Οι ευρύτερες διαστάσεις των αντιψυχωτικών φαρμάκων - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    ναι ετσι ειναι.το αλλο το ξερεις οτι στην σταυρουπολη γιατροι και νοσοκομοι αφηνουν καποιο τροφιμο να κανει κουμαντο?δλδ να ειναι ο αρχηγος των τροφιμων
    οχι δεν το ξερα αυτο! δεν ειναι λιγο παραλογο ομως? με ποιο κριτηριο επιλεγουν τον "αρχηγο" των τροφιμων? κ αν αρχισει κ συμπεριφερεται χειριστικα στους υπολοιπους?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Εγώ πήρα το φάρμακο μου χθες μετά από αρκετές εβδομάδες χωρίς φάρμακα και ονειρεύτηκα στον ύπνο μου είδα ότι μου μιλούσε ένα κανονικό σκυλάκι. Στην αρχή το απόγευμα δηλαδή όταν το πήρα νόμιζα ότι άκουσα φωνές πάλι (μου είπε κάποιος πολύ κοντινός μου κάτι και μετά μου είπε το χαρακτηριστικό "ακούς;", τα έπαιξα πάλι), δεν παίζει το φάρμακο να προκαλεί τις φωνές; δεν το έχει σκεφτεί κανένας; παλιά δεν είχα θέμα με φωνές, μόνο με το καινούργιο φάρμακο, τουλάχιστον είμαι πιο ψύχραιμος.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by Instant View Post
    Εγώ πήρα το φάρμακο μου χθες μετά από αρκετές εβδομάδες χωρίς φάρμακα και ονειρεύτηκα στον ύπνο μου είδα ότι μου μιλούσε ένα κανονικό σκυλάκι. Στην αρχή το απόγευμα δηλαδή όταν το πήρα νόμιζα ότι άκουσα φωνές πάλι (μου είπε κάποιος πολύ κοντινός μου κάτι και μετά μου είπε το χαρακτηριστικό "ακούς;", τα έπαιξα πάλι), δεν παίζει το φάρμακο να προκαλεί τις φωνές; δεν το έχει σκεφτεί κανένας; παλιά δεν είχα θέμα με φωνές, μόνο με το καινούργιο φάρμακο, τουλάχιστον είμαι πιο ψύχραιμος.
    Φίλε, τα αντιψυχωτικά δεν πέρνοντε μια φορά στο τόσο, αλλά λαμβάνοντε καθημερινά προκείμενου τουλάχιστον να μην προκαλέσουν ζημιά. Υπάρχουν τρείς μόρφες επίδρασης των φαρμάκων στις φωνές. Πρώτον τις μειώνουν τουλάχιστον για όσο καιρό τα παίρνεις. Δευτέρον αμα τα διακόψεις με λάθος τρόπο στον λάθος χρόνο παίζει να αρχίσεις να ακούς φωνές, κι ας μην είχες ακούσει ποτέ στην ζωή σου. Ίσως να αποτελεί βέβαια την όριστικη θεραπεία για όσους είναι κουφοί λολ. Το φαντάζομαι σαν να σου κάνουν χειρουργίο κι εσύ να σηκώνεσαι απο μόνος σου χωρίς να έχει τελειώσει η επέμβαση. Τρίτον κατά τις πρώτες ημέρες της θεραπείας ίσως να ενδυναμώνοντε οι φωνές.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Και τέταρτον, φιλαράκι έχεις αυπνίες λολ

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Όπως είπα δεν είχα ποτέ θέμα με φωνές, από το κακό στο χειρότερο όλα αυτά τα χρόνια κι ας είμαι πιο ψύχραιμος, λειτουργικά είμαι πλέον σαν ανάπηρος, δεν ελπίζω τίποτα ούτε φοβάμαι τίποτα, σαν να μου έκαναν λοβοτομή αυτά τα φάρμακα στο να έχω λιγότερο πανικό και νεύρα, κατά τ'άλλα όλα καλά τις περισσότερες φορές, τουλάχιστον όταν ξυπνάω από τον ύπνο είμαι καλά, αλλά τώρα να βγήκα έξω να πάρω τσιγάρα και τρόμαξα από κάτι, παρόλα αυτά δίνω την εντύπωση τουλάχιστον αισθάνομαι πως είμαι σχετικά καλά φυσιολογικός δεν θα το έλεγα αλλά καλά. Με κάψανε φίλε.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by Driver View Post
    Και τέταρτον, φιλαράκι έχεις αυπνίες λολ
    Κάτι με ξύπνησε, πριν λίγο θαρρώ πως άκουσα μια γυναικεία κραυγή, αλλά δεν αντέδρασα, παρόλο που μου έκανε κάποια εντύπωση.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ινσταντ μου οι φωνες δεν ειναι απο τα φαρμακα, ειναι απο την ψυχωση. Κατσε βρε μια μερα το πηρες κ περιμενεις να σου φυγουν ολα μονοκοπανια? Οπως εγραψε κ ο φιλος Driver τα αντιψυχωσικα δεν ειναι αγχολυτικα να σε ηρεμουν κ να σε ανακουφιζουν σε μιση-μια ωρα, αλλα για να εχουν αποτελεσμα πρεπει να περασει μισος-ενας μηνας. Ακολουθα λοιπον την αγωγη κ θα δεις σε μια βδομαδα θα εισαι κ γαμω τα παιδια!!!!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #38
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    οχι δεν το ξερα αυτο! δεν ειναι λιγο παραλογο ομως? με ποιο κριτηριο επιλεγουν τον "αρχηγο" των τροφιμων? κ αν αρχισει κ συμπεριφερεται χειριστικα στους υπολοιπους?
    διαλεγουν αυτον που τους βοηθαει παραπανω στις δουλειες και δεν τον επιπλειτουν ποτε οσο καταχρηστικα και αν φερθει δεν ακουν κουβεντα λεν αυτο ειναι το καλυτερο παιδι.το επιπεδο στην σταυρουπολη (και γενικα εκτος απο κλινικες) ειναι μηδεν

  9. #39
    Quote Originally Posted by Instant View Post
    Όπως είπα δεν είχα ποτέ θέμα με φωνές, από το κακό στο χειρότερο όλα αυτά τα χρόνια κι ας είμαι πιο ψύχραιμος, λειτουργικά είμαι πλέον σαν ανάπηρος, δεν ελπίζω τίποτα ούτε φοβάμαι τίποτα, σαν να μου έκαναν λοβοτομή αυτά τα φάρμακα στο να έχω λιγότερο πανικό και νεύρα, κατά τ'άλλα όλα καλά τις περισσότερες φορές, τουλάχιστον όταν ξυπνάω από τον ύπνο είμαι καλά, αλλά τώρα να βγήκα έξω να πάρω τσιγάρα και τρόμαξα από κάτι, παρόλα αυτά δίνω την εντύπωση τουλάχιστον αισθάνομαι πως είμαι σχετικά καλά φυσιολογικός δεν θα το έλεγα αλλά καλά. Με κάψανε φίλε.
    εγω νομιζω οτι οι φωνες ειναι απο τα φαρμακα(παιρνουν οι φωνες με τα φαρμακα σημεια παρανοιας) αναγκαιο κακο

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    διαλεγουν αυτον που τους βοηθαει παραπανω στις δουλειες και δεν τον επιπλειτουν ποτε οσο καταχρηστικα και αν φερθει δεν ακουν κουβεντα λεν αυτο ειναι το καλυτερο παιδι.το επιπεδο στην σταυρουπολη (και γενικα εκτος απο κλινικες) ειναι μηδεν
    καλα καταλαβα νομος της ζουγκλας εκει μεσα
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #41
    μπραβο instant για την ψυχραιμια.πρεπει να παρεις τηλ τον γιατρο επειγοντος να τους πεις για το φαρμακο δεν μπορει να ειναι τυχαιο οτι οταν το παιρνεις ακους

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ινσταντ το ρισπερνταλ παιρνεις??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Τι έγινε και με θυμηθήκατε ρε παιδιά; Πολλές απορίες έχετε αλλά σε αυτά που γράφω τα σοβαρά δεν απαντάτε μόνο τα φάρμακα σας ενδιαφέρουν;

    Ψυχραιμία για ποιο πράγμα ρε Δημήτρη; Θέλω να σας γνωρίσω όλους από κοντά να δω πόσο τρελαμένοι είστε.

    Lacrymosa παίρνω νικοτίνη, καφεΐνη, και κάποια άλλα και η επικοινωνία έχει φτάσει σε απίστευτες διαστάσεις, περνάτε καλά;

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ινσταντ παντα σε θυμομαστε!!! Την νικοτινη προσπαθησε να την ελαττωσεις, κανε ελαφρια τσιγαρα καλυτερα αμα καπνιζεις πολυ! Οσο για την καφεινη, ε νταξει 2 καφεδες την ημερα δεν κανουν κακο! :p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Να πω κάτι μιας και είμαστε πολλοί καπνιστές να κανονίσουμε μια μέρα παρέα ας ελπίσουμε να είμαστε καλά όλοι για ανατολίτικο μαγαζί για καφέ με ναργιλέ και χορό είχα πάει παλιά κάπου αλλά έχω τόσα χρόνια να πάω σε τέτοιο μαγαζί, τι λέτε;

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. διακοπή φαρμάκων
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 130
    Last Post: 29-10-2020, 21:49
  2. περι φαρμακων
    By Venus in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 19-10-2011, 03:23
  3. συνδιασμος φαρμακων
    By O Frikoubikos in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 12
    Last Post: 01-10-2011, 19:55
  4. Replies: 29
    Last Post: 09-03-2011, 23:13
  5. τι αλλαξε μετα την χρηση των αντιψυχωτικων
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 06-08-2010, 19:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •