Μυθομανία? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    σ'ευχαριστώ Νατάσσα.Χαχαχα με ειρωνεύεται τελικά μου φένεται.Άκου θα σε λυτρώσει....Σε ψυχολόγο πηγαίνω ήδη και θα της το αναφέρω στο επόμενο ραντεβού μας
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Να θυμάσαι πως οτι κι αν σου πει ο ειδικός, αν εσυ δεν προσπαθήσεις και δεν είσαι αποφασιστική δε θα σου κάνει μάγια ο ψυχολόγος. Να σκεφτείς με τον εαυτό σου και να ζυγίζεις τι σου προσφέρει αυτή σου η συνήθεια και κατά πόσο σε πηγαίνει πίσω. Τα υπόλοιπα είναι σχετικά ευκολα μετα..
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Tinos
    Posts
    233
    Εγώ έλεγα να το προσπαθούσα και λίγο μόνη μου με κάποιο τρόπο,γιατί με την ψυχολόγο δεν προλαβαίνω να λύνω προβλήματα,τι θα προλάβω να προτολύσω?? εχω και ιδεοληψίες.
    [COLOR="black"][B]Μη χτίζεις ποτέ μεγαλύτερο σπίτι από τη σκεπή που μπορείς να βάλεις σ'αυτό[/B][/COLOR]

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    αφου βλεπεισ οτι οσο μεγαλωνεισ βελτιωνεσαι τι σε ανυσηχει σε 2-3 χρονια θα εχεισ στρωσει η ζωη θα στα φερει ετσι που θα βαλεισ μυαλο πολλοι τα κανουν αυτα κ στη συνεχεια στρωνουν τα ψεμματα και η αληθεια ειναι οπλα που αμα ξερεισ να τα χρησιμοποιεισ μπορεισ να καταφερεισ πολλα εσυ απλα δεν κανεισ καλη χρηση μην ανυσηχεισ μεχρι τα 25 ακομα πειζει το κεφαλι σου α οι περισσοτεροι σε καποιον που δε ξερουν λενε ψεμματα πουλαν μουρη οποτε μη νομιζεισ οτι δε λεει κανεισ ψεμματα κ συγκρινεσαι με αυτο ολοι λενε μπαρουφεσ αλλα μελετημενα δηλαδη 7 αληθειεσ 3 μπαρουφεσ που να κολλανε αμα το πασ ολο μπαρουφεσ καηκεσ σε πηρεανε χαμπαρι!!!!

  5. #35
    Καλησπέρα! Καταλαβαίνω πολύ καλά το πρόβλημα σου! Αφού συμπάσχω απόλυτα, με διαφορετικά ψέματα και διαφορετικό βαθμό αυτοσυγκράτησης!
    Για να το αντιμετωπίσω απλά προσπαθώ να συγκρατήσω καταρχήν τα πιο αρκραία ψέματα! Το σκέφτηκα κι εγώ να γράψω... λέω να το κάνω τώρα που είναι και καλοκαίρι, ή σκέφτηκα να χάσω λίγο επαφή με όσους έχω πει πολλά ψέματα! Πάντως μην το συναιχίσεις, κάποια στιγμή θα μείνεις μόνη σου... πίστεψε με για να το λέω κάτι θα ξέρω!
    Ξεκίνα να βγαίνεις και να είσαι διμηουργική! Θα σε βοηθήσει να αυξήσεις την αυτοπεπίθηση σου! Και τέλος προσπάθησε να πας ένα ταξίδι στη Σκανδιναβεία! Βγάλε φωτογραφείες, μην τις χρεισιμοποιήσεις για να πεις ψέματα! Απλά απόκτησε μια σχέση με τις χώρες αυτές και μίλησε γι' αυτήν!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Μυθομανία...
    By eirineta in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 38
    Last Post: 23-01-2014, 01:12
  2. ΜΥΘΟΜΑΝΙΑ
    By antonio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 14-09-2011, 16:43
  3. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ, ΜΥΘΟΜΑΝΙΑ, ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By katerinakeh in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 13-11-2006, 23:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •