Το μυστικό της ευτυχίας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916

    Το μυστικό της ευτυχίας

    Αυτή η λέξη στο μυαλό των περισσότερων ανθρώπων φέρνει την εικόνα του παράδεισου, όπως την έχει πλάσει ο κάθε άνθρωπος με την φαντασία του. Είναι όμως κοινή έννοια σε όλους τους ανθρώπους και σε όλες τις κοινωνίες ή μπορεί να ‘’μεταφράζεται’’ διαφορετικά ανάλογα το άτομο, την κοινωνία, τον τόπο και τον χρόνο? Το μόνο κοινό που φαντάζομαι θα έχει παντού και πάντα είναι στο καθαρά βιολογικό κομμάτι, με την αυξημένη έκκριση –τουλάχιστον- του νευροδιαβιβαστή ντοπαμίνη, μιας ουσίας που βρίσκεται στον εγκέφαλο των ανθρώπων και σχετίζεται με αισθήματα ευφορίας και απόλαυσης.

    Έχει η επικρατήσει η άποψη ότι ‘’στην ζωή τίποτα δεν χαρίζεται’’. Αυτό είναι εν-μέρει αλήθεια, καθώς η ευτυχία δεν είναι αποτέλεσμα μόνο της οικονομικής ευμάρειας και των υλικών αγαθών που μπορούν να προσφερθούν στο άτομο, αλλά αποτελεί ένα αγαθό που ο καθένας θα πρέπει να αγωνίζεται(άλλοι σε μικρότερο και άλλοι σε μεγαλύτερο βαθμό) συνεχώς προκειμένου να το κερδίζει και να το διατηρεί. Δηλαδή κατά την γνώμη μου στηρίζεται λιγότερο στην ‘’υλική κληρονομιά’’ δηλ τα υλικά αγαθά που έχει στην διάθεση του το άτομο, και πολύ περισσότερο στην ‘’ άυλη κληρονομιά’’ δηλ στο σύνολο των ικανοτήτων και δεξιοτήτων που το άτομο αναπτύσσει είτε αυτές λέγονται πνευματικές ικανότητες (ευφυΐα), είτε σωματικές, είτε κοινωνικές, είτε οτιδήποτε άλλο.

    Στο επίπεδο της κοινωνίας τώρα, υπάρχουν διαφοροποιήσεις στις ‘’αιτίες δημιουργίας’’ της ευτυχίας, καθώς υπάρχουν διαφορές και αποκλίσεις όσον αφορά τις αξίες, τα ιδανικά, τα πρότυπα και την νοοτροπία. Καμία κοινωνία δεν είναι ακριβώς ίδια με μια άλλη κοινωνία, καθώς θα διαφέρουν είτε στον τομέα οικονομία, είτε στον τομέα δικαστική εξουσία με την νομική έννοια αλλά και χωρίς αυτήν, είτε σε οποιονδήποτε άλλο τομέα. Σαφώς και υπάρχει στην σύγχρονη εποχή μια τάση ομογενοποίησης όλων των κουλτούρων και μοτίβων σκέψης, καθώς τα ΜΜΕ, και όχι μόνο, συντελούν σε αυτό το φαινόμενο, αλλά οι αποκλίσεις είναι ακόμα ορατές και είναι το προιόν της αλληλεπίδρασης μεταξύ αυτών των παραγόντων και όλων των άλλων χαρακτηριστικών που κληρονομήθηκαν από το παρελθόν.

    Ο χρόνος και οι εποχές επιδρούν στα πάντα. Κατά την αρχαιότητα τα στοιχεία που χαρακτήριζαν τον τρόπο οργάνωσης της κοινωνίας, που με την σειρά του καθόριζε την έννοια της ευτυχίας άλλαζαν πολύ αργά σε σύγκριση με την σύγχρονη εποχή. Αυτό σαφώς οφείλεται στα μικρά βήματα προόδου(και σε ορισμένες περιπτώσεις πισωγυρισμάτων) που συνέβαινε κατά την αρχαιότητα στους τομείς, κοινωνία, πολιτική, υγεία, επιστήμη, τεχνολογία και τα λοιπά, σε αντίθεση με τα τεράστια βήματα της τωρινής εποχής.

    Σε κάθε επίπεδο εξέτασης της έννοιας ευτυχία, η επίτευξη της γίνεται μόνο σε μια μορφή πυραμίδας, δηλ ξεκινώντας με ως απαραίτητες προϋποθέσεις την επίτευξη των βασικών αναγκών όπως είναι η τροφή, η στέγη κλπ, και στην συνέχεια ανάλογα με την περίπτωση άλλων υλικών ή/και άυλων αγαθών, όπως είναι π.χ. μία μηχανή ή μια σχέση.

    ΥΓ: Για την ανάπτυξη αυτού του θέματος δεν έχω διαβάσει τίποτα απολύτως σερφάρωντας στο ίντερνετ, αλλά αποτελεί ολόκληρο το ‘’κείμενο’’ προιόν δικιάς μου κριτικής σκέψης και αντίληψης.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    Συνχαρητηρια για τον τροπο σκεψης σου σχετικα με το πως βλεπεις την καθε " ευτυχια " ενος η πολλων ανθρωπων μαζι
    Εχεις δικιο για τα ΜΜΕ λογου του οτι ζουμε σε μια εποχη που μας μεταβιβαζουν καποιες βλακειες και οι ποιο πολυ τα κανουν πραξη,ενα θεμα ποιο ειναι απο τα πολλα..
    τα εμο....ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΟΒ, ΣΤΑ ΞΥΡΑΦΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΙΣΜΟ,ΣΤΗΝ ΠΙΚΡΑ...
    εχω παρα πολυ καιρο να ακουσω μια διαφορετικη " σταθερη " ιδεολογια σχετικα με τον 21 αιωνα
    ναι οντως εχουμε ταση να κανουμε πισωγυρισματα στο παρελθον με τα Υπερ και τα κατα του
    Τα υπερ " εχεις μια ιδεα και δεν εχεις πτυχιο?...ξερεις μια δουλεια και δεν εχεις τελειωσει το σχολειο ? μπορεις να κανεις μια καριερα... "
    τα κατα " δες εποχες 90'ς 80'ς που την χαρα και την διασκεδαση την εβρισκαν διαμεσου του μαγικου χαπιου της εκτασης,ετσι ενιωθαν χαρουμενα εκεινη την εποχη τα παιδια
    χωρις να ξερουν τις επιπτωσεις επαιρναν και επαιρναν και καποια στιγμη χαθηκαν,νομιζαν πως ειχαν βρει την ευτυχια ενω εκαναν λαθος ειχαν βρει την δυστηχια..( δεν ειχαν κανεναν να τους ενημερωσει για τα αρνητικα του.. )

    Κατα την αρχαιοτητα εγιναν ριζικες αλλαγες οσο αφορα την επιστημη φιλε μου,απο εκεινες τις εποχες εβλεπαν το μελλον . . . .


    Ορκος Ιπποκρατη

    "Ορκίζομαι στο θεό Απόλλωνα τον ιατρό και στο θεό Ασκληπιό και στην Υγεία και στην Πανάκεια και επικαλούμενος τη μαρτυρία όλων των θεών ότι θα εκτελέσω κατά τη δύναμη και την κρίση μου τον όρκο αυτόν και τη συμφωνία αυτή. Να θεωρώ τον διδάσκαλό μου της ιατρικής τέχνης ίσο με τους γονείς μου και την κοινωνό του βίου μου. Και όταν χρειάζεται χρήματα να μοιράζομαι μαζί του τα δικά μου. Να θεωρώ την οικογένειά του αδέλφια μου και να τους διδάσκω αυτήν την τέχνη αν θέλουν να την μάθουν χωρίς δίδακτρα ή άλλη συμφωνία. Να μεταδίδω τους κανόνες ηθικής, την προφορική διδασκαλία και όλες τις άλλες ιατρικές γνώσεις στους γιους μου, στους γιους του δασκάλου μου και στους εγγεγραμμένους μαθητές που πήραν τον ιατρικό όρκο, αλλά σε κανέναν άλλο. Θα χρησιμοποιώ τη θεραπεία για να βοηθήσω τους ασθενείς κατά τη δύναμη και την κρίση μου, αλλά ποτέ για να βλάψω ή να αδικήσω. Ούτε θα δίνω θανατηφόρο φάρμακο σε κάποιον που θα μου το ζητήσει, ούτε θα του κάνω μια τέτοια υπόδειξη. Παρομοίως, δεν θα εμπιστευτώ σε έγκυο μέσο που προκαλεί έκτρωση. Θα διατηρώ αγνή και άσπιλη και τη ζωή και την τέχνη μου. Δεν θα χρησιμοποιώ νυστέρι ούτε σε αυτούς που πάσχουν από λιθίαση, αλλά θα παραχωρώ την εργασία αυτή στους ειδικούς της τέχνης. Σε όσα σπίτια πηγαίνω, θα μπαίνω για να βοηθήσω τους ασθενείς και θα απέχω από οποιαδήποτε εσκεμμένη βλάβη και φθορά, και ιδίως από γενετήσιες πράξεις με άνδρες και γυναίκες, ελεύθερους και δούλους. Και όσα τυχόν βλέπω ή ακούω κατά τη διάρκεια της θεραπείας ή και πέρα από τις επαγγελματικές μου ασχολίες στην καθημερινή μου ζωή, αυτά που δεν πρέπει να μαθευτούν παραέξω δεν θα τα κοινοποιώ, θεωρώντας τα θέματα αυτά μυστικά. Αν τηρώ τον όρκο αυτό και δεν τον παραβώ, ας χαίρω πάντοτε υπολήψεως ανάμεσα στους ανθρώπους για τη ζωή και για την τέχνη μου. Αν όμως τον παραβώ και επιορκήσω, ας πάθω τα αντίθετα. "

    Τωρα αν καποιος ειναι αρρωστος και δεν εχει ασφαλιση δεν θα γινει καλα
    Καθως γιατροι δεν υπαρχουν και καταλαβαινεις τι θελω να πω
    ο κοσμος οσο προχωραει ναι δεν λεω αναπτυσσεται πως ομως?
    Τεχνολογια,επιστημη,ιδεολο για

    γιατι δεν αναπτυσσεται και σε εναν αλλον τομεα?

    Μην πατας αυτους που ειναι πληγωμενοι,μην παρατας αυτους που ειναι παρατημενοι
    Μην αγαπας αυτους που ειναι αγαπημενοι " τηλεοραση" αγαπας αυτους που αξιζει να αγαπηθουν
    Κοψε την φρατζολα στην μεση φαε εσυ αλλα το αλλο μισο κατεβα να το δωσεις στον αστεγο που ειναι κουλουριασμενος απο την πεινα
    Να μην υπαρχουν φιλοι που θελουν να κερδισουν κατι απο εσενανε αλλα να σου δωσουν
    Να μην υπαρχει πολεμος γιατι μονο κακο κανουν,κι ομως τα πυρινικα οπλα αυξανονται για να δειξει η μια στην αλλη πως ειναι ενα κουμπι και ολα γινονται σταχτες

    Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι θελουμε ολοι μας να δουμε μια ανθρωπια τοσο σε αισθηματικο τομεα,οσο και σε αλλους τομεις οπως δουλεια κλπ
    Η αγαπη ομως εχει αλλαξει και λεγεται
    Σεβασμος...
    Και ο σεβασμος δεν χαριζεται
    ειναι προνομιο και πρεπει να τον κερδισεις...

    Οπως και η αποψη σου ειναι προνομιο που το κερδισες στην πορεια της ζωη σου
    και απο εμενανε εχει τον σεβασμο!!!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by Chemistry View Post
    Και ο σεβασμος δεν χαριζεται
    ειναι προνομιο και πρεπει να τον κερδισεις...

    Οπως και η αποψη σου ειναι προνομιο που το κερδισες στην πορεια της ζωη σου
    και απο εμενανε εχει τον σεβασμο!!!
    Χαχα , thanks, και εσύ γράφεις ωραία


    Quote Originally Posted by Chemistry View Post
    Ορκος Ιπποκρατη
    Quote Originally Posted by Chemistry View Post
    "Ορκίζομαι ...... Θα χρησιμοποιώ τη θεραπεία για να βοηθήσω τους ασθενείς κατά τη δύναμη και την κρίση μου, αλλά ποτέ για να βλάψω ή να αδικήσω.
    Οι ψυχίατροι παίρνουν και αυτοί τον όρκο του Ιπποκράτη? ή όντας τόσο έξυπνοι, ορκίζοντε, και μεταξύ τους λένε ''χοχο χοχο έλα μωρέ στο δωδεκάθεο ορκιστήκαμε οπότε δεν πιάνεται'' λολ
    Όντως οι ψχ χρησιμοπούν την θεραπεία με την -επιβολή της- δυναμή τους, και ποτέ μα ποτέ για να βλάψουν τον ασθενή!!

    Quote Originally Posted by Chemistry View Post
    Ούτε θα δίνω θανατηφόρο φάρμακο σε κάποιον που θα μου το ζητήσει, ούτε θα του κάνω μια τέτοια υπόδειξη. ......
    Εμείς ούτε καν τους ζητήσαμε θανατηφόρο φάρμακο αλλά αυτοί μας το δίνουνε...βέβαια αυτό μπορεί να είναι και καλό καθώς σέβοντε την επιθυμία των ψυχικά ασθενών για την πραγματοποίηση της αυτοκτονίας και λένε ''χοχο χοχο θα σε βοηθήσω φίλε μου''

    Quote Originally Posted by Chemistry View Post
    Δεν θα χρησιμοποιώ νυστέρι ούτε σε αυτούς που πάσχουν από λιθίαση, αλλά θα παραχωρώ την εργασία αυτή στους ειδικούς της τέχνης.....
    Με την παλαιότερη περίφημη λοβοτομή νομίζω τον παρέβη όλη η ιατρική κοινότητα αυτόν τον όρκο.

    Quote Originally Posted by Chemistry View Post
    Αν τηρώ τον όρκο αυτό και δεν τον παραβώ, ας χαίρω πάντοτε υπολήψεως ανάμεσα στους ανθρώπους για τη ζωή και για την τέχνη μου. Αν όμως τον παραβώ και επιορκήσω, ας πάθω τα αντίθετα. "
    Αυτοί ούτε τον τηρούνε, αλλά και απο πάνω χαίροντε της υπολήψεως που τους δίνει η κοινωνία

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    Την υπόληψη, σαν τα χρήματα, είναι ευκολότερα ν' αποκτήσεις, παρά να διαφυλάξεις..( μια διαφορετικη εκδοχη ) ->
    υπο = κατω
    ληψεως= εισπραττω
    Ριξε κατω απο το τραπεζι το φακελακι και ειμαστε ενταξει ;-/


    Quote Originally Posted by Driver View Post
    "Με την παλαιότερη περίφημη λοβοτομή νομίζω τον παρέβη όλη η ιατρική κοινότητα αυτόν τον όρκο."
    η ιατρικη τον εχει παραβιασει,οι πιο πολυ δεν ειναι και γιατροι αλλα την λοβοτομη αντι να την αποστειρωσουν την ξεχνανε σουβενιρ στον ασθενη

    Quote Originally Posted by Driver View Post
    "Οι ψυχίατροι παίρνουν και αυτοί τον όρκο του Ιπποκράτη? ή όντας τόσο έξυπνοι, ορκίζοντε, και μεταξύ τους λένε ''χοχο χοχο έλα μωρέ στο δωδεκάθεο ορκιστήκαμε οπότε δεν πιάνεται'' λολ
    Όντως οι ψχ χρησιμοπούν την θεραπεία με την -επιβολή της- δυναμή τους, και ποτέ μα ποτέ για να βλάψουν τον ασθενή!!"
    Η βοηθεια εχει σχημα χαρτιου και ονομασια " αποδειξη "
    Η αλληλεγγυη εχει ονομασια " μαυρο χρημα " ----> " χωρις αποδειξη "
    Η ανθρωπια εχει ονομασια " www.e-psychology.gr "

    Καλος γιατρος δεν ειναι αυτος που εχει πολλα πτυχια,ειτε ειναι ψυχολογος κλπ...
    Ειναι αυτος που μπορει να καταλαβει το προβλημα που εχεις και με την γνωση του να ξερει πως να σε βοηθησει

    Επειδη βγηκαμε και λιγο απο το θεμα και πιασαμε Ορκο Ιπποκρατη
    θελησα μεσα απο αυτον τον ορκο να σου δωσω να καταλαβεις πως ακομα και τοτε που πιστευαν στον δωδεκαθεο
    υπηρχε η αλληλεγγυη,η συμπονια και η εκτιμηση και πανω απο ολα σεβασμος
    Αν ο Ιπποκρατης ζουσε σημερα θα ειχε καταντησει αλκοολικος,λογου του οτι θα εβλεπε τους μαθητες του να κανουν ακριβως τα αντιθετα
    και θα επνιγε τον πονο του ξερεις σε πια φραση?
    " Φτωχος ξεκινησα,Φτωχος τα καταφερα,Φτωχη η οικογενεια μου μα εγω νιωθω πλουσιος γιατι καταφερα κατι σε αυτην την ζωη που θα πραγματοποιησω
    Μα το ονειρο σταματα οταν οι δημοσιες σχεσεις και τα κονε δεν ειναι αρκετα,με αποτελεσμα το ονειρο να γινεται κορνιζα
    και να το βλεπεις καθημερινα "
    Πλεον ο εξυπνος δεν αξιζει αν δεν εχει δημοσιο προσωπο και τον στελνουν να δουλευει σε κανα ψητοπωλειο....
    Δεν υπαρχει ισσοροπια,παρα μονο ο
    λαβυρινθος..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Driver View Post
    ΥΓ: Για την ανάπτυξη αυτού του θέματος δεν έχω διαβάσει τίποτα απολύτως σερφάρωντας στο ίντερνετ, αλλά αποτελεί ολόκληρο το ‘’κείμενο’’ προιόν δικιάς μου κριτικής σκέψης και αντίληψης.
    Αυτο φαινεται !!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by Chemistry View Post
    Την υπόληψη, σαν τα χρήματα, είναι ευκολότερα ν' αποκτήσεις, παρά να διαφυλάξεις..( μια διαφορετικη εκδοχη ) ->
    υπο = κατω
    ληψεως= εισπραττω
    Ριξε κατω απο το τραπεζι το φακελακι και ειμαστε ενταξει ;-/



    η ιατρικη τον εχει παραβιασει,οι πιο πολυ δεν ειναι και γιατροι αλλα την λοβοτομη αντι να την αποστειρωσουν την ξεχνανε σουβενιρ στον ασθενη



    Η βοηθεια εχει σχημα χαρτιου και ονομασια " αποδειξη "
    Η αλληλεγγυη εχει ονομασια " μαυρο χρημα " ----> " χωρις αποδειξη "
    Η ανθρωπια εχει ονομασια " www.e-psychology.gr "

    Καλος γιατρος δεν ειναι αυτος που εχει πολλα πτυχια,ειτε ειναι ψυχολογος κλπ...
    Ειναι αυτος που μπορει να καταλαβει το προβλημα που εχεις και με την γνωση του να ξερει πως να σε βοηθησει

    Επειδη βγηκαμε και λιγο απο το θεμα και πιασαμε Ορκο Ιπποκρατη
    θελησα μεσα απο αυτον τον ορκο να σου δωσω να καταλαβεις πως ακομα και τοτε που πιστευαν στον δωδεκαθεο
    υπηρχε η αλληλεγγυη,η συμπονια και η εκτιμηση και πανω απο ολα σεβασμος
    Αν ο Ιπποκρατης ζουσε σημερα θα ειχε καταντησει αλκοολικος,λογου του οτι θα εβλεπε τους μαθητες του να κανουν ακριβως τα αντιθετα
    και θα επνιγε τον πονο του ξερεις σε πια φραση?
    " Φτωχος ξεκινησα,Φτωχος τα καταφερα,Φτωχη η οικογενεια μου μα εγω νιωθω πλουσιος γιατι καταφερα κατι σε αυτην την ζωη που θα πραγματοποιησω
    Μα το ονειρο σταματα οταν οι δημοσιες σχεσεις και τα κονε δεν ειναι αρκετα,με αποτελεσμα το ονειρο να γινεται κορνιζα
    και να το βλεπεις καθημερινα "
    Πλεον ο εξυπνος δεν αξιζει αν δεν εχει δημοσιο προσωπο και τον στελνουν να δουλευει σε κανα ψητοπωλειο....
    Δεν υπαρχει ισσοροπια,παρα μονο ο
    λαβυρινθος..
    χεχε, καλό

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    κατι τελευταιο γιατι παω για καφε
    Για την υπόληψή τους φρόντιζαν πολλοί, για την συνείδηση τους, ελάχιστοι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Φιλε Driver θα προσπαθησω να σου απαντησω σοβαρα (οσο μπορω) αλλα ρε συ τα κανες λιγο αχταρμα παλι κ δυσκολευομαι να τα συγκεντρωσω ολα σ ενα file.. anymway, I 'm gonna make a trial..
    Μην την πολυψαχνεις.. την ευτυχια θα την βρεις εκει που δεν την περιμενεις κ εκει που την κυνηγας δεν θα την βρεις ποτε.. ειναι μια συνισταμενη που προκυπτει απο πολλες συνιστωσες, τις οποιες με την καταλληλη τοποθετηση στο διαγραμμα μπορεις να πετυχεις κ το αναλογο αποτελεσμα.. η ευτυχια ειναι αποτελεσμα της προσπαθειας του καθενος για την ευημερια στη ζωη του, για την αρμονικη συνυπαρξη με τον εαυτο του κ τους συνανθρωπους του.. η ευτυχια κρυβεται μεσα στα απλα, καθημερινα πραγματα που συνηθως εκλαμβανουμε ως ησσονος σημασιας αλλα εκει κρυβεται το ζουμι της υποθεσης... αυτα παω να φαω κ επανερχομαι αν θυμηθω κατι..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Φιλε Driver θα προσπαθησω να σου απαντησω σοβαρα (οσο μπορω) αλλα ρε συ τα κανες λιγο αχταρμα παλι κ δυσκολευομαι να τα συγκεντρωσω ολα σ ενα file.. anymway, I 'm gonna make a trial..
    Μην την πολυψαχνεις.. την ευτυχια θα την βρεις εκει που δεν την περιμενεις κ εκει που την κυνηγας δεν θα την βρεις ποτε.. ειναι μια συνισταμενη που προκυπτει απο πολλες συνιστωσες, τις οποιες με την καταλληλη τοποθετηση στο διαγραμμα μπορεις να πετυχεις κ το αναλογο αποτελεσμα.. η ευτυχια ειναι αποτελεσμα της προσπαθειας του καθενος για την ευημερια στη ζωη του, για την αρμονικη συνυπαρξη με τον εαυτο του κ τους συνανθρωπους του.. η ευτυχια κρυβεται μεσα στα απλα, καθημερινα πραγματα που συνηθως εκλαμβανουμε ως ησσονος σημασιας αλλα εκει κρυβεται το ζουμι της υποθεσης... αυτα παω να φαω κ επανερχομαι αν θυμηθω κατι..
    Αχ βρε λάκρυ. Είσαι και γυναίκα και ξανθιά και πόντια, 3 σε 1. (μην με υβρίσεις please)
    Συμφωνώ με όλα όσα λές. Εσύ δεν καταλαβαίνεις αυτά που γράφω εγώ, και πως το καθένα συνδέεται με τα υπόλοιπα.
    Πόσο καιρό έχεις να διαβάσεις για την σχολή σου? ( πάλι please μην με υβρίσεις(τουλάχιστον όχι πολύ))

    ΥΓ: θες να μας αναφέρεις τι σπουδάζεις?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Driver View Post
    Αχ βρε λάκρυ. Είσαι και γυναίκα και ξανθιά και πόντια, 3 σε 1. (μην με υβρίσεις please)
    Συμφωνώ με όλα όσα λές. Εσύ δεν καταλαβαίνεις αυτά που γράφω εγώ, και πως το καθένα συνδέεται με τα υπόλοιπα.
    Πόσο καιρό έχεις να διαβάσεις για την σχολή σου? ( πάλι please μην με υβρίσεις(τουλάχιστον όχι πολύ))

    ΥΓ: θες να μας αναφέρεις τι σπουδάζεις?
    Αχ θα σε σκισω!! Βρε διαβαζω τι με περασες??? (2-3 φορες το χρονο να μην το ξεχναμε κ το αθλημα!!) Εσυ για τι σχολη με κοβεις?? Για να σε δω !!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Αχ θα σε σκισω!! Βρε διαβαζω τι με περασες??? (2-3 φορες το χρονο να μην το ξεχναμε κ το αθλημα!!) Εσυ για τι σχολη με κοβεις?? Για να σε δω !!! :)
    Αν δεν σε έχουν κόψει ήδη απο την σχολή :D , σε κόβω για κανά ΤΕΙ ιχθυοκαλλιέργειες (αν υπάρχει ακόμα) το οποίο την εποχή μου είχε γύρω στα 8.000 μόρια :P

    Ας το πάρει το ποτάμι, πες το εσύ που πέρασες!

    Εσύ για τι σχολή με κόβεις εμένα? εε? εδώ να σε δώ!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Οχι δεν με εχουν κοψει ακομα (το ευχεσαι ε?) αλλα αμα δεν τελειωσω σε 1,5 χρονο αυτο θα γινει.. το τει αυτο υπαρχει ακομα, δεν ξερω ποσο εχει, παντως εχει καλη επαγγελματικη αποκατασταση, ειναι προσοδοφορο.. (σοβαρα μιλαω)
    λοιπον εγω περασα πτδε (ψαξε να βρεις τι ειναι!) εσενα σε κοβω ειτε για μπουγατσοκοπτικη με λειζερ ειτε για σ.π.ε. (σπαταλη πατρικου εισοδηματος) ειτε για αρμεκτικης αιγοπροβατων ειτε για ατει χεστικης ειτε για σ.α.φ (σχολη αιωνιων φοιτητων) πες μου τι απ ολα πετυχα!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Οχι δεν με εχουν κοψει ακομα (το ευχεσαι ε?) αλλα αμα δεν τελειωσω σε 1,5 χρονο αυτο θα γινει.. το τει αυτο υπαρχει ακομα, δεν ξερω ποσο εχει, παντως εχει καλη επαγγελματικη αποκατασταση, ειναι προσοδοφορο.. (σοβαρα μιλαω)
    λοιπον εγω περασα πτδε (ψαξε να βρεις τι ειναι!) εσενα σε κοβω ειτε για μπουγατσοκοπτικη με λειζερ ειτε για σ.π.ε. (σπαταλη πατρικου εισοδηματος) ειτε για αρμεκτικης αιγοπροβατων ειτε για ατει χεστικης ειτε για σ.α.φ (σχολη αιωνιων φοιτητων) πες μου τι απ ολα πετυχα!!!!


    "μπουγατσοκοπτική με λέιζερ" λεει χαχαχα, κορυφαίες σχολές όλες :P :D



    Εγώ τον driver τον κόβω για οδηγό νταλίκας

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    "μπουγατσοκοπτική με λέιζερ" λεει χαχαχα, κορυφαίες σχολές όλες :P :D



    Εγώ τον driver τον κόβω για οδηγό νταλίκας
    Πές της φίλε Πέτρο, για να μην μου ρίχνει με την μια άκυρο όταν της κάνω πρόταση για μια ερωτική συνεύρεση. Οι νταλικιέρηδες φημιζόμαστε για το μεγάλο μέγεθος.....της νταλίκας ;)

Similar Threads

  1. Μυστικο ιασης?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 16-12-2011, 05:14
  2. Replies: 3
    Last Post: 11-10-2011, 16:18
  3. ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΥΤΥΧΙΑΣ
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 60
    Last Post: 24-02-2010, 02:34
  4. το μυστικο..ο νομος της ελξης
    By lola in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 42
    Last Post: 22-12-2009, 17:34
  5. The secret (Το μυστικό της έλξης)
    By raphsssodos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 07-01-2007, 13:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •