Oικογενεια και ψυχωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    Oικογενεια και ψυχωση

    Πιστευω γινεται ενας αναβρασμος στο σπιτι.Ειδικα αμα δεν εισε σε καλη κατασταση ψυχολογικα.Εμενα με εχουν φτασει σε σημειο να τους συχαθω.Περιμενω πως και πως την στιγμη που θα φυγω απο το σπιτι.Βεβεα τους εχω τυραννησει και γω αλλα οκ.Για τα αδερφια καλυτερα να μην μιλισω ειναι σχεδον ανυπαρκτοι για μενα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Κι εγω μια απ τα ιδια.. Τους σιχαινομαι, μου μιλανε κ απαξιω κ δεν δινω καν σημασια.. Με τους γονεις μου ειμαστε σαν ξενοι μεσα στο ιδιο σπιτι, κ σκασιλα μου, ουτε το φαγητο τους δεν τρωω πλεον, προτιμω να πηγαινω στη φοιτητικη λεσχη.. η αδερφη μου μου την σπαει κι αυτη γιατι την εχει δει καπως κ ο,τι κ να της πουμε εχει το τρανταχτο επιχειρημα "μην με ζοριζετε, εχω πανελληνιες", θαρρεις κ δλδ εγω δεν περασα απο αυτο.. ηθελα να κανω τα χαρτια μου για erasmus, αλλα πλεον δεν προλαβαινω.. ψαχνω να βρω καποια δουλεια να βγαζω καποια χρηματα, να νοικιασω ενα κωλοστουντιο κ να ησυχασω απο ολους αυτους, απαλεψια η κατασταση, τρεις λαλουν κ δυο χορευουν, η αλλιως τα αρχιδια του καραμπελα κ το μουνι της χαιδως
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    xαχαχαχα! :D Λάκρυ δεν παίζεσαι! Που τα βρήκες αυτά τα 2 τελευταία; Lοst Body, που έγκειται ακριβώς το πρόβλημα με την οικογένεια σου; Γιατί αν πρόκειται για τους συνήθεις καθημερινούς καυγαδες, δεν θα τους αποφύγεις ότι και να κάνεις.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    λολ ενας φιλος μου Σαλλονικιος με τα ολα του με τα μαθε!!!!!!! :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    ναι συμφωνω οτι οι γονεις δεν καταλαβαινουν και μας κατηγορουν αδικα ως τεμπελιδες δεν καταλαβαινουν οτι εχουμε ανηδονια!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορει να καταλαβει καποιον αν δεν εχει περασει αυτος κατι παρομοιο.. Μπορει να πλησιασει λιγο στο πως νιωθεις,να φανταστει ενα μερος του,αλλα μεχρι εκει. Ποσο μαλλον ο γονιος που πολλες φορες αρνειται να το παραδεχτει για το παιδι του.

    Εγω πριν περασω ο,τι περασα δεν πιστευα οτι υπαρχει στ'αληθεια καταθλιψη,τους κοροιδευα ολους οσους ελεγαν οτι το περνανε.

    Η ανηδονια ουτε καν υπαρχει στο λεξιλογιο των νορμαλ... Μην στεναχωριεστε αν δεν σας καταλαβαινουν,ειναι πολυ φυσιολογικο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Αυτο που σου λεει η Karisha ισχυει.
    Και εγω ειχα φτασει σε σημειο να μην θελω να βλεπω την οικογενεια μου.
    Τωρα που μας χωριζει καποια αποσταση καταλαβαινω οτι ειχα και εγω ενα μεριδιο ευθυνης.
    Για παραδειγμα και εμενα δεν με καταλαβαιναν και εκνευριζομουν φωναζα κλπ.
    Και δυστυχως οι καταστασεις που βιωνουμε δεν γινονται ευκολα αντιληπτες απο τους αλλους,και η δυσκολια μας να εκφρασουμε οτι νιωθουμε οδηγουν σε συγκρουσεις.

Similar Threads

  1. Περνάει η Ψύχωση;
    By petros32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 49
    Last Post: 04-07-2019, 15:17
  2. Ψύχωση
    By marspy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 27-01-2011, 21:05
  3. ΙΨΔ ή Ψύχωση?
    By Konstantinoss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 27-01-2011, 20:23
  4. ψύχωση....
    By neve in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 06-07-2007, 18:41
  5. Ψύχωση;
    By Orion in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 07-01-2007, 01:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •