Επιτέλους πιστεύω στη φιλία άντρα με γυναίκα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 127
  1. #16
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    47
    Διαβασα και εγω με προσοχη ολες τις αποψεις.Εζησα και εγω παρομοια κατασταση που περιγραφω σε αλλο ποστ.Η καταληξη η δικη μου δεν ηταν πολυ καλη.Ομως καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη οποτε δεν μπορω να βαλω ταμπελες ουτε να μιλαω με απολυτη σιγουρια.Κατα την αποψη μου στις περισσοτερες περιπτωσεις μια τετοια φιλια καταληγει σε ελξη ενος απο τους 2 \'η και απο τους 2.Ενδεχομενως υπαρχουν και εξαιρεσεις.Σιγα σιγα και οσο πλησιαζεις τον αλλον βλεπεις ποσο ταιριαζεις,βλεπεις ποσο καλα περνας μαζι του οποτε γιατι να μην προσπαθησεις να το εξελιξεις σε κατι περισσοτερο?Αλλωστε, αυτο δε ζηταμε και απο τις σχεσεις μας?Να μας καταλαβαινουν και να περναμε καλα μαζι τους!Αν ερωτευεσε εγκεφαλικα οπως εγω και οχι μονο με τα ματια \'η τα αυτια τοτε ειναι πολυ λιγες οι πιθανοτητες να μην υπαρξει ελξη.λυπαμαι που το λεω αλλα αυτες οι ιστοριες συνηθως καταληγουν σε πονο (και για τους 2) και ειναι πραγματικα πολυ κριμα.Ελπιζω και ευχομαι η εν λογω περιπτωση να ειναι διαφορετικη!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Αν η γιαγιά μου είχε καρούλια nutcase θα ήτανε τρένο..!

    Δεν βλέπω συνθήκες που θα μας έκαναν να \"χωρίσουμε\".

  3. #18
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    98
    Originally posted by alexandros3
    Αν η γιαγιά μου είχε καρούλια nutcase θα ήτανε τρένο..!

    Δεν βλέπω συνθήκες που θα μας έκαναν να \"χωρίσουμε\".
    Μπορεί να ήταν και πατίνι, μη τα βλέπεις όλα απο μία οπτική γωνία!

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    21
    Originally posted by alexandros3
    Δεν νομίζω ότι έχεις βρεθεί ποτέ σ\'αυτή τη θέση... επειδή μπέρδεψες τα νοήματα και τα συναισθήματα. Αλλά είσαι μικρός απ\'ότι θυμάμαι...
    Μ\' άρεσε η Χορταρέικη προσέγγιση σου :\"Θα πονέσεις πολύ\". Και στα οικονομικά πως θα τα πάμε; :D
    Το ξεκάθαρο είναι ότι δεν θα μας πιάσει μαλακίαση αν βρεθούμε κάποια στιγμή χωρίς σχέση. Γιατί έτσι θα χάλαγε αυτή η φιλία που αξίζει και δεν προέρχεται από \"ελλείματα\" ερωτικά που ψευτοκαλύπτονται πίσω από ένα πέπλο \"φιλίας\". Είναι κάτι πολύ πιο παραπάνω.
    Φιλε, γραφεις ακριβως οπως εγραφα εγω καποτε για μια κοπελα η οποια ηταν \"φιλη\" μου και η φιλια μας ηταν κατι το \"μοναδικο\".




    Προσπαθησε να φανταστεις την φιλη σου με τον γκομενο της. Περναει το χερι του πισω απο τον λαιμο της και αρχιζει να την φιλαει παθιασμενα. Το αλλο του χερι βρισκεται ηδη μεσα απο τη μπλουζα της.

    Θελω να την φανταστεις για λιγο στημμενη στα τεσσερα ενω την πηδαει ο αληθινος νο.1 αντρας στη ζωη της.
    .................................................. ........................................













    Αν αυτο δεν ανεβασε το αιμα στο κεφαλι σου τοτε εισαι οντως φιλος της.

    Φιλικα απο καποιον που επαθε και ακομη μαθαινει. :)

  5. #20
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    98
    ??? Εγώ νόμιζα οτι τα φάρμακα κάνουν καλό!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    diaskedastiko forum!εγω εχω 5 αντρες φιλους,μπορω να τους δω ερωτικα, ο ένας είναι πρώην μου, με τον άλλο είχε παιξει κάτι πριν χρονια,χαθηκαμε,παρεξηγηθη καμε και τωρα ξαναβρεθηκαμε κι ειμαστε καλυτερα κι απο πριν, αλλα το ότι μπορώ να τους δω ερωτικα δε σημαινει ότι αφηνω τον εαυτο μου να είναι παρορμητικος αφου δε θελω να κανω σχεση με καποιον απο αυτους.το εγγλεζικο buddy fucking δε με εκφραζει.αμα τρελαινομουνα για καποιον οκ, αλλα δεν παιζει κατι τετοιο.δεν ξερω αν σας βοηθησα καθολου, παντως πρεπει να ειμαι από τα σπάνια φαινομενα που έχω πρόβλημα να δω μια κοπελα φιλικα(οχι προς θεου δεν ειμαι λεσβια, δεν τις βλεπω ερωτικα!), απλα έχω πολυ κακες εμπειριες απο γυναικειες φιλιες, και έτσι εχω αντρες φιλους, πραγμα για το οποιο ζηλευε πολυ και θυμωνε ο πρωήν μου.ελπιζω να προσεθεσα κατι στο ενδιαφερον forum σας!δεν ειναι απραιτητο ολοι κατα την ταπεινη μου γνωμη να υιοθετουμε σε ολα τα θεματα τις στασεις του Μ.Ο.ε?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Αλέξαντρε προφανώς γνωρίζεστε πολύ λίγο καιρό για να βγάλεις τέτοια συμπεράσματα περί φιλικής σχέσης κτλ.

    Αν έγραφες τα ίδια μετά από αρκετά χρόνια φιλίας θα είχαν άλλη βαρύτητα τα λόγια σου.

    Καλού- κακού όμως: Χούφτωστη, χούφτωστη....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Originally posted by Roomstolet
    Originally posted by alexandros3
    Δεν νομίζω ότι έχεις βρεθεί ποτέ σ\'αυτή τη θέση... επειδή μπέρδεψες τα νοήματα και τα συναισθήματα. Αλλά είσαι μικρός απ\'ότι θυμάμαι...
    Μ\' άρεσε η Χορταρέικη προσέγγιση σου :\"Θα πονέσεις πολύ\". Και στα οικονομικά πως θα τα πάμε; :D
    Το ξεκάθαρο είναι ότι δεν θα μας πιάσει μαλακίαση αν βρεθούμε κάποια στιγμή χωρίς σχέση. Γιατί έτσι θα χάλαγε αυτή η φιλία που αξίζει και δεν προέρχεται από \"ελλείματα\" ερωτικά που ψευτοκαλύπτονται πίσω από ένα πέπλο \"φιλίας\". Είναι κάτι πολύ πιο παραπάνω.
    Φιλε, γραφεις ακριβως οπως εγραφα εγω καποτε για μια κοπελα η οποια ηταν \"φιλη\" μου και η φιλια μας ηταν κατι το \"μοναδικο\".




    Προσπαθησε να φανταστεις την φιλη σου με τον γκομενο της. Περναει το χερι του πισω απο τον λαιμο της και αρχιζει να την φιλαει παθιασμενα. Το αλλο του χερι βρισκεται ηδη μεσα απο τη μπλουζα της.

    Θελω να την φανταστεις για λιγο στημμενη στα τεσσερα ενω την πηδαει ο αληθινος νο.1 αντρας στη ζωη της.
    .................................................. ........................................













    Αν αυτο δεν ανεβασε το αιμα στο κεφαλι σου τοτε εισαι οντως φιλος της.

    Φιλικα απο καποιον που επαθε και ακομη μαθαινει. :)
    Απαξιώ...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Originally posted by Μιχάλης
    Αλέξαντρε προφανώς γνωρίζεστε πολύ λίγο καιρό για να βγάλεις τέτοια συμπεράσματα περί φιλικής σχέσης κτλ.
    Δεν είναι και λίγος ο χρόνος που γνωριζόμαστε.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Originally posted by carrie
    diaskedastiko forum!εγω εχω 5 αντρες φιλους,μπορω να τους δω ερωτικα, ο ένας είναι πρώην μου, με τον άλλο είχε παιξει κάτι πριν χρονια,χαθηκαμε,παρεξηγηθη καμε και τωρα ξαναβρεθηκαμε κι ειμαστε καλυτερα κι απο πριν, αλλα το ότι μπορώ να τους δω ερωτικα δε σημαινει ότι αφηνω τον εαυτο μου να είναι παρορμητικος αφου δε θελω να κανω σχεση με καποιον απο αυτους.το εγγλεζικο buddy fucking δε με εκφραζει.αμα τρελαινομουνα για καποιον οκ, αλλα δεν παιζει κατι τετοιο.δεν ξερω αν σας βοηθησα καθολου, παντως πρεπει να ειμαι από τα σπάνια φαινομενα που έχω πρόβλημα να δω μια κοπελα φιλικα(οχι προς θεου δεν ειμαι λεσβια, δεν τις βλεπω ερωτικα!), απλα έχω πολυ κακες εμπειριες απο γυναικειες φιλιες, και έτσι εχω αντρες φιλους, πραγμα για το οποιο ζηλευε πολυ και θυμωνε ο πρωήν μου.ελπιζω να προσεθεσα κατι στο ενδιαφερον forum σας!δεν ειναι απραιτητο ολοι κατα την ταπεινη μου γνωμη να υιοθετουμε σε ολα τα θεματα τις στασεις του Μ.Ο.ε?
    Ακριβώς...
    (το Μ.Ο. σημαίνει \"Μαλάκας Ολκής\" έτσι;)

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    21
    Originally posted by Μιχάλης
    Καλού- κακού όμως: Χούφτωστη, χούφτωστη....
    Σωστος ο παιχτης! :)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Για άλλη μια φορά αποδεικνύεται το επίπεδο των αρσενικών του φόρουμ. Έχω πια πιστέψει πως έξω θα σας πετύχω συναθροισμένους σε μπακουροπαρέες να κοιτάτε τα θηλυκά σα κομμάτια κρέας σε τσιγκέλι χασάπη... Τεσπά...

    Αλέξανδρε, επί της ουσίας. Θεωρώ ότι υπάρχει φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα κι ίσως και κυρίως της \"ερωτικής έλξης\". Εξηγώ... Σαν ερωτική έλξη ονομάζω το όποιο συναίσθημα μας κάνει να σεβόμαστε, να ελκόμαστε και να εκτιμούμε πρόσωπα. Δεν έχει να κάνει με φύλα κι ούτε με κάτι το σεξουαλικό... (Τώρα άντε να το εξηγήσω αυτό στους προηγούμενους...)

    Πάντα τα πήγαινα καλύτερα με τους άνδρες παρά με τις γυναίκες. Η αλήθεια είναι πως σε κάποιο σημείο πάντα \"μπερδεύεται\" η κατάσταση για το αν η σχέση θα πρέπει να μείνει φιλική ή όχι. Τότε χρειάζεται ωριμότητα κι από τις 2 πλευρές και αρκετή λογική. Αν ξεπεραστεί όμως αυτό το στάδιο, όλα πάνε καλά..

    Τους φίλους μου τους θεωρώ \"αδέρφια\" μου. Γνωρίζω τις κοπέλες τους και το αντίστροφο. Ειλικρινά δε το βρίσκω τόσο τραγικό πια. Και τους έχω παρηγορήσει σε δύσκολη στιγμή και το αντίστροφο, χωρίς όμως να κοιτάξει κάποιος από εμάς να το εκμετταλευτεί... (Αυτό που συμβαίνει συνήθως με τις \"κατ\'επίφαση\" φιλίες το θεωρώ εγκληματικό. )

    Όσο για τα \"μπερδέματα\", τα έχω ζήσει κι από την καλή κι από την ανάποδη. Να ομολογήσω πως σε κάποια φάση \"τρελάθηκα\" με τον επικείμενο γάμο ενός από τα άτομα που πραγματικά αγαπώ και σκεφτόμουν ότι πάντα θα είναι δίπλα μου. Νόμιζα πως θα τον έχανα. Ευτυχώς δεν έκανα-έδειξα κάτι κι όταν ήρθε η ώρα να γνωρίσω τη μέλουσα νύφη... όσο κι αν θα ήθελα να τη \"μισήσω\", μου φάνηκε αξιαγάπητη και πραγματικά αξιόλογη.

    Ελπίζω στο μέλλον να τα πάμε πολύ καλά και αντί να χάσω έναν φίλο να κερδίσω μια φίλη...

    Η μόνη ένστασή μου βρίσκεται στο χρόνο που γνωρίζεστε με τη συγκεκριμένη κοπέλα... Το θεωρώ λίγο, αλλά ... το μέλλον θα τον κάνει και πολύ. Με τα παιδιά που θεωρώ φίλους μου γνωριζόμαστε πάνω από 10-15 χρόνια...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    354
    Για να μην υπάρξει παρεξήγηση και εγώ πιστεύω ότι είναι δυνατό να υπάρξει φιλία μεταξύ ενός άντρα και μίας γυναίκας.

    Κάτι μου λέει όμως ότι για τον Αλέξαντρο δεν ισχύει στην συγκεκριμένη περίπτωση.Ίσως όμως να κάνω και λάθος.

    Πχ όσοι και όσες από τους προηγούμενους αναφέρθηκαν σε τέτοιες φιλίες δεν τους χαρακτήρησαν εμφανισιακά.

    Τι λόγος υπήρχε λοιπόν Αλέξαντρε να μας πεις ότι είναι πανέμορφη?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    195
    Πιστευω πως υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρων και γυναικων.Αυτη ειναι η αποψη μου απλα και επιγραμματικα.
    Κι αυτο γιατι εχω 3 αδερφικους φιλους εκ των οποιων οι δυο ειναι αντρες.

  15. #30
    Originally posted by Τασος_2

    Αυτα σου τα γραφω για να σου πω οτι λες... μαλακιες. Για να γινει καποια φιλη μου πρεπει πρωτα να περασει απο το κρεβατι μου και αυτο ισχυει για ολους τους πραγματικους αντρες.
    Ενάντια στην ηλιθιότητα και οι θεοί ακόμα μάταια αγωνίζονται...

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •