση πιες καφε τουλαχιστον εμενα με βοηθησε οσο τιποτα αλλο.

    Μετα ομως σιγα σιγα το ελαττωνεις και φτανεις σε δοση συντηρησης που ειναι πολυ καλα
    ανεκτη. Θα δεις θα εισαι και πιο κουλ απο τους αλλους και δε θα αγχωνεσαι οπως αυτοι.

    Αμα εισαι σταθερη θα μπορεις και να δουλευεις / σπουδαζεις κλπ.
    Στην αρχη θα σου ειναι δυσκολο να σπουδαζεις αλλα οσο ελαττωνεται η δοση τοσο θα βελτιωνεται η νοητικη σου αποδοση.

    Το Risperdal το παλιο θα σε κανει λιγο χαζοχαρουμενη το Quicklet δε το εχει αυτο..

    Αλλα ο γιατρος σου καλα σου ειπε. Το παν προεχει η υγεια σου.
    Μην καψεις τον εγκεφαλο σου απο το στρες παραπανω.
    Αμα δε παρεις φαρμακα θα τον καψεις τον εγκεφαλο σου και ισως εχεις και ανεπιστρεπτα αποτελεσματα.

    Για αυτο παρε τα φαρμακα να σταθεροποιηθεις και σιγα σιγα τα ελαττωνεις στη δοση
    συντηρησης που ειναι καλα.

    Το Risperdal Quicklet οπως σου ειπα ειναι καλυτερο αλλα δεν ειναι τοσο δυνατο για εμενα και τυραννηθηκα περισσοτερο με αυτο.

    Οταν ομως βελτιωθεις γιατι δε λες στο γιατρο σου εαν μπορεις να δοκιμασεις καποιο πιο ελαφρυ ; Υπαρχει και το Invega που ειναι η συνεχεια του Risperdal απλως πιο ακριβη.

    Το Risperdal παντως θεωρειται το στανταρντ και απο τα καλυτερα οσον αφορα παρενεργειες υγειας κλπ.

    Θα δεις ολα θα πανε καλα. Η ιατρικη εχει προχωρησει πολυ.

    Που ξερεις ισως σε λιγα χρονια βρουν την οριστικη θεραπεια.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    maus δεν ξερω ρε συ εχω απογοητευτει... χτες το πηρα πρωτη φορα κ μου εφερε μια αισθηση σαν να την ακουσα κ ζαλιζομουν... αλλα μαλλον δεν γινεται να μην το παρω.... :(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Instant View Post
    Πρώτον σταμάτα να με εκθέτεις και δεύτερον εσύ μου στέλνεις μηνύματα και μου λες πως θέλεις να κάνεις μπάφους. Δεν με αφορά το πρόβλημα σου, εντάξει;
    Αιντε παλι με τους μπαφους.. ρε δεν κανω λεμε!!! πωω πια
    ουτε εμενα με αφορα το δικο σου προβλημα
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    το ναρκωτικό εξαφανίζεται γρήγορα από τον ανθρώπινο οργανισμό και σπανίως υπάρχουν δευτερεύουσες επιδράσεις ημέρες ή εβδομάδες μετά τη λήψη του ναρκωτικού. Πάνω από το 70% των χρηστών δεν έχουν ποτέ «φλας μπακ» και όταν, σπανίως, αυτό συμβαίνει, το αποτέλεσμα είναι πολύ μικρότερο σε διάρκεια και ένταση από ό, τι κατά την πρώτη λήψη του ναρκωτικού.

    «bad trip», εκτιμάται ότι εμφανίζονται όταν οι χρήστες βρίσκονται σε ανοίκειο χώρο, περιτριγυρισμένοι από ξένους, ή όταν αισθάνονται ήδη κατάθλιψη, θυμό ή άγχος.ΜΙΛΑΜΕ Ομως για ΧΡΟΝΙΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ


    +1


    Well said




    Τι γίνεται ρε παιδιά, σε ένα θρεντ αγαπιέστε σε άλλο μαλώνετε. Αποφασίστε επιτέλους :P

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •