εχουν τελειωσει ολα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    6

    εχουν τελειωσει ολα;

    ειναι η πρωτη φορα που γραφω γιαυτο συγχωρεστε μου τυχον λαθη,ειμαι 29 χρονων και μετα απο πεντε χρονια σχεσης μεγαλου παθους και ερωτα αλλα και με πολλα προβληματα φτασαμε στον χωρισμο,η επισημη αιτια ηταν οτι παγωσε απεναντι μου λογω των πολλων προβληματων,εγω τον αγαπαω ακομα δεν μπορω να φανταστω την ζωη μου χωρις αυτον ,εχουν περασει 7 μηνες απο τοτε που χωρισαμε και κλαιω μερα νυχτα,μεσα στους 7 αυτους μηνες μου εχει στειλει καποια ασχετα μην στο κιν δηθεν τυχαια οτι ποροοριζοταν για αλλου,και ειναι εδω και λιγο καιρο που ηθελε να ξαναεχουμε επικοινωνια,εγω του εξηγησασ οτι δεν τον βλεπω φιλικα και μου εδωσε να καταλαβω οτι και αυτος το ιδιο,μετα απο λιγες μερες ομως παλι κρυωσε απαντουσε κρυα και οταν του ζητησα το λογο μου ειπε οτι ετσι του βγηκε και οτι εκανε λαθος,δεν ξερω τι να κανω;τον αγαπαω πολυ,αν δεν με θελει γιατι μου στελνει καθε τρεις και λιγο μην και με αναστατωνει,πειτε μου μια γνωμη γιατι συμπεριφερεται ετσι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Συμπεριφέρεται έτσι λόγω ανωριμότητας. Εχει σιγουρέψει τα δικά σου αισθήματα, σε έχει καταχωρήσει στο μυαλό του ως κατακτημένη και απλά γυρίζει πίσω και σε ξανατσιγκλάει για να επιβεβαιωθεί και να δει αν τον θες ακόμα και αφού διαπιστώσει ότι τον θες τότε πάλι δεν ικανοποιείται και φεύγει για αλλού. Πολύ ανώριμη συμπεριφορά.
    Νομίζω ότι πρέπει να αλλάξεις και εσύ και να του συμπεριφερθείς με τον ίδιο τρόπο που σου συμπεριφέρεται. Μόνο έτσι θα καταλάβει ότι πονάει αυτό που κάνει στον άλλο, αλλιώς δεν μπορεί να το καταλάβει. Και αν φύγει οριστικά, στο καλό να πάει.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    6
    εχεις πολυ δικιο στο θεμα της ανωριμοτητας,ειναι 33 χρονων και φερεται σαν 13 εχουμε χωρισει και τα ξαναφτιαξει πολλες φορες και παντα με δικη του υπαιτιοτητα,εχω κανει πισω πολλες φορες γιατι δεν ηθελα να τον χασω η αληθεια ειναι οτι εχω δεθει πολυ μαζι του και δεν θελω να κανω αλλη σχεση εχω φτασει στο σημειο να νομιζω οτι θα περασω την ζωη μου περιμενοντας να γυρισει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Χωρίς να υπάρχουν συνταγές επιτυχίας, θεωρώ ότι αν ξέρει ότι ο,τι και αν σου κάνει εσύ τον αποδέχεσαι και τον περιμένεις πίσω τότε δεν θα αλλάξει ποτέ. Μια ζωή αυτά θα κάνει. Θεωρώ ότι πρέπει να ενδυναμώσεις σαν άτομο μακριά του, να βγεις έξω, να γνωρίσεις καινούργια άτομα και να φύγει το μυαλό συνέχεια από αυτόν και τα καμώματά του.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήση.ς

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    6
    σευχαριστω πολυ που μου δινεις την ευκαιρια να το συζητησω οι κοντινοι μου ανθρωποι ειναι προκατειλημενοι απεναντι του και δεν μπορω να εκφραστω ελευθερα,η αληθεια ειναι πως οσες φορες ειπα οτι τελος αυτο ηταν παντα λες και το ξρει εμφανιζεται και με παει παλι πισω,δεν μπορω να δεχτω πως γινεται να τον αγαπαω τοσο πολυ ενω μου εχει κανει τοσα,εβαλα στοχο ομως αυτην την χρονια να μην την περασω κλαιγοντας ελπιζω να γινει κατι και να βγω απαυτο το τελμα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    Kλαίγοντας δεν βγάζεις τίποτα. Να κάνεις προσπάθεια λοιπόν αυτή τη χρονιά να βγεις από αυτό το τέλμα και να γνωρίσεις καινούργια άτομα.

  8. #8
    νομιζω οτι ειτε ηθελε να "παιξει", ειτε επαιζε-παιζει και αλλο προσωπο. ηταν ας πουμε καλος και το ειπε με οσο το δυνατον καλυτερο τροπο για να μην σε πληγωσει. worst case scenario για σενα αλλα.... οποτε los poul*s στον κυριο και παμε για αλλες πορτοκαλιες.
    μηνυμα στο κινητο καταλαθος γινεται (σαυτην να θες και σε αλλη να το στελνεις), μηνυματα δυσκολα.
    Α και σαν απαντηση στην ερωτηση σου αυτο που εχω να πω ειναι οτι εσυ πρεπει να το τελειωσεις. αλλα φυσικα αυτα ειναι λογια και μπλα μπλα μπλα μπλα απο τ ενα αυτι μαλλον μπαινουν και απ το αλλο βγαινουν(ματι στη συγκεκριμενη περιπτωση), γιαυτο υπομονη και ολα θα στρωσουν :D

  9. #9
    Πάντως δεν πρόκειται να τον αλλάξεις σαν χαρακτηρα, αν επιλέξεις να ζησεις μαζι του θα πρέπει να τον αποδεχτεις με τα προβλήματα του, άρα θα έχεις να αντιμετωπίζεις τετοια μια ζωή. Και πισω να τον φερεις θα ναι ξανα απ την αρχη τα ίδια. Όμως τον έχεις αγαπήσει, έχεις δεθει μαζί του και δεν είναι καθολου ευκολο να ξεκόψεις. Αποφασισε, είτε τα ξαναφτιαχνεις μαζί του και αποδεχεσαι ότι τετοια θα σου κανει μια ζωή ή παίρνεις τη γενναία απόφαση και πας παρακάτω. Και που ξερεις, μπορει ο επομενος να ειναι πολυ καλυτερος και αυτον να τον αγαπησεις πραγματικα.
    γιάννης

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    6
    το θεμα ειναι οτι το ειχα παρει αποφαση να ξεκοψω και ερχεται και ενω ξερει οτι τα αισθηματα μου δεν εχουν τελειωσει.μου στελνει μην του τυπου 'μη νομιζεις και γω τραβαω ζορι και μακαρι να ξερες πως νοιωθω για σενα' αλλα οταν του λεω να βρεθουμε να το ξεκαθαρισουμε δεν θελει για να μην τον αναστατωσω υποτιθετα και επειδη οταν θα με δει δεν θα αντεξει..λες και εγω δεν αναστατωνομαι.το θεμα ειναι οτι φοβαμαι να προχωρησω παρακατω ενω ακομα ειμαι ερωτευμενη μαζι του

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν χρειαζεται να πας παρακατω.
    ξεκοψε εντελως σε πρωτη φαση και προχωρας οταν θα εισαι ετοιμη.
    αυτο που κανει ειναι να σε εχει stand by,για να νοιωθει ασφαλεια και να τονωνει τον εγωισμο του.
    μην παιζεις το παιχνιδι του.

Similar Threads

  1. ΜΑ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ;
    By Nantina in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 35
    Last Post: 26-09-2011, 17:32
  2. Οι μισοι εχουν ψυχολογικη ασθενεια!!!!!
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2010, 12:52
  3. ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΙΨΔ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 06-11-2010, 11:24
  4. γεγονοτα που σας εχουν σημαδεψει την ζωη
    By πολυμνια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 18-03-2008, 17:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •