Φαρμακα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: Φαρμακα

  1. #1

    Φαρμακα sos!!!!

    παιδια τι γινεται με τα φαρμακα?τωρα οι γιατροι τα γραφουν μονο με επισκεψη του δημοσιου τα βιβλιαρια?εγω παιρνω αμπιλιφαυ που εχει μεσα 28 χαπακια ο γιατρος γραφει
    μονο αν περασουν 30 μερες και τις 2 μερες τις νωριτερα δεν τις χαριζει.τι κανω εγω?
    εκτος αυτου αν ξερω γω για παραδειγμα εκεινη την μερα που ειναι να παρουμε φαρμακα
    τα φαρμακεια επεργουν αν τυχει λεω τι γινεται μενουμε χωρις και υποτροπιαζουμε?
    οπως ειναι η κατασταση δεν μας υποχρεωνουν εμεσα να τα κοψουμε?βεβαια το καλυτερο ειναι με τον γιατρο και οχι οταν πιστευουμε εμεις(το τελειο ειναι συνδιασμος και των 2).αλλα τι κανουμε τοση εξαρτηση δεν μας ανησυχει μηπως ξεμεινουμε και λαλησουμε?
    παιδια με γιατρο η χωρισ οταν κοπουν τα φαρμακα(καλυτερα με γιατρο τελοσπαντων) καλο ειναι να εχουμε στο σπιτι καβαντζα για δυσκολες ωρες για καμποσα χρονια αν οχι για ολη μας την ζωη(δεν ειναι τοσο τρομερο).ακομη και να τα κουβαλαμε πανω μας .ευχαριστω
    υ.γ.ελπιζω με την προοδο της επιστημης να βγει φαρμακο που θα το περνουμε μια φορα
    2 και θα ειμαστε οκ!!!!!!!!!!!!!!!!!@@#$$!$$@%...
    Last edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817; 14-12-2011 at 03:52. Reason: θελω να εμφανιζεται ολοκληρος ο τιτλος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Εμενα εληξε η συμβαση με το δημοσιο που ειχα, κ τωρα αναγκαστικα τα πληρωνω απο την τσεπη μου.. Ειναι απαραδεκτο αυτο που συμβαινει σαν να σου λεει "δεν εχεις επιλογη να γινεις καλα κ σκεψου αμα θα τα κοψεις"..τι να πω.. κ να φανταστεις οτι το αμπιλιφαι που παιρνω κ παιρνεις κανει 150 ευρω.....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Αμα δε δουλευεις μπορεις να παρεις βιβλιαριο της προνοιας και να παιρνεις φαρμακα δωρεαν.

    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Εμενα εληξε η συμβαση με το δημοσιο που ειχα, κ τωρα αναγκαστικα τα πληρωνω απο την τσεπη μου.. Ειναι απαραδεκτο αυτο που συμβαινει σαν να σου λεει "δεν εχεις επιλογη να γινεις καλα κ σκεψου αμα θα τα κοψεις"..τι να πω.. κ να φανταστεις οτι το αμπιλιφαι που παιρνω κ παιρνεις κανει 150 ευρω.....
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    maus εχω το φοιτητικο λες να κανει? γιατι ως φοιτητρια εχω μια μικρη ασφαλιση μεσω του πανεπιστημιου.. θα το κοιταξω παντως γιατι δεν συμφερει...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. Φαρμακα....
    By KaterinaKostas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 18-05-2011, 00:24
  2. φαρμακα
    By ARIS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 06-06-2010, 10:30
  3. Φάρμακα για μία ζωή;
    By arktos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 36
    Last Post: 14-04-2010, 00:56
  4. ΦΑΡΜΑΚΑ
    By fly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 29-07-2007, 22:17
  5. Φάρμακα
    By LOSTRE in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 10-05-2007, 21:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •