Επιτέλους πιστεύω στη φιλία άντρα με γυναίκα - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 127 of 127
  1. #121
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    8
    Βέβαια μια φιλική σχέση ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα δεν μπορεί (ή είναι δύσκολο) να εξελιχθεί σε ερωτική. Πρέπει βεβαίως να παραδεχτούμε ότι η ερωτική σχέση δεν έχει και πολλά κοινά με μια φιλική... Προσωπικά πιστεύω το αντίθετο. Αν σε μια ερωτική σχέση δεν υπάρχει αλληλοεκτίμηση και σεβασμός και πολλά άλλα κοινα με τη φιλία αισθήματα τότε μάλλον ο έρωτας έχει ημερομηνία λήξης. Πάντως ο σκύλος μου κάνει σεξ χωρίς να ασχολείτε με λεπτομέριες όπως εποικοινωνία κτλ. αλλά ποτέ δε μου είπε κάτι για φιλική ερωτική σχέση, μόνο για σεξ μου μιλούσε.

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    ...:))) και μένα ο σκύλος μου, παρόλο που όταν κάνει σεξ δε μιλάει, έχει πάντως και κανα-δυο φίλους-φίλες με τους οποιους-ες παίζει, μιλάει, τρέχει, βγαίνει έξω, κλπ.

  3. #123
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    8
    Μεταφορικά το εννοούσα φίλε/η τι-ποτέ όπως θα κατάλαβες. Και πιο συγκεκριμένα τα ζώα \"επιλέγουν\" το δρόμο της μητέρας φύσης (πηδάω και φεύγω) οι ανθρωποι όμως είναι(??) διαφορετικοί. Αν ενοούμαι λοιπόν ως έρωτα το κάλεσμα της φύσης για αναπαραγωγή τότε συμφωνώ ότι φιλία και έρωτας είναι διαφορετικά πράγματα. Αλλιώς είναι άμεσα συνδεδεμένα.

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    σε κατάλαβα φίλε/η τερκ.
    μα βρήκα τόσο απολαυτστικό και έξυπνο το μνμ σου, που απάντησα σ\'αυτό τον τόνο κι εγώ.
    πάντως, πέρα από την πλάκα, εγώ έχω πια πολλούς φίλους (εγώ είμαι κοριτσάκι:)- φίλους διαφορετικού φύλου, στους οποίους έχω μεγάλη εμπιστοσύνη, κι αυτοί το ίδιο, και ξέρουμε να μιλάμε και για διαφυλικές σχέσεις χωρίς κρατούμενα. είναι σίγουρα διαφορετικό από το \'είμαστε φίλοι δεν είμαστε γκόμενοι\'. όταν περνάει έστω και υποψία γι\'αυτό, σημαίνει πως το ερωτικό στοιχείο είναι εδώ. όταν ερωτικό στοιχείο, όταν φλερτ, φιλία πάει σπίτι της. δεν είναι άσχημο κι αυτό, αλλά νομίζω πως είναι κάπως έτσι, ας μην κοροϊδευόμαστε...
    ξέρω γώ;

  5. #125
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    8
    Και εγώ έχω αρκετές φίλες (είμαι αγοράκι) που τις εμπιστεύομαι. Αυτό όμως που δεν ανέχομαι είναι η δαιμονοποίηση του να δεις μια φιλη/ο σου ερωτικά. Συμφωνώ ότι αφού ο έρωτας είναι ένα εγωιστικό συναίσθημα η φιλία με την έννοια που είχε πριν έχει πια χαθεί. Αλλίμονο όμως αν χάθηκαν τα αισθήματα (τα μη ερωτικά) που ένιωθες για τη φίλη/ο σου. Τότε δεν είσαι τίποτε άλλο από ένας υποκριτής, οπότε ούτε καν φιλία υπήρξε...

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    Originally posted by Terk
    Και εγώ έχω αρκετές φίλες (είμαι αγοράκι) που τις εμπιστεύομαι. Αυτό όμως που δεν ανέχομαι είναι η δαιμονοποίηση του να δεις μια φιλη/ο σου ερωτικά. Συμφωνώ ότι αφού ο έρωτας είναι ένα εγωιστικό συναίσθημα η φιλία με την έννοια που είχε πριν έχει πια χαθεί. Αλλίμονο όμως αν χάθηκαν τα αισθήματα (τα μη ερωτικά) που ένιωθες για τη φίλη/ο σου. Τότε δεν είσαι τίποτε άλλο από ένας υποκριτής, οπότε ούτε καν φιλία υπήρξε...

    σωστός!

  7. #127
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3
    Αλέξανδρε η φιλία σου με την κοπέλα είναι ένα είδος σχέσης ήδη κ ας μην περιέχει τίποτα ερωτικό μέσα.Μα δεν είναι τα πάντα ο έρωτας σ\'αυτή τη ζωή,(με την σαρκική της έννοια το εννοώ).οπότε δεν καταλαβαίνω την ανησυχία σου...:(
    Ίσως τελικά στο μέλλον δειτε ο ένας στο πρόσωπο του άλλου κ την ερωτική έλξη!Τι το καλύτερο?:cool:
    Προς το παρον μην βιάζεσαι κ ότι είναι να γίνει θα γίνει...
    Χαλαρααα...:D;)

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •