ακουει κανεις? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 167
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    οκ εχεις δικιο σε ολα αυτα που λες αλα δεν ειμαι αρκετα δυνατη για να καταφερω να ζησω κ χωρις τα ναρκωτικα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by dissection View Post
    οκ εχεις δικιο σε ολα αυτα που λες αλα δεν ειμαι αρκετα δυνατη για να καταφερω να ζησω κ χωρις τα ναρκωτικα
    τοτε, θα ζεις την ζωη που μας περιγραφεις.... αυτο ειναι το τιμημα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Αν το έχουν καταφέρει κάποιοι ακόμα κι αν χρειάστηκε να πονέσουν, προκειμένου να ελευθερωθούν, γιατί να μην τα καταφέρεις κι εσύ.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Το "..δεν είμαι αρκετά δυνατή.." δεν ισχύει. Έχουμε τόσο απόθεμα δύναμης, όσο χρειαζόμαστε κάθε φορά για ν' αλλάζουμε όσα κάνουν την ζωή δύσκολη.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    γιατι ειναι πολυ πιο δυσκολο αν σε εχει παρει απο κατω αντε να ξανασηκωθεις μετα ασε κ ασε που παντα πεσμενη ημουν αφου ειμαι κ πεσιμιστρια εκτος απο ολα τα αλα

  6. #21
    πρεπει να απευθυνθεις σε κεντρο απεξαρτησης ναρκωτικων.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by dissection View Post
    γιατι ειναι πολυ πιο δυσκολο αν σε εχει παρει απο κατω αντε να ξανασηκωθεις μετα ασε κ ασε που παντα πεσμενη ημουν αφου ειμαι κ πεσιμιστρια εκτος απο ολα τα αλα
    Γιατί δεν επισκέπτεσαι αρχικά κάποιον ψυχολόγο;;

    Π.χ. Το Κέντρο Ψυχικής Υγείας Αθηνών (210 82 10 222) (αν μένεις Αθήνα);;;
    Οι υπηρεσίες παρέχονται δωρεάν!

    Νομίζω πως φοβάσαι να πας σε κάποιο κέντρο απεξάρτησης αν και δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι.
    Εκεί και θα σε βοηθήσουν να κόψεις τα ναρκωτικά και θα σου προσφέρουν ψυχολογική υποστήριξη.
    Αν όμως αρχικά δεν θέλεις να το κάνεις, πήγαινε έστω σε ψυχολόγο.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    ναι αλα μεχρι τωρα απο αυτα κρατιεμαι κ δεν εχω κανει κ αυτο που ελεγα αλλιως δεν θα ειχα αντεξει καν να υπαρχω σ αυτον τον κοσμο αλο γιατι για να αρχησει καποιος τα ναρκωτικα πρεπει η μεγαλος μαλακας να ειναι η πολυ χαλια ψυχολογικα η πολυ περιεργος η και τα τρια μαζι το τελευτεο ισχυει κ για μενα βεβεα !!!!!!!!!!!!!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    ντιςς μου ο πεσιμισμός αν και της μόδας είναι μια στάση ζωής, με πολύ άρνηση. Ξέρεις λένε πως "είμαστε ό,τι σκεπτόμαστε". Η άρνηση κι η απαισιοδοξία μας κρατάνε πίσω κι εσύ έχεις ανάγκη ν' ανοίξεις τα φτεράκια σου για ένα μέλλον καλύτερο

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by dissection View Post
    ναι αλα μεχρι τωρα απο αυτα κρατιεμαι κ δεν εχω κανει κ αυτο που ελεγα αλλιως δεν θα ειχα αντεξει καν να υπαρχω σ αυτον τον κοσμο αλο γιατι για να αρχησει καποιος τα ναρκωτικα πρεπει η μεγαλος μαλακας να ειναι η πολυ χαλια ψυχολογικα η πολυ περιεργος η και τα τρια μαζι το τελευτεο ισχυει κ για μενα βεβεα !!!!!!!!!!!!!!!
    Νομίζεις πως κρατιέσαι από αυτά! Στην ουσία καταστρέφεσαι από αυτά.
    Γι' αυτό πρέπει να βρεις τρόπο για να τα σταματήσεις.
    Αν όντως τα ναρκωτικά σε κρατούσαν και σε βοηθούσαν όπως λες, τότε δεν θα ήσουν εδώ μέσα να μας γράφεις όσα μας γράφεις και να αισθάνεσαι έτσι όπως αισθάνεσαι.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    ντιςς μου ο πεσιμισμός αν και της μόδας είναι μια στάση ζωής, με πολύ άρνηση. Ξέρεις λένε πως "είμαστε ό,τι σκεπτόμαστε". Η άρνηση κι η απαισιοδοξία μας κρατάνε πίσω κι εσύ έχεις ανάγκη ν' ανοίξεις τα φτεράκια σου για ένα μέλλον καλύτερο
    ναι αλα δεν μπορω πραγματικα δεν ειναι μονο επιλογη μου αυτο ξερεις!ειναι κατι που δεν το κανω ουτε απο μοδα ουτε επιτηδες ειναι ο τροπος που σκευτομε κ ζω απλα κ αυτο δεν αλαζει με τπτ γιατι ετσι ειναι ο χαρακτηρας μου φτιαγμενος οχι επιδη δεν θελω εγω να αλαξει!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by dissection View Post
    ναι αλα δεν μπορω πραγματικα δεν ειναι μονο επιλογη μου αυτο ξερεις!ειναι κατι που δεν το κανω ουτε απο μοδα ουτε επιτηδες ειναι ο τροπος που σκευτομε κ ζω απλα κ αυτο δεν αλαζει με τπτ γιατι ετσι ειναι ο χαρακτηρας μου φτιαγμενος οχι επιδη δεν θελω εγω να αλαξει!
    αν δεν θελεις εσυ, κανεις δεν μπορει να το κανει για σενα.
    μεχρι τοτε, οσο και να παραπονιεσαι, οσο και να κωλλυσιεργεις, δεν μπορει να σε ανακουφισει κανεις.
    οταν το θελησεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, να ξερεις οτι βοηθεια υπαρχει και εχει βοηθησει τοσους αλλους.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Το ένα κομμάτι του εαυτού σου ζητάει απεγνωσμένα βοήθεια, ενώ το άλλο σε κρατάει στη σκλαβιά της συνήθειας των ναρκωτικών. Αν μόνη σου παρατηρήσεις αυτήν την αδιέξοδη σύγκρουση και την δεις αντικειμενικά, δεν θα πρέπει ν' αγκαλιάσεις και να βοηθήσεις αυτό σου το κομμάτι, που κυριολεκτικά σαν ένα μικρό παιδάκι κακοποιείται από σένα την ίδια;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    393
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Το ένα κομμάτι του εαυτού σου ζητάει απεγνωσμένα βοήθεια, ενώ το άλλο σε κρατάει στη σκλαβιά της συνήθειας των ναρκωτικών. Αν μόνη σου παρατηρήσεις αυτήν την αδιέξοδη σύγκρουση και την δεις αντικειμενικά, δεν θα πρέπει ν' αγκαλιάσεις και να βοηθήσεις αυτό σου το κομμάτι, που κυριολεκτικά σαν ένα μικρό παιδάκι κακοποιείται από σένα την ίδια;
    ναι αλα ειναι και πολυ δυσκολο παραλληλα αυτο

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Ναι, αλλά για να το κάνουμε όσο γίνεται εύκολο, ΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΚΥΡΙΩΣ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ.., όπως ήδη σου έχουν πει κι όλα τα υπόλοιπα μέλη εδώ, χρειάζεται να δουλέψουμε πάνω σ' αυτό. Χρειάζεται κι επιβάλλεται άμεσα να πάρεις την απαραίτητη βοήθεια για να προχωρήσεις και να γλυτώσεις. Μην αφήνεσαι. Αν θες να ξανακερδίσεις την αξιοπρέπειά σου, όπως είπες και παραπάνω τώρα είναι η στιγμή! "Η ΑΝΑΒΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗΣΙΑ"

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κανεις εδω???
    By Winston_man_2 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 01-01-2011, 11:18
  2. ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?
    By ΧΡΙΣΤ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 05-11-2010, 23:15
  3. ακούει κανείς
    By perseas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 08-12-2008, 19:43
  4. με ΙΨΔ κανεις?
    By spirosk in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 69
    Last Post: 15-09-2008, 16:35
  5. Υπαρχεις κανεις?
    By Dolphin_24 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 10-08-2007, 23:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •