θανατος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: θανατος

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393

    θανατος

    θελω να πεθανω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν ειναι ο κοσμος μου των ζωντανων καλιτερα να με παρει ο χαρος εκει κατω παρα να ζω! ειμαι δυστυχισμενη αλα δεν εχω τα κοτσια ουτε ενα τελος να βαλω ειμαι πολυ δηλη ουτε να αυτοκτονισω δεν μπορω απλα ζω σαν ζομπι αναμεσα στους ζωντανους κ περιφερομε σαν την μαλακια κατεβαζοντας οτι βρω απο εκσταση κ πανω μακαρι να μπορουσα να κοιμηθω τωρα και να μην ξυπναγα ποτε ξανα σ αυτον εδω τον κοσμο!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    98
    κι εγω κοπελια...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by dissection View Post
    θελω να πεθανω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν ειναι ο κοσμος μου των ζωντανων καλιτερα να με παρει ο χαρος εκει κατω παρα να ζω! ειμαι δυστυχισμενη αλα δεν εχω τα κοτσια ουτε ενα τελος να βαλω ειμαι πολυ δηλη ουτε να αυτοκτονισω δεν μπορω απλα ζω σαν ζομπι αναμεσα στους ζωντανους κ περιφερομε σαν την μαλακια κατεβαζοντας οτι βρω απο εκσταση κ πανω μακαρι να μπορουσα να κοιμηθω τωρα και να μην ξυπναγα ποτε ξανα σ αυτον εδω τον κοσμο!
    Δεν είναι η δειλία που δεν σε αφήνει ν' αυτοκτονήσεις αλλά μία βαθιά καταχωνιασμένη επιθυμία σου και θέληση για ζωή.
    Κακά τα ψέμματα! Ένας που δε θέλει πια να ζει, που στ' αλήθεια δε θέλει πια να ζει, αυτοκτονεί χωρίς δεύτερη σκέψη. Χωρίς να φοβάται τίποτα;; Τι άλλο πια να φοβηθεί;;
    Αυτό που θα σε συμβούλευα είναι να επισκεφτείς κάποιον ψυχολόγο ή καλύτερα κάποιο κέντρο απεξάρτησης, όπου εκεί θα σου προσφέρουν και ψυχολογική υποστήριξη.
    Είχα γνωρίσει κάποτε, στα πλαίσια μίας φιλανθρωπικής εκδήλωσης, άτομα από το ΟΚΑΝΑ τα οποία έλαμπαν από ζωντάνια και από θέληση για να ζήσουν και να κάνουν μία καλύτερη ζωή, ξανά από την αρχή.
    Βέβαια, αν συνεχίσεις να κάνεις χρήση, την "αυτοκτονία" δεν την γλιτώνεις. Ήδη οδεύεις προς τα εκεί με τη χρήση αυτών των ουσιών. Αυτές σου δυναμώνουν τα άσχημα συναισθήματα που έχεις. Μπορεί να σε κάνουν να νιώθεις καλά και ευχάριστα (sic) για λίγο, αλλά μετά σου προκαλούν πάρα πολύ δυσάρεστα συναισθήματα.
    Μπορείς να ζήσεις και θέλεις να ζήσεις!!!

    Όσο για την ανέμελη, αν την ξανακούσω να λέει πως θα πεθάνει, θα της βάλω πιπέρι στη γλώσσα. Ακούς εκεί για έναν γκόμενο να θέλει να πεθάνει!
    Στο ξαναλέω: "Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια" αρκεί να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά και τα δεις.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    dissection εγω δεν θα σου πω καμια φιλοσοφια
    Κανεις λαθος επιλογες,πρωτα για την υγεια σου ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ...και 2 δευτερον για την ψυχολογια σου
    εχεις την δυναμη να ακουμπισεις τα προβληματα σε ενα τραπεζι και να δεις που εχεις κανει λαθος για να το διορθωσεις,αν δεν μπορεις μονη σου χρειαζεσαι υποστηριξη που μονο εσυ ξερεις που θα την βρεις,οχι ομως στον παραμυθενιο κοσμο
    Ειναι κριμα να σπαταλας την ζωη σου,ειναι κριμα να θελεις να φυγεις απο επιλογη σου απο αυτον τον κοσμο
    Εισαι μια χαρα απλα λιγο μπερδεμενη και με της βλακεις εκστασεις κλπ κλπ γινεται πιο βαθυ το θεμα
    Αλλοι ξερεις πως παρακαλαν για την ζωη?και δεν εχουν την επιλογη να αλλαξουν κατι γιατι δεν απλα δεν γινεται

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by Palabra View Post
    Δεν είναι η δειλία που δεν σε αφήνει ν' αυτοκτονήσεις αλλά μία βαθιά καταχωνιασμένη επιθυμία σου και θέληση για ζωή.
    Ναί, ενδεχομένως να ισχύει αυτό σε ένα βαθμό.......αλλά όταν κάποιος βρίσκετε στο depressed mode, νομίζω ισχύει ακριβώς το αντίθετο (διότι η κατάθλιψη δεν νομίζω να εμφανίζετε μέσα σε ένα 10ήμερο, άλλες 10 ημέρες για να περάσει το οξύ επεισόδιο, και άλλες 10 ημέρες για να καταλαγιάσει.....που εάν ίσχυε αυτό δεν νομίζω να υπήρχε τόσο μεγάλο θέμα με τις προκαλούμενες απο την κατάθλιψη αυτοκτονίες...)

    Quote Originally Posted by Palabra View Post
    Κακά τα ψέμματα! Ένας που δε θέλει πια να ζει, που στ' αλήθεια δε θέλει πια να ζει, αυτοκτονεί χωρίς δεύτερη σκέψη. Χωρίς να φοβάται τίποτα;; Τι άλλο πια να φοβηθεί;;
    common.....φοβάται τα ''παραμύθια'' (?) που του πλασάρουν απο μικρό παιδί περί ''judjement'', και όποιος δεν ήτανε ''καλός'' καταδικάζεται να ''καίγεται αιωνίως στην κόλαση'' Α ρε Πατέρα, α ρε Πατέρα!!!



    Quote Originally Posted by Palabra View Post
    Αυτό που θα σε συμβούλευα είναι να επισκεφτείς κάποιον ψυχολόγο ή καλύτερα κάποιο κέντρο απεξάρτησης, όπου εκεί θα σου προσφέρουν και ψυχολογική υποστήριξη.
    Ναί!! καλή ώρα αυτό το ΚΕΘΕΑ που ''διαφημίζει'' και το σάιτ

    Quote Originally Posted by Palabra View Post
    Βέβαια, αν συνεχίσεις να κάνεις χρήση, την "αυτοκτονία" δεν την γλιτώνεις. Ήδη οδεύεις προς τα εκεί με τη χρήση αυτών των ουσιών. Αυτές σου δυναμώνουν τα άσχημα συναισθήματα που έχεις. Μπορεί να σε κάνουν να νιώθεις καλά και ευχάριστα (sic) για λίγο, αλλά μετά σου προκαλούν πάρα πολύ δυσάρεστα συναισθήματα.
    Μπορείς να ζήσεις και θέλεις να ζήσεις!!!
    Ναί, έτσι είναι..στην ουσία είναι σαν να σου κλεβουν την ίδια την ζωή αυτά τα ναρκωτικά..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by dissection View Post
    θελω να πεθανω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν ειναι ο κοσμος μου των ζωντανων καλιτερα να με παρει ο χαρος εκει κατω παρα να ζω! ειμαι δυστυχισμενη αλα δεν εχω τα κοτσια ουτε ενα τελος να βαλω ειμαι πολυ δηλη ουτε να αυτοκτονισω δεν μπορω απλα ζω σαν ζομπι αναμεσα στους ζωντανους κ περιφερομε σαν την μαλακια κατεβαζοντας οτι βρω απο εκσταση κ πανω μακαρι να μπορουσα να κοιμηθω τωρα και να μην ξυπναγα ποτε ξανα σ αυτον εδω τον κοσμο!
    έχεις ψυχικούς πόνους (και τι συγκεκριμένα, εκτός απο κατάθλιψη?) ή έχεις και σωματικούς πόνους?

    Σε νοιώθω ως ένα βαθμό, και αυτό που έχω να σου πώ είναι πως η λύση που σκέφτεσαι είναι ένας δρόμος χωρίς επιστροφή, εσύ χάνεις το δικαίωμα στην ζωή μια για πάντα, και οι δικοί σου χάνουν το δικαίωμα να σε βλέπουν μία για πάντα...επίσης κανείς δεν ξέρει αν και τι υπάρχει πέρα απο αυτό...μόνο ο Jesus Christ...επίσης και την πιο ''σίγουρη'' και ''ανώδυνη'' λύση για την πραγματοποίηση να βρείς, πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο να πάει κάτι στραβά και τελικά όχι μόνο να μην πετύχεις τον στόχο σου, αλλά να καταδικάσεις τον εαυτό σου σε μόνιμη αναπηρική βλάβη......εξάλλου αν κρατηθείς με νύχια και με δόντια στην ζωή (ζητώντας την πλήρη στήριξη απο τους δικούς σου, μπαίνωντας και σε πρόγραμμα απεξάρτησης με χορήγηση υποκατάστατων (αν κατάλαβα καλά πως παίρνεις και βαριά-βαριά) και μπαίνωντας σε ένα πρόγραμμα απεξάρτησης μεσω ψυχολογικής υποστήριξης) κάποια στιγμή στο μέλλον (εντάξει τωρά σου φαίνεται -και δικαίως- ανούσιο) θα μπορείς να ξαναζήσεις μια φυσιολογική ζωή..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by Driver View Post
    Ναί, ενδεχομένως να ισχύει αυτό σε ένα βαθμό.......αλλά όταν κάποιος βρίσκετε στο depressed mode, νομίζω ισχύει ακριβώς το αντίθετο (διότι η κατάθλιψη δεν νομίζω να εμφανίζετε μέσα σε ένα 10ήμερο, άλλες 10 ημέρες για να περάσει το οξύ επεισόδιο, και άλλες 10 ημέρες για να καταλαγιάσει.....που εάν ίσχυε αυτό δεν νομίζω να υπήρχε τόσο μεγάλο θέμα με τις προκαλούμενες απο την κατάθλιψη αυτοκτονίες...)
    Koίτα έχεις ένα δίκιο αλλά επειδή και γω είμαι πολλά χρόνια μέσα στη θλίψη (ή την κατάθλιψη???) νομίζω πως ξέρω κάτι παραπάνω. Πολλές φορές έχω ευχηθεί να γίνει κάτι και να πεθάνω. ΟΧΙ να αυτοκτονήσω. Όμως μετά σκέφτομαι πως γιατί να κάνω το χατήρι του έξω από δω και να σταματήσω τη ζωή μου. Επιπλέον, σκέφτομαι πως είναι μεγάλη δειλία να αυτοκτονήσεις. Πρέπει να μείνεις όρθιος/α και να πολεμήσεις έως το τέλος.
    Αν δείτε σε ένα άλλο θέμα που έχω ανοίξει θα δείτε πως και η δική μου ζωή είναι σκατά και επειδή είναι και άλλα πράγματα στη μέση που δεν τα έχω αναφέρει εδώ νομίζω πως δύσκολα θ' αλλάξει. Όμως συνεχίζω να ελπίζω κάπως. Ή προσπαθώ να βρίσκω τη χαρά σε μικρά πράγματα της ζωής και στο να βοηθάω τους άλλους.
    Και γω πιστεύω στο Θεό και στην τελική κρίση και στο ότι η αυτοκτονία είναι αμαρτία αλλά ούτως ή άλλως όταν εύχομαι να γινόταν κάτι και να πέθαινα πάλι αμαρτάνω. Οπότε είτε έτσι είτε αλλιώς πάλι θα καταλήξω να βράζω στα καζάνια της κολάσεως.
    Ελπίζω τουλάχιστον να βγάλω ωραία σούπα!!!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Some hours away from totally wreck down everything and everybody
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by Palabra View Post
    Και γω πιστεύω στο Θεό και στην τελική κρίση και στο ότι η αυτοκτονία είναι αμαρτία αλλά ούτως ή άλλως όταν εύχομαι να γινόταν κάτι και να πέθαινα πάλι αμαρτάνω. Οπότε είτε έτσι είτε αλλιώς πάλι θα καταλήξω να βράζω στα καζάνια της κολάσεως.
    Ελπίζω τουλάχιστον να βγάλω ωραία σούπα!!!
    χαχαχα, καλό..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    οχι ηρωινη δεν περνω αλα περνω ολα τα αλα,απλα αν πεθανω θα γλιτωσω μια κ καλη δεν αντεχω αλο την ζωη γιατι να ζω εναν εφιαλτη αφου μπορω να βαλω ενα τερμα ουτωσι κ αλος δεν ηταν επιλογη μου να ζω με ρωτησε κανεις εμενα αν ηθελα αρα με αυτο το σκεπτικο οπως ηρθα σ αυτον εδω τον κοσμο χωρις να ρωτηθω απο κανεναν ετσι μπορω κ να φυγω α και εγω θα βγαλω πολυ καλιτερη σουπα απο σενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by dissection View Post
    οχι ηρωινη δεν περνω αλα περνω ολα τα αλα,απλα αν πεθανω θα γλιτωσω μια κ καλη δεν αντεχω αλο την ζωη γιατι να ζω εναν εφιαλτη αφου μπορω να βαλω ενα τερμα ουτωσι κ αλος δεν ηταν επιλογη μου να ζω με ρωτησε κανεις εμενα αν ηθελα αρα με αυτο το σκεπτικο οπως ηρθα σ αυτον εδω τον κοσμο χωρις να ρωτηθω απο κανεναν ετσι μπορω κ να φυγω α και εγω θα βγαλω πολυ καλιτερη σουπα απο σενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Βρε άσε τις σούπες και τους πατσάδες και κάτσε να σκεφτείς λιγάκι λογικά!
    Ούτε εμένα ήταν δική μου επιλογή να έρθω στη ζωή αλλά ήρθα.
    Έχεις λοιπόν υποχρέωση στον εαυτό σου να κρατήσεις και να διατηρήσεις αυτό το αγαθό που σου έδωσαν, τη ζωή!!
    Πρέπει να παλέψεις!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    ειμαι γαμησε τα απο ξενυχτι νηστικη ολη μερα και χτες ηπια πολυ κ εγινα σκατα εχω κ στομαχοπονο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    143
    Δεν θέλεις να ζεις γιατί είσαι δυστυχισμένη? Δεν νομίζω. Θάχαμε φουντάρει όλοι αν ήταν αυτός ο λόγος.
    Τι φταίει?
    Αν θες πες μας.
    Και καλό είναι να τα κόψεις όλα και να σταματήσεις να περιφέρεσαι σαν "μαλακία" όπως λες.
    Ουσιαστικά μόνο εσύ μπορείς να βοηθήσεις τον εαυτό σου. Αν θέλεις.
    Καλή χρονιά.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    δεν ξερω τι φταιει πριν τα ναρκωτικα ξερω για μετα απο τα ναρκωτικα οτι φταινε αυτα ισος να φταιω κ εγω κατα εναν μεγαλο βαθμο για αυτο κ καποιες επιλογες μου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by dissection View Post
    δεν ξερω τι φταιει πριν τα ναρκωτικα ξερω για μετα απο τα ναρκωτικα οτι φταινε αυτα ισος να φταιω κ εγω κατα εναν μεγαλο βαθμο για αυτο κ καποιες επιλογες μου
    ωραια.
    γιατι δεν ξεκινας απο κει τοτε, και βρισκεις αργοτερα τι αλλο φταιει?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    ναι χτες κ σημερα δεν εχω παρει τπτ αλα ειναι χαλια η διαθεση μου κ σκευτομαι ακομα χειροτερα πραγματα.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΘΑΝΑΤΟΣ
    By chaos_ in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 8
    Last Post: 15-11-2011, 01:27
  2. ΕΡΩΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ
    By athens1404 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 06-11-2010, 03:02
  3. Θάνατος Φίλου
    By KonstantinosBlack in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 14
    Last Post: 24-08-2008, 19:03
  4. ΘΑΝΑΤΟΣ
    By nala in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 10-01-2007, 01:45
  5. Ο θάνατος
    By lady in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-2006, 10:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •