Πέθανε μετά από 16 χρόνια ανορεξίας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Πέθανε μετά από 16 χρόνια ανορεξίας

    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Κρίμα την κοπέλα. Φαίνεται τόσο καλή στην φωτογραφία. Το φυσιολογικό είναι να τρώει ένας άνθρωπος. Εγώ και τρώω και σεξ κάνω και έχω να φάω και μικρός είχα ότι παιχνίδι ήθελα και με έχουν ερωτευτεί γυναίκες και με αγάπησαν κάποιες λίγες στο παρελθόν αλλά είμαι δυστυχισμένος πλέον γιατί στο παρόν δεν έχω κάτι από όλα αυτά. Είναι η χαρά που θα κολυμπάμε όλοι μαζί, μεσαίοι και μικροί το ίδιο πλέον, και θα βλέπουμε τους πρωθυπουργούς από την τηλεόραση.

  3. #3
    Ζύγιζε μόλις 25 κιλά βάρος
    Με μία από τις χειρότερες μορφές νευρικής ανορεξίας ήρθαν αντιμέτωποι οι γιατροί στο δυτικό Λονδίνο. Η 31χρονη Kate Chilver ζύγιζε μόλις 25 κιλά και έδωσε μάχη με τη νευρική ανορεξία για περισσότερο από 16 χρόνια. Η μάχη, όμως, αποδείχτηκε άνιση.

    Η Kate, που πλέον δεν βρίσκεται στη ζωή, ήταν τόσο αδύνατη που το στομάχι και το έντερό της είχαν νεκρώσει αφού δεν αιματώνονταν. Τα πρώτα σημάδια της ανορεξίας εμφανίστηκαν στην ηλικία των 12 και η Kate πέρασε το μεγαλύτερο μέρος της ζωής της σε ειδικά κέντρα για να καταπολεμήσει την ασθένεια.

    «Γνώριζα την Kate εδώ και εφτά χρόνια» λέει η ψυχολόγος Frances Connan που την παρακολουθούσε στην κλινική Vincent Square. «Είχε την πιο σοβαρή ασθένεια που έχω δει σε ασθενή» προσθέτει.

    Οι γιατροί προσπαθούσαν να την ταΐσουν με σωληνάκι, αλλά οι προσπάθειές τους συνεχώς αποτύγχαναν. Η καρδιά της είχε το μισό μέγεθος από το κανονικό. Και ήταν αυτή που τελικά την πρόδωσε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Εγώ πιστεύω ότι αν με γνώριζε η κοπέλα θα την έφερναν στα ίσα της.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Instant View Post
    Εγώ πιστεύω ότι αν με γνώριζε η κοπέλα θα την έφερναν στα ίσα της.
    Ασε μας ρε Ινσταντ. Καλο κ περικαλο το χιουμορ σου αλλα δεν ειναι για ολες τις περιστασεις. Το θεμα εδω ειναι πολυ σοβαρο. Σεβασου λιγο κατι. Η κοπελα ταλαιπωρουνταν επι χρονια απο μια ασθενεια-μαστιγα που τη σκοτωσε. Μετα απο ενα σημειο καταρρεουν τα ζωτικα οργανα κ η παρεντερικη σιτιση με ρινογαστρικο καθετηρα (levin) η με καθετηριασμο στομαχου (δες σχετικα βιντεο στο youtube να καταλαβεις τι 'ωραια' πραγματακια ειναι αυτα) δεν φερει αποτελεσμα. κριμα πραγματικα. μακαρι να μπορουσα να σωσω εστω μια κοπελα απο αυτη την ασθενεια. Δεν θελω να επεκταθω μιας κ εχω τραυματικα βιωματα απο αυτο... :(
    Last edited by Lacrymosa; 18-12-2011 at 18:22.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Ναι οι μοναχικές νύχτες που πονάς και ζητάς τη λύτρωση

Similar Threads

  1. 6 χρονια μετα
    By zaphod in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 08-04-2011, 03:28
  2. Μπερδεμενος!2 χρονια μετα....
    By tHe_V1rus in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 24-05-2010, 01:28
  3. Δύο χρόνια μετά....
    By moreira in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 10-03-2010, 21:34
  4. μετα απο 10 χρονια seroxat ...????
    By maripios in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 11-08-2009, 00:10
  5. Χωρισμος μετα απο 5 χρονια
    By piccolo7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 23-03-2009, 22:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •