ΜΥΣΤΙΚΟ ΙΑΣΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΩΣΗΣ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΛΗΡΗΜΑΤΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    ΜΥΣΤΙΚΟ ΙΑΣΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΩΣΗΣ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΛΗΡΗΜΑΤΟΣ

    ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΨΥΧΩΣΗ.ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΜΠΝΕΥΣΜΕΝΗ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΜΕ ΘΕΡΑΠΕΨΕΙ. ΕΙΝΑΙ Η ΑΚΟΛΟΥΘΗ:ΕΦΟΣΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ(ΠΛΗΡΩΣ) ΝΑ ΕΛΕΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΩΣΗ ΜΑΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΒΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΚΕΨΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΙΚΑ ΜΑΚΡΟΣ.ΤΡΑΝΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΙΝΑΙ:ΟΤΙ ΕΓΩ ΦΕΡΙΠΕΙΝ(ΠΟΥ ΕΧΩ)ΕΧΩ ΨΥΧΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ(ΑΛΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ).ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΠΕΦΤΩ ΣΕ ΠΑΡΑΛΛΗΡΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΦΤΩ ΣΕ ΠΑΡΑΛΛΗΡΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΩ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΨΥΧΩΣΗ.ΟΧΙ ΤΗΝ ΚΟΒΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΚΕΨΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΜΑΚΡΟΣ ΑΡΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ.ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ Η ΨΥΧΩΣΗ ΕΤΣΙ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟΦΕΥΓΩΝΤΑΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΠΑΡΑΛΛΗΡΗΜΑ ΤΗΣ ΨΥΧΩΣΗΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΓΙΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΙ ΛΕΩ.ΧΟΝΤΡΙΚΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΧΝΑΣΜΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΞΕΠΕΡΑΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΨΥΧΩΣΗΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΡΑΨΤΕ ΤΟ
    Last edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817; 10-12-2011 at 22:17.

  2. #2
    τι εγινε καμια κριση για το πως σας φαινεται?για εμενα ειναι πολυ σημαντικο τεχνασμα

  3. #3
    Δημητρη μου καλημερα καταρχην , ρε σι κοιτα επειδη διαβαζω συνεχεια τα ποστς πριν κοιμηθω, ετσι νανουριζομαι λολ , δεν σε καταλαβενω ολο λες για ψυχωση ψυχωση, και αλλαζεις τα θεματα δεν το προσδιοριζεις να καταλαουμε δεν ξερω για τους αλλους εγω τοσο καιρο που σε διαβαζω δεν σε καταλαβαινω με τιποτα .... λεω εγω τωρα μηπως εν αγνοισα σου καποιος παιζει ενα ασχημο παιχνιδι και σε φωρτονουμε τζαμπα και βερεσε με φαρμακα? το εχεις ψαξει καλα το θεμα? δεν ξερω λολ

  4. #4
    Quote Originally Posted by garyfalia View Post
    Δημητρη μου καλημερα καταρχην , ρε σι κοιτα επειδη διαβαζω συνεχεια τα ποστς πριν κοιμηθω, ετσι νανουριζομαι λολ , δεν σε καταλαβενω ολο λες για ψυχωση ψυχωση, και αλλαζεις τα θεματα δεν το προσδιοριζεις να καταλαουμε δεν ξερω για τους αλλους εγω τοσο καιρο που σε διαβαζω δεν σε καταλαβαινω με τιποτα .... λεω εγω τωρα μηπως εν αγνοισα σου καποιος παιζει ενα ασχημο παιχνιδι και σε φωρτονουμε τζαμπα και βερεσε με φαρμακα? το εχεις ψαξει καλα το θεμα? δεν ξερω λολ
    καλημερα γαρυφαλια μακαρι να ηταν οτι τζαμπα και βερεσε με φορτωνουνε με φαρμακα αλλα εγω εχω ψυχωση(για αυτο και την επαναλαμβανω σαν λεξη)το εχω ψαξει καλα παντως χωρις τα φαρμακα λαλαω.αυτο το συγκεκριμενο θρεντ το εγραψα για πιστευω οτι κανω καλο να το μαθουν ολοι ξερω οτι ειναι δυσνοητο
    Last edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817; 21-12-2011 at 12:06.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Σιγουρα καλο ειναι να μην ανατρεχουμε στο παρελθον με διαφορες αναπολησεις οι οποιες δημιουργουνται απο τυψεις η αποκυηματα της φαντασιας με σκοπο την ευχαριστηση.Οπως και στο μελλον,ισχυει το ιδιο.Καλο ειναι να εστιαζουμε στο παρον,το μονο πραγματικο χρονο,αυτο βοηθαει να εισαι ο εαυτος σου και να εχεις μια σωστη αντιληψη της πραγματικοτητας.

  6. #6
    Δημητρη και παλι δεν καταλαβαινω, και επειδη ειμαι προσκολλημενη στην ψυχωση και φοβισμενη θα ηθελα να μου εξηγησης τα συμπτωματα που ειχες οταν ειχες ψυχωση τελοσ παντον γιατι σου εχει γινει καραμελα στο στομα η λεξη ψυχωση....αν μπορεις περιεγραψε μου λιγο τι συμπτωματα ειχες αν θες.....

  7. #7
    Γαρυφαλια τι περιμενεις να δεις ενα αστεγο που εχει ψυχωση να μονολογει και να κανει περιεργα πραγματα και να ειναι δακτυλοδεικτουμενος.οσους βλεπεις οι οποιοι ειναι σε χαλια κατασταση και μονολογουν ή γελανε μονοι τους ή λενε ασυναρτητα προφανως δεν παιρνουν φαρμακα ή εχει προχωρησει πολυ η παθηση τους.και γω λιγο πριν παθω την ψυχωση ημουν ενα απο αυτους μεχρι και ο παππους μ το παρατηρησε.ειναι οπως στη πιεση σου ανεβαινει πολυ και παιρνεις χαπια και στρωνει.εχω να σημειωσω επιπλεον οτι εχω γινει πιο λογικος και απο τους λογικους,οπως ελεγε ενα αρθρο πολλοι Ελληνες ειναι οπαδοι της συνομοσιολογιας, για παραδειγμα στα επεισοδια που γινονται στην Αθηνα εχω ακουσει απο λογικους οτι τα κανουν κρυφοι αστυνομικοι για να αποθαρυνουν το κοσμο να παει στη διαδηλωση.για τους διδυμους πθργους ακουσα στην tv σε ενα ντοκιμαντερ οτι τους εριξαν Εβραιοι γιαυτο δεν σκοτωθηκε εκεινη τη μερα κανενας εβραιος.Ακομη ο πρωην πρωθυπυργος δηλωσε οτι θα κανει δημοψηφισμα για να εισπραξει χρηματα αφου με το ακουσμα αυτης της λεξης χαθηκαν λεφτα στην ευρωπη και αλλα πολλα που δεν τα πιστευω και τα θεωρω μπουρδες.αλλο στην κριση ειχα παρομοια πραγματα αλλα τωρα σκεφτομαι καθαρα με διχως καχυποψια και συνομοσιολογιες που ακουω απο διαφορους λογικους

  8. #8
    Gillea ΟΥΤΕ καν, δεν εννοω αυτο απλος αναφερει ο δημητρης συνεχεια την ψυχωση και δεν εχω καταλαβει εκτος αν ειμαι τοσο βουρλο τι ακριβως εχει περαση...

  9. #9
    Quote Originally Posted by garyfalia View Post
    Δημητρη και παλι δεν καταλαβαινω, και επειδη ειμαι προσκολλημενη στην ψυχωση και φοβισμενη θα ηθελα να μου εξηγησης τα συμπτωματα που ειχες οταν ειχες ψυχωση τελοσ παντον γιατι σου εχει γινει καραμελα στο στομα η λεξη ψυχωση....αν μπορεις περιεγραψε μου λιγο τι συμπτωματα ειχες αν θες.....
    φωνες φωβοι συνομοσιας μειζων καταθλιψη

  10. #10
    εγω γαρυφαλια σου ξαναλεω το γραφω μηπως και μοιαζει με καποιου αλλου το προβλημα να βοηθηθει.εσυ φαινεται δεν το ειχες αυτο το συμπτωμα μην κουραζεσαι να το καταλαβεις το συγκεκριμενο

Similar Threads

  1. Σταμάτημα καπνίσματος
    By ioannis2 in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 6
    Last Post: 17-07-2012, 13:01
  2. σταματημα απο τα κ__ο φαρμακα
    By alexandros2985 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 23-01-2011, 17:51
  3. Σταματημα Geodon
    By nick84 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 26-09-2010, 22:05
  4. το μυστικο..ο νομος της ελξης
    By lola in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 42
    Last Post: 22-12-2009, 17:34
  5. Σταματημα ψυχοθεραπειας
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 37
    Last Post: 28-09-2009, 20:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •