ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

    Θελω μετα απο ωριμη σκεψη να ζητησω συγγνωμη απο δυο ατομα-μελη του φορουμ για την απαραδεκτη συμπεριφορα μου απεναντι τους. Θεωρω πως απο την πλευρα μου κανω αυτο που νιωθω κ πρεπει να κανω, αμα δεν το ενιωθα απλα θα εβαζα την ουρα στα σκελια κ θα αποχωρουσα.
    Πρωτον, θελω να ζητησω συγγνωμη απο την arktos γι αυτα που ειπωθηκαν εκ μερους μου στο τσατ, τα οποια στην πλειονοτητα τους ηταν υπερβολες κ συκοφαντιες. Καταλαβαινω ποσο μπορουν να πληγωσουν τον αλλον, κ δη εαν βρικεται σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση.
    Δευτερον, θελω να ζητησω συγγνωμη απο τον Instant για την προσωπικη επιθεση κ τις κατηγοριες που του προσηψα, χωρις εκ των υστερων να ευσταθουν. Αν κ τα ξαναβρηκαμε, νιωθω οτι πρεπει να το πω αυτο.
    Κ τωρα πεστε πανω μου κ κραξτε με.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    σε συγχωρω...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Θελω μετα απο ωριμη σκεψη να ζητησω συγγνωμη απο δυο ατομα-μελη του φορουμ για την απαραδεκτη συμπεριφορα μου απεναντι τους. Θεωρω πως απο την πλευρα μου κανω αυτο που νιωθω κ πρεπει να κανω, αμα δεν το ενιωθα απλα θα εβαζα την ουρα στα σκελια κ θα αποχωρουσα.
    Πρωτον, θελω να ζητησω συγγνωμη απο την arktos γι αυτα που ειπωθηκαν εκ μερους μου στο τσατ, τα οποια στην πλειονοτητα τους ηταν υπερβολες κ συκοφαντιες. Καταλαβαινω ποσο μπορουν να πληγωσουν τον αλλον, κ δη εαν βρικεται σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση.
    Δευτερον, θελω να ζητησω συγγνωμη απο τον Instant για την προσωπικη επιθεση κ τις κατηγοριες που του προσηψα, χωρις εκ των υστερων να ευσταθουν. Αν κ τα ξαναβρηκαμε, νιωθω οτι πρεπει να το πω αυτο.
    Κ τωρα πεστε πανω μου κ κραξτε με.
    παρολο που μια συγνωμη δεν γυρναει τον χρονο πισω και τα ασχημα συναισθηματα που προκληθηκαν δεν μπορουν να ανατραπουν, ειναι μια διακαιωση γι αυτον που αδικηθηκε, αλλα και μια πραξη θαρρους, απο αυτον που την ζηταει...

    αρκει βεβαια, να μη γινει το αλλοθι για να επαναλαμβανονται τα ιδια λαθη...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    mariafil με εσενα δεν θυμαμαι να εχω τσακωθει οποτε προς τι η συγχωρεση?
    remedy συμφωνω οτι μια συγγνωμη δεν γυριζει τον χρονο πισω, που βεβαια αμα τον γυριζε τα πραγματα θα ηταν πολυ διαφορετικα, επεσημανα οτι απ την πλευρα μου εκανα αυτο που θεωρουσα σωστο, μιας κ μπορει να αδικησα 2 ατομα σε μια στιγμη παρορμησης, αυτο ομως δεν συνεπαγεται οτι παντα εχω την ιδια αποψη κ ειναι κατι αναλλοιωτο.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    lacry τωρα σε παραδεχομαι!!!! :)
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Παρόλο που είναι γενναία η απόφαση για συγγνώμη, καλύτερα θα ήταν η επίγευση του καβγά από τη μεριά της άρκτου να διατηρηθεί. Θέλω να πω για το κορίτσι αυτό, την άρκτο, πως παρ' όλο που αρκετές φορές με έχει κράξει, λολ, την εκτιμώ, έχω την εντύπωση ότι είναι άτομο "πειραγμένο από τη ζωή", δλδ όχι απροβλημάτιστο, δεν είναι πειραγμένο στην ακεραιότητά του. Λάκρυ φέρθηκες σκατά, μπήκα να σε κράξω να σου πω την αλήθεια και να εκφράσω τη συμπαράστασή μου στο αρκουδάκι, δεν έχω διαπιστώσει να αδικεί άτομα, να παρασύρεται σε ακρότητες, ούτε από την άλλη μεριά να "φωνάζει" για συμμαχίες. Αυτό δείχνει ακεραιότητα, προσωπική μου άποψη. Είναι μεν γενναία η συγγνώμη σου, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι χρήσιμη σε σένα, για απενοχοποίηση και πόσο στην άρκτο, για δικαίωση, πόσο ενδιαφέρει καθεμία η δικαίωση, σε τι ποσοστό, κτλ, όλα αυτά παίζουν ανάλογα με τα άτομα και τις συνθήκες της ζωής τους. Κάτι συγχωρετέο τη μια μπορεί να μην είναι συγχωρετέο την άλλη.
    Αν γενικά παίζεις τόσο βρώμικα και στην προσωπική σου ζωή είναι σίγουρο πως δε θα σε διάλεγα για παρέα. Η "αύρα" που αφήνει το κάθε άτομο σε ένα φόρουμ είναι μεν εξαρτώμενη από πολλούς παράγοντες, αλλά το λίγο της παρουσίας με το πολύ της έπαρσης, σε σύγκριση με το πολύ και σταθερό της άρκτου με κάνει να οδηγούμαι στο να σου δηλώσω ότι δεν αφήνεις και πολλά περιθώρια ένα συγγνώμη να γιάνει τα πάντα. Το έκανες για να ξαλαφρώσεις, well done. Πέρα απ' το ξαλάφρωμά σου υπάρχει ένα πλάσμα που έχει προιστορία πολύ μεγαλύτερη από τη δική σου στον πόνο και που για μένα δεν μπορεί μια απλή συγγνώμη να του ξαλαφρώσει ό,τι του αφαίρεσες. Έτσι το βλέπω, διαβάζοντας πίσω από τα λόγια και των δυο σας.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ρειν οπως ξαναεγραψα κ στο ανωθεν ποστ μου, εκανα αυτο που ενιωθα κ που με βαση τη συνειδηση μου επρεπε να κανω. Απο κει κ περα ο καθενας μπορει να το εκλαβει οπως θελει. Αν ενιωθα οτι δεν επρεπε να ζητησω συγγνωμη, απλα δεν θα ανοιγα το τοπικ, δεν θα ζητουσα, θα εβαζα την ουρα στα σκελια κ θα αποχωρουσα σαν τη βρεγμενη γατα. Το ξερω πως η εκ μερους μου συμπεριφορα ηταν αν μη τι αλλο απαραδεκτη, αλλα κανεις δεν ειναι τελειος. Κι αυτο φυσικα κ δεν αποτελει αλλοθι σε ενα ηδη τετελεσμενο γεγονος. Αλλα απ την στιγμη που αναγνωριζω το επισφαλες της πραξης μου κ νιωθω οτι πρεπει να ζητησω συγγνωμη, το κανω. Ολοι εχουμε φερθει σκαρτα στη ζωη μας κ οποιος ισχυριστει οτι δεν εχει φερθει ποτε για μενα ειναι ψευτης. Η διαφορα εγκειται ομως στην αναγνωριση του σφαλματος κ στη μη επαναληψη του.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    καλο ειναι να ξερεις πως η γλωσσα κοκαλα δεν εχει και κοκαλα τσακιζει
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    mariafil με εσενα δεν θυμαμαι να εχω τσακωθει οποτε προς τι η συγχωρεση?
    remedy συμφωνω οτι μια συγγνωμη δεν γυριζει τον χρονο πισω, που βεβαια αμα τον γυριζε τα πραγματα θα ηταν πολυ διαφορετικα, επεσημανα οτι απ την πλευρα μου εκανα αυτο που θεωρουσα σωστο, μιας κ μπορει να αδικησα 2 ατομα σε μια στιγμη παρορμησης, αυτο ομως δεν συνεπαγεται οτι παντα εχω την ιδια αποψη κ ειναι κατι αναλλοιωτο.
    πλάκα σου κάνω καλή μου :-)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Κ τωρα πεστε πανω μου κ κραξτε με.
    Κρα! Κρα! Κρααααα!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by mariafil View Post
    πλάκα σου κάνω καλή μου :-)
    Αμα μου κανεις πλακα, οκ!

    Quote Originally Posted by Boltseed View Post
    Κρα! Κρα! Κρααααα!!!
    Αντι να πετας εξυπναδες, μπορεις καλυτερα να διαβασεις το ποστ της ρειν κ τα δικα μου σχετικα με την εννοια κ την χρησιμοτητα της συγχωρεσης, κ να τοποθετηθεις επι του θεματος. Νομιζω θα ειναι πολυ πιο προσοδοφορο για ολους απο αυτο που κανεις τωρα, που μοναχα εσενα υποβιβαζει, κ οχι εμενα, που ειχα το θαρρος κ την ειλικρινεια να εκθεσω τις σκεψεις μου.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    λακρυ.....θα ήθελα πραγματικά να πιστέψω τη συγνώμη σου, όπως εκαναν κάποια μέλη που ΟΜΩΣ δεν ξέρουν γιατί εδώ και καιρό τα έχεις βάλει με τη Μαρία.
    Η πραγματική συγνώμη θα ήταν να πεις για ποιο λόγο έγιναν όλα αυτά, για ποιο λόγο μήνες τώρα προσπαθείς να τη μειώσεις και να την εξευτελίσεις με το ΜΕΓΑ επιχείρημα πως είναι μεγαλύτερη σου.
    Εκεί θα σε παραδεχόμουν πραγματικά.
    Τώρα, το να πετάς μια συγνώμη επειδή ανακάλυψες πως με τη συμπεριφορά σου σε απαξίωσε όλο το φόρουμ, εμένα δεν μου κάνει μετάνεια αλλα κουκούλωμα σε μια προσπάθεια να σε ξανασυμπαθήσουν τα μέλη.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    whateva'r

    123456789

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    λακρυ.....θα ήθελα πραγματικά να πιστέψω τη συγνώμη σου, όπως εκαναν κάποια μέλη που ΟΜΩΣ δεν ξέρουν γιατί εδώ και καιρό τα έχεις βάλει με τη Μαρία.
    Η πραγματική συγνώμη θα ήταν να πεις για ποιο λόγο έγιναν όλα αυτά, για ποιο λόγο μήνες τώρα προσπαθείς να τη μειώσεις και να την εξευτελίσεις με το ΜΕΓΑ επιχείρημα πως είναι μεγαλύτερη σου.
    Εκεί θα σε παραδεχόμουν πραγματικά.
    Τώρα, το να πετάς μια συγνώμη επειδή ανακάλυψες πως με τη συμπεριφορά σου σε απαξίωσε όλο το φόρουμ, εμένα δεν μου κάνει μετάνεια αλλα κουκούλωμα σε μια προσπάθεια να σε ξανασυμπαθήσουν τα μέλη.
    Κι αυτο σωστο!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Το ξαναγραφω για τριτη φορα. Ενιωθα οτι πρεπει αυτο να κανω κ το κανα. Αμα δεν το νιωθα δεν θα το κανα. Καταναγκαστικα δεν εχω λειτουργησει ποτε κ ουτε προκειται. So simple. Ο καθενας μπορει να εχει τη δικη του αποψη, δικαιωμα του κ δεν θα του την αλλαξω. Αμα θελει καποιος να πιστευει οτι το κανω για κουκουλωμα για να με συμπαθησουν οι υπολοιποι, θαρρεις κ ας πουμε θα εχω καποιο οφελος αν με συμπαθησουν η οχι, η ειναι η σχολη μου κ θα περασω το μαθημα, τοτε δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα περαιτερω συζητησης. Ειναι η αποψη ΤΟΥ, ΟΧΙ η πραγματικοτητα. Κ δεν μπορω να αλλαζω αποψεις, αλλα οχι να κανουμε το ασπρο-μαυρο.
    Βοltseed αμα δεν εχεις να πεις κατι ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ, μην λες τιποτα, ελεος εισαι.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δυο λόγια για τον Αλέξη
    By sabb in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 63
    Last Post: 14-09-2013, 19:00
  2. Ας πω και εγώ δύο λόγια για μένα
    By Pavlos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 84
    Last Post: 05-05-2013, 11:56
  3. Σοφά Λόγια
    By Sad in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 631
    Last Post: 03-09-2012, 17:29
  4. δυο λόγια ακόμα από μένα...
    By amelie74 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-08-2011, 15:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •