αυτοτραυματισμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393

    αυτοτραυματισμος

    εχω συχνα την αναγκη να αυτοτραυματιστο συνηθος κοβωμε με καπιο ξυραφι η μαχαιρι η μπουκαλι σπασμενο κ στην θεα του αιματος νιωθω μια ευχαριστηση κ αυτη την στιγμη βλεποντας το αιμα να τρεχει απλα φανταζομαι ποταμια αιματος κ ιρεμω ως που να σταματισει η να στερεψει ολο το αιμα κ να μην υπαρχει η ψυχη πια να μην ποναει σαν αγκαθη! Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΤΡΩΣΗ ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΨΕΜΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΚΑΙ ΣΗΝΤΟΜΑ ΘΑ ΞΥΠΝΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ !!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,248
    Έγινε κάτι και σε έπιασε τέτοια κρίση; Κάνε ένα μπάνιο, πέσε για ύπνο και όλα θα πάνε προς το καλύτερο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    οχι απλα ειμαι κοκαλο εχω πιει 9 μπυρες 5-6 σφηνακια διαφορερτικα μεταξι τους και 3 μπαφους

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by dissection View Post
    εχω συχνα την αναγκη να αυτοτραυματιστο συνηθος κοβωμε με καπιο ξυραφι η μαχαιρι η μπουκαλι σπασμενο κ στην θεα του αιματος νιωθω μια ευχαριστηση κ αυτη την στιγμη βλεποντας το αιμα να τρεχει απλα φανταζομαι ποταμια αιματος κ ιρεμω ως που να σταματισει η να στερεψει ολο το αιμα κ να μην υπαρχει η ψυχη πια να μην ποναει σαν αγκαθη! Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΤΡΩΣΗ ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΨΕΜΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΚΑΙ ΣΗΝΤΟΜΑ ΘΑ ΞΥΠΝΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ !!!
    Ενδεχομένως να χρειαστεί η διαχείριση να επικοινωνήσει με το συγκεκριμένο μέλος και στην συνέχεια με κάποιον ειδικό ψυχικής υγίειας ώστε να κανονισθεί μια συνάντηση μεταξύ των δύο ώστε να παρασχεθεί η κατάλληλη φαρμακευτική και ψυχολογική υποστήριξη....δύο θέματα πρόλαβα και διάβασα απ το συγκεκριμένο μέλος και μου δίνει την εντύπωση ενός σχετικά ''αποφασισμένου'' ατόμου....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    ΣΟΡΗ ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΛΑ ΤΡΕΛΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ! ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΕΤΙΑ ΚΑΚΙΑ! ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΠΟΘΑΣΙΣΜΕΝΗ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΑ Κ ΘΑ ΤΕΛΙΩΝΑΝ ΟΛΑ, ΑΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΛΩΝΩ ΑΡΑ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΜΑΙ ΜΙΑ ΑΧΡΗΣΤΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗ ΖΩΗ Κ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ αλλιως θα εβαζα το μαχαιρι πιο βαθια ως που να πιασει κοκαλο αλα δεν εχω το κουραγιο να το κανω ακομα τουλαχιστον οταν το βρω θα το κανω!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by dissection View Post
    ΣΟΡΗ ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΛΑ ΤΡΕΛΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ! ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΕΤΙΑ ΚΑΚΙΑ! ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΠΟΘΑΣΙΣΜΕΝΗ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΑ Κ ΘΑ ΤΕΛΙΩΝΑΝ ΟΛΑ, ΑΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΛΩΝΩ ΑΡΑ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΜΑΙ ΜΙΑ ΑΧΡΗΣΤΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΗ ΖΩΗ Κ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ αλλιως θα εβαζα το μαχαιρι πιο βαθια ως που να πιασει κοκαλο αλα δεν εχω το κουραγιο να το κανω ακομα τουλαχιστον οταν το βρω θα το κανω!
    Μα δεν είπε κανένας ούτε ο Driver πως είσαι τρελή! Είπε απλώς πως χρειάζεσαι ψυχολογική υποστήριξη για να μπορέσεις να αποβάλλεις τα αρνητικά συναισθήματα που έχεις και για να βρεις γενικά βοήθεια.
    Εσύ πιστεύεις πως δεν χρειάζεσαι ψυχολογική υποστήριξη;;;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    ενα πιστολι χρειαζομαι αλα καλυτερα που δεν το εχω επειδη αυτο ειναι μπαμ κ κατω οποτε αν το ειχα σιγουρα δεν θα το σκευτομουν αλα θα το εκανα μεσα σε καπια δευτερολεπτα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by dissection View Post
    ενα πιστολι χρειαζομαι αλα καλυτερα που δεν το εχω επειδη αυτο ειναι μπαμ κ κατω οποτε αν το ειχα σιγουρα δεν θα το σκευτομουν αλα θα το εκανα μεσα σε καπια δευτερολεπτα
    Μην ακούω τέτοια! Δεν πρέπει να πεθάνεις! Σταμάτα να σκέφτεσαι έτσι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    δεν μπορω να σταματισω

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αργυρούπολη
    Posts
    28
    Το γεγονός ότι βρίσκεσαι εδώ και τα γράφεις όλα αυτά, αντί να ψάχνεις για πιστόλια, δείχνει ότι όντως θέλεις κάποιον να σε βοηθήσει (ή, τουλάχιστον, να σε προσέξει). Ωστόσο, νομίζω ότι θα ήταν πολύ πιο συνετό να απευθυνόσουν σε κάποιον ειδικό που θα μπορούσε να σε αναλάβει και να ασχοληθεί μαζί σου πιο στενά. Να θυμάσαι, όμως, ότι το να αποδεχτείς κάτι τέτοιο δε σε κάνει καθόλου τρελή. Αντιθέτως, μάλιστα, είναι απόλυτα λογική απόφαση. Άλλωστε, όταν έχεις πρόβλημα με το πόδι σου, πας στον ορθοπεδικό να το κοιτάξει, έτσι δεν είναι? Εφόσον υπάρχουν ιατροί για κάθε πεδίο, το λογικό είναι να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικό.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    ναι συνηθως το 90 % πριν αυτοκτονισει τελικα πρωτα το λεει καπου η αφηνει ενα σημειωμα κ μετα ψαχνει πιστολια!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αργυρούπολη
    Posts
    28
    Δε γνωρίζω τέτοια στατιστική, αλλά γνωρίζω ότι μόνο το 15% των αυτοχείρων αφήνουν κάποιο σημείωμα. Τα μαθηματικά δεν είναι σημαντικά τώρα, όμως, το σημαντικό είναι ότι η αυτοκτονία δεν είναι θέμα τόλμης ή δειλίας, οπότε δεν έχει νόημα να μπούμε σε λογομαχία γύρω από το αν θα το έκανες ή όχι, ούτε είναι σωστό να λες ότι είσαι άχρηστη επειδή "κολώνεις", όπως λες.

    Κάποια φορτία είναι πολύ μεγάλα για να τα κουβαλάμε μόνοι μας, ειδικά όταν προστίθενται σε αυτά προβλήματα εθισμού. Είναι κατανοητό που δυσκολεύεσαι τόσο να ανακάμψεις από την κατρακύλα που νιώθεις ότι έχεις πέσει, και γι'αυτόν ακριβώς το λόγο είναι καλή ιδέα να ζητήσεις βοήθεια από ανθρώπους που μπορούν να σε στηρίξουν πιο άμεσα. Δεν είναι ντροπή ούτε ανικανότητα αυτό, γιατί οι άνθρωποι είμαστε φτιαγμένοι ώστε να ζούμε σε κοινωνίες όπου ο ένας βοηθά τον άλλον.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    δεν νομιζω οτι μπορει καποιος να με βωηθισει τη στιγμη που δεν μπορω εγω η ιδια να βωηθισω τον εαυτο μου κ δεν θελω πια για μενα εχουν τελειωσει ολα απλα ηθελα να τα πω σε καποιον πριν το κανω κ θα το κανω κ με τροπο που να μην φανει οτι ηταν αυτοκτονια

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Αργυρούπολη
    Posts
    28
    Ο λόγος που ζητάμε βοήθεια από άλλους είναι ακριβώς επειδή δε μπορούμε να βοηθήσουμε οι ίδιοι τους εαυτούς μας.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    εκοψα τα χερια μου με ενα μαχαιρι κ μετα εβαλα αλατι πανω στις πληγες βλεπω το αιμα να τρεχει απο τα χερια μου κ νιωθω μια ανακουφιση, γραφω με το δαχτυλο μου απο τα αιματα στον καθρεφτι κ κανω σχεδιακια. αν κ ζαλιζομαι παρα πολυ

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΥΤΟΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΕΜΜΟΝΕΣ
    By aliceinhell in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 17
    Last Post: 26-04-2010, 13:20
  2. αυτοτραυματισμος
    By palindromisi in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 17
    Last Post: 24-07-2008, 09:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •