έχω χάσει τα λογικά μου - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 274
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by ανέμελη View Post
    δεν εχω ιδεα μιας και δε χωρισαμε ποτε.απλα τον κυνηγουσα, μου καθοτανε χωρις να αφησει την αλλη και μια μερα ξαφνικα δεν ξανασηκωσα το κινητο κι αλλαξα νουμερο.ε αυτο ηταν. εχει 7 μηνες που εγινε αυτο.
    οπότε μετά που άλλαξες αριθμό καπού εκεί τέλειωσε ε?

    και αυτός συνέχισε με την άλλη?

  2. #47
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    98
    με πηρε μια τελευταια φορα δεν το σηκωσα. δεν με ξαναπηρε. μετα απο 2 βδομαδες αλλαξα αριθμο ,αλλα δεν πρεπει κιολας να ξαναπροσπαθησε να επικοινωνησει, οποτε μαλλον δεν το καταλαβε κιολας οτι αλλαξα και αριθμο για χαρη του.
    αυτος ναι ειναι ηδη 1 χρονο με την αλλη. το τελειωτικο χτυπημα ηταν που τους ειδα πριν εναν μηνα μαζι να βολταρουν λιγο πιο κατω απο την γειτονια μου..αυτος με ειδε κι εκανε τον κινεζο φυσικα.κατα τα αλλα δεν ηταν η γκομενα του αυτη. δεν ασχολουμαι με το τσολι μου ελεγε..
    με πονεσε τοσο πολυ ολη αυτη η ιστορια. και ηρθε η ιστορια με τον επομενο να με αποτελειωσει. εχω την καθε καλη διαθεση να διαγραψω ολοκληρωτικα το κωλοπαρελθον αλλα δεν με βοηθανε οι συγκυριες. τιποτα το καινουριο, τιποτα το ομορφο, κανενας λογος για να χαμογελαω πλεον. ολοι γυρω μου φτιαξανε τις ζωες τους κι εγω ειμαι απλος θεατης να κυνηγαω το απιαστο.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Λένε: " Έχεις περιουσία, έχεις οικογένεια, έχεις φίλους, έχεις καλούς γονείς, έχεις.... να τα χαίρεσαι λοιπόν! Δεν έχεις τίποτα απ' όλ' αυτά; Τότε απλά να χαίρεσαι! Θέλει πολύ προσπάθεια να κάνουμε το εγώ μας, τον καλύτερο σύμβουλο. Ουσιαστικά τις μεγαλύτερες μάχες τις δίνουμε για να μάθουμε εμάς. Όλα τ' άλλα, απλά τα επιτρέπουμε να συμβαίνουν.

  4. #49
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    98
    ποσο ακομη να προσπαθω? οι δυναμεις μου με εχουν εγκαταλειψει. για αυτο κι εγω εγκαταλειπω την ιδια την ζωη.

  5. #50
    Quote Originally Posted by ανέμελη View Post
    με πηρε μια τελευταια φορα δεν το σηκωσα. δεν με ξαναπηρε. μετα απο 2 βδομαδες αλλαξα αριθμο ,αλλα δεν πρεπει κιολας να ξαναπροσπαθησε να επικοινωνησει, οποτε μαλλον δεν το καταλαβε κιολας οτι αλλαξα και αριθμο για χαρη του.
    αυτος ναι ειναι ηδη 1 χρονο με την αλλη. το τελειωτικο χτυπημα ηταν που τους ειδα πριν εναν μηνα μαζι να βολταρουν λιγο πιο κατω απο την γειτονια μου..αυτος με ειδε κι εκανε τον κινεζο φυσικα.κατα τα αλλα δεν ηταν η γκομενα του αυτη. δεν ασχολουμαι με το τσολι μου ελεγε..
    με πονεσε τοσο πολυ ολη αυτη η ιστορια. και ηρθε η ιστορια με τον επομενο να με αποτελειωσει. εχω την καθε καλη διαθεση να διαγραψω ολοκληρωτικα το κωλοπαρελθον αλλα δεν με βοηθανε οι συγκυριες. τιποτα το καινουριο, τιποτα το ομορφο, κανενας λογος για να χαμογελαω πλεον. ολοι γυρω μου φτιαξανε τις ζωες τους κι εγω ειμαι απλος θεατης να κυνηγαω το απιαστο.
    Αχ αγαπητη ανεμελη...αυτα σου τα λόγια με αγγιξαν πολύ!!Καμία φορα νιωθω και εγω ετσι.
    Δε ξερω τι θα πρεπει να σου πω για να νιωσεις καλυτερα,αλλα εμενα με "ξυπνησε" το εξης "Αν δε νοιαστεις εσυ για τον εαυτο σου,ποιος θα νοιαστει για σενα?".
    Κοιτα λοιπον να εισαι εσυ καλα,να αφησεις-οσο μπορεσεις-τις ασχημες καταστασεις πισω σου και να προχωρησεις μπροστα!!

  6. #51
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    18
    Ολα θελουν το χρονο τους δωσε χρονο στην ζωη ,πηγενε ψαξε για δουλεια ,πηγενε γυμναστηριο τρεξιμο κανε κατι οτι σαρεσει πιεσε τον εαυτο σου,κανε πραγματα που δεν εχεις ξανακανει που νιωθεις φοβο οταν το κανεις.

    Πιο ευκολο ειναι να παρατησε παρα να πρωσπαθεις αλλα οπως λενε και η αγγλοι NO PAIN NO GAIN!Σημαινει(Αν δεν το πρωσπαθησεις δεν κερδιζεις κατι...)

  7. #52
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    98
    αυτο κανω, γραφτηκα γυμναστηριο, ψαχνω δουλεια,εχω πει φιλους και γνωστους να κοιταν και για μενα, ελπιζω συντομα να βρω κατι. αμα βρω απλα δεν θα σκεφτομαι. η ζωη μου θα ειναι σπιτι-δουλεια-σπιτι. παλι θα γυρναω μονη στο σπιτι χωρις να εχω ανθρωπο να μιλησω, παλι μονη θα ξαπλωνω εγω κι οι σκεψεις μου οι ατελειωτες. σιχαθηκα τα ιδια καθε μερα. μια σιχαμαρα η ζωη μου.

  8. #53
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    98
    σημερα εμαθα ενα γεγονος που με αποτελειωσε. τρεμω απο την ωρα που το εμαθα. θελω να φυγω πολυ πολυ μακρυα και να αυτοκτονησω μακρυα απο ολους και απο ολα. ας μην το μαθει ποτε κανεις δεν θελω. να εξαφανιστω να μην υπαρχω. υποφερω μερα με την μερα κατι συμβαινει και με σπρωχνει πιο πολυ στον πατο. η απογνωση μου ειναι γεγονος. ειμαι ενα τιποτα και δεν μου αξιζει να ζω. θελω να δωσω την ζωη μου σε καποιον καρκινοπαθη που θελει να ζησει. εγω δεν θελω. και ειναι δικαιωμα μου.
    εχω σκεφτει διαφορους τροπους αλλα φοβαμαι μην τυχον και δεν πιασουν.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by ανέμελη View Post
    ειμαι ενα τιποτα και δεν μου αξιζει να ζω. θελω να δωσω την ζωη μου σε καποιον καρκινοπαθη που θελει να ζησει. εγω δεν θελω. και ειναι δικαιωμα μου.
    εχω σκεφτει διαφορους τροπους αλλα φοβαμαι μην τυχον και δεν πιασουν.
    Έλα βρε ανεμέλή μου! Μην σκέφτεσαι έτσι! Σίγουρα δεν είσαι ένα τίποτα. Είσαι ένας άνθρωπος που περνάει πολύ δύσκολα, αυτό όμως δεν είναι λόγος για να θέλεις να δώσεις τέλος στη ζωή σου. Μην το βάζεις κάτω σε παρακαλώ! Πρέπει να σταθείς στα πόδια σου και να το αντιμετωπίσεις αυτό που σου συμβαίνει. Και γω έχω σκεφτεί άσχημα για τον εαυτό μου πως βαρέθηκα τη ζωή και τέτοια, όμως μετά λέω για κάτσε γιατί να με παίρνει από κάτω;; Θα κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου για να το αντιμετωπίσω. Σίγουρα θα είναι δύσκολο και ίσως στην αρχή να μην τα καταφέρουμε τόσο εύκολα, αλλά δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω.

  10. #55
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    98
    μην με πείτε τραγική αλλά για την κατάντια μου φταίνε οι άντρες. πόσο κρίμα είναι;

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by ανέμελη View Post
    μην με πείτε τραγική αλλά για την κατάντια μου φταίνε οι άντρες. πόσο κρίμα είναι;
    Βρε κοπέλα μου, ε βέβαια είναι κρίμα!
    Να θέλεις τώρα να πεθάνεις για τους άντρες;;;
    Υπάρχουν και αλλού περτικαλιές που κάνουν περτικάλια!
    Δες το αλλιώς το πράγμα! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά προσπάθησεεεεεεεεε!!
    ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ!! Μπορείς!

  12. #57
    Quote Originally Posted by ανέμελη View Post
    μην με πείτε τραγική αλλά για την κατάντια μου φταίνε οι άντρες. πόσο κρίμα είναι;
    ..θα σε στεναχωρήσω...
    για την κατάντια μας φταίμε ΠΑΝΤΑ εμείς και κάθε φορά που περνάμε μια δυσκολία ή τόσο μεγάλο πόνο, φροντίζουμε να μας γίνει μάθημα και την επόμενη φορά να χειριστούμε διαφορετικά κάποιες καταστάσεις αλλά και τον ίδιο τον εαυτό μας.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Ανέμελη μου, γιατί δεν αναφέρεις τι είν' αυτό το φοβερό που έμαθες και σε 'ριξε τόσο! Με το να το μοιραστείς, ίσως νιώσεις καλύτερα κι ακούσεις κι απόψεις γι' αυτό. Πάντως, ειλικρινά είν' ανεπίτρεπτο αυτό, που κάνεις στον εαυτό σου, σου μιλάω μέσα απ' την καρδιά μου, είναι κρίμα όλη αυτή η ψυχική ταλαιπωρία, που αφήνεσαι να περνάς!

  14. #59
    Ανεμελη σταματα να σκεφτεσε ετσι.Σε παρακαλωωωω.
    Δες το καλό αποτι σου συνεβη.Ολα συμβαινουν για κάποιο λόγο.Ετσι δε λένε?Σηκω λοιπον και παρε δυναμη να συνεχισεις.Δες την καλη πλευρα των πραγματων.
    Και πιστεψε με-εγω που στο λεω αυτο- δεν αξιζει για αντρες να σκεφτεσε ετσι.Μπορουμε και μονες μας να τα βγαλουμε περα και να ζησουμε χωρις αντρες.

  15. #60
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    98
    εχει γκομενα...

Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ
    By konstantinaki22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 24-01-2018, 00:24
  2. Πως συνεχίζει κανείς όταν έχει χάσει και τα "ρέστα" και τα δανεικά σε μια σχέση ;
    By MakeItSo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-04-2012, 12:23
  3. εχω χασει τον εαυτο μου..
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-07-2011, 12:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •