οποιος θεραπευτει απο ψυχωση γινεται μικρος θεος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1

    οποιος θεραπευτει απο ψυχωση γινεται μικρος θεος

    ολοι μας πιστευω οτι χασαμε το τελειο και αποκτησαμε ψυχωση.αρα λοιπον αν θα μας φυγει θα γινουμε τελειοι.βεβαια θα μου πεις οτι το τελειο μια φορα παρουσιαζεται στην ζωη και οποιος προλαβε τον κυριο ειδε.ξερω και γω αν βρεθει το σωματιδιο του χιγκς απο το πειραμα του σερν θα βγουν φαρμακα που θα παρουμε μισο χαπακι και θα μας φυγει η ψυχωση.φιλοι μου ως τοτε κουραγιο και ελπιζω να εχει νοημα η ζωη μας
    Last edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817; 18-12-2011 at 04:43.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    ολοι μας πιστευω οτι χασαμε το τελειο και αποκτησαμε ψυχωση.αρα λοιπον αν θα μας φυγει θα γινουμε τελειοι.βεβαια θα μου πεις οτι το τελειο μια φορα παρουσιαζεται στην ζωη και οποιος τον κυριο προλαβε ειδε.ξερω και γω αν βρεθει το σωματιδιο του χιγκς απο το πειραμα του σερν θα βγουν φαρμακα που θα παιρουμε μισο χαπακι και θα μας φυγει η ψυχωση.φιλοι μου ως τοτε κουραγιο και ελπιζω να εχει νοημα η ζωη μας
    Αν αναλογιστούμε ότι υπάρχουν 3 επίπεδα παράδεισος, γή, κόλαση τότε η θεραπεία απο την ψύχωση ισοδυναμεί την άνοδο απο την κόλαση στην γή που για τον ασθενή θα του φανεί παράδεισος. Το θέμα δεν είναι αν θα πάρουμε μισό χαπάκι ή 1 κιλό χάπια την ημέρα, το θέμα είναι είναι να απολαμβάνουμε την ζωή μας όπως και οι μη ασθενείς χωρίς να διατρέχουμε σημαντικούς κινδύνους.

    ΥΓ :...οποιος τον κυριο προλαβε ειδε..? ομολογώ , το σκεφτηκά απο εδώ και λέω κάτι δεν μου ταιριάζει ,,χμμμ ''όποιος τον κύριο είδε πρόλαβε''.....χμμμμμ όχι λέω πάλι δεν μου ταιριάζει. Το σκέφτηκα απο εκεί, χμμμ ''όποιος είδε τον κύριο πρόλαβε'', χμμμ πτού πάλι δεν ταιριάζει. Το σκέφτηκα πιο πέρα απο το εκεί, ΤΟ ΒΡΗΚΑ, το σωστό είναι '' 'Οποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε '' !!!!!!
    YES το βρήκα σε χρόνο dt : 21 δευτερόλεπτα και 3 τέταρτα !!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Να προσθέσω πως για τους ασθενείς υπάρχει επίσης και το ''Όποιον πρόλαβε ο Κύριος είδε'' ή το '' Ήρθεν, Έιδεν, και Απήλθεν''.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Δεν ξέρω γιατί, αλλά μου αρέσει αυτό το θρεντ. Έχει λίγο θέωση, λίγο «yes, you can do it baby», λίγο σωματίδιο higgs, λίγο CERN που θα βγάλει θαυματουργά χάπια, λίγο διορθώσεις παροιμιών σε χρόνο ντε-τέ. Έχει ότι μπορεί να ζητήσει και ο πιο απαιτητικός φορουμίστας.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Ο Αλ Πατσίνο λέει πως η ζωή δεν έχει κανένα νόημα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by Instant View Post
    Ο Αλ Πατσίνο λέει πως η ζωή δεν έχει κανένα νόημα.


    Γι αυτό ο ρόμπερτ ντε νίρο είναι καλύτερος :P

  7. #7
    Quote Originally Posted by Driver View Post
    Αν αναλογιστούμε ότι υπάρχουν 3 επίπεδα παράδεισος, γή, κόλαση τότε η θεραπεία απο την ψύχωση ισοδυναμεί την άνοδο απο την κόλαση στην γή που για τον ασθενή θα του φανεί παράδεισος. Το θέμα δεν είναι αν θα πάρουμε μισό χαπάκι ή 1 κιλό χάπια την ημέρα, το θέμα είναι είναι να απολαμβάνουμε την ζωή μας όπως και οι μη ασθενείς χωρίς να διατρέχουμε σημαντικούς κινδύνους.

    ΥΓ :...οποιος τον κυριο προλαβε ειδε..? ομολογώ , το σκεφτηκά απο εδώ και λέω κάτι δεν μου ταιριάζει ,,χμμμ ''όποιος τον κύριο είδε πρόλαβε''.....χμμμμμ όχι λέω πάλι δεν μου ταιριάζει. Το σκέφτηκα απο εκεί, χμμμ ''όποιος είδε τον κύριο πρόλαβε'', χμμμ πτού πάλι δεν ταιριάζει. Το σκέφτηκα πιο πέρα απο το εκεί, ΤΟ ΒΡΗΚΑ, το σωστό είναι '' 'Οποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε '' !!!!!!
    YES το βρήκα σε χρόνο dt : 21 δευτερόλεπτα και 3 τέταρτα !!
    φιλε μου ιαση της ψυχωσης σημαινει απο τη κολαση κατευθειαν στην πρωτη θεση του παραδεισου
    Last edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817; 18-12-2011 at 02:32.

  8. #8
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Δεν ξέρω γιατί, αλλά μου αρέσει αυτό το θρεντ. Έχει λίγο θέωση, λίγο «yes, you can do it baby», λίγο σωματίδιο higgs, λίγο CERN που θα βγάλει θαυματουργά χάπια, λίγο διορθώσεις παροιμιών σε χρόνο ντε-τέ. Έχει ότι μπορεί να ζητήσει και ο πιο απαιτητικός φορουμίστας.
    no no...
    Ένας απαιτητικός φορουμίστας απαιτεί τζάνετ, πανικούλα...αχ...παλιές, καλές εποχές....:Ρ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    no no...
    Ένας απαιτητικός φορουμίστας απαιτεί τζάνετ, πανικούλα...αχ...παλιές, καλές εποχές....:Ρ

    Αυτά ήταν επικά χρόνια. Η "ΤΡΟΛΛΙΑΔΑ". Ονούφριος, σταβροσκαρ, πανος12345, πανικούλα... Πάει αυτή η χρυσή εποχή των "Τρολλ-ηρώων"

  10. #10
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    Αυτά ήταν επικά χρόνια. Η "ΤΡΟΛΛΙΑΔΑ". Ονούφριος, σταβροσκαρ, πανος12345, πανικούλα... Πάει αυτή η χρυσή εποχή των "Τρολλ-ηρώων"

    φακ!
    Τι ήθελες και μου θύμισες τον πανο123456789...(ή αλλιως γιουτού?)
    Η νατσουρ λείπει για να νιώσουμε ένα μικρό οργασμό...:ΡΡΡΡΡ

  11. #11
    σε κάποιο παραλληλο συμπαν βρισκεται ο εαυτος μας χωρις ψυχωση.βεβαια η γαμημενη η ψυχωση μου κοβει απο την φαντασια διοτι οταν ημουν καλα φανταζομουν διαφορα για τα παραλληλα συμπαντα και τωρα απλα περιοριζομαι σε αυτο που με καιει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    σε κάποιο παραλληλο συμπαν βρισκεται ο εαυτος μας χωρις ψυχωση.βεβαια η γαμημενη η ψυχωση μου κοβει απο την φαντασια διοτι οταν ημουν καλα φανταζομουν διαφορα για τα παραλληλα συμπαντα και τωρα απλα περιοριζομαι σε αυτο που με καιει
    αυτο με το παραλληλο συμπαν δεν το πιασα να σου πω τη μαυρη αληθεια... σαν τα συγκοινωνουντα δοχεια ενα πραγμα? σορρυ αλλα εχω πιει κιολας κ ειμαι λιγο καμμενη
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    λεει μια θεωρια της μοντερνας φυσικης οτι υπαρχουν συμπαντα αλλα που ζουν παραλληλα με το δικο μας οι εαυτοι μας και κανουν διαφορετικα πραγματα απο αυτο που κανουμε σε αυτο το συμπαν.εκει μπορει να μην εχουμε τετοια ψυχολογικα προβληματα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    δεν ξερω, εγω τετοιες θεωριες δεν τις πολυπιστευω παντως...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Ε ναι, αν και αυτές οι θεωρίες είναι μαθηματικά διατυπωμένες, είναι ακόμα εικασίες. Πέρα όμως από την μαθηματική τους διατύπωση, κάποιες άρχισαν να τις τεστάρουν.



    Υπάρχει και ένας φοβερός Έλληνας που έκανε πειράματα για να βρει "παράλληλες διαστάσεις" στον χώρο (δεν θυμάμαι τώρα το όνομα του, αλλά δεν ήταν ο νανόπουλος αλλά τέλειωνε σε -όπουλος). Βέβαια παράλληλες διαστάσεις στον χώρο δεν σημαίνει απαραίτητα "παράλληλοι κόσμοι όπου ζούνε εναλλακτικοί εαυτοί μας". Απλά είναι διαστάσεις του χώρου- όπως το ύψος, το μήκος και το πλάτος-που πιθανότατα να μην μπορούμε να αντιληφθούμε.

    Αν υπήρχαν έξτρα διαστάσεις στον χώρο η θεωρία προέβλεπε μαθηματικά ότι η βαρύτητα θα επηρέαζε με διαφορετικό τρόπο ένα περιστρεφόμενο σώμα σε τεράστιες ταχύτητες και αυτός ο τύπος έκανε πειράματα για να βρει την ελάχιστη παραμικρή διαφορά στην ταχύτητα που θα επιβεβαίωνε αυτή την θεωρία. Δεν ξέρω αν έχει βρει κάποιο στοιχείο ακόμα. Επίσης ένα άλλο project διερευνά την ύπαρξη "βαρυτικών κυμάτων" που προβλέπονται να ανιχνευθούν από τηλεσκόπια που βρίσκονται σε τροχιά γύρω από την γη. Τέτοια «βαρυτικά» κύματα θα είναι η «υπογραφή» ενός παράλληλου σύμπαντος, οπότε η ανίχνευση της ύπαρξης τους θα έδινε δυνατά στοιχεία ότι «κάτι υπάρχει έξω από το δικό μας σύμπαν». Κάτι ανάλογο θα ψάξει - σε υπο-ατομικό επίπεδο όμως- και ο καινούργιος επιταχυντής του σερν (η «υπερ-συμμετρία» όπως το λένε). Απλά θέλω να πω ότι τέτοιες μαθηματικές φυσικές θεωρίες σιγά σιγά μπαίνουν και στο εργαστήριο και ίσως είναι θέμα χρόνου να βρούνε- η να μην βρούνε- κάτι συγκλονιστικό :p

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός...Ένας μικρος θάνατος...
    By agp in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 37
    Last Post: 26-01-2013, 12:17
  2. Ο μικροσ πριγκιπας και η αλεπου
    By Adzik in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 18-08-2011, 23:04
  3. Ο Μικρος κοσμος του Καθενος
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 28-07-2011, 13:43
  4. Απο μικρος στα βασανα.
    By Method in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 12-10-2010, 23:37
  5. Ο μικρος μου βριζει
    By maria... in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 43
    Last Post: 08-07-2008, 00:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •