ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Το ξαναγραφω για τριτη φορα. Ενιωθα οτι πρεπει αυτο να κανω κ το κανα. Αμα δεν το νιωθα δεν θα το κανα. Καταναγκαστικα δεν εχω λειτουργησει ποτε κ ουτε προκειται. So simple. Ο καθενας μπορει να εχει τη δικη του αποψη, δικαιωμα του κ δεν θα του την αλλαξω. Αμα θελει καποιος να πιστευει οτι το κανω για κουκουλωμα για να με συμπαθησουν οι υπολοιποι, θαρρεις κ ας πουμε θα εχω καποιο οφελος αν με συμπαθησουν η οχι, η ειναι η σχολη μου κ θα περασω το μαθημα, τοτε δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα περαιτερω συζητησης. Ειναι η αποψη ΤΟΥ, ΟΧΙ η πραγματικοτητα. Κ δεν μπορω να αλλαζω αποψεις, αλλα οχι να κανουμε το ασπρο-μαυρο.
    Βοltseed αμα δεν εχεις να πεις κατι ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ, μην λες τιποτα, ελεος εισαι.
    ..δε πρόκειται να το συνεχίσω γιατί δεν με αφορά, δεν είναι δικό μου θέμα και η Μαρία είναι πολύ υπεράνω για να το θίξει.
    Όπως μας έχεις πρήξει είσαι μικρή και ανήλικη στα 20 και επίσης μικρή και ξανά μικρή και κόντρα μικρή και πάρα πολύ...μικρή.
    Διάβασε λοιπόν μια συμβουλή από μια μεγάλη και αν μπορείς βάλτη στο σκληρό σου, θα σου χρειαστεί στην πορεία: μάθε όταν σε απορίπτουν να γίνεσαι καλύτερη, όχι χειρότερη.
    Δεν ξέρεις πόσα θα κερδίσεις μεγαλώνοντας....;-)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    συμφωνω με:

    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Παρόλο που είναι γενναία η απόφαση για συγγνώμη, καλύτερα θα ήταν η επίγευση του καβγά από τη μεριά της άρκτου να διατηρηθεί. Θέλω να πω για το κορίτσι αυτό, την άρκτο, πως παρ' όλο που αρκετές φορές με έχει κράξει, λολ, την εκτιμώ, έχω την εντύπωση ότι είναι άτομο "πειραγμένο από τη ζωή", δλδ όχι απροβλημάτιστο, δεν είναι πειραγμένο στην ακεραιότητά του. Λάκρυ φέρθηκες σκατά, μπήκα να σε κράξω να σου πω την αλήθεια και να εκφράσω τη συμπαράστασή μου στο αρκουδάκι, δεν έχω διαπιστώσει να αδικεί άτομα, να παρασύρεται σε ακρότητες, ούτε από την άλλη μεριά να "φωνάζει" για συμμαχίες. Αυτό δείχνει ακεραιότητα, προσωπική μου άποψη. Είναι μεν γενναία η συγγνώμη σου, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι χρήσιμη σε σένα, για απενοχοποίηση και πόσο στην άρκτο, για δικαίωση, πόσο ενδιαφέρει καθεμία η δικαίωση, σε τι ποσοστό, κτλ, όλα αυτά παίζουν ανάλογα με τα άτομα και τις συνθήκες της ζωής τους. Κάτι συγχωρετέο τη μια μπορεί να μην είναι συγχωρετέο την άλλη.
    Αν γενικά παίζεις τόσο βρώμικα και στην προσωπική σου ζωή είναι σίγουρο πως δε θα σε διάλεγα για παρέα. Η "αύρα" που αφήνει το κάθε άτομο σε ένα φόρουμ είναι μεν εξαρτώμενη από πολλούς παράγοντες, αλλά το λίγο της παρουσίας με το πολύ της έπαρσης, σε σύγκριση με το πολύ και σταθερό της άρκτου με κάνει να οδηγούμαι στο να σου δηλώσω ότι δεν αφήνεις και πολλά περιθώρια ένα συγγνώμη να γιάνει τα πάντα. Το έκανες για να ξαλαφρώσεις, well done. Πέρα απ' το ξαλάφρωμά σου υπάρχει ένα πλάσμα που έχει προιστορία πολύ μεγαλύτερη από τη δική σου στον πόνο και που για μένα δεν μπορεί μια απλή συγγνώμη να του ξαλαφρώσει ό,τι του αφαίρεσες. Έτσι το βλέπω, διαβάζοντας πίσω από τα λόγια και των δυο σας.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Θεοφανια ευχαριστω για την συμβουλη, θα την εχω back-up! Αλλα σημασια εχει κ ΠΟΙΟΣ σε απορριπτει! Αν ειναι ατομο που μετραει η γνωμη του κ του τρεφεις εκτιμηση κτλ.. Εδω μεσα δεν νομιζω να με απερριψε κανενας, ουτε προσωπικα εχω απορριψει καποιον. Μπορει να εχω μαλωσει με καποιους, αυτο ομως δεν σημαινει οτι τους ακυρωνω κ τους απορριπτω ως ατομα! Αλλα κ να με απορριψει καποιος δεν σημαινει οτι η ζωη τελειωνει εδω η οτι δεν θα πετυχω στη ζωη μου κτλ.. Ειδικα απο διαδκτυακους χωρους που ειμαστε ολοι αγνωστοι. Τεσπα, το θεμα για μενα θεωρειται ληξαν.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Boltseed View Post
    συμφωνω με:
    copy-paste rules
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    ωχουυυ με ενα χερι γραφω!! δειξε λιγο συμπονοια!! ;d

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Boltseed View Post
    ωχουυυ με ενα χερι γραφω!! δειξε λιγο συμπονοια!! ;d
    μα ειμαι σαδιστρια βρε bolt-shit! δεν το βλεπεις που το γραφω κ διπλα?? xD
    (α κ δεν σε υποχρεωνει κανενας να γραφεις αμα δεν θελεις φιλαρακο!)
    περαστικα στο χερακι σου!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    και εγω επισης ειμαι εξυπνακιας! διπλα το γραφω.

    <-------- να εδω!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Boltseed View Post
    και εγω επισης ειμαι εξυπνακιας! διπλα το γραφω.

    <-------- να εδω!
    βρε το ειδα! γι αυτο κ σου απαντησα! τι νομιζες, ολα τα σκεφτομαι!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    114
    Δεν γνωρίζω για τις προσωπικές σας διαμάχες κλπ κλπ μιας και καινούργια.
    Αλλά γιατί σου ήρθε να πεις "υπερβολές και συκοφαντίες" για κάποιον? Πως σου έσκασε?
    Στην προσωπική σου ζωή δρας εκδικητικά όταν τσακώνεσαι ή είσαι πιο νηφάλια?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by Boltseed View Post
    και εγω επισης ειμαι εξυπνακιας! διπλα το γραφω.

    <-------- να εδω!
    xaxaxaxaxaxaxxaax respect!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Kat711 View Post
    Δεν γνωρίζω για τις προσωπικές σας διαμάχες κλπ κλπ μιας και καινούργια.
    Αλλά γιατί σου ήρθε να πεις "υπερβολές και συκοφαντίες" για κάποιον? Πως σου έσκασε?
    Στην προσωπική σου ζωή δρας εκδικητικά όταν τσακώνεσαι ή είσαι πιο νηφάλια?
    Kat το τι εγινε κ γιατι το εκανα θεωρω πως πρεπει να μεινει στο παρελθον πλεον κ δεν χρειαζεται περαιτερω αναλωση. Οπως προειπα, εκανα αυτο που θεωρουσα σωστο με τη συνειδηση μου οτι επρεπε να κανω κ το θεμα για μενα ειναι ληξαν. Οσο για την προσωπικη μου ζωη, εξαρταται απο τις περιστασεις κ το σε τι φαση ειμαι. Αμα ειμαι χαλια κτλ μπορει ο αλλος κ τη μανα να μου βρισει κ ουτε καν να ασχοληθω.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    xaxaxaxaxaxaxxaax respect!
    LoL απο μενα εχει κ congrats!!!!!! :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    114
    Πάντως οι περισσότεροι έχουμε φερθεί σε κάποια φάση της ζωής μας άσχημα σε κάποιον άλλον, αυτό δεν σημαίνει πως είμαστε υποχθόνιοι, κακοί άνθρωποι.
    Αυτές τις μέρες διάβαζα τα ποστ και φρίκαρα με τις τόσες ίντριγκες και αντιπαραθέσεις γιατί εδώ μέσα γράφετε όλοι πολύ όμορφα πράγματα.
    Όλοι έχετε τα προβλήματά σας αλλά και μια τρελή αντίληψη των πραγμάτων η οποία καθηλώνει αυτόν που παρακολουθεί διαβάζοντας και του δίνει πολλά πράγματα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Κατ αχ ας μην το παμε τοσο μακρια, δεν εχω κ διαθεση να φιλοσοφησω λολ!
    Θα επαναλαβω μονο αυτο που ειχα γραψει σε ενα προηγουμενο μου ποστ "Κανεις δεν ειναι τελειος, χωρις ποτε να εχει φερθει σκαρτα, κ οποιος ισχυριστει κατι τετοιο ειναι για μενα ψευτης. Ουτε φυσικα μια συγγνωμη επιδιορθωνει ενα ηδη τετελεσμενο γεγονος. Η διαφορα ομως εγκειται στην αναγνωριση του σφαλματος κ στη μη επαναληψη του."
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αγαπάω και αδιαφορώ...
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δυο λόγια για τον Αλέξη
    By sabb in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 63
    Last Post: 14-09-2013, 18:00
  2. Ας πω και εγώ δύο λόγια για μένα
    By Pavlos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 84
    Last Post: 05-05-2013, 10:56
  3. Σοφά Λόγια
    By Sad in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 631
    Last Post: 03-09-2012, 16:29
  4. δυο λόγια ακόμα από μένα...
    By amelie74 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-08-2011, 14:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •