Η γυναίκα και η περίοδος!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    98

    Η γυναίκα και η περίοδος!

    Για δώστε μου τα φώτα σας κοκόνες.

    Τι συμβαίνει με εσάς οταν πλησιάζουν οι δύσκολες μέρες;
    Γιατί γίνεστε νευρικές, σπατικές και ανυπόμονες;

    Τι πρέπει να κάνει ο σύντροφός σας σε εκείνη τη περίοδο;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    ypomonh!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    98
    Originally posted by carrie
    ypomonh!
    Χαιρομαι που είχαμε αυτή τη συζήτηση! :P

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    195
    Originally posted by nutcase
    Originally posted by carrie
    ypomonh!
    Χαιρομαι που είχαμε αυτή τη συζήτηση! :P

    ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ :p

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    98
    Μονο αυτό έχετε να πείτε βρε σεις; Γενικά πως νοιώθετε όταν κατεβαίνουν οι Ρώσοι; Εσείς ξέρετε γιατί αλλάζετε χαρακτήρα;

    Υπομονή έχω, γαϊδουρινή κιόλας, αλλα πως πρέπει να χειρίζεται ο σύντροφος της γυναίκα του τη δεδομένη περίοδο;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    248
    εμένα μου τη δίνει η ευκολία με την οποία τα ρίχνουμε όλα στους ρώσους. η περίοδος δεν είναι ούτε τρέλλα ούτε αρρώστεια. σίγουρα υπάρχουν οι ενοχλήσεις από το πρήξιμο και την ευαισθησία στο κρύο και στα νεύρα, όμως θεωρώ χαζό να τα γιγαντώνουμε. Τις μέρες συνήθως πριν την περίοδο δυσκολεύεται η αυτοσυγκέντρωση και υπάρχει πιθανώς και πεσμένη αυτοπεποίθηση. αλλά όχι σε βαθμό που να αποσυντονιζόμαστε. Εμένα θα μου άρεσε αν ο σύντροφός μου θα έδειχνε όχι υπομονή μέχρι να μου περάσει, αλλά για να μου εκφράζει ειλικρινά πόσο μπορεί να με ανεχτεί. μην ξεχνάτε ότι τραβάμε μερικές φορές φορές το σκοινί όσο μας παίρνει. όπως παλιά που οι γυναίκες γινόντουσαν υπερευαίσθητες στην εγκυμοσύνη γιατί ήταν το μόνο τους άλλοθι να τις περιποιηθούν!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    98
    Ενδιαφέρον.... δηλαδή θες να πείς οτι ενδεχομένως κάποιες γυναίκες να έχουν καταπιεσμένα συναισθήματα ή γενικά παράπονα και να αποζητούν την αγάπη και τη συντροφικότητα κατα τη διάρκεια της περιόδου;!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    195
    Αν κρινω απο τον εαυτο μου που δεν ξερω τι θελω λιγο πριν και κατα τη διαρκεια της περιοδου...
    Γινομαι ευερεθιστη, σπαστικη ( με την εννοια πως ολα μα ολα μου φταινε ).
    Δε νομιζω πως ειδικα στην περιοδο θελω \"νταντεμα\" η καποια ιδιαιτερη προσοχη. Αν ο συντροφος μου αγνοησει τα ξεσπασματα μου, δεν υφισταται καν θεμα. Περναει η περιοδος, περνανε και οι παραλογες αντιδρασεις μου.

    Αυτο φυσικα ισχυει για μενα. Δεν ξερω τι ιδιαιτεροτητες μπορει να παρουσιαζουν αλλες γυναικες. Απο φιλες ακουω πως, πανω κατω, τα συμπτωματα ειναι σχεδον ιδια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    Οι γυναίκες είναι ιδιότροπες μόνο πριν την περίοδο, κατά την περίοδο, και μετά την περίοδο. Τις υπόλοιπες μέρες είναι μια χαρά.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Γενικά, δε ξέρω τι τρέχει...

    Πάντως εκ πείρας λέω πως ... δεν είμαι καλά!

    Έχω πονοκέφαλο και ψιλοζαλίζομαι οπότε εκτιμώ τη σχετική ησυχία από τον άλλον (Μη με πρήζετε! Μη σε συγχίζετε!)...

    Αν θες να σε λατρέψω... πάρε μου μια σοκολάτα! (Όταν είμαστε αδιάθετες, πέφτει το σάκχαρό μας...)

    Κι αν είναι να βγούμε, να κάνουμε κάτι χαλαρό για να το αντέξω... Φαγητό κι ένα ποτήρι κρασί θα ήταν σούπερ...

    -Αυτά νομίζω πως ισχύουν σχεδόν για όλες... -

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •