μηπως η ψυχωση δεν ειναι τοσο κολαση?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1

    μηπως η ψυχωση δεν ειναι τοσο κολαση?

    παιδια καλα παιρνάμε πινουμε τους καφεδες μας το τσιγαρακι μας computer-internet βολτες οχι δουλεια,μερικοι απο εμας θα εξασφαλιστουν με καποια συνταξη το φαγητακι μας το ωραιο,ασε μερικες φορες τα φαρμακα μας κανουν και χαμογελουμε.μηπως τα επαιξα η απλα σε αυτο το φορουμ ειναι το επιπεδο ανεβασμενο και με κανει να χαζοχαρουμενο?αστα να πανε ολα καλα και τα καλυτερα ερχονται.αμην.

  2. #2
    Δημήτρη, δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά κάθε φορά που ανοίγεις κάποιο θέμα, οι ΙΔΙΟΙ το βλέπουμε.
    Δεν χρειάζεται να σκορπάς παντού θέματα. Γράψε σε ένα, όλοι θα το διαβάσουν.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    226
    Τι οίστρος είναι αυτός! :D

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Φίλε θές να αναφέρεις ηλικία , τι φάρμακα παίρνεις (ποιά), και για πόσο καιρό? Αν θές πάντα (και πάτα). Μήπως μπορούμε να σε ενημερώσουμε καλύτερα.

  5. #5
    ειμαι 35 χρονων παιρνω το αμπιλιφαυ(εδω και ενα χρονο και πριν το κοψω αμπιλιφαυ επαιρνα).το αμπιλιφαυ μου ειχε διωξει την καταθλιψη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    PETRAN τώρα καταλαβαίνω την ταύτιση... (wnb dr) :Ρ

    sorry για το οφ-τόπικ

  7. #7
    καλα οκ ειμαι καινουριος και δεν το ειχα σκεφτει ετσι.παντως δεν ειχα σκοπο να γραψω και αλλο
    Last edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817; 18-12-2011 at 04:13.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Δημήτρη, δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά κάθε φορά που ανοίγεις κάποιο θέμα, οι ΙΔΙΟΙ το βλέπουμε.
    Δεν χρειάζεται να σκορπάς παντού θέματα. Γράψε σε ένα, όλοι θα το διαβάσουν.
    Θεοφανία, δεν θέλω να σου την σπάσω αλλά απο ότι έχω καταλάβει ο φίλος είναι νέος (ίσως και ωραίος λολ) και προφανώς βρήκε έναν χώρο για να εκφράσει τα εσωψυχά του. Εξάλου οι περισσότεροι ψυχικά ασθενείς είναι/είμαστε λίγο περίεργοι. Ναί, δεν λέω μοιάζει αυτό το θέμα με ένα προηγουμενό του αλλά εντάξει....δεν έχω διαβάσει όλα τα μηνυματά του. Χωρίς να θέλω να είμαι ούτε ο συνήγορος ούτε ο κατήγορος κανενός, ούτε προφανώς να θέλω αυτόν τον ρόλο να τον παίξω( κάτι αλλο βέβαια λέω να παίξω τέτοια ώρα τέτοια νύχτα και με τέτοια ασχολία, αλλά ντάξει θα κρατηθώ μήπως αυρίο παίξω με παρέα λολ).

  9. #9
    Quote Originally Posted by Driver View Post
    Θεοφανία, δεν θέλω να σου την σπάσω αλλά απο ότι έχω καταλάβει ο φίλος είναι νέος (ίσως και ωραίος λολ) και προφανώς βρήκε έναν χώρο για να εκφράσει τα εσωψυχά του. Εξάλου οι περισσότεροι ψυχικά ασθενείς είναι/είμαστε λίγο περίεργοι. Ναί, δεν λέω μοιάζει αυτό το θέμα με ένα προηγουμενό του αλλά εντάξει....δεν έχω διαβάσει όλα τα μηνυματά του. Χωρίς να θέλω να είμαι ούτε ο συνήγορος ούτε ο κατήγορος κανενός, ούτε προφανώς να θέλω αυτόν τον ρόλο να τον παίξω( κάτι αλλο βέβαια λέω να παίξω τέτοια ώρα τέτοια νύχτα και με τέτοια ασχολία, αλλά ντάξει θα κρατηθώ μήπως αυρίο παίξω με παρέα λολ).

    χαχα...:Ρ
    Δεν του βαλα χερι, γι αυτον το λεω περισσοτερο.
    Είναι καλύτερα να συγκεντρωνει τις σκεψεις του σε ένα θέμα και να συμμετέχουμε, παρά να τις σκορπίζει και να χάνεται ο ειρμός όλων.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by iberis View Post
    PETRAN τώρα καταλαβαίνω την ταύτιση... (wnb dr) :Ρ

    sorry για το οφ-τόπικ


    Άστους να λένε driver!! Driver πάμε να μπούμε καμια ιατρική? Τουλάχιστον να το κάνουμε επίσημα και επάγγελμα μην μας πάνε και μέσα ντεμέκ γιατρούς :p

  11. #11
    πιστευω οτι με την εμπειρια σας θα γινετε και καλοι γιατροι αντε να εχουμε και το μεσο να γλυτοσουμε κανα ψυχιατρειο λιγοτερο
    Last edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817; 18-12-2011 at 05:04.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    παιδια καλα παιρνάμε πινουμε τους καφεδες μας το τσιγαρακι μας computer-internet βολτες οχι δουλεια,μερικοι απο εμας θα εξασφαλιστουν με καποια συνταξη το φαγητακι μας το ωραιο,ασε μερικες φορες τα φαρμακα μας κανουν και χαμογελουμε.μηπως τα επαιξα η απλα σε αυτο το φορουμ ειναι το επιπεδο ανεβασμενο και με κανει να χαζοχαρουμενο?αστα να πανε ολα καλα και τα καλυτερα ερχονται.αμην.
    Ρε παιδια μην γαματε το θεμα του παιδιου με οφτοπικ, ελεος ρε πουστη μου, επι του θεματος πειτε, αλλιως εχει κι αλλα θεματα..
    Οντοπικ τωρα εγω δεν πιστευω οτι η ψυχωση ειναι κολαση, πιστευω ειναι ενα χαρισμα που δεν το εχουνε πολλοι κ πρεπει να ειμαστε περηφανοι γι αυτο, προσωπικα με εχει βοηθησει σε πολλα πραγματα κ αυτα που ακουω με εχουν σωσει απο πολλους κινδυνους, πχ μου ειχε πει μια μερα η νταιζη να μην παω σχολη κ εκ των υστερων εμαθα οτι εκεινη τη μερα επεσε ξυλο με τους αναρχικους στα λυομενα, επισης μου μιλαει καποιες φορες κ γραφω ποιηματα, αμα δειτε στο θρεντ "bipolar poetry" ειναι δικα της τα 4 τελευταια, τα θετικα συμπτωματα αμα ειναι οι φωνες για το καλο σου δεν ειναι προβλημα, απλως τα εχουμε τραγικοποιησει ολα, τα αρνητικα συμπτωματα ειναι που δυσχεραινουν την ζωη του ασθενους..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Lacrymosa μου χαιρομαι που ακομη και στην ψυχωση(σε αυτη τη νταιζυ) βρισκεις κατι θετικο που ειναι καθεαυτη η ψυχωση.αυτο δειχνει οτι εισαι αισιοδοξος ανθρωπος με εξαιρετικη προσαρμοστικοτητα.αλλο που εγω σου προτεινω να μην την ακους.για παραδειγμα αν εκεινη την μερα πηγαινες σχολη δεν θα επεφτε το ξυλο με τους αναρχικους κατα πιθανοτητα,γιατι θα αλλαζε η σχεση αιτιου-αποτελεσματος και θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα στην σχολη

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    δημητρη εγω πιστευω ολα γινονται για καποιο λογο.. δεν μου μιλαει παντα ωραια, πριν ενα μηνα μου ειπε να παω να ψοφησω κ κατεβασα 18 ταβορ κ νοσηλευτηκα 10 μερες.. αλλα εγω πιστευω κατα βαθος ειναι φιλη μου.. η ζωη ειναι αποτελεσμα της σκεψης μας... δλδ εννοεις οτι η νταιζυ καθοριζει το ποτε θα πεσει ξυλο? δεν νομιζω ρε συ, απλα ηξερε οτι θα πεσει κ με προστατεψε..η τωρινη μας κατασταση ειναι αποτελεσμα των χθεσινω μας σκεψεων κ οι σημερινες μας σκεψεις πλαθουν την αυριανη μας ζωη! : Η ζωη ειναι δημιουργημα της σκεψης μας... γι αυτο προσεχε!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    οχι οταν λεω δεν θα επεφτε ξυλο δεν εννοω κατι μαγικο απλα οτι η παρουσια σου εκει θα ειχε ως αποτελεσμα αν θελεις εμμεσα να μην πεσει ξυλο,και τι θα γινονταν δλδ αμα πηγαινες δεν θα σου εκαναν τπτ.τελοσπαντων. εγω πιστευω οτι η νταιζη ειναι το υποσυνειδητο σου και καμια φορα δεν πρεπει να του δινουμε τοση σημασια γιατι το αποδυναμωνουμε και δυναμωνουμε ετσι εμεσσα την συνειδηση μας.
    παρολα αυτα μερικες φορες ειναι ωραιο να εχεις μια φανταστικη φιλη

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Το να πεις σ΄αγαπώ είναι τόσο δύσκολο;
    By giwta2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 155
    Last Post: 08-01-2012, 21:44
  2. γιατι ειναι τοσο ασχημη η ζωη;
    By aleg in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 01-12-2011, 15:51
  3. Γιατί οι ψυχοθεραπείες είναι τόσο ακριβές;
    By foinikas in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 16-02-2009, 00:35
  4. ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΚΑΡΔΟΣ Ο ΤΑΣΟΣ???
    By apogoiteumenh in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 10-10-2006, 19:26
  5. Γιατι να είναι τόσο δύσκολες οι σχέσεις ?
    By steve in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-09-2006, 23:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •