5-HTP - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 126

Thread: 5-HTP

  1. #46
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by emmstra View Post
    Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δυστυχώς το αντισταμινικο πρέπει να το πάρω για 1 μήνα. Μαζί με σπρέι Nasonex. Οπότε το 5-htp δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα; ψάχνοντας στο ίντερνετ διάβασα ιειναι πιθανόν να προκαλέσει κάποιες παρενέργειες.. Τι άλλες μάρκες υπάρχουν;
    μαλιστα, απλα αυτην την στιγμη χωρις να εχω κατι με την solgar αλλα για μενα δεν ηταν αυτο που περιμενα γενικα απο μια εταιρεια με το αναλογη πειρα... δεν σημαινει ομως οτι επειδη δεν εμεινα ικανοποιημενος εγω, θα πρεπει να την αποριψεις και εσυ...

    οσο αφορα τα πρεπει, αφου πρεπει να παρεις το αντισταμινικο, καλυτερα να μην βιαζεσαι να βγαζεις λανθασμενα συμπερασματα για το 5htp αν και ειναι αληθεα οτι με αδειο στοχαχι λευτουργει πιο καλα, αλλα σε εμενα δουλευε και σε μικροτερο ποσοστο και σε γεμτα στομαχι

  2. #47
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    28
    Τι νηστεία χρειάζεται;

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by emmstra View Post
    Τι νηστεία χρειάζεται;
    απλα εννοει να το παιρνεις με αδειο στομαχι γιατι σαν αμινοξυ δρα καλυτερα στον οργανισμο επειδη αφομοιωνεται καλυτερα με αδειο στομαχι... σε εμενα με γεματο στομαχι απλα μειωνοταν το ποσοστο της αποτελεσματικοτητας του φαρμακου...

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αν και τοχω δοκιμασει το 5HTP , τοπαιρνα για 1 χρονο , δεν ειδα κανενα αποτελεσμα , αμα το παιρνεις , καλυτερα να παιρνεις συγχρονως και Β6 για καλυτερη απορροφηση .........

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Καλησπερα!
    Η σωματικη ασκηση δεν υπαρχει περιπτωση και σε κανεναν ανθρωπο να του καμει κακο, απεναντιας βοηθαει πολυ σε καθε προβλημα υγειας !!Ποσο μαλον ψυχολογικα!
    Ομως οπως ξερουμε -φανταζομαι ολοι μας εδω μεσα - και η γυμναστικη θελει προσωχη, για παραδηγμα δεν κανει να καμει σπριντ καποιος οπου μολις βγηκε απο χειρουργιο στον μυνισκο του!!¨)¨),
    Θελει να ξεκινας παντα με οσο το δυνατον γινετε κατανλωση λιγης ενεργειας ,θελεινα κανουμε στρετς ωστε να αποφυγουμε διαφωρους μυικος τραυματισμους! επισης μην ξεχναμε και την παραγωγη γαλακτικου οξεως σε αεροβια γυμναστικη, το ζητημα ειναι να βρουμε το τεμπο και με τον καιρο να αυξανουμε επηδωσεις, αποσταση και να εμπλουτιζουμε τις ασκησεις μας, ομως πρεπει να χουμε το νουμας στο δυαφραγμα μας, αφου αυτο ειναι οπου ολοι οι καρδιολογοι θα μας λενε να εχουμε σε καλη κατασταση.
    Η γυμναστικη βοηθα στην καταθλυψη πολυ! λογο των νευροδιαβηβαστων ,μαλιστα εχει απιστευτη κι ανατριχιαστικη ομοιοτητα με την δρασυ των οποιουχων πανω στους οπουουχος υποδοχεις κι τους νευροδιαβιβαστων αυτων.

    Παντος ,αυτο που ειναι απαραδεκτο ειναι το κομπλεξ που εχουμε ακομα ρε παιδια στην χωρα αυτη με τους θεραπευτες η τους ιατρους ψυχικης υγειας! Ντρεπομασταν απο παλαια μη μας πουν η μας κουτσομπολευσουν ως τρελους!! ειναι τοσο κριμας ! σε συνδιασμο με τον "ξερολισμο" που εχουμε, παιρνει ενας ενα φαρμακο κι νομιζει οτι θα κκανει καλο σε ολους!!

  6. #51
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    28
    Καλημερα
    επαιρνα το αντισταμινικο και το 5-htp μαζι το βραδυ.. Αρα μαλλον δεν επρεπε, οποτε δεν εκανα καλα?
    Νομιζω της solgar εχει και β6 μεσα..
    τελικα να περιμενω να τελειωσει το αντισταμινικο και μετα να ξαναξεκινησω?? Γιατι μου φανηκε οτι κατι γινοταν..
    απλα φοβηθηκα γιαυτη την επικινδυνη παρενεργεια ποιυ διαβασα...
    ειμαι και λιγακι φοβιτσιαρης με ασθενειες...

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    το αν της solgar εχει μεσα και β6 θα το δεις αν το αναγραφει στο κουτι....
    απο εκει και περα συνηθως η συγχορηγηση φαρκακων ή ουσιων ή οτιδηποτε αλλο δεν επηρεαζονται απο τον αν ληφθουν την ιδια ωρα αρκει να μην αντιδρουν μεταξυ τους.. οσο για αυτο καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο σου που σου εδωσε το αντισταμινικο (αμφιβαλλω αν θα εχει γνωση να σου πει, αν απογορευεται η συγχορηγηση αυτων των δυο μαζι) αλλα καλυτερα ειναι ο μονος ''αρμοδιος'' που πρεπει να σε δωσει εγκυρες απαντησεις!!

  8. #53
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    το αν της solgar εχει μεσα και β6 θα το δεις αν το αναγραφει στο κουτι....
    απο εκει και περα συνηθως η συγχορηγηση φαρκακων ή ουσιων ή οτιδηποτε αλλο δεν επηρεαζονται απο τον αν ληφθουν την ιδια ωρα αρκει να μην αντιδρουν μεταξυ τους.. οσο για αυτο καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο σου που σου εδωσε το αντισταμινικο (αμφιβαλλω αν θα εχει γνωση να σου πει, αν απογορευεται η συγχορηγηση αυτων των δυο μαζι) αλλα καλυτερα ειναι ο μονος ''αρμοδιος'' που πρεπει να σε δωσει εγκυρες απαντησεις!!
    Ειναι λογικο με το 5-htp να ελεγχοταν οι ιλιγγοι που παθαινα συχνα και μολις το σταματησα μετα απο 4 μερες να ξαναεμφανιστηκαν? Κατα την γνωμη σου...

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by emmstra View Post
    Ειναι λογικο με το 5-htp να ελεγχοταν οι ιλιγγοι που παθαινα συχνα και μολις το σταματησα μετα απο 4 μερες να ξαναεμφανιστηκαν? Κατα την γνωμη σου...
    Ναι εφόσον είναι κάτι που βελτιώνει γενικά την διάθεση είναι λογικό να βελτιώνει τον ιλιγγο

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #55
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    28
    Καλημέρα. Εδώ πάλι. Πριν 2 μέρες ξεκίνησα πάλι το 5-htp. Έχω τρεμούλα στο σώμα και κάτι σαν αδυναμία , πονοκέφαλο και ανήσυχο ύπνο. Είναι λογικό; έχει σχέση με το χάπι;

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    στην αρχη οταν το ειχα ξεκινησει και εγω ειχα λιγο πονοκεφαλο και ενιωθα ''καπως'' κατα τα αλλα μετα 4-5 μερες υποχωρησαν

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    28
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    στην αρχη οταν το ειχα ξεκινησει και εγω ειχα λιγο πονοκεφαλο και ενιωθα ''καπως'' κατα τα αλλα μετα 4-5 μερες υποχωρησαν
    Ευχαριστώ πολύ. Και σαν ατονία ή αδυναμία;

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    κανε υπομονη λιγες ημερες ακομη και πιστευω θα στρωσει, διαφορετικα ξανα γραψε αν σε απασχολει τοσο πολυ

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Quote Originally Posted by emmstra View Post
    Καλημέρα. Εδώ πάλι. Πριν 2 μέρες ξεκίνησα πάλι το 5-htp. Έχω τρεμούλα στο σώμα και κάτι σαν αδυναμία , πονοκέφαλο και ανήσυχο ύπνο. Είναι λογικό; έχει σχέση με το χάπι;

    Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Eγω αυτά τα παθαίνω χωρίς να πάρω το 5ΗΤΡ, ίσως το βάζουν στο νερό μας.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by emmstra View Post
    Ειναι λογικο με το 5-htp να ελεγχοταν οι ιλιγγοι που παθαινα συχνα και μολις το σταματησα μετα απο 4 μερες να ξαναεμφανιστηκαν? Κατα την γνωμη σου...
    Καμμια σχεση δεν εχει το 5ΗΤP , ειναι ενα αρκετα αδυναμο αμινοξυ , που δεν εχει σοβαρες επιπτωσεις , ισως και τιπποτα , αφου το[παιρνα , εκτος βεβαια αν το παιρνει μετιςε χουφτες , και και παλι παιζεται αν ανει κατι ......τοτε δεν υπηρχαν εδω τετοια πραματα , αρχες δεκαετιας το 90 , και παρηγγελνα απο usa σκονη , και την συσκευαζα μονο; σε καψουλες , που ειχα μπολικες αδειες .....

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •