ΕΞΑΧΡΕΙΩΣΗ S.O.S.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    ΕΞΑΧΡΕΙΩΣΗ S.O.S.

    Καλησπερα δεν ειμαι καθολου καλα δεν ξερω τι αλλο πια να κανω καταρχην πηγα γιατρο στις 9 κ μου βαλε δευτερο αντιψυχωσικο κ δεν θελω να το παρω μου ειπε αμα δεν το παρω θα μπαινοβγαινω μια ζωη στα ψυχιατρεια κ οτι δεν υπαρχει αλλη λυση ρε παιδια ειναι τωρα λογια αυτα που μου λεει? με κανε να βαλω τα κλαμματα προκειται για το risperdal το παλιο που ειναι 1ης γενιας κ εχει ενα καρο παρενεργειες κ μου βαλε κ πολυ 6 mg μετα απο αυτο πηγα σπιτι με κλαμματα με επιασε περιεργη ταση να γραφω ποιηματα που μου υπαγορευαν ημουνα σαν μαστουρωμενη κ εγραψα 4 συνολικα θα τα ποσταρω αυριο να τα δειτε στις 11 με πιασε ταση κ ενω ειχα να φαω ολη μερα κ ειπα δεν θα φαω τπτ κατεβηκα αναμμαλιασμενη κ με τις πιτζαμες στο μινι μαρκετ το βουλγαρικο κ πηρα 2 πακετα coοkies κ τα φαγα κ μετα εφαγα απο τα σκουπιδια τη μπανανα κ το κουλουρι που ειχα πεταξει το πρωι, τα βγαλα απο μεσα κ τα φαγα, σε τετοιο σημειο εξαχρειωσης εχω καταντησει.. δεν ειμαι καθολου καλα αυτη τη στιγμη κλαιω κ δεν ξερω ποσο θα αντεξω με ολα αυτα που συμβαινουν... αμα το βλεπει καποιος ας μου στειλει αν θελει να μιλησουμε απο δω η απο το φβ.. νιωθω τοσο μονη κ αβοηθητη....:(:( καληνυχτα....:(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Δεν είσαι μόνη μικρούλα, πανικός σε έπιασε, ηρέμησε θα περάσει!! :)
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  3. #3
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Καλησπερα δεν ειμαι καθολου καλα δεν ξερω τι αλλο πια να κανω καταρχην πηγα γιατρο στις 9 κ μου βαλε δευτερο αντιψυχωσικο κ δεν θελω να το παρω μου ειπε αμα δεν το παρω θα μπαινοβγαινω μια ζωη στα ψυχιατρεια κ οτι δεν υπαρχει αλλη λυση ρε παιδια ειναι τωρα λογια αυτα που μου λεει? με κανε να βαλω τα κλαμματα προκειται για το risperdal το παλιο που ειναι 1ης γενιας κ εχει ενα καρο παρενεργειες κ μου βαλε κ πολυ 6 mg μετα απο αυτο πηγα σπιτι με κλαμματα με επιασε περιεργη ταση να γραφω ποιηματα που μου υπαγορευαν ημουνα σαν μαστουρωμενη κ εγραψα 4 συνολικα θα τα ποσταρω αυριο να τα δειτε στις 11 με πιασε ταση κ ενω ειχα να φαω ολη μερα κ ειπα δεν θα φαω τπτ κατεβηκα αναμμαλιασμενη κ με τις πιτζαμες στο μινι μαρκετ το βουλγαρικο κ πηρα 2 πακετα coοkies κ τα φαγα κ μετα εφαγα απο τα σκουπιδια τη μπανανα κ το κουλουρι που ειχα πεταξει το πρωι, τα βγαλα απο μεσα κ τα φαγα, σε τετοιο σημειο εξαχρειωσης εχω καταντησει.. δεν ειμαι καθολου καλα αυτη τη στιγμη κλαιω κ δεν ξερω ποσο θα αντεξω με ολα αυτα που συμβαινουν... αμα το βλεπει καποιος ας μου στειλει αν θελει να μιλησουμε απο δω η απο το φβ.. νιωθω τοσο μονη κ αβοηθητη....:(:( καληνυχτα....:(
    ελα μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα.ο γιατρος σου μοιαζει απειλιτικος μην τον παιρνεις στα σοβαρα.αραξε αμα θελεις να φας φαε μην αγχωνεσαι.το ρισπενταλ μπροστα στην αλλοπεριδονη δεν εχει παρενεργιες.don't worry δεν εισαι μονη σου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    μακαρι.. δεν ξερω τι αλλο πια θα γινει.. εχω τρομαξει.. φοβαμαι... :(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    μακαρι.. δεν ξερω τι αλλο πια θα γινει.. εχω τρομαξει.. φοβαμαι... :(
    μην φοβασαι βρε ολα καλα θα πανε κατσε τωρα πιες ενα καφε δεν ξερω αμα καπνιζεις καπνισε κανα δυο τσιγαρακια με τον καφε(που βοηθαει)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Εχεις καποιον φιλο που να γνωριζει την κατασταση,
    αν ναι πες να ερθει σπιτι σου να μην εισαι μονη.

    Εγω γενικα δεν κοιμαμαι νυχτα οποτε μπορουμε να τα πουμε απο εδω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    δημητρη αμα κανω τετοια ωρα τσιγαρο θα γινω χειροτερα.. καλα καφε αμα πιω δεν θα κοιμαμαι με τιποτα..
    betelguese εσυ τι θεμα εχεις?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    δημητρη αμα κανω τετοια ωρα τσιγαρο θα γινω χειροτερα.. καλα καφε αμα πιω δεν θα κοιμαμαι με τιποτα..
    betelguese εσυ τι θεμα εχεις?
    εγω εχω ψυχωση την οποια τωρα τελευταια την καταπολεμω με το να μην την σκεφτομαι.και ελπιζω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    εγω εχω ψυχωση την οποια τωρα τελευταια την καταπολεμω με το να μην την σκεφτομαι.και ελπιζω.
    πως γινεται ομως ρε συ να μην την σκεφτεσαι?? δλδ αμα εχεις ιδεες παρακολουθησης πως σταματας να τα σκεφτεσαι?? εγω παντως δεν μπορω.. εχεις καποια μεθοδο να μου προτεινεις?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Γενικευμενη αγχωδη διαταραχη,ιδεοληπτικη διαταραχη και καταθλιψη.
    Αυτες ειναι οι επισημες διαγνωσεις.
    Εγω εχω καταληξει στο οτι ειμαι απλα νευρωτικη

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Γενικευμενη αγχωδη διαταραχη,ιδεοληπτικη διαταραχη και καταθλιψη.
    Αυτες ειναι οι επισημες διαγνωσεις.
    Εγω εχω καταληξει στο οτι ειμαι απλα νευρωτικη
    γαδ εχω κι εγω απο τα 16... παθαινεις κ κρισεις πανικου??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    πως γινεται ομως ρε συ να μην την σκεφτεσαι?? δλδ αμα εχεις ιδεες παρακολουθησης πως σταματας να τα σκεφτεσαι?? εγω παντως δεν μπορω.. εχεις καποια μεθοδο να μου προτεινεις?
    μπορεις για παραδειγμα να μην το αναλυεις! πως σε κοιταξε ο ενας, κατι αλλο, αν ηταν για σενα.την ιδεα καθεαυτη μπορει να μην ελεγχεται αλλα κατι που κολαει ο εγκεφαλος σχετικα με το προβλημα και εχει χρονικο μακρος αυτο ελεγχεται παραδειγμα ειναι η αναλυση το πως και γιατι να το κοψεις.εγω για την περιπτωση μου εχω γραψει ενα θρεντ που λεγεται ελεγχος της ψυχωσης με το σταματημα του παραλληρηματος.εγω το βραδυ εδω θα μαι μην μασας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ναι εγω με κρισεις πανικου ξεκινησα,και μετα ιδεοληψιες ψυχαναγκασμοι καταθλιψη αποπροσωποποιηση.
    Τωρα εχω συνελθει απο την καταθλιψη,
    αλλα απεκτησα αλλα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    μπορεις για παραδειγμα να μην το αναλυεις! πως σε κοιταξε ο ενας, κατι αλλο, αν ηταν για σενα.την ιδεα καθεαυτη μπορει να μην ελεγχεται αλλα κατι που κολαει ο εγκεφαλος σχετικα με το προβλημα και εχει χρονικο μακρος αυτο ελεγχεται παραδειγμα ειναι η αναλυση το πως και γιατι να το κοψεις.εγω για την περιπτωση μου εχω γραψει ενα θρεντ που λεγεται ελεγχος της ψυχωσης με το σταματημα του παραλληρηματος.εγω το βραδυ εδω θα μαι μην μασας
    δημητρη ναι αυτο μου το χουν πει κι εμενα, οτι δεν πρεπει να το αναλυεις κ να το δινεις σημασια αλλα να το πας κοντρα κ να πεις "ρε δεν γαμιεται".. δλδ εσυ τωρα την εχεις αντιμετωπισει τελειως την ψυχωση? παιρνεις φαρμακα η το καταφερες με τον ελεγχο της αναλυσης που λες?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Αυτο για τον ελεγχο της σκεψης θα με ενδιεφερε και εμενα.
    Γενικοτερα εχω προσπαθησει να ελεγχω τις σκεψεις,και σε ενα βαθμο το καταφερνω.
    Αλλα οταν το αγχος ειναι σε μεγαλο επιπεδο ή ειμαι σε φαση που εχω κρισεις δεν πιανει καμμια τεχνικη.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •