ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ.

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ...ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ.ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ.ΙΑ ΑΡΧΗ,ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ.Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ Ο ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ,ΠΑΝΤΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ.(5 ΗΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ).ηΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΟΤΑΝ ΕΠΕΙΤΑ ΕΠΙΑΣΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΩ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ.ΕΒΑΛΑ ΠΕΙΣΜΑ.ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΗ.ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΗΣΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ.ΕΚΕΙ ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ.ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΑΦΟΥ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΙΛΥΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΦΟΡΤΙΣΗ,ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ..(ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗΝ ΜΟΝΑΞΙΑ) ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΩ ΥΠΕΡΟΧΑ.ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΡΒΛΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ.ΝΙΩΘΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΩΥΧΟΛΟΓΙΚΑ..ΟΛΑ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΞΕΣΠΑΣΑΝ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΠΡΟΧΘΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ.ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΤΙΠΟΤΑ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Μηπως θα επρεπε να τους το αναφερεις? Προτου (χτυπα ξυλο) γινει κατι χειροτερο κ βρεθουν οι ανθρωποι προ εκπληξεως?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Κοπελια δυστηχως εισαι απο τους "ατυχους" γιατι οι γονεις σου απο οτι καταλαβα ενδιαφερονται για τον εαυτουλη τους μοναχα...
    δεν ξερω αν μπορεις να εχεις καποια υποστηριξη απο εκει...
    οποτε το μονο που μπορεις να κανεις ειναι ....υπομονη μπας και φτιαξουν λιγο τα πραγματα και να προσπαθησεις να βρεις τι ειναι αυτο που σε ενοχλει συγκεκριμενα....
    οταν το βρεις,αν μπορεις να το αλλαξεις καλως,αν δεν μπορεις θα πρεπει να το αποδεχτεις...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Θα συμφωνήσω με Λάκρυ και Εμπνευστή

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Καλημερα.
    Εγω πιστευω οτι πρεπει να μιλησεις με καποιον καλο θεραπευτη.
    Προφανως περασες ασχημα παιδικα χρονια,με εναν βιαιο πατερα,μια μητερα που δεν αντιδρουσε και επιπλεον ανελαβες πολλες ευθυνες απο μικρη.
    Απευθυνσου λοιπον σε καποιο κεντρο που παρεχει βοηθεια μιλα με ενα ψυχολογο και βλεπεις τι αλλο μπορεις να κανεις απο κει και περα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Καλησπέρα κοπελιά Θα συμφωνήσω με betegeuse. Για αρχή βρες έναν καλό ψυχοθεραπευτή. Οι καταστάσεις που έζησες σε μικρή ηλικία σ' επιβάρυναν ψυχολογικά και ίσως και χωρίς να το καταλαβαίνεις και βγαίνουν τώρα όλα μαζί. Τα ηρεμιστικά που παίρνεις τα πήρες με συνταγή γιατρού ή από μόνη σου;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Καλημερα.
    Εγω πιστευω οτι πρεπει να μιλησεις με καποιον καλο θεραπευτη.
    Προφανως περασες ασχημα παιδικα χρονια,με εναν βιαιο πατερα,μια μητερα που δεν αντιδρουσε και επιπλεον ανελαβες πολλες ευθυνες απο μικρη.
    Απευθυνσου λοιπον σε καποιο κεντρο που παρεχει βοηθεια μιλα με ενα ψυχολογο και βλεπεις τι αλλο μπορεις να κανεις απο κει και περα.
    Καλησπερα.Ευχαριστω για τις απαντησεις ολων.τα ηρεμιστικα μου τα εδωσαν στο νοσοκομειο καθως με επιασε κριση αγχους.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    καλο θα ηταν να απευθυνθεις σε εναν ψυχολογο, αμα νιωθεις καπως και θες βοηθεια μπορεις να παρεις αυτο το τηλεφωνο 801 801 11 77 να μιλησεις δωρεαν ειναι

Similar Threads

  1. ΕΙΝΑΙ & ΑΥΤΟ ΦΟΒΙΑ?
    By BrokeN_DoLL in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 30-10-2010, 15:31
  2. Είναι αυτό κακοποίηση?
    By whitecandle in forum Κακοποίηση
    Replies: 67
    Last Post: 07-06-2010, 14:53
  3. ??????τι ειναι αυτο?
    By maria... in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 07-02-2009, 19:11
  4. Τι ειναι αυτο?
    By antonis23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 02-11-2008, 01:51
  5. Τι ειναι αυτο?
    By mkf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 17-01-2008, 00:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •