Γνώμη για τη συμπεριφορά του
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 129
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351

    Γνώμη για τη συμπεριφορά του

    Διάβασα ένα άλλο ποστ και μου ήρθε στο νου μια πολύ πονεμένη ιστορία. Ερωτας φοιτήτριας-καθηγητή.
    Εκανα πριν 4 χρόνια μεταπτυχιακό σε επαρχιακό πανεπιστήμιο. Εκείνος γύρω στα 56, πολύ ωραίος άντρας, πολύ μορφωμένος και με ρητορική ικανότητα που "ταξίδευε" όλα τα γυναικεία μυαλά με αποτέλεσμα οι περισσότερες να αισθάνονται κάτι παραπάνω και κάποιες να του κολλούν ασύστολα. Αυτός ήταν αρκετά σοβαρός αλλά από την άλλη αν του άρεσε καμία έκανε και κάποιο κοπλιμαν παραπάνω ακόμα και στη τάξη. Στην αρχή είχε διαδοθεί ότι ήταν χωρισμένος. Μάλιστα τον είχαν ρωτήσει κιόλας και το είχε επιβεβαιώσει. Και η γραμματεία το ίδιο.
    Εγώ δεν του έδινα καμιά σημασία στην αρχή. Κάποια μέρα που είχαμε βγει μετά το μάθημα όλοι οι φοιτητές έξω άρχισε από μόνος του να με φλερτάρει διακριτικά. Από κει και πέρα και σε κάθε μάθημα με φλέρταρε όλο και περισσότερο. Μου είπε δε σε κάποιο μάθημα να του στείλω email με κάποιο θέμα για να κάνω τη διπλωματική μου μαζί του.
    Το έκανα και σε κάποια συνάντηση για συννενόηση για την εργασία μου είπε όχι ξεκάθαρα ότι θα μπορούσαμε να συναντηθούμε εκτός παν/μίου να μου δώσει κάποιο βιβλίο που θέλει να διαβάσω. Εγώ περισσότερο το εξέλαβα σαν σεξουαλικό κάλεσμα από τον τρόπο που μου το είπε παρά κάτι άλλο.
    Μετά από αυτό ανακοίνωσε σε όλη τη τάξη ότι είναι παντρεμένος, ενώ μέχρι πρότινος το έπαιζε ελεύθερος.
    Εγώ ήμουν ήδη πολύ ερωτευμένη μαζί του και ήθελα το ο,τιδήποτε μαζί του. Αφού ολοκληρώθηκαν τα μαθήματα και έχοντας κανονίσει να κάνω διπλωματική μαζί του, του έστειλα ερωτικά e-mail. Oτι τον θέλω πολύ,΄ότι θέλω να συναντηθούμε και πολλά, πολλά άλλα...
    Ο τύπος έξαφανίστηκε από τότε από προσώπου γης. Δεν ανέλαβε καμία διπλωματική από το έτος μας. Επίσης πήρε στη γραμματεία και έκανε παράπονα ότι τον ενοχλούν κάποιο φοιτητές (δεν ξέρω αν ήμουν και γω μέσα σε αυτούς). Του έστειλα πολλά μεηλ, προσπάθησα να τον συναντήσω αλλά δεν τα κατάφερα από τότε. Τον πήρα στο κινητό του με απόκρυψη και χωρίς, δεν το σήκωσε ποτέ και μετά από λίγο καιρό το κατήργησε. Τον πήρα και μια φορά στο σταθερό το οποίο το είχε δώσει ο ίδιος, ποτέ δεν τον δώσανε και το αποτέλεσμα ήταν ότι κατήργησε και το μέηλ που είχα.
    Δεν μπορούσα να την πιστεψω τέτοια συμπεριφορά. Τυραννική θα την χαρακτήριζα. Οκ, ήταν παντρεμένος, δεν ήθελε καμία επαφή, μα αυτός προκάλεσε το ενδιαφέρον μου, αυτός ήθελε να κάνω διπλωματική μαζί του, δεν μπορούσε να πάρει ένα τηλέφωνο να πει μια ευγενική δικαιολογία και να τελειώνει όλο αυτό το σκηνικό. Επρέπε να φτάσει σε σημείο να καταργήσει όλα τα σημεία επαφής μαζί μου;
    Τώρα έχοντας περάσει αρκετός καιρός και αφού τον απομυθοποίησα εντελώς τον θεωρώ απαράδεκτο. Με 'εκανε να αισθάνομαι πολύ άσχημα, με εξέθεσε δημόσια γιατί το φλερτ του ήταν έντονο στη τάξη και μετά ακολούθησαν αυτά που είπα. ΄Πάντως όσο και αν σας φαίνεται αστείο με πείραξε πάρα πολύ η συμπεριφορά του και ακόμα τη σκέφτομαι μερικές φορές και με πιάνει τρόμος, πικρα για το τί φαινόταν στη αρχή και τί αποδείχτηκε τελικά.
    Εσείς πώς το βλέπετε;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Blue 1 μου και η δική σου περίπτωση μοιάζει σ' αρκετά με την δική μου. Σίγουρα απαράδεκτη συμπεριφορά από την μεριά του, την στιγμή, που σ' ενθάρρυνε κιόλας. Εξακολουθώ να πιστεύω, ότι αφού επιβεβαιωθούν όσο έχει ανάγκη το χαμηλό εγώ τους, μετά μας τέλειωσε και την κάνουν. Μωρέ καλά έκανα και δεν ενέδωσα, γιατί κάτι δεν μου κόλλαγε κι εμένα σ' όλ' αυτό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Eτσι έγινε και με μένα. Επιβεβαίωσε το εγώ του και την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια. Το κακό είναι όμως ότι εγώ το κουτορνήθι το είχα ερωτευθεί για πάρα πολύ μεγάλο χρονικό διαστημα γιατί δεν ήξερα περί τίνος πρόκειται και έφαγα μεγάλο χαστούκι. Το ξέρω ότι οι άνθρωποι ενεργούν πολλές φορές έτσι αλλά από αυτόν ειδικά δεν ήθελα να δω κάτι τέτοιο. Οχι από αυτόν ειδικά. Τον είχα πολύ ψηλά για να καταλάβω στο τέλος ότι επρόκειτο για έναν κοινό μαλ....α, ανθρωπάκι με την κακή την έννοια. Και το κακό είναι ότι ακόμα και να τον βρίσω δεν μπορώ. Είναι άφαντος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Να σου τα πω εγω σταρατα τι ητανε λοιπον ενας κλασομπανιερας κ μισος ητανε κ μια κοτουλα, που αφου το επαιζε δηθεν για να επιβεβαιωθει (κομπλεξ ακρατο κ τυροπιτα μες στο νιονιο αντι για μυαλο) μολις ειδε οτι του εδωσες σημασια το πηρε κ πανω του κ εκανε τον καμποσο κ "α, εγω ειμαι ο Καποιος κ δεν σας μιλαω" ποιος εισαι ρε βλημα ενα βοδι κ μισο εισαι, ευτυχως που τον απομυθοποιησες κ καταλαβες εγκαιρως περι τινος προκειται, αμα ηταν σωστος κ ειχε συνειδηση (αλλα ποιος την εχασε για να την βρει αυτος οεο) θα σου ελεγε εστω κ μια δικαιολογια κ θα εφευγε ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ κ οχι αυτο που εκανε που εβαλε την ουρα στα σκελια κ την εκανε με ελαφρα εγω στη θεση σου θα τον εκανα ρεζιλι σε ολη τη σχολη για να καταλαβουν κ οι αλλοι τι ατομακι ειναι σορρυ αν γινομαι σκληρη αλλα δεν μπορω με τιποτα τετοιους ανθρωπους ειτε ειναι πανεπιστημιακοι ειτε οι μαναβηδες της γειτονιας, να το παιζουν καποιοι, σιγα ρε μεγαλε που καβαλησες κ το καλαμι απο κει που δεν ειχες ουτε ριζα, προσεχε μην σου μπει στον κωλο κ σφηνωσει
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Προφανως ηταν ατομο αμεμπτου ηθικης...το να πεις δυο λογια με καποιον του αντιθετου φυλλου δεν σημαινει οτι επισυναπτω και ερωτικες σχεσεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Να σου τα πω εγω σταρατα τι ητανε λοιπον ενας κλασομπανιερας κ μισος ητανε κ μια κοτουλα, που αφου το επαιζε δηθεν για να επιβεβαιωθει (κομπλεξ ακρατο κ τυροπιτα μες στο νιονιο αντι για μυαλο) μολις ειδε οτι του εδωσες σημασια το πηρε κ πανω του κ εκανε τον καμποσο κ "α, εγω ειμαι ο Καποιος κ δεν σας μιλαω" ποιος εισαι ρε βλημα ενα βοδι κ μισο εισαι, ευτυχως που τον απομυθοποιησες κ καταλαβες εγκαιρως περι τινος προκειται, αμα ηταν σωστος κ ειχε συνειδηση (αλλα ποιος την εχασε για να την βρει αυτος οεο) θα σου ελεγε εστω κ μια δικαιολογια κ θα εφευγε ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ κ οχι αυτο που εκανε που εβαλε την ουρα στα σκελια κ την εκανε με ελαφρα εγω στη θεση σου θα τον εκανα ρεζιλι σε ολη τη σχολη για να καταλαβουν κ οι αλλοι τι ατομακι ειναι σορρυ αν γινομαι σκληρη αλλα δεν μπορω με τιποτα τετοιους ανθρωπους ειτε ειναι πανεπιστημιακοι ειτε οι μαναβηδες της γειτονιας, να το παιζουν καποιοι, σιγα ρε μεγαλε που καβαλησες κ το καλαμι απο κει που δεν ειχες ουτε ριζα, προσεχε μην σου μπει στον κωλο κ σφηνωσει
    Oλα αυτά που λες και λίγα είναι. Καταρχήν ένα θα σου πω. Εμαθα εκ των υστέρων΄από τη γραμματεία ότι διατυμπάνιζε ότι δούλευε από χομπι, ότι δηλ. δεν είχε ανάγκη τα λεφτά και τελικά έμαθα ότι τρέφεται από τη γυναίκα του η οποία είναι και ιδιαίτερα ευκατάστατη. Ο ίδιος δεν έχει δουλέψει παρά μόνο κάποιες φορές ως εξωτερικός συνεργάτης σε πανεπιστημια. Μάγκας με τη τσέπη της αλληνής δηλ.
    Οι περισσότεροι συμφοιτητές μου δεν έχουν πια καλή εικόνα γι΄ αυτόν. Μορφωμένο αλλά πολύ περίεργο άνθρωπο τον θεωρούν. Οσο για το ρεζίλι, πολυ θα ήθελα να τον κάνω αλλά δεν μου δόθηκε η ευκαιρία. Ακόμα και τώρα δεν μπορώ γιατί δεν δουλεύει πουθενά, αν και διάβασα σκάπου στο βιογραφικό του στο ιντερνετ ότι λέει ψευδώς ότι δουλεύει σε κάποιο πανεπιστήμιο των Αθηνών.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους! Ειλικρινά και μόνο το γεγονός, ότι μπορείς να μοιραστείς αυτά που σου συμβαίνουν εδώ μέσα, γιατί στο περιβάλλον μου ούτε συζήτηση, είναι για μένα κάτι παραπάνω από σημαντικό. Μόλις έκανα με τη βοήθειά σας, το επόμενο βήμα και "ξεκόλλησα" απ' όλ' αυτό, που με είχε φορτώσει κι ενοχές από πάνω χωρίς να φταίω σε τίποτα. Σίγουρα και μόλις τα πράγματα ζορίσουν, αφού έχουν ήδη πετύχει αυτό που θέλουν, ισχυρίζονται ότι κινδυνεύουν επαγγελματικά για ν' αποστασιοποιηθούν στην συνέχεια. Δεν αξίζει πραγματικά, να επενδύσει κανείς τόσα πολλά και να πιστέψει, ότι όσα διδάσκουν τα πιστεύουν κιόλας! Ήρθε και για μένα η ώρα της απομυθοποίησης! Άλλο ένα μάθημα ζωής. Τί να κάνουμε;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    δεν μπορω να πιστεψω αυτα που διαβαζω.....
    μ αρεσει που συμφωνειτε και ολες....

    μπλου, σου περασε απ το μυαλο, οτι ο ανθρωπος, δεν σε ηθελε ποτε για κατι ερωτικο ?????

    το φλερτ που ειδες, ακομα και να υπηρξε, ειναι για πολλους ανθρωπους, ανδρες και γυναικες, μια απλη κοινωνικη εκφραση λιγο πιο οικεια.
    απο ποτε οι διπλωματικες θεωρουνται ερωτικο καλεσμα???????
    κι εγω εκανα συναντησεις με τους καθηγητες της διπλωματικης μου εκτος σχολης και για διορθωσεις και για βιβλια, δεν μου περασε ποτε απ το μαυλοο οτι μου την επεφταν!!

    θα ειχες δικιο, αν ειχατε σεξουαλικη επαφη και εμτα εξαφανιζοταν η εκανε το κοροιδο.
    αυτος εξαφανιστηκε οτι διαπιστωσε οτι ειχες παρει στραβα την ολη επικοινωνια σας και μαλιστα πανικοβλητος, πραγμα που σημαινει οτι εγινες εξαιρετικα φορτικη, ισως και εμμονικη..
    δεν μπορω να φανταστω πως αλλιως ενας ανδρας καταργει λογαριασμους, τηλεφωνα ιμελι και παραπονιεται και στην ργαμαμτεια για το κυνηγι που του κανει μια φοιτητρια!!!.

    και εχετε λαθος.
    ενας ανδρας ανασφαλης, δεν επιβεβαιωνεται με το απλο φλερτ, οπως καποιες γυναικες, αλλα οταν καταφερει να την ριξει στο κρεβατι του.
    αυτος δεν φανηκε να επεδιωξε κατι τετοιο, κι οχι μονο δεν το επεδιωξε αλλα εφυγε τρεχοντας!
    δεν μπορω να καταλαβω πως τον θεωρεις και υπολογο.
    εγω νομιζω οτι εγινες πολυ ενοχλητικη χωρις να δωσει τετοιου ειδους δικαιωμα.

    το να δειξει συμπαθεια, η ακομα και φλερτ οπως σου φανηκε, δεν ειναι κανενα συμβολαιο οτι θελει και να σε πηδηξει. ΕΛΕΟΣ!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Remedy, το θέμα από τη μεριά του ήταν σίγουρα ερωτικό αλλά το ήθελε όπως το ήθελε. Χωρίς καθόλου κόστος, χωρίς να διακινδυνεύσει τίποτα. Και επίσης απ΄ ότι έμαθαεκ των υστέρων ήταν γνωστός πέφτουλας από παλίά. Την είχε πέσει σε ΄κάποιες προηγούμενων χρόνων αλλά προφανώς δεν του είχε καθήσει καμία όπως αυτός ήθελε. Κρεββατι δεν είχε ακουστεί με καμία πάντως.
    Αυτό με τη γραμματεία το θεωρώ κάτι απαραπάνω από απαράδεκτο εκ μέρους του. Με φλέρταρε δημόσια, όλοι οι συμφοιτητές είχαν απορήσει από το επίμονο φλερτ και εγώ του έστειλα ένα- δυο γραμματάκια λίγο και ο τύπος άλλαξε αμέσως συμπεριφορά και από επιθυμητή έγινα ανεπιθύμητη με αποτέλεσμα να κάνει παράπονα στη γραμματεία; Και τον δικαιολογείς κιόλας; Μόνο αντρική συμπεριφορΑ δεν δείχνει αυτό.
    Και επιπλέον υπάρχουν πιο εύκολοι τρόποι να απομακρύνεις κάποιον από το να του καταργήσεις το κινητό. Σηκώνεις το τηλέφωνο και του λες "σας παρακαλώ πολύ δεσποινίς με ενοχλείτε" και από κει και πέρα αν αυτή συνεχίσει τότε παίρνεις άλλα μέτρα, καταργείς και το τηλέφωνο. Αυτός με το που του έστειλα 2-3 μυνήματα κατήργησε το κινητό του. Δειλία μεγάλη το θεωρώ.
    Να με ρίξει στο κρεβάτι; Μήπως τελικά δεν μπορούσε καν (δεν του σηκωνόταν) γι΄ αυτό έβγαλε τέτοιο κόμπλεξ;
    Εμένα δεν μου την έσπασε τόσο το γεγονός ότι δεν ενέδωσε στον έρωτά μου παρόλο που αυτός τον είχε προκαλέσει αλλά ότι έδειξε παντελή έλλειψη σεβασμού. Με "πέταξε¨στην κυριολεξία από τη διπλωματική μαζί του τη στιγμή που αυτός πρώτος μου πρότεινε να κάνω μαζί του (εγώ είχα επιλέξει άλλο καθηγητή). Θα μπορούσε να πάρει ένα τηλέφωνο, να μου το κόψει ευγενικά, όχι με τέτοιο βίαιο τρόπο. Παιδαγωγός ήταν΄, όχι ο τυχαίος που γνώρισα σε ένα μπαρ.
    Πάντως πιστεύω ότι το δικό σου σκεπτικό μπορεί να το έχει και αυτός, γι΄ αυτό συμπεριφέρθηκε έτσι. Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια οπτική γωνία. Εγώ το βλέπω εντελώς διαφορετικά το πράγμα και όσο και αν θέλω να τον δικαιολογήσω δεν μπορώ με τίποτα. Τον θεωρώ επιεικώς απαράδεκτο και παλιάνθρωπο.
    Εκανε μια δράση και προκάλεσε μια αντίδραση εκ μέρους μου την οποία σαν άντρας έπρεπε να αντιμετωπίσει.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by Blue1 View Post
    Remedy, το θέμα από τη μεριά του ήταν σίγουρα ερωτικό αλλά το ήθελε όπως το ήθελε. Χωρίς καθόλου κόστος, χωρίς να διακινδυνεύσει τίποτα.Και επίσης απ΄ ότι έμαθαεκ των υστέρων ήταν γνωστός πέφτουλας από παλίά. Την είχε πέσει σε ΄κάποιες προηγούμενων χρόνων αλλά προφανώς δεν του είχε καθήσει καμία όπως αυτός ήθελε. Κρεββατι δεν είχε ακουστεί με καμία πάντως.

    πως πιστευεις οτι το ηθελε δλδ? χωρις καθολου κοστος, αλλα και χωρις καθολου σεξ και χωρις καθολου σχεση!!!!!! οποτε τι ηθελε τελικα??? τπτ??? μαλλον...
    εφοσον εσυ ησουν διατεθιμενη οπως μας ειπες , λογω του ερωτα σου, για οποιωνδηποτε συνθηκων σχεση, γιατι να μην το εκμεταλλευτει και να σου βαλει τους ορους του? δεν εκανε αυτο. αρα δεν ηθελε τπτ απο εσενα. ηθελε απλα να μην τον ενοχλεις.
    ενας "πεφτουλας" οπως λες οτι ειναι, την πεφτει για να βγαλει γκομενα, δεν την πεφτει για να γινεται ρεζιλι.. εφοσον μολις επεσες, αυτος εφυγε, τι πεσιμο ειναι αυτο? το πεσιμο του ποντιου???


    Αυτό με τη γραμματεία το θεωρώ κάτι απαραπάνω από απαράδεκτο εκ μέρους του. Με φλέρταρε δημόσια, όλοι οι συμφοιτητές είχαν απορήσει από το επίμονο φλερτ και εγώ του έστειλα ένα- δυο γραμματάκια λίγο και ο τύπος άλλαξε αμέσως συμπεριφορά και από επιθυμητή έγινα ανεπιθύμητη με αποτέλεσμα να κάνει παράπονα στη γραμματεία; Και τον δικαιολογείς κιόλας; Μόνο αντρική συμπεριφορΑ δεν δείχνει αυτό.
    Και επιπλέον υπάρχουν πιο εύκολοι τρόποι να απομακρύνεις κάποιον από το να του καταργήσεις το κινητό. Σηκώνεις το τηλέφωνο και του λες "σας παρακαλώ πολύ δεσποινίς με ενοχλείτε" και από κει και πέρα αν αυτή συνεχίσει τότε παίρνεις άλλα μέτρα, καταργείς και το τηλέφωνο. Αυτός με το που του έστειλα 2-3 μυνήματα κατήργησε το κινητό του. Δειλία μεγάλη το θεωρώ.

    πραγματι, αν αναγνωριζε οτι αυτος το προκαλεσε το ενδιαφερον σου, εστω απο ενοχη και μονο, θα φροντιζε να σου το κοψει ευγενικα στην αρχη. η τετοια αποστασιοποιηση του, για μενα δειχνει οτι εξεπλαγη απο την αντιδραση σου και την θεωρησε εντελως ατοπη (οποτε σε καμια περιπτωση δεν σκεφτηκε οτι εφταιγε αυτος) αυτο ακριβως δειχνει και η δημοσια δηλωση του για τον γαμο του, αντι να στο πει ιδιωτικα. προφανως σκεφτηκε οτι αν τυχον εδωσε αλλες εντυπωσεις, θα πρεπε να ξεκαθαρισει την κατασταση του προς ολους ωστε να μην υπαρχουν βλεψεις προς αυτον που δεν επιθυμει (θεωρωντας παντα οτι δεν προκαλεσε τπτ ο ιδιος).
    δεν θα εβρισκες δικαιολογημενη την συμπεριφορα του, αν ολα αυτα τα εκανες χωρις να σε φλερταρει ποτε?
    αυτο ακριβως μου δειχνει η σταση του. ενοιωθε οτι δεν εδωσε κανενα "τετοιο" δικαιωμα και οτι το πηρες αυθαιρετα.


    Να με ρίξει στο κρεβάτι; Μήπως τελικά δεν μπορούσε καν (δεν του σηκωνόταν) γι΄ αυτό έβγαλε τέτοιο κόμπλεξ;
    Εμένα δεν μου την έσπασε τόσο το γεγονός ότι δεν ενέδωσε στον έρωτά μου παρόλο που αυτός τον είχε προκαλέσει αλλά ότι έδειξε παντελή έλλειψη σεβασμού. Με "πέταξε¨στην κυριολεξία από τη διπλωματική μαζί του τη στιγμή που αυτός πρώτος μου πρότεινε να κάνω μαζί του (εγώ είχα επιλέξει άλλο καθηγητή). Θα μπορούσε να πάρει ένα τηλέφωνο, να μου το κόψει ευγενικά, όχι με τέτοιο βίαιο τρόπο. Παιδαγωγός ήταν΄, όχι ο τυχαίος που γνώρισα σε ένα μπαρ.
    ας το παρουμε κι αλλιως. εστω οτι οντως αυτο που καταλαβαινες ητανα γριο φλερτ . και εσρτω οτι ειχε βλεψεις για κατι μαζι σου.
    γιατι δεν τον αφησες να κανει καποια κινηση και του την επεσες με ερωτικες εξομολογησεις και σεξουαλικες προτασεις?
    αν ειχε τετοιο σκοπο, θα εκανε καποια κινηση. γιατι δνε τον αφησες να την κανει, εφοσον λες οτι αυτος σε διεκδικησε?
    μηπως γιατι δεν ησουν καθολου βεβαιη οτι εχει οποιαδηποτε προθεση για κατι μεταξυ σας, εστω κι αν σε φλερταρε?


    Πάντως πιστεύω ότι το δικό σου σκεπτικό μπορεί να το έχει και αυτός, γι΄ αυτό συμπεριφέρθηκε έτσι. Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια οπτική γωνία. Εγώ το βλέπω εντελώς διαφορετικά το πράγμα και όσο και αν θέλω να τον δικαιολογήσω δεν μπορώ με τίποτα. Τον θεωρώ επιεικώς απαράδεκτο και παλιάνθρωπο.
    Εκανε μια δράση και προκάλεσε μια αντίδραση εκ μέρους μου την οποία σαν άντρας έπρεπε να αντιμετωπίσει.

    σιγουρα ειναι θεμα οπτικης γωνιας, κρισης των πραγματων, και πεποιθησεων του καθενα.
    δραση ειναι και το να σου πεταξω νερο στο προσωπο. αντιδραση θα ηταν να μου πεταξεις ενα κι εσυ η να με βρισεις, αντιδραση θα ηταν και να παρεις ενα οπλο να με σκοτωσεις. δεν δικαιολογει καθε δραση την οποιαδηποτε αντιδραση.
    αλοιμονο αν οποιος του λεγαμε μερικες καλες κουβεντες θεωρουσε δεδομενο οτι θα τα φιαξει μαζι μας..


    10 γραμματα...

  11. #11
    Quote Originally Posted by Blue1 View Post
    Remedy, το θέμα από τη μεριά του ήταν σίγουρα ερωτικό αλλά το ήθελε όπως το ήθελε. Χωρίς καθόλου κόστος, χωρίς να διακινδυνεύσει τίποτα. Και επίσης απ΄ ότι έμαθαεκ των υστέρων ήταν γνωστός πέφτουλας από παλίά. Την είχε πέσει σε ΄κάποιες προηγούμενων χρόνων αλλά προφανώς δεν του είχε καθήσει καμία όπως αυτός ήθελε. Κρεββατι δεν είχε ακουστεί με καμία πάντως.
    Αυτό με τη γραμματεία το θεωρώ κάτι απαραπάνω από απαράδεκτο εκ μέρους του. Με φλέρταρε δημόσια, όλοι οι συμφοιτητές είχαν απορήσει από το επίμονο φλερτ και εγώ του έστειλα ένα- δυο γραμματάκια λίγο και ο τύπος άλλαξε αμέσως συμπεριφορά και από επιθυμητή έγινα ανεπιθύμητη με αποτέλεσμα να κάνει παράπονα στη γραμματεία; Και τον δικαιολογείς κιόλας; Μόνο αντρική συμπεριφορΑ δεν δείχνει αυτό.
    Και επιπλέον υπάρχουν πιο εύκολοι τρόποι να απομακρύνεις κάποιον από το να του καταργήσεις το κινητό. Σηκώνεις το τηλέφωνο και του λες "σας παρακαλώ πολύ δεσποινίς με ενοχλείτε" και από κει και πέρα αν αυτή συνεχίσει τότε παίρνεις άλλα μέτρα, καταργείς και το τηλέφωνο. Αυτός με το που του έστειλα 2-3 μυνήματα κατήργησε το κινητό του. Δειλία μεγάλη το θεωρώ.
    Να με ρίξει στο κρεβάτι; Μήπως τελικά δεν μπορούσε καν (δεν του σηκωνόταν) γι΄ αυτό έβγαλε τέτοιο κόμπλεξ;
    Εμένα δεν μου την έσπασε τόσο το γεγονός ότι δεν ενέδωσε στον έρωτά μου παρόλο που αυτός τον είχε προκαλέσει αλλά ότι έδειξε παντελή έλλειψη σεβασμού. Με "πέταξε¨στην κυριολεξία από τη διπλωματική μαζί του τη στιγμή που αυτός πρώτος μου πρότεινε να κάνω μαζί του (εγώ είχα επιλέξει άλλο καθηγητή). Θα μπορούσε να πάρει ένα τηλέφωνο, να μου το κόψει ευγενικά, όχι με τέτοιο βίαιο τρόπο. Παιδαγωγός ήταν΄, όχι ο τυχαίος που γνώρισα σε ένα μπαρ.
    Πάντως πιστεύω ότι το δικό σου σκεπτικό μπορεί να το έχει και αυτός, γι΄ αυτό συμπεριφέρθηκε έτσι. Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια οπτική γωνία. Εγώ το βλέπω εντελώς διαφορετικά το πράγμα και όσο και αν θέλω να τον δικαιολογήσω δεν μπορώ με τίποτα. Τον θεωρώ επιεικώς απαράδεκτο και παλιάνθρωπο.
    Εκανε μια δράση και προκάλεσε μια αντίδραση εκ μέρους μου την οποία σαν άντρας έπρεπε να αντιμετωπίσει.
    ...εχμ....μπλου...βγάζεις πολύ ένταση και φυσικά αυτό είναι απόρροια της...απόρριψης.
    Είναι ξεκάθαρο πως ο ανθρωπος επιβεβαιωνόταν από το ενδιαφέρον των φοιτητριών του, αλλά δεν ήθελε τίποτα παραπέρα, άσχετα αν φλέρταρε ανοιχτά.
    Συμφωνώ 100% με όσα είπε η ρεμ παραπάνω, είναι κρίμα να μη βλέπεις την πραγματικότητα κατάμουτρα. Ο λόγος που δνε σήκωσε το τηλ να σε αδειάσει, είναι γιατι τρομοκρατήθηκε από την εμμονή σου να τον κυνηγάς και προτίμησε να εξαφανιστεί εντελώς μη τυχόν και σου δώσει πάτημα να ελπίζεις.
    Σόρι, αλλά αυτή είναι η αλήθεια.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    μου κάνεις για stalker...

  13. #13
    Quote Originally Posted by claire View Post
    μου κάνεις για stalker...
    τι είναι το σταλκερ?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    τι είναι το σταλκερ?
    θαυμαστης που φτανει να καταδιωκει εμμονικα το αντικειμενο του ποθου του..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by claire View Post
    μου κάνεις για stalker...
    κλερ, η αληθεια ειναι οτι οταν διαβασα την διηγηση, μου ηρθε στο μυαλο η "ολεθρια σχεση". μονο που εδω δεν υπηρξε, οχι σεξ, αλλα ουτε ενα φιλι...

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Επιθετική συμπεριφορά
    By unlucky in forum Κακοποίηση
    Replies: 11
    Last Post: 07-01-2010, 21:36
  2. 19 χρονος και συμπεριφορα
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 15-04-2009, 02:42
  3. Απότομη συμπεριφορά...
    By porfyra in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 26-09-2008, 18:03
  4. ανεξηγητη συμπεριφορα
    By a_neu in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 49
    Last Post: 21-05-2008, 13:06
  5. Συμπεριφορα
    By Wintertimes in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-12-2006, 20:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •