Οι ευρύτερες διαστάσεις των αντιψυχωτικών φαρμάκων - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ναι ωραια ιδεα εχω πιει ναργιλε λιγο βαρυς ειναι ομως θα προτιμουσα κατι αλλο που σε φτιαχνει καλυτερα αλλα δεν στο λεω :P
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Να το κανονίσουμε.

  3. #48
    Quote Originally Posted by Instant View Post
    Τι έγινε και με θυμηθήκατε ρε παιδιά; Πολλές απορίες έχετε αλλά σε αυτά που γράφω τα σοβαρά δεν απαντάτε μόνο τα φάρμακα σας ενδιαφέρουν;

    Ψυχραιμία για ποιο πράγμα ρε Δημήτρη; Θέλω να σας γνωρίσω όλους από κοντά να δω πόσο τρελαμένοι είστε.

    Lacrymosa παίρνω νικοτίνη, καφεΐνη, και κάποια άλλα και η επικοινωνία έχει φτάσει σε απίστευτες διαστάσεις, περνάτε καλά;
    οχι που λες οτι τωρα απο οτι παλια εισαι πιο ψυχραιμος μπραβο για αυτο γιατι στις ψυχωσης η καλη εκβαση της νοσου εξαρταται απο την ψυχραιμια

  4. #49
    Banned
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    359
    θυμαμαι οταν ειχα νοσηλευτει στην Σταυρουπολη, οταν με ειχαν παει οι γαμ*μπατσοι μου ειχε πει ενας μαλακας εκει μεσα το εξης :" εγω ειμαι ο διευθυντης εδω μεσα, πρωτα ειμαι ΕΓΩ μετα ο Θεος και μετα ο Διαολος". πραγματικα θελω να του σπασω τα μουτρα του τυπου ενω ποτε δεν ειχα βιαιες εξαρσεις


    ΥΓ: ασχετο το ξερω, απλα ηθελα να το πω...καμια φορα τις νυχτες το σκεφτομαι και αισθανομαι χαλια δν μπορει να βγει απτο μυαλο μου ο μαλακας

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    πω πω τι περασες κι εσυ.. πραγματικα ειναι για σκοτωμα ορισμενοι εκει μεσα που το παιζουν εξουσια, κ νομιζουν οτι ειναι υπερανω, γιατροι κ νοσηλευτες. στην κλινικη πηγα να αντιδρασω να μου βαλουν ορο κ μου λεει μια βλαμμενη "Ακουσε κοπελα μου, εντολες εκτελω, εδω πελον εισαι στα χερια μας κ αποφασιζουμε εμεις". Ναι ρε ηλιθια κ επειδη νοσηλευομαι παει να πει οτι ειμαι ζωο κ πρεπει να μου φερεστε ως τετοιο? Τα πιο τραυματικα ηταν στο Ιπποκρατειο οπου μου διναν ξυλο κ με βαλαν απομονωρητιο κ λεγανε συνεχως "Εδω ειναι ΨΥ-ΧΙ-Α-ΤΡΕΙ-Ο". Οκ το καταλαβαμε, θελουν ενα γερο ξεχεσμα ολοι τους αλλα ειλικρινα τους λυπαμαι..:(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #51
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    πω πω τι περασες κι εσυ.. πραγματικα ειναι για σκοτωμα ορισμενοι εκει μεσα που το παιζουν εξουσια, κ νομιζουν οτι ειναι υπερανω, γιατροι κ νοσηλευτες. στην κλινικη πηγα να αντιδρασω να μου βαλουν ορο κ μου λεει μια βλαμμενη "Ακουσε κοπελα μου, εντολες εκτελω, εδω πελον εισαι στα χερια μας κ αποφασιζουμε εμεις". Ναι ρε ηλιθια κ επειδη νοσηλευομαι παει να πει οτι ειμαι ζωο κ πρεπει να μου φερεστε ως τετοιο? Τα πιο τραυματικα ηταν στο Ιπποκρατειο οπου μου διναν ξυλο κ με βαλαν απομονωρητιο κ λεγανε συνεχως "Εδω ειναι ΨΥ-ΧΙ-Α-ΤΡΕΙ-Ο". Οκ το καταλαβαμε, θελουν ενα γερο ξεχεσμα ολοι τους αλλα ειλικρινα τους λυπαμαι..:(
    α ρε συ lacrymosa τι περασες και εσυ.αυτο για το ξυλο το διαβασα πολλες φορες για να το συνηδειτοποιησω.τα ζωα... Και οι πολιτικοι μας δεν κανουν τιποτα κοιμουνται ορθιοι δεν τους νοιαζει για ολα αυτα.πως στο διαολο πηραν τα βοδια ολη αυτη τη εξουσια?φαινεται σου λεει δεν θα με κανει μηνυση οταν βγει γιατι θα φοβαται μηπως ξαναμπει

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    α ρε συ lacrymosa τι περασες και εσυ.αυτο για το ξυλο το διαβασα πολλες φορες για να το συνηδειτοποιησω.τα ζωα... Και οι πολιτικοι μας δεν κανουν τιποτα κοιμουνται ορθιοι δεν τους νοιαζει για ολα αυτα.πως στο διαολο πηραν τα βοδια ολη αυτη τη εξουσια?φαινεται σου λεει δεν θα με κανει μηνυση οταν βγει γιατι θα φοβαται μηπως ξαναμπει
    ρε συ θρασυδειλοι κ ψευτομαγκες ειναι που επειδη εκει μεσα θεωρητικα εχουν καποια εξουσια σε σχεση με τους νοσηλευομενους εφαρμοζουν το νομο της ζουγκλας κ χτυπανε, βαρανε, επειδη ο ασθενης ειναι φυτο απο τα φαρμακα κ δεν μπορει να αντιδρασει.. καλα το κρατος κοιμαται ορθιο.. βασικα ξερουν τι γινεται μεσα στα ψυχιατρεια αλλα κανουν τα στραβα ματια με αποτελεσμα να διαιωνιζεται αυτη η αποσαθρωση.. εχω ακουσει για μια κλινικη στη θεσσ (δεν ξερω αμα κανει να πω ονομα) οπου εφαρμοζουν ακομα το ηλεκτροσοκ ελεος
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #53
    πεστο το ονομα να ξερουμε

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    πες το ονομα της κλινικης και να παρουμε ολοι τηλ να τους κανουμε φαρσες

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης/
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #56
    για τον πουτσο κλαιγανε ειναι το ατομο που περιγραφεις

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    οχι που λες οτι τωρα απο οτι παλια εισαι πιο ψυχραιμος μπραβο για αυτο γιατι στις ψυχωσης η καλη εκβαση της νοσου εξαρταται απο την ψυχραιμια
    Ναι αλλά κάτι γίνεται κάθε φορά και πέφτω, το πρωί ξυπνάω φυσιολογικός, ούτε πολύ έτσι ούτε πολύ αλλιώς αλλά στην συνέχεια της ημέρας κάτι γίνεται φαίνεται. Το κακό είναι ότι παλιά όταν είχα πέσει προσευχόμουν, τώρα θέλω να κάνω κάτι για παράδειγμα να πάρω την ομάδα μου και να ρίξουμε την εξουσία να γίνω αρχηγός εγώ να δίνω διαταγές να ελέγχω τον κόσμο και να βάζω ηλίθιους να σταματάνε να σκέφτονται με την διαταγή. Μπορεί να είμαι πιο ψύχραιμος αλλά πετσοκομμένος και περίεργος απορώ γιατί μου είπε ο ψυχίατρος είμαι ελεύθερος να κάνω ότι θέλω. Σαν τι; Έχω κόψει και τη μαλακία εδώ και δύο μέρες. Να δω τι άλλο θα πω.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    ρε συ θρασυδειλοι κ ψευτομαγκες ειναι που επειδη εκει μεσα θεωρητικα εχουν καποια εξουσια σε σχεση με τους νοσηλευομενους εφαρμοζουν το νομο της ζουγκλας κ χτυπανε, βαρανε, επειδη ο ασθενης ειναι φυτο απο τα φαρμακα κ δεν μπορει να αντιδρασει.. καλα το κρατος κοιμαται ορθιο.. βασικα ξερουν τι γινεται μεσα στα ψυχιατρεια αλλα κανουν τα στραβα ματια με αποτελεσμα να διαιωνιζεται αυτη η αποσαθρωση.. εχω ακουσει για μια κλινικη στη θεσσ (δεν ξερω αμα κανει να πω ονομα) οπου εφαρμοζουν ακομα το ηλεκτροσοκ ελεος
    Αναρωτιέμαι αν κάνουν και λοβοτομές. Ωπ νάτο πάλι το περίεργο έδειξε σημάδια ζωής. Δεν καταλαβαίνεις προφανώς ούτε εγώ αλλά δεν πειράζει που είναι η σεξουαλική μαγεία την ψάχνει κανείς;

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Instant View Post
    Αναρωτιέμαι αν κάνουν και λοβοτομές. Ωπ νάτο πάλι το περίεργο έδειξε σημάδια ζωής. Δεν καταλαβαίνεις προφανώς ούτε εγώ αλλά δεν πειράζει που είναι η σεξουαλική μαγεία την ψάχνει κανείς;
    Instant οι λοβοτομες εχουν καταργηθει εδω κ πολλα χρονια ευτυχως, ειναι σιγουρο αυτο. Τα ect (ηλεκτοσπασμοθεραπειες) ακομα εφαρμοζονται σε καποιες κλινικες, αλλα εχει αλλαξει η τεχνικη. Καμια σχεση με τα βιντεο στο youtube οπου χτυπιεται ο ασθενης κ ουρλιαζει, αυτα ηταν σε αλλες εποχες. Βεβαια ακομα κ αν εχουν εξελιχθει τα ect ως προς την εφαρμογη τους δεν παυει κατα την αποψη μου να ειναι κατι απανθρωπο κ βαρβαρο.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Idella; 25-12-2011 at 04:20.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. διακοπή φαρμάκων
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 130
    Last Post: 29-10-2020, 20:49
  2. περι φαρμακων
    By Venus in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 19-10-2011, 02:23
  3. συνδιασμος φαρμακων
    By O Frikoubikos in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 12
    Last Post: 01-10-2011, 18:55
  4. Replies: 29
    Last Post: 09-03-2011, 22:13
  5. τι αλλαξε μετα την χρηση των αντιψυχωτικων
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 06-08-2010, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •