Προβληματισμός τι να κάνω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 119
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Ρόδος....
    Posts
    61

    Προβληματισμός τι να κάνω

    Προβληματισμός τι να κάνω ακριβείς κινήσεις αν και είμαι αποφασισμένη....

    Απο που να αρχίσω όχι με την στραβή μου μοίρα απλά να καταλάβαινα λίγο το σχέδιο του ΘΕΟΥ??
    Μια μεσαία προς ευκατάστατη ελληνίδα ισχυρή και παλιακιά καταγωγή οι γονείς και μπόλικη αγαθοσύνη..Μη συναισθηματική υποστήριξη απο γονείς,μια ζωή να δουλεύω σαν άντρας μια περίεργη πίεση κόμπλεξ απο το σπίτι, μια ζωή δουλειά παράλληλα σπουδές μετά όρθια στα φαρμακεία αποτέλεσμα 8 πτυχία καριέρα σε 2 - 3 τομείς overqualified .Ανύπαντρη και αυτές τις μέρες αποδιοπομπαίος τράγος μιας περίεργης κατάστασης..Αφού τυραννήθηκα απο έναν καριερίστα χρόνια έριξα τα στάνταρντ μου έναν πιο απλό ταπεινό άντρα να βρώ.. Και μάλλον έκανα την μοιραία λάθος κίνηση γιορτινές μέρες σοβάρεψε με γνωριμία μέσω συγγενή γυναίκα συγγενής..Αρνιόντουσαν καιρό περίεργα να κινήσουν το... Συνοικέσιο.. δυναμικός όχι πολύ συναισθηματικός ο νέος..πατριαρχική η οικογένεια του πάρα πολύ πιεστικός πατέρας ψιλομποέμ όλο ζητάει ζητάει ζητάει....χρήματα αντικείμενα... αν είναι δυνατόν..Και μένουν πιο κοντά λίγο! καιρό η συγγενής μου με τον σύζυγο με τα πεθερικά και δεν άργησε με την τόση πίεση η κρίση.... .Χωρίζει μάλλον το ζευγάρι που με έφερε κοντά με τον νέον είμαι στην μέση του τυφώνα.... κατηγορήθηκα άδικα για διάφορα η μπάλα του εκενυρισμού παίρνει και μένα και τον νέον τον αδερφό του συζύγου την σχέση μας..Καταρρέει η σοβαρή ολιγόμηνη σχέση μου τελικά ένα επίπεδο έχουν έναν εκνευρισμό ένα ανακάτωμα πιο βαθιά θέματα τρώγονται που λέει ο λαός που δεν αρμόζει στην οικογενειά μου.Είμαι ακάλυπτη απο τον νέον δεν πολυμπαίνει μπροστά να πεί άκρη δεν θα με διαλύσετε με την κοπέλα.Και να το κάνει έχει πέσει η εμπιστοσύνη μου αλλάζει το στύλ τελικά μέρα παρα μέρα.Θα αναγκαστώ να τον στριμώξω κοίτα να δείς στο ενοίκιο θα πάμε αν θες συνέχεια για να καταλάβω τισ το καλό γίνεται.. .Άλλη τάξη μεσαία εμείς προς πιο καλή..το επίπεδο του καλέσματος πόσο καλά περάσανε πως νατο πώ.... η οικογενειά μου,,ξυνίσανε αμέσως όταν το μυριστήκανε..Οτι εμέις έχουμε δυνατότητες και τρόπο.. .
    Δηλαδή φιλότεχνη η οικογενειά μου κάποιες καλές δυνατότητες είμαστε ίντερνετ δεν μπορώ.Πιο εργατική τάξη η δική του.
    Έπαιξε πολύ ρόλο τελικά η κακία και τα μαχαίρια μόλις σοβάρεψε η σχέση.Οτι τάχα ζήτησα κάτι δανεικά ότι σχολίασα την κοπέλα στον σύζυγο φαγούρα καΚιά και άδικες κατηγορίες... .Πως δοκιμάζουμε το θράσος της άλλης πλευράς?Ξέρεις κάτι δεν κληρονομώ τελικά?Ξέρετε τι υπονοώ και τι ρωτάω? Ο ΘΕΟΣ να με φυλάξει απο περίεργες παγίδες είναι περίεργη η κατάσταση αμέσως ερωτεύτηκε αγάπησε ήθελε εξέλιξη.. .
    Αυτά για αρχή....Πως δοκιμάζουμε μέχρι αηδίας την άλλη πλευρά για δόλο στο εκατομμύριο..??
    Και ναμαι κυρία να περιμένω η συγγενής να τα βρεί με τον κουνιάδο μου το στεφάνι και μετά αν θα θέλει ο νέος να...τα βρω και εγώ με την σοβαρή σχέση μου?? Να κρατήσω ισορροπίες να κάνω πίσω στη δική μου ζωή??!! Είμαι πολύ θυμωμένη αδικήθηκα αλλά...βάση παράδοσης προέχει το στεφάνι ο γάμος όχι το καινούριο ζευγάρι.. Λεπτές οι ισορροπίες με καταλαβαίνετε.. .Ευχαριστώ.. .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Κατρίνα μου καλησπέρα. Συγνώμη κάπου προσπαθώ να τον πιάσω τον ειρμό, αλλά απ' την άλλη μου ξεφεύγει.. Μήπως να το πιάσεις το σενάριο λίγο-λίγο, για να γίνει πιο αντιληπτό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    προσπαθησα να καταλαβω αλλα δεν το καταφερα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Μου δίνεις την εντύπωση χωρίς παρεξήγηση, ότι έχεις κάνει και ασυρματίστρια. Και πάλι συγνώμη..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Προβληματισμός τι να κάνω
    keadd-seminario

    Προβληματισμός τι να κάνω ακριβείς κινήσεις αν και είμαι αποφασισμένη....

    Απο που να αρχίσω όχι με την στραβή μου μοίρα απλά να καταλάβαινα λίγο το σχέδιο του ΘΕΟΥ??
    Μια μεσαία προς ευκατάστατη ελληνίδα ισχυρή και παλιακιά καταγωγή οι γονείς και μπόλικη αγαθοσύνη..Μη συναισθηματική υποστήριξη απο γονείς,μια ζωή να δουλεύω σαν άντρας μια περίεργη πίεση κόμπλεξ απο το σπίτι, μια ζωή δουλειά παράλληλα σπουδές μετά όρθια στα φαρμακεία αποτέλεσμα 8 πτυχία καριέρα σε 2 - 3 τομείς overqualified .Ανύπαντρη και αυτές τις μέρες αποδιοπομπαίος τράγος μιας περίεργης κατάστασης..
    Αφού τυραννήθηκα απο έναν καριερίστα χρόνια έριξα τα στάνταρντ μου έναν πιο απλό ταπεινό άντρα να βρώ..
    Και μάλλον έκανα την μοιραία λάθος κίνηση γιορτινές μέρες σοβάρεψε με γνωριμία μέσω συγγενή (γυναίκα συγγενής)..

    Αρνιόντουσαν καιρό περίεργα να κινήσουν το... Συνοικέσιο..

    Δυναμικός όχι πολύ συναισθηματικός ο νέος..πατριαρχική η οικογένεια του πάρα πολύ πιεστικός πατέρας ψιλομποέμ όλο ζητάει ζητάει ζητάει....χρήματα αντικείμενα... αν είναι δυνατόν..

    Και μένουν πιο κοντά λίγο! καιρό η συγγενής μου με τον σύζυγο με τα πεθερικά και δεν άργησε με την τόση πίεση η κρίση.... .


    Χωρίζει μάλλον το ζευγάρι που με έφερε κοντά με τον νέον είμαι στην μέση του τυφώνα.... κατηγορήθηκα άδικα για διάφορα η μπάλα του εκενυρισμού παίρνει και μένα και τον νέον τον αδερφό του συζύγου την σχέση μας..

    Καταρρέει η σοβαρή ολιγόμηνη σχέση μου τελικά ένα επίπεδο έχουν έναν εκνευρισμό ένα ανακάτωμα πιο βαθιά θέματα τρώγονται που λέει ο λαός που δεν αρμόζει στην οικογενειά μου.

    Είμαι ακάλυπτη απο τον νέον δεν πολυμπαίνει μπροστά να πεί άκρη δεν θα με διαλύσετε με την κοπέλα.Και να το κάνει έχει πέσει η εμπιστοσύνη μου αλλάζει το στύλ τελικά μέρα παρα μέρα.Θα αναγκαστώ να τον στριμώξω κοίτα να δείς στο ενοίκιο θα πάμε αν θες συνέχεια για να καταλάβω τισ το καλό γίνεται..

    .Άλλη τάξη μεσαία εμείς προς πιο καλή..το επίπεδο του καλέσματος πόσο καλά περάσανε πως νατο πώ.... η οικογενειά μου,,ξυνίσανε αμέσως όταν το μυριστήκανε..Οτι εμέις έχουμε δυνατότητες και τρόπο.. .
    Δηλαδή φιλότεχνη η οικογενειά μου κάποιες καλές δυνατότητες είμαστε ίντερνετ δεν μπορώ.Πιο εργατική τάξη η δική του.


    Έπαιξε πολύ ρόλο τελικά η κακία και τα μαχαίρια μόλις σοβάρεψε η σχέση.Οτι τάχα ζήτησα κάτι δανεικά ότι σχολίασα την κοπέλα στον σύζυγο φαγούρα καΚιά και άδικες κατηγορίες... .Πως δοκιμάζουμε το θράσος της άλλης πλευράς?Ξέρεις κάτι δεν κληρονομώ τελικά?Ξέρετε τι υπονοώ και τι ρωτάω? Ο ΘΕΟΣ να με φυλάξει απο περίεργες παγίδες είναι περίεργη η κατάσταση αμέσως ερωτεύτηκε αγάπησε ήθελε εξέλιξη.. .
    Αυτά για αρχή....Πως δοκιμάζουμε μέχρι αηδίας την άλλη πλευρά για δόλο στο εκατομμύριο..??
    Και ναμαι κυρία να περιμένω η συγγενής να τα βρεί με τον κουνιάδο μου το στεφάνι και μετά αν θα θέλει ο νέος να...τα βρω και εγώ με την σοβαρή σχέση μου??

    Να κρατήσω ισορροπίες να κάνω πίσω στη δική μου ζωή??!! Είμαι πολύ θυμωμένη αδικήθηκα αλλά...βάση παράδοσης προέχει το στεφάνι ο γάμος όχι το καινούριο ζευγάρι.. Λεπτές οι ισορροπίες με καταλαβαίνετε.. .Ευχαριστώ.
    Για να το κανουμε πιο ευαναγνωστο
    Last edited by betelgeuse; 05-01-2012 at 00:13.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Απο οτι καταλαβα ειχε μια σχεση και μπλεχτηκαν συγγενεις στην μεση.

    Παντως ατομο με 8 πτυχια να μιλαει τοσο εντονα για την παραδοση,και να βαζει την ευτυχια της πιο κατω απο τους συγγενης δεν μου καθεται καλα.
    Μαλλον περι τρολ προκειται

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    Κατρινα πολυ ωραιο το θεμα σου,ψαχνεις καποιες απαντησεις και πιστευω οτι μπηκα στο πνευμα του θεματος που ανοιξες
    Οτι εγινε με τον καριεριστα,εγινε!Κοιταξες να πας παραπερα,ομως εκανες λαθος να ανοιχτεις μεσα στο σοι,εγω ετσι πιστευω...Μπορεις τωρα να μου πεις οτι τελικα δεν ανοιχτηκες και δεν ηταν απο επιλογη σου,να γνωρισεις ενα νεο με την βοηθεια απο καποιον μεσα στον συγγενικο σου περιγυρω!
    Ωστοσο θελω να σου πω κατι ως αγνωστος,STANDAR στην ζωη δεν υπαρχουν...Υπαρχουν στο στοιχημα και οι πιο πολλοι παμε κουβα, αλλα για να μπουμε στο πνευμα της συζητησης γιατι βγηκα καπως...
    εριξες τα στανταρ σε εναν πιο "απλο" ανθρωπο μην το κανεις αυτο...Μην βαζεις στανταρ..
    Ακου τα λογια...
    Δες πραξεις...
    Αξιζει να ειναι μαζι σου ? θα ειναι...
    Γιατι στην τελικη ο πιο απλος μπορει να ειναι πλουσιος στο μυαλο,μα να μην εχει τσεπες και να θελει να αποκτησει
    μερες που εχουμε... χμ...αρκετα συχνο φαινομενο
    Η γοητεια που εκφραζεις μεσα απο τα λογια σου,θα γινει αποδεκτη απο εναν ανθρωπο που ξερει να αγκαλιαζει αυτην την γοητεια
    Αυτον τον ανθρωπο να ψαξεις!!!

  8. #8
    ..κατρίνα, το ασύντακτο της σκέψης και εν προκειμενω της γραφής, έχει να κάνει με σένα ή την προσπάθεια σου να προφυλακτείς σε περίπτωση που διαβάζει κανένας γνωστός?
    Και στις δυο περιπτώσεις δεν έχει σημασία ξέρεις γιατί?
    Γιατί δεν μίλησες για ην τουσία και το ζουμί της σχέσης σου με τον τύπο, αλλά έβγαλες οικογενειακό ανακοινωθέν μπερδέματος που συμβαίνει σε όλες τις (καλές ή κακές), οικογένειες...

    πι ες: πόσο χρονών είσαι?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Kατρίνα, μήπως τα 'χεις γράψει σε ξένη γλώσσα κι έχεις βάλει αυτόματο μεταφραστή στα ελληνικά;

  10. #10
    Quote Originally Posted by ΚΑΤΡΙΝΑ View Post
    Προβληματισμός τι να κάνω ακριβείς κινήσεις αν και είμαι αποφασισμένη....

    Απο που να αρχίσω όχι με την στραβή μου μοίρα απλά να καταλάβαινα λίγο το σχέδιο του ΘΕΟΥ??
    Μια μεσαία προς ευκατάστατη ελληνίδα ισχυρή και παλιακιά καταγωγή οι γονείς και μπόλικη αγαθοσύνη..Μη συναισθηματική υποστήριξη απο γονείς,μια ζωή να δουλεύω σαν άντρας μια περίεργη πίεση κόμπλεξ απο το σπίτι, μια ζωή δουλειά παράλληλα σπουδές μετά όρθια στα φαρμακεία αποτέλεσμα 8 πτυχία καριέρα σε 2 - 3 τομείς overqualified .Ανύπαντρη και αυτές τις μέρες αποδιοπομπαίος τράγος μιας περίεργης κατάστασης..Αφού τυραννήθηκα απο έναν καριερίστα χρόνια έριξα τα στάνταρντ μου έναν πιο απλό ταπεινό άντρα να βρώ.. Και μάλλον έκανα την μοιραία λάθος κίνηση γιορτινές μέρες σοβάρεψε με γνωριμία μέσω συγγενή γυναίκα συγγενής..Αρνιόντουσαν καιρό περίεργα να κινήσουν το... Συνοικέσιο.. δυναμικός όχι πολύ συναισθηματικός ο νέος..πατριαρχική η οικογένεια του πάρα πολύ πιεστικός πατέρας ψιλομποέμ όλο ζητάει ζητάει ζητάει....χρήματα αντικείμενα... αν είναι δυνατόν..Και μένουν πιο κοντά λίγο! καιρό η συγγενής μου με τον σύζυγο με τα πεθερικά και δεν άργησε με την τόση πίεση η κρίση.... .Χωρίζει μάλλον το ζευγάρι που με έφερε κοντά με τον νέον είμαι στην μέση του τυφώνα.... κατηγορήθηκα άδικα για διάφορα η μπάλα του εκενυρισμού παίρνει και μένα και τον νέον τον αδερφό του συζύγου την σχέση μας..Καταρρέει η σοβαρή ολιγόμηνη σχέση μου τελικά ένα επίπεδο έχουν έναν εκνευρισμό ένα ανακάτωμα πιο βαθιά θέματα τρώγονται που λέει ο λαός που δεν αρμόζει στην οικογενειά μου.Είμαι ακάλυπτη απο τον νέον δεν πολυμπαίνει μπροστά να πεί άκρη δεν θα με διαλύσετε με την κοπέλα.Και να το κάνει έχει πέσει η εμπιστοσύνη μου αλλάζει το στύλ τελικά μέρα παρα μέρα.Θα αναγκαστώ να τον στριμώξω κοίτα να δείς στο ενοίκιο θα πάμε αν θες συνέχεια για να καταλάβω τισ το καλό γίνεται.. .Άλλη τάξη μεσαία εμείς προς πιο καλή..το επίπεδο του καλέσματος πόσο καλά περάσανε πως νατο πώ.... η οικογενειά μου,,ξυνίσανε αμέσως όταν το μυριστήκανε..Οτι εμέις έχουμε δυνατότητες και τρόπο.. .
    Δηλαδή φιλότεχνη η οικογενειά μου κάποιες καλές δυνατότητες είμαστε ίντερνετ δεν μπορώ.Πιο εργατική τάξη η δική του.
    Έπαιξε πολύ ρόλο τελικά η κακία και τα μαχαίρια μόλις σοβάρεψε η σχέση.Οτι τάχα ζήτησα κάτι δανεικά ότι σχολίασα την κοπέλα στον σύζυγο φαγούρα καΚιά και άδικες κατηγορίες... .Πως δοκιμάζουμε το θράσος της άλλης πλευράς?Ξέρεις κάτι δεν κληρονομώ τελικά?Ξέρετε τι υπονοώ και τι ρωτάω? Ο ΘΕΟΣ να με φυλάξει απο περίεργες παγίδες είναι περίεργη η κατάσταση αμέσως ερωτεύτηκε αγάπησε ήθελε εξέλιξη.. .
    Αυτά για αρχή....Πως δοκιμάζουμε μέχρι αηδίας την άλλη πλευρά για δόλο στο εκατομμύριο..??
    Και ναμαι κυρία να περιμένω η συγγενής να τα βρεί με τον κουνιάδο μου το στεφάνι και μετά αν θα θέλει ο νέος να...τα βρω και εγώ με την σοβαρή σχέση μου?? Να κρατήσω ισορροπίες να κάνω πίσω στη δική μου ζωή??!! Είμαι πολύ θυμωμένη αδικήθηκα αλλά...βάση παράδοσης προέχει το στεφάνι ο γάμος όχι το καινούριο ζευγάρι.. Λεπτές οι ισορροπίες με καταλαβαίνετε.. .Ευχαριστώ.. .


    το 8 πτυχία δεν το σχολιάζω. Μου θυμίζει ένα μέλος εδώ που είναι 20 και έλεγε πως έχει 4, (μάλλον βάζεις μέσα λύκειο/γυμνάσιο/δημοτικό).

    Με μια δεύτερη ανάγνωση έχω να πω τα εξής:
    Μια γυναίκα άνω των 30 που είχε βρει κάποιον στα μέτρα της, αυτος δεν κάθισε για γάμο η σχέση δεν προχώρησε, είτε από ρουτίνα, είτε από δικές του στραβές, πάντως όχι από δικές σου.
    Στη φρίκη της αποκατάστασης, της δικής σου και των γονιών σου και με το φόβο να μείνεις στο ράφι, "έριξες τα στάνταρ" σου και συμβιβάστηκες με κάποιον υποδεέστερο, χαμηλότερης κοινωνικής και οικονομικής τάξης με τη βεβαιότητα πως θα σε υποδεχτούν ως κελεπούρι τα συμπεθέρια.
    Από τη μία η έλλειψη συναισθηματων (σας), από την άλλη το απαξιωτικό στυλάκι στη νέα οικογένεια, συν τον μπουρτζόβλαχο πεθερό που νόμιζε πως τώρα λύθηκαν τα προβλήματα με τη νύφη-τζόκερ, κάπου χάλασε το γλυκό.
    Αν βάλεις το σήκωμα φρυδιού της οικογένειας σου στις επαφές με τα συμπεθέρια, δνε θέλει και πολύ.
    Αν φτάχνεται?
    Αν η ανάγκη σου για συναίσθημα/ολοκλήρωση μέσα από ένα σύντροφο είναι λιγότερη από την ανάγκη σου να μη πει ο περίγυρος πως έμεινες στο ράφι, όλα γίνονται...:)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Κοίτα εσύ πιστεύεις ότι έριξες τα στάνταρ σου κτλ με αυτή την επιλογή και μεις μαζί σου το κάνουμε δεκτό. Από εκεί και πέρα αφού έκανες την επιλογή δεν έχεις δικαίωμα να βλέπεις αφ υψηλού την άλλη οικογένεια γιατί πλέον είναι οικογένειά σου και επιλογή σου..Δεν είναι κακό να έχει κάποιος κριτηρια στις επιλογές του κακό είναι να μην αποδέχεται τις επιλογές του αφού τις κάνει.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Ρόδος....
    Posts
    61
    Καλησπέρα επιτέλους!!! να σας απαντήσω..
    Καταρράκτης αυτά που μαθαίνω έπεσα πάρα πολύ έξω δεν είμαι σίγουρη και γυρεύω παρηγορία.... .
    Κάποιο πρβληματάκι χθες οπότε λυπάμαι για την χρονική καθυστέρηση..
    Λυπάμαι και για την διατυπωσή μου..Αλλά και εσείς ελάχιστα ίσως θα έπρεπε να λυπάστε για την εριστικότητα προς έναν άνθρωπο που απλά ήταν ασυγκρότητος εκείνι την ώρα.

    Καλή μου τι εννοείς ασυρματίστρια?

    Οχι τρόλ μάλλον Φρόντο..Προφανώς δεν έχετε πνευματική πορεία με τον ΘΕΟ κύριε εσείς ξέρετε απλά ίσως τραντάζω την λίμνη του μυαλού σας..Τάξη και ιεραρχία στην φύση στα πάντα έτσι νιώθω ότι πρέπει να κάνω.... . Εξάλλου μάλλον χωρίζω τελικά οριστικά για λόγους που φανερωθήκανε στην συνειδησή μου..αχ η ομίχλη στην κρίση που φέρνει ο έρωτας αυτός ο πρώτος έρωτας ...

    ΘΕΟΦΑΝΊΑ.. ευφυής...αλλά λίγο έντονη..όχι δεν σηκώσαμε φρύδι.. .Ναί ίσως κάλπικο το συναίσθημα συναίσθημα μεν αλλά με δόλο απο πίσω κάλυψη πραγματικήσ ζωής.... δεν σας είπα άλλα δεδομένα και επείγομαι....καλή μου σας χρειάζομαι είστε πολύ έξυπνη..
    και Chemistry σε χρειάζομαι..
    Last edited by Ξωτικό; 06-01-2012 at 17:22.

  13. #13
    Quote Originally Posted by ΚΑΤΡΙΝΑ View Post
    Καλησπέρα επιτέλους!!! να σας απαντήσω..
    Καταρράκτης αυτά που μαθαίνω έπεσα πάρα πολύ έξω δεν είμαι σίγουρη και γυρεύω παρηγορία.... .
    Κάποιο πρβληματάκι χθες οπότε λυπάμαι για την χρονική καθυστέρηση..
    Λυπάμαι και για την διατυπωσή μου..Αλλά και εσείς ελάχιστα ίσως θα έπρεπε να λυπάστε για την εριστικότητα προς έναν άνθρωπο που απλά ήταν ασυγκρότητος εκείνι την ώρα.

    Δεν είναι εριστικότητα, είναι η διατύπωση της αλήθειας τοςυ καθένα :)
    Καλύτερα να την ακούς από αγνώστους και να την επεξεργάζεσαι, πονάει λιγότερο.


    Εξάλλου μάλλον χωρίζω τελικά οριστικά για λόγους που φανερωθήκανε στην συνειδησή μου..αχ η ομίχλη στην κρίση που φέρνει ο έρωτας αυτός ο πρώτος έρωτας .... .

    Μήπως πας να το φτιάξεις έτσι στο μυαλό σου ώστε να μη το χρεωθείς ως αποτυχία?



    ΘΕΟΦΑΝΊΑ.. ευφυής...αλλά λίγο έντονη..όχι δεν σηκώσαμε φρύδι.. .Ναί ίσως κάλπικο το συναίσθημα συναίσθημα μεν αλλά με δόλο απο πίσω κάλυψη πραγματικήσ ζωής.... δεν σας είπα άλλα δεδομένα και επείγομαι....καλή μου σας χρειάζομαι είστε πολύ έξυπνη..

    Ευχαριστώ για το κομπλιμάν!
    Το "φρύδι" μπορεί να το είδα αυτοί, εσείς να μη το αντιλαμβάνεστε λόγω συνήθειας. Σημασία έχει τι μηνύματα πήρε η άλλη πλευρά.


    Κάτσε βρε φιλενάδα, εδώ πρέπει να γίνεις ΕΝΤΕΛΩΣ σαφής: εννοείς πως δεν υπήρξε τίποτε σεξουαλικό μεταξύ σας αυτούς τους δύο μήνες, ή κανατε σεξ χωρίς να σε φιλάει;


    Αγαπητοί μου προφανώς έπεσα πολύ έξω και με βγάζουν και μαύρο πρόβατο.

    Εδώ πρέπει να μας πεις τι σου προσάπτουν, μήπως και βγάλουμε καμιά άκρη.


    Να συνεχίσω αυτήν την σχέση η όλα μυρίζουν???.

    Αν είναι γκέι, έχετε σκοτωθεί οικογενειακώς και δεν έχετε κάνει ούτε σεξ, που τη βλέπεις τη σχέση;


    .

    Επαναλαμβάνω: μήπως τώρα το ρίχνεις αλλού λόγω απογοήτευσης που ΚΑΙ αυτό δεν έκατσε?



    ...........................................
    Last edited by Ξωτικό; 06-01-2012 at 17:23.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    306
    Εννοείς ότι είναι γκευ, αν δεν τρολλάρεις που έχω βάσιμες υποψίες ότι το κάνεις αφού μετά μας το είπες αυτό ενώ είναι πολύ σημαντικό και κάτι τέτοιο λέγεται στην αρχή. Πάντως αν 1% αυτά που λες είναι αλήθεια τότε χωρίζεις αφού δεν υπάρχει και το φοβερό συναίσθημα και το πρόβλημα λύνεται. δεν έχεις λόγο να είσαι σε μία τέτοια σχέση.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    εγω δεν μπορεσα να καταλαβω τπτ με αυτο το κωδικοποιημενο συντακτικο.
    αν ειναι ενας προσωπικος τροπος γραφης, ειναι...πολυ προσωπικος για να τον καταλαβω ...

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  2. Τι να κανω πια?
    By deadless in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 12-08-2011, 13:53
  3. Προβληματισμός
    By reggaeM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 01-12-2010, 12:16
  4. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Ε;
    By deleted-member06-04-2015 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 18-06-2010, 18:50
  5. Καταθλιψη και προβληματισμός
    By haris970 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 26-03-2010, 04:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •