ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59
  1. #31
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    43
    ενα πραγμα θα σου πω ..κοντα στα παιδια σου και να παιρνεις δυναμη απο αυτα .
    αυτο κανω και εγω .δεν ξερω τι θα ειχα κανει αν δεν υπηρχανε τα παιδια .

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Αυτά λέει κ η ψυχιατρός μου και το ξέρει ότι με θεραπεύει διότι πίνω φάρμακα, θα τη δω την Τετάρτη και τώρα που βγαίνει με αυτή οκ ζηλεύω, με έκανε κ βούκινο μάλλον κ η ψυχίατρος λέει ότι δε μπορεί να δεχτεί ότι του έτυχε στη ζωή κάτι τόσο βαρύ,κάποτε θεωρούσαν στίγμα τον καρκίνο ή τη λέπρα, όμως κ εμείς μεγαλώσαμε μαζί από 24 χρονών κ είμαστε 46 ,οι κόρες μας είναι 2 παιδιά εξαίρετα σαν τα δικά σου δίδυμα 18 μισό,η μανιοκατάθλιψη είναι κ γονίδιο η μία παρουσιάζει προβληματάκια που οι δικοί μου δεν έβλεπαν-οι άνθρωποι δεν ήξεραν τότε-ξέρεις τι σημαίνει οικογένεια,αν μου πάθουν τίποτα δε ξέρω γιατί μέχρι στιγμής ζούσαν ονειρικά κ φαγώθηκε με το διαζύγιο, αντιδρά σαν τη γυναίκα σου, έκανε εξετάσεις σπέρματος να δει αν μπορεί να κάνει άλλα παιδιά, οι κόρες μου έχουν καταλάβει ότι κάτι συμβαίνει κ απειλεί να τους πει τι έκανα αλλά ότι ήμουν π....κ το έκανα όταν 17 χρόνια δεν του είχα δώσει κανένα δικαίωμα, η ψυχίατρό μου είπε θα μιλήσω εγώ στα κορίτσια κ τη τελευταία φορά που του μίλησε μου είπε ότι δεν είναι καθόλου καλά κ δεν το παραδέχεται, θα τη δω την Τετάρτη το μεσημέρι γιατί πρέπει να ξαναμίλησαν, ξέρεις δε με αφήνει να δυναμώσω διότι είμαι άνεργη μου λέει για σένα έχει δουλειά στα μπ... ,είσαι για λύπηση άρρωστη( όλοι από κάτι αρρωσταίνουν Νίκο),το βλέπω που ζηλεύει με τον Η/Υ, σκέψου αυτά στο μύνημα μπας και σώσουμε τα παιδιά μας, δε με νοιάζει αν υπάρχουν άλλα με χωρισμένους γονείς ,γιατί έτσι μου λέει τα τραύματα είναι ίδια άσχετα την ηλικία, κ επιπλέον στο ξαναλέω μήπως θέλει ψυχίατρο κ η γυναίκα σου

  3. #33
    Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    43
    o αντρας σου ειναι σιγουρο οτι ''παταει''στο οτι εισαι ανεργη και πιστευει οτι παντα θα εχεις την αναγκη του .και η γυναικα μου θελει ψυχιατρο ειμαι βεβαιος τις το εχω πει .δεν μπορω να καταλαβω τον αντρα σου δεν καταλαβαινει οτι αμα παει και πει στις κορες σας για σενα τα πρωτα που θα πληγωσει ειναι τα παιδια του .Εγω ουτε καν μου περασε απο το μυαλο να πω στα παιδια μου τι εκανε η μανα τους οχι με ενα με δεκα να παει δεν θελω με τιποτα να τα πληγωσω μανα τους ειναι .Και να σου πω και κατι αλλο σε ΚΑΝΕΝΑΝ εδω και 6 μηνες που το ξερω δεν εχω πει τιποτα ουτε σε φιλους ουτε σε συγγενεις μας σε κανενα
    και ξερεις γιατι ...γιατι ξερω οτι αργα η γρυγορα θα καταλαβει τι κανει και δεν θελω κανενας να την πει πουτ...γιατι ειναι μανα των παιδιων μου και αυτο δεν μπορει να αλλαξει ποτε.Αυτο το οτι δεν θελω να πω σε κανεναν τι πραγματικα εχει γινει μου κοστιζει πολυ ,μου κοστιζει που δεν μπορω να μοιραστω τον πονο μου με καποιον φιλο αλλα εχω υποσχεθει στο εαυτο μου οτι δεν θα το κανω ,γιαυτο δεν μπορω να καταλαβω τον αντρα σου ...πως μπορει να πληγωσει τα ιδια του τα παιδια...κανε υπομονη και κουραγιο αυτο κανω και εγω...καποτε θα το μετανιωσουνε πικρα θα το δεις..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    emy

    Ακουσε με κουκλα μου. Ο,τι περασες περασες. Ηταν πολυ ασχημα ολα αλλα τωρα το θεμα ειναι τι κανεις απο εδω και περα.

    Ο αντρας σου,ακομα κι αν σε αγαπαει δεν του αξιζει να σε εχει πλεον! Διαβασα στα κειμενα σου διαφορα που σου ειπε.. Αν ειναι δυνατον emy,στασου στο υψος σου και αφησε τον! θα ειναι η καταδικη σου αν συνεχισεις να ελπιζεις σε αυτον τον αντρα! Ουτως η αλλως εχει τελειωσει απλα εσυ δεν θελεις να το παραδεχτεις γιατι εισαι σε ευαλωτη θεση συναισθηματικα και φοβασαι οτι θα μεινεις μονη στο ελεος σου. Δεν ειναι ετσι emy μου.

    Μονη σου ειπες οτι εισαι μια ωραια γυναικα,οτι εχεις δυο υπεροχες κορες που ειναι ηδη μεγαλες. Απο εκει και περα σε ο,τι θεμα εχεις μπορουμε να σε στηριξουμε ΕΜΕΙΣ. Δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο emy! Ολα λυνονται σιγα σιγα

    Οικονομικα προβληματα εχουμε ολοι πλεον,δεν ειναι κατι που πρεπει να σε φοβιζει η να σε κανει να ντρεπεσαι. Προσωπικα γνωριζω πολυ κοσμο που εισαι σε πολυ πολυ χειροτερη θεση απο εσενα οικονομικα,αλλα συνεχιζει να χαμογελαει και να ελπιζει. Τωρα βραζουμε ολοι στο ιδιο καζανι και δεν υπαρχει λογος να φοβασαι,θα υποστηριξουμε ο ενας τον αλλον

    Αφησε τον να φυγει,καλο θα σου κανει. Θα κατσεις να ηρεμησεις λιγο και μετα θα δεις τι θα κανεις για να συνεχισεις την ζωη σου κουκλα μου. ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ. Στην αρχη θα ειναι δυσκολα αλλα μετα θα δεις ποσο πολυ θα ανασανεις!

    Ο πατερας μου και ο αδερφος μου εχουν σπουδασει νομικη και μπορω να σου δωσω Ο,ΤΙ πληροφορια θελεις για τα παντα. Κανεις δεν θα σου παρει τιποτα και θα παρεις και επιδομα και ολα θα φτιαξουν.

    Το πρωτο βημα ομως emy ειναι να διωξεις τον αντρα σου μια και καλη,για να μαζεψεις τα κομματια σου και να φτιαξεις την emy απο την αρχη. Πρεπει να σπασει αυτος ο φαυλος κυκλος που σε κανει να βουλιαζεις ολο και πιο πολυ και στο κατω κατω δεν εχει και νοημα. Ενας αντρας που μιλαει με τετοιο τροπο στην γυναικα που περασε μια ζωη μαζι της και εκαναν και 2 παιδια μαζι,δεν του αξιζει ουτε να τον φτυσεις.

    Τα κοριτσια μη σε νιαζουν,ειναι ηδη μεγαλα και αρκετα εξυπνα. Καλο θα ηταν να τα παρεις μια αγκαλια και να να τους πεις τωρα ΕΣΥ για την παθηση σου. Να σου πω τι θα γινει σιγουρα? Θα σε παρουν κι αυτα μια μεγαλη αγκαλια και θα σου πουν οτι δεν ειναι τιποτα και οτι θα σε στηριξουν.

    Ολα αυτα που φοβασαι ειναι μεσα στο μυαλο σου μονο emy μου,κανονικα ολα λυνονται

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Νίκο τώρα είναι άνεργος κ εκείνος διότι περιμένει να ξεκινήσει η τουριστική περίοδος για δουλειά,για την ανεργία μου σίγουρα είναι φοβερό πάτημα αλλά δε του κάνω τη χάρη καταρχήν έχουμε πει όλοι εδώ να βοηθηθούμε με τα οικονομικά , κ δε θα μου λέει να πάω σε μπ... είναι απάνθρωπος μαζί μου να με εκβιάζει ότι αν τον Ιούνη δεν υπογράψω συναινετικό διαζύγιο θα το πει στα παιδιά ,βιάστηκε να μιλήσει γιατί είναι ανώριμος κ η δικιά του ανωριμότητα ενμέρη με έφερε πιο κοντά στη Δ.Δ με το σπίτι κ τα χρήματα που έχασε κ ήταν δικά μου κ εμένα απειλούσαν ενώ εκείνος είχε κατάθλιψη κ σήμερα τα έλεγα με τη κουμπάρα που με πάντρεψε κ λέει έπρεπε να ντρέπεται ,ΕΣΥ πρέπει να τον αφήσεις(είναι νευρολόγος ο αδερφός της κ της εξήγησε),απλά εγώ τον αγαπάω κ όλοι λένε θάψτο εκείνος δεν αξίζει.Προσωπικά θαυμάζω την ωριμότητά σου , το περνάς μόνος κ δε σου έχει δώσει κ εξήγηση για εκείνη ψυχίατρος όπως για μένα στον άντρα μου

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by emy View Post
    Φοβάμαι μόνη μου και ειδικά όταν ο άντρας λέει ότι θα το πει στις κόρες μου και ότι δεν ήταν ούτε αρρώστια ούτε τίποτα και τον απάτησα άσχετα τι λέει η ψυχίατρος, κλαίω, πονάω, ρωτάω γιατί αν χάσω τα παιδιά μου θα αυτοκτονήσω, ίσως και το περιβάλλον να μη με αφήνει να γίνω καλά, ποτέ δεν ήμουν ρατσίστρια ούτε έβαζα ταμπέλες. ΒΟΗΘΕΙΑ
    emy, καλησπέρα...!
    Διαβάζω το πρόβλημά σου, αλλά δεν καταλαβαίνω και πολλά πράγματα, επειδή γράφεις λίγο συγχυσμένα...

    Θα ήθελα να σε ρωτήσω:ο άντρας σου θέλει να σε χωρίσει επειδή διαγνώστηκε η ασθένειά σου ή επειδή τον απάτησες?
    Επίσης, πώς σχετίζεται η ασθένειά σου με το γεγονός ότι τον απατούσες 5 χρόνια? Και τι σχέση είχες με τον άνθρωπο πού σε απειλούσε? Θέλω να πω πώς τον γνώρισες και πώς κατέληξαν να γίνουν όλα αυτά και να σου ζητάει χρήματα. Αν θες απαντάς.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    Μορτίσια το θέμα είναι πολύ μπερδεμένο,αρχικά δεν αποδεχόταν ότι υπάρχει τέτοια ασθένεια, τώρα τη δέχεται όμως δε δέχεται ότι λόγω της ασθένειας της μανίας που κάνει η μανιοκατάθλιψη τον απάτησα απλά ότι μου έγινε τρόπος ζωής, τώρα του έρχονται εικόνεςδεν μπορεί να τις ξεπεράσει κ δε θέλει να συνεχίσουμε,πολλά πράγματα δημιούργησε όμως ο ίδιος διότι χάθηκαν πολλά χρήματα στην οικοδομή ,υπάρχει νόμος που έλεγε ότι αν ένας μάστορας αφήσει 5 εργαλεία μέσα σε μία οικοδομή δεν μπορείς να τον διώξεις κ επειδή όλα ήταν στο όνομά μου κάποιες παρανομίες που συμφώνησε ο άντρας μου έγιναν αιτία π.χ να με κυνηγάει η αστυνομία για αυτόφορο ,αυτός που με απείλησε τον γνώριζα είχε πολλές γνωριμίες στην πολεοδομία κ για να βοηθήσει ζήτησε άλλα ενέδωσα γιατί το σπίτι χανόταν και όλα έγιναν χιονοστοιβάδα,μετά απειλούσε να τα πει στον άντρα μου , να πάει στη ΔΕΗ να μου κόψουν το ρεύμα κ εγώ σαν να κοιμόμουν ανεχόμουν τα πάντα, πάλευα κ με την αρρώστια της μητέρας μου που είχε αλτχάιμερ, πέθανε 1 χρόνο μετά κ ξύπνησα πέρυσι το Σεπτέμβριο, όμως ο άντρας μου το έμαθε το ήξερε δε ξέρω κ φέτος το καλοκαίρι έγινε χαμός, με βρήκε μια φίλη να πεθαίνω με πήγε στην ψυχίατρο κ μετά από πολλά διέγνωσε την διπολική διαταραχή,τον ίδιο καιρό ο άντρας μου ήταν άρρωστος με κατάθλιψη για το σπίτι κ έπαιρνε remeron οπότε εγώ με τη μανία νόμιζα πως μπορώ να διαχειριστώ τα πάντα...τώρα είναι αργά δε θέλει νέα αρχή δε δίνει ευκαιρία στο γάμο μας βγαίνει από το καλοκαίρι ή πριν με άλλη κ απλά μένει εδώ για οικονομικούσ λόγους, δυστυχώσ την πλήρωσαν τα παιδιά μας κ εγώ αλλά κ εκείνος δε πιστεύαμε σε τέτοια κατάληξη του γάμου μας διότι ήμασταν τρελλά ερωτευμένοι, υπόθηκαν από πόνο κ θυμό πολλά κ από τις 2 πλευρές όμως για μένα ήταν κάτι νοσηρό όχι κάτι υγιές κ 17 χρόνια δεν είχα δώσει κανένα δικαίωμα, τον αγαπώ κ του εξηγώ ότι αν δεν τον ήθελα στον ενάμιση χρόνο που πέρασε θα είχα κάνει κάποια σχέση όμως ούτε θέλω,ούτε το επιθυμώ αν κ είμαι μόνη χωρίς κανένα στον κόσμο μόνο με τα κοριτσάκια μου. Αν διαβάσεις για τη ΔΙΠΟΛ. ΔΙΑΤ. ή αν σου εξηγήσει καλός ψυχίατρος θα δεις τι ύπουλη είναι κ τι συμπτώματα δίνει

  8. #38
    Εmy μου,

    οι περισσότεροι όταν περνάμε αυτήν την αρρώστια δεν την περνάμε προφυλαγμένοι από όλες τις δύσκολες συνθήκες της ζωής.Αντιμετωπίζουμε την αρρώστια προσπαθώντας ταυτόχρονα να αντιμετωπίσουμε και την καθημερινότητα μας με όλα της τα προβλήματα. Πρώτο μέλημα μας όμως είναι η υγεία μας.
    Και εγώ είχα παρόμοια προβλήματα σε σχέση μου τον καιρό της έξαρσης της δ.δ. χωρίς το κομμάτι της απιστίας. Όταν είσαι σε αυτήν την κατάσταση θέλεις να κρατηθείς από την παλιά σου ζωή και να μην αλλάξει τίποτα γιατί η αλλαγή σε φοβίζει. Ο άλλος όμως δεν είναι διατεθειμένος να ασχοληθεί με ένα άτομο που έχει τόσα προβλήματα. Άρα που είναι η αγάπη του που λέμε?? Μήπως είναι στο μυαλό μας γιατί αυτό θέλουμε να πιστεύουμε? Και η δική μας αγάπη μήπως είναι η ανάγκη μας να προσκοληθούμε σε κάποια γνωστή και ασφαλή κατάσταση??

    Τα προβλήματα όμως γλυκιά μου δεν λύνονται έτσι. Πρέπει να δυναμώσεις τον εαυτό σου. Ασχολήσου με τον εαυτό σου και όχι με τον σύζυγο ή τον αδερφό σου. Αν ο αδερφός σου δεν πιστεύει στην αρρώστια, δικό του πρόβλημα. Πιστεύεις εσύ που ζεις με τα συμπτώματα της. Δε χρειάζεται να ανταλλάσεται απόψεις ούτε να λαμβάνεις υπόψην τη γνώμη του.
    Ακριβώς το ίδιο για τον άνδρα σου. ΔΕΝ σε ενδιαφέρει η αποψη του. ΕΣΥ ΖΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟ. Εκμεταλλεύεται την αδυναμία σου και όσο είσαι σε αυτήν την αντιπαράθεση δεν θα γίνεις καλά. Αυτό δεν είναι αγάπη. Αγάπη θα νιώσεις για έναν άνθρωπο που θα σε σέβεται και θα θέλει να σε βοηθήσει. Δες τις ανάγκες σου και οτιδήποτε δεν τις ικανοποιεί, διώξτο μακριά.
    Όσο για τις κόρες σου, μίλησε τους. Αυτές είναι η δύναμή σου. Μη φοβάσαι τις απειλές του.Όταν τους μιλήσεις θα κατανοήσουν την αρρώστια, δεν θα σε κατηγορήσουν για τίποτα και θα είναι κοντά σου.Δούλεψε με την ψυχολόγο προς αυτήν την κατεύθυνση. Στηρίξου εκεί όχι στην επανασύνδεση με το σύζυγο που κατά τη γνώμη μου σε κρατά πολύ πίσω από το να βρεις τον εαυτό σου και να ζήσεις μια υπέροχη ζωή.

    Τα φιλιά μου και τις ευχές μου

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    376
    linda χειροτέρεψαν τα πράγματα εδώ κ δύο μέρες έχω φάει το βρίσιμο δε βρίσκω κ τη ψυχιατρό μου κ το χειρότερο τα οικονομικά-άνεργος κ άνεργη -ζούμε από το ταμείο ανεργίας, ζηλεύει γιατί άνθρωποι που πίστευε πως θα με κατηγορήσου με υποστήριξαν ,όχι μπροστά του αλλά έχω υπόνοιες ότι παρακολουθεί το σταθερό που είναι στο όνομα του ,δε με αφήνει ούτε να φάω κ πρέπει να πάω στο πνευματικό που έχω να μου δίνει 1 μερίδα φαί τώρα με τα συσίτια να τρώω εκεί,χωρίς να ξέρει, η απειλή συνεχίζεται κ πρέπει τώρα μέσα στη βδομάδα να μιλήσει η ψυχίατροσ στα κορίτσια, είμαι χαμένη μια δουλειά βοηθήστεμε

  10. #40
    Ασχετο σε σχεση με αυτα που ειπωθηκαν παραπανω, απλα δεν ηξερα που να το γραψω... Παροτι προτιμω το πως ειμαι τωρα που ειμαι σταθεροποιημενη απο τα φαρμακα, καλυτερα και πιο ηρεμη μερικες νιωθω σαν να μου λειπει αυτο που ημουν πριν ενα χρονο και κατι, σε φαση μανιας. ολα ηταν παραξενα τοτε, ενιωθα αγωνια συνεχως, υπερενταση, συνεβαιναν πραγματα, ημουν απιστευτα σεξουαλικη, επιθετικα σχεδον, πολυ πιο αδυνατη, ενιωθα τον κοσμο σαν παιχνιδι, σαν μια προκληση και ημουν εξαιρετικα προκλητικη κι εγω. υπηρχε βεβαια και φοβος, πονος, ολα εναλασσονταν, με προσεχαν πολυ οι φιλοι μου. το ξερω οτι ακουγεται χαζο γιατι δεν ημουν καλα. αλλα αυτη την τρελη δυναμη που ενιωθα μεσα μου, την ταχυτητα θα την ηθελα καμια φορα..
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  11. #41
    και σχεδον ξερω τη συνταγη για να το ξαναπαθω κοβω αυτα τα φαρμακα και παιρνω λαντοζ που ο γιατρος μου εχει πει οτι μου πυροδοτουν υπομανια.. αλλα ενοειτε θα κατσω φρονιμα
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  12. #42
    Γεια σας, θελω να ρωτησω ατομα που πασχουν απο διπολικη πως καταλαβαινουν οτι το μανιακο - υπομανιακο επεισοδιο πλησιαζει? Ποια ειναι τα πρωιμα σημαδια? Θα ηθελα πολυ να ακουσω τι σας συμβαινει τοτε. Σταματησα εδω και μια εβδομαδα τα αντιψυχωσικα και νιωθω καπως παραξενα, αλλα μπορει να ειναι και ιδεα μου. Ουτως ή αλλως περναω μια φαση με πολυ αγχος και δεν ειμαι και στα καλυτερα μου. Δεν θελω με τιποτα να ξαναπερασω οτι εζησα περισυ και φοβαμαι λιγο.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  13. #43
    Μα δεν υπαρχει κανενας διπολικος εδω? Δεν ξερω τι εχω. δεν ξερω αν ειναι ο χαρακτηρας μου ετσι ή αν εχω διπολικη, ο γιατρος ειχε πει αφηρημενα κατι ενδιαμεσο, περισυ ωστοσο ειχα κανονικο μανιακο επεισοδιο. θα ηθελα απλως να δω αν αναγνωριζω τα σημαδια, τι συμβαινει σε αλλους με διπολικη στα πρωιμα σταδια της μανιας.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Άτομα που παρουσιάζουν διπολική υπάρχουν αρκετά, μάλλον έπεσες σε μέρα που δεν έχουν μπει, ή δεν είδαν το ποστ σου, η μητέρα μου παρουσιάζει διπολική διαταραχή, στα στάδια της μανίας δεν μένει στο σπίτι, ξοδεύει πάρα πολλά χρήματα, κινείται ασταμάτητα, στη συζήτηση πηδάει από το ένα θέμα στο άλλο δίχως να το συνειδητοποιεί, είναι επιθετική, οργίλη δηλαδή, τι επιθετική απλά, νιώθει απίστευτα δυνατή (και είναι), προκαλεί τον καβγά ακόμη κι αν δεν υπάρχουν οι συνθήκες να προκληθεί, αν δεν έχει δικαιολογίες να μη μείνει στο σπίτι τις εφευρίσκει, σκέψη λόγος σώμα σε μια αδιάκοπη ενέργεια, σχεδόν εξοντωτική, τώρα δεν ξέρω αν στα περιγράφω καλά, πάντως το έχω ζήσει και γω σε άτομο κοντινό μου, και σε μια παλιότερη φίλη, δεν κοιμόταν για 24ωρα! Για την υπομανία, φαντάζομαι ότι είναι τα ίδια αλλά σε χαμηλότερο επίπεδο?
    Κάνε λίγη υπομονή μέχρι να δουν το ποστ σου, ειδικά η άρκτος έχει βοηθήσει πολλά άτομα, καθώς αντιμετωπίζει η ίδια, αλλά και άλλες και άλλοι.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #45
    Ευχαριστω πολυ rain, τις τελευταιες μερες δεν κοιμαμαι, εχω απιστευτη υπερενταση και νευρικοτητα και με παιρνει ο υπνος 7 το πρωι, σημερα εχω κοιμηθει 2 ωρες και νιωθω να τρεμω απο την ενεργεια, εκρηξεις θυμου εχω κι οταν τις εχω ειναι σαν να θολωνω στιγμιαια, σπαω πραγματα ή μπορει να χτυπησω τον αλλον. απλα αυτες τις μερες νιωθω πολυ παραξενα, νιωθω θλιψη και μοναξια και ταυτοχρονα μια ευφορια αλλοκοτη,αδικαιολογητη και τρελη, γελαω με ασχετα πραγματα, γελουσα μονη μου σημερα συνεχεια, επειδη εβλεπα ενα πευκο που μυριζε ωραια, επειδη σκεφτομουν οτι ειμαι ζωντανη, σα να με πλημμυριζει μια χαρα που φουσκωνει το στηθος μου αλλα ταυτοχρονα ειναι και βασανιστικη γιατι δεν ειναι φυσιολογικη. δεν μπορω να συγκεντρωθω με τιποτα και νιωθω σα να σκεφτομαι πολυ γρηγορα και αποσπασματικα, οχι ολοκληρωμενα κι αυτο νιωθω να με τρελαινει. και σκεφτομαι συχνα ασυναρτησιες και προκαλω τον εαυτο μου, πχ βλεπω μια εγκυο στο δρομο και μου ερχεται να απλωσω το χερι να ζουπηξω την κοιλια κι ολο τετοια. νομιζω πως πρεπει να αρχισω να συνειδητοποιω τι εχω, δεν νιωθω καλα και πολυ καλα.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. διπολική διαταραχή
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 19-07-2012, 23:14
  2. Διπολική Διαταραχή?
    By NineWhileNine in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 08-04-2011, 22:18
  3. διπολικη διαταραχη ....
    By sunset in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-04-2010, 23:06
  4. διπολική διαταραχή
    By fraoulopoulo in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-03-2007, 01:03
  5. ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ
    By dimitriskai in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2005, 02:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •