ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59
  1. #46
    Ολα με διασκεδαζουν και μου φαινονται συγκινητικα. και ταυτοχρονα αδιαφορια και αφασια. διαβασα καπου επισης οτι στην διπολικη παρατηρουνται υψηλα ποσοστα αυτοκτονιων και τρομαξα καπως. αυτην η τεραστια μπαλα που εχω στο στηθος να εφευγε καπως. τελος παντων, δεν ξερω γιατι γραφω και μαλλον δεν γραφω και τοσο συγκροτημενα.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    αχινε συγγνωμη κιολας αλλα τοσο καιρο μεσα στο φορουμ εχεις ακομη τετοιου ειδους αποριες?
    εννοειται πως αυτα που περιγραφεις δεν ειναι καλα σημαδια ας το πω ετσι.
    σε παρακολουθει ειδικος?
    μν αφηνεις τον ευατο σου ετσι....
    http://www.mazi.org.gr/

  3. #48
    Με παρακολουθουσε, εδω και ενα μηνα περιππου δεν πηγαινω, ειχα σταθεροποιηθει καπως, αλλα ειχα και διαβασματα κτλ, τις τελευταιες 10 μερες νιωθω πιο ασχημα και τωρα δεν ξερω τι με εχει πιασει, εχω τρομερη υπερενταση, κοιμηθηκα την νυχτα (που περασε) μονο 1-2 ωρες και νιωθω στην τσιτα, πηρα ενα χαναξ αλλα τιποτα, δεν θελω να παρω αλλο γιατι εχω πιει. Ολη τη μερα γελουσα και ετρεμα και ειχα απιστευτη δυσπνοια, τωρα νιωθω χαλια. Θα κανονισω μαλλον ξανα ραντεβου με τον γιατρο για να μιλησουμε και για τα φαρμακα.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  4. #49
    Πρωτον θελω να αλλαξω νικνειμ και δεν μπορω. Κατα τα αλλα δεν κοιμαμαι καθολου και δεν μπορω να μιλησω γιατι πρεπει να αλλαξω νικ.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  5. #50
    Και θελω να αλλαξω και γιατρο. Γιατι λενε οτι η διπολικη σκοτωνει πολλους?
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    αχινε μου γιατι θελεις να αλλαξεις γιατρο?
    δεν σε βοηθαει ο γιατρος που σε παρακολουθει?
    επισης μην κανεις κοριτσι μου το σφαλμα να κοβεις με δικη σου πρωτοβουλια τα φαρμακα.
    ειναι πολυ επικυνδινο!
    το βλεπεις και μονη σου....δεν κοιμασαι και γενικα περνας πολυ δυσκολα.
    επισης προσπαθησε να μειωσεις την καταλωση αλκοολ
    ( αυτο το λεω μπας και το ακουσω και γω )
    το ξερω οτι η διπολικη ειναι μια δυσκολη ασθενεια αλλα αυτο το "σκοτωνει πολλους" μου ακουγεται καπως υπερβολικο στις μερες μας που η επιστημη εχει κανει "θαυματα".
    αν σταματησεις να λειτουργεις αυτοκαταστροφικα (πινοντας και μην παιρνοντας την φαρμακευτικη σου αγωγη ), πιστευω οτι ολα θα πανε καλυτερα.
    δεν συμφωνεις?
    Last edited by fragile; 21-07-2012 at 22:03.

  7. #52
    fragile εχεις κι εσυ διπολικη? Κρυβω τα σημαδια μου, εχουν αποριες, οταν τα βλεπουν κι οταν κοιτουν τα ματια μου που γυαλιζουν, θελω να τους πω οτι δεν ειναι μεταδοτικο και δεν ειναι επικυνδινο γι αυτους.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  8. #53
    δεν ξερω αν θελω να αλλαξω γιατρο, ειμαι μπερδεμενη
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    Quote Originally Posted by Ααχχιιννοοςς View Post
    fragile εχεις κι εσυ διπολικη? Κρυβω τα σημαδια μου, εχουν αποριες, οταν τα βλεπουν κι οταν κοιτουν τα ματια μου που γυαλιζουν, θελω να τους πω οτι δεν ειναι μεταδοτικο και δεν ειναι επικυνδινο γι αυτους.
    βασικα αγοραφοβια περιλαμβανει το κυριως πιατο σε μενα αλλα μου εχουν διαγνωσει οι ειδικοι μου και ορισμενα στοιχεια διπολικης διαταραχης.(σκαμπανευασματ α κλπ)
    αχ Αχινε μου ουτε η διπολικη ειναι μεταδοτικη, ουτε η αγοραφοβια ουτε καμια ψυχικη ασθενεια αλλα ο κοσμος εχει αγνοια και γι' αυτο φοβαται κοριτσι μου.
    μην ασχολεισαι με την γνωμη του καθε ασχετου καλη μου!
    κανε εσυ την θεραπεια σου κ ολα θα πανε καλα

  10. #55
    Η βλακεια ειναι οτι κατι εχω παθει και εδω και κατι μερες αρνουμε να παρω τα φαρμακα και σημερα θα βγω εξω και νιωθω ταχυκαρδια και φοβαμαι μην με πιασει καμια τρελα.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    Quote Originally Posted by Ααχχιιννοοςς View Post
    Η βλακεια ειναι οτι κατι εχω παθει και εδω και κατι μερες αρνουμε να παρω τα φαρμακα και σημερα θα βγω εξω και νιωθω ταχυκαρδια και φοβαμαι μην με πιασει καμια τρελα.
    προσπαθησε βρε κοριτσι μου να επιβληθεις στον εαυτο σου κ να παιρνεις τα φαρμακα σου.
    δεν θελεις το καλο σου?

  12. #57
    Καμια τρελα, τις τρελες μονη μου στο σπιτι μου τις κανω. Ευτυχως οι φιλοι μου με ηρεμουν. Δεν ξερω τι θελω, μου εχει κοπει η ορεξη τωρα που δεν τα παιρνω και μου αρεσει, αλλα θα τα αρχισω.
    Last edited by Ααχχιιννοοςς; 23-07-2012 at 15:43.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    Quote Originally Posted by Ααχχιιννοοςς View Post
    Καμια τρελα, τις τρελες μονη μου στο σπιτι μου τις κανω. Ευτυχως οι φιλοι μου με ηρεμουν. Δεν ξερω τι θελω, μου εχει κοπει η ορεξη τωρα που δεν τα παιρνω και μου αρεσει, αλλα θα τα αρχισω. αλλο κολλημα ειναι οτι νομιζω οτι διαβαζει ο γιατρος μου αυτα που γραφω εδω. :Ρ
    καταρχην χαιρομαι που πηρες την αποφαση να ξαναρχισεις να παιρνεις τα φαρμακακια σου
    επισης ειναι πολυ σημαντικο που εχεις φιλους!!!
    για μενα η φιλια ειναι απο τα πολυτιμοτερα αγαθα!
    πονος λενε που μοιραζεται....γινεται μισος πονος
    τωρα σχετικα με αυτο που λες οτι ο γιατρος σου διαβαζει το φορουμ εχεις καποιες ενδειξεις και το λες?
    του εχεις δωσει το λινκ του φορουμ κ το ψευδωνυμο σου?
    αν οχι δεν εχεις τπτ να φοβασαι.
    αλλα ακομα κι αν του εχεις πει οτι μπαινεις στο συγκεκριμενο φορουμ δεν νομιζω να εχει γινει ταχτικος θαμωνας εδω.
    εχουν πολυ δουλεια και αρκετες σκοτουρες στο κεφαλι τους οι γιατροι για να ασχολουνται με τετοια πραγματα...

  14. #59
    fragile καταρχην σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου και που μου γραφεις. γ................................................ .....................
    Last edited by Ααχχιιννοοςς; 23-07-2012 at 15:42.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. διπολική διαταραχή
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 19-07-2012, 22:14
  2. Διπολική Διαταραχή?
    By NineWhileNine in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 08-04-2011, 21:18
  3. διπολικη διαταραχη ....
    By sunset in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-04-2010, 22:06
  4. διπολική διαταραχή
    By fraoulopoulo in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-03-2007, 00:03
  5. ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ
    By dimitriskai in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2005, 01:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •