Καλησπέρα και πάλι. :) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    και το καμενοι βαρια ειναι !!

    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Βρε μην ανησυχείτε! Και με την όποια αντιπαράθεση λύνουμε και τα δικά μας θεματάκια! Δεν είν' κακό!

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    χαλαρωστε..........ενταξει ρε σοφτακι δεν ειπε και τιποτις η τζιπσι!ειπε απλα σε σχεση με αλλους ο νιαου ειναι σε καλυτερη μοιρα..
    το ειπε και ο ιδιος αλλωστε!ελα ο γραπτος λογος εχει λιγο τον σατανα μεσα του!φυσικα και δεν κανουμε συγκρισεις προβληματων αλλα οπως και να εχει αλλο με ποναει η καρδια μου(ζωτικης σημασιας οργανο)και αλλο το νυχι.
    χωρις φυσικα να υποτιμαμε τον οποιοδηποτε πονο ε?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Δεν υπάρχει θέμα κορίτσια αλλά δεν βρίσκω τον λόγο της σύγκρισης. Είπα το πρόβλημα μου δεν είπα κάτι για τα προβλήματα των άλλων παιδιών άρα η σύγκριση είναι περιττή. πρόβλημα μικρό, μεγάλο παραμένει πρόβλημα.

    και ωρε Gypsy Cello σε φόρουμ ψυχολογίας είμαστε λογικό είναι να ακούς δυσάρεστα και προβλήματα. Αυτός είναι κι ο λόγος που όταν επανέρχομαι δεν μπαίνω συχνά γιατί επηρεάζομαι αρνητικά και δεν μπορώ να λειτουργήσω καλά.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Οκ γάτε, ας το αφήσουμε πίσω αυτο, πες μας αν θέλεις για ποιους λόγους πιστεύεις πως οι φιλικές σου σχέσεις δεν πάνε καλά; Τι είναι αυτό που σ' εμποδίζει να εμβαθύνεις στις φιλίες σου;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Σε ένα βαθμό φταίνε τα ενδιαφέροντα μου ίσως καθώς δεν κάνω τόσα όσα κάνουν οι σημερινοί άνθρωποι αλλά διαφέρω σε αυτό. Βέβαια όταν μου προτείνουν αποδέχομαι με χαρά απλά δεν είμαι εκείνος που θα προτείνει για κλαμπ και τέτοια

    Σε ένα δεύτερο κομμάτι κάτι γίνεται λάθος στο δέσιμο καθώς έχω παρατηρήσει πως δυσκολεύομαι να πλησιάσω και να πιάσω την κουβέντα αν και κοινωνικός. Εδώ μάλλον είναι ένδειξη χαμηλής αυτοεκτίμησης σε αυτό το κομμάτι καθώς αισθάνομαι άσχημα αν πάω να το κάνω (πως θα κουράσω τον άλλο και θα φάω απόρριψη π.χ. - καλό είναι να παραδεχόμαστε την αλήθεια)

    Έχω παρατηρήσει δε πως όσα άτομα πλησιάζουν θέλουν κάτι ερωτικό ή σεξουαλικό πράγμα που έχει πάψει να με δελεάζει. Δηλαδή έλεος κάτι σε φιλική έκδοση δεν υπάρχει; Και δεν το λέω έχοντας καβαλήσει το καλάμι αλλά όσες φορές έχω κρούση συνήθως είναι γκομενική κρούση
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    γατε, αν τα ενδιαφεροντα σου ειναι διαφορετικα, δεν πειραζει. κ εγω ειμαι σχετικα εκκεντρικη!
    το θεμα ειναι να βρισκεις καπως καταλληλα ατομα να επικοινωνησεις! βρισκεις; ή βρισκεις ανθρωπους που δεν σου ταιριαζουν;

    το δευτερο, κ εγω δυσκολευομουνα να πιασω καποτε την κουβεντα, ημουν πολυ ντροπαλη με καινουργιους ανθρωπους, κ μετα οσο τους γνωριζα γινομουν πιο ανετη.
    αλλα γενικα ειχα πολλες δυσκολιες στα κοινωνικα.
    το δουλεψα στην ψυχοθεραπεια κ σιγα σιγα κ με την πραξη βελτιωθηκα πολυ.
    κ τωρα πιανω κ εγω την κουβεντα, αν το θελω!
    βαζω τα ορια μου, αισθανομαι πολυ πιο ανετα να βαλω τα ορια μου, να εκφρασω τα γουστα μου, τις διαφωνιες μου κλπ!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    και αφού δεν έχουμε μιλήσει, τότε πως μπορείς και θέλεις να με κρίνεις? Δεν έβγαλα καμιά ετυμηγορία γιατί δεν είμαστε σε δικαστήριο...Εξεφρασα άποψη σε συγκεκριμένο θέμα που ετέθη και η άποψη μου αφορά μόνο αυτό. Δεν έκρινα το μέλος σαν συνολική οντότητα μαζί με τα όποια προβλήματα της. Αν ο γάτος αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα και θέλει να το μοιραστεί μαζί μας, μπορεί να γίνει και πιο συγκεκριμένος. Πάντως η λέξη ετυμηγορία είναι πολύ βάρια και θα σου συνιστούσα να προσέχεις το λεξιλόγιο σου. υγ: το "καμμένοι" πήγαινε στα διπλοπρόφιλα όχι σε σένα για ν' αρπάζεσαι. Και αφού δεν με ξέρεις μην μου επιστρέφεις χαρακτηρισμούς που δεν μου ταιριάζουν.
    τζιπσυ παντως εγω τελικα δεν εχω καμια απορια γιατι δεν μπορεις να γνωρισεις κανεναν ανθρωπο της προκοπης κ ολες σου οι φιλες σε εχουν προδωσει!
    θυμαμαι που κλαιγοσουνα συστηματικα πριν καποιους μηνες, οτι ολοι οι ανθρωποι ειναι για τα μπαζα κ εσυ εισαι μια χαρα!
    σου ειχα πει οτι πιθανοτατα κατι κανεις λαθος στις σχεσεις σου με τους αλλους κ γι αυτο οι σχεσεις σου δεν δουλευουν!
    μου ειχες πει, οτι οχι, οι αλλοι ειναι πραγματικα το προβλημα!
    δεν ξερω, επιτρεψε μου να αμφιβαλλω γι αυτο!
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση όρων χρήσης
    [υγ: ενα απο τα ελαττωματα μου ειναι οτι δεν μπορω να κραταω το στομ... ε... το πληκτρολογιο μου ανενεργο! τα χωνω!]
    Last edited by Idella; 10-01-2012 at 00:52.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    τζιπσυ παντως εγω τελικα δεν εχω καμια απορια γιατι δεν μπορεις να γνωρισεις κανεναν ανθρωπο της προκοπης κ ολες σου οι φιλες σε εχουν προδωσει!
    θυμαμαι που κλαιγοσουνα συστηματικα πριν καποιους μηνες, οτι ολοι οι ανθρωποι ειναι για τα μπαζα κ εσυ εισαι μια χαρα!
    σου ειχα πει οτι πιθανοτατα κατι κανεις λαθος στις σχεσεις σου με τους αλλους κ γι αυτο οι σχεσεις σου δεν δουλευουν!
    μου ειχες πει, οτι οχι, οι αλλοι ειναι πραγματικα το προβλημα!
    δεν ξερω, επιτρεψε μου να αμφιβαλλω γι αυτο!
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση όρων χρήσης

    [υγ: ενα απο τα ελαττωματα μου ειναι οτι δεν μπορω να κραταω το στομ... ε... το πληκτρολογιο μου ανενεργο! τα χωνω!]
    πρώτα απ' όλα γιατί μου επιτίθεσαι; Σε προκάλεσα εγώ σε τίποτα; Δεν μπορείς να ξέρεις την προιστορία μου με τις φιλικές μου σχέσεις λου
    Κάτσε στ' αυγά σου μην με προκαλείς και μην χαλάς το θέμα του παιδιού.
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση όρων χρήσης
    Last edited by Idella; 10-01-2012 at 00:53.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Σε ένα βαθμό φταίνε τα ενδιαφέροντα μου ίσως καθώς δεν κάνω τόσα όσα κάνουν οι σημερινοί άνθρωποι αλλά διαφέρω σε αυτό. Βέβαια όταν μου προτείνουν αποδέχομαι με χαρά απλά δεν είμαι εκείνος που θα προτείνει για κλαμπ και τέτοια

    Σε ένα δεύτερο κομμάτι κάτι γίνεται λάθος στο δέσιμο καθώς έχω παρατηρήσει πως δυσκολεύομαι να πλησιάσω και να πιάσω την κουβέντα αν και κοινωνικός. Εδώ μάλλον είναι ένδειξη χαμηλής αυτοεκτίμησης σε αυτό το κομμάτι καθώς αισθάνομαι άσχημα αν πάω να το κάνω (πως θα κουράσω τον άλλο και θα φάω απόρριψη π.χ. - καλό είναι να παραδεχόμαστε την αλήθεια)

    Έχω παρατηρήσει δε πως όσα άτομα πλησιάζουν θέλουν κάτι ερωτικό ή σεξουαλικό πράγμα που έχει πάψει να με δελεάζει. Δηλαδή έλεος κάτι σε φιλική έκδοση δεν υπάρχει; Και δεν το λέω έχοντας καβαλήσει το καλάμι αλλά όσες φορές έχω κρούση συνήθως είναι γκομενική κρούση
    Σε τι ηλικία είσαι και σε τι φάση; Δουλεύεις ή σπουδάζεις; Ποια είναι τα ενδιαφέροντα σου; Πάντως και το γεγονός ότι βελτιώθηκαν οι σχέσεις με τους δικούς σου είναι από μόνο του πολύ ενθαρρυντικό!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    γατε, αν τα ενδιαφεροντα σου ειναι διαφορετικα, δεν πειραζει. κ εγω ειμαι σχετικα εκκεντρικη!
    το θεμα ειναι να βρισκεις καπως καταλληλα ατομα να επικοινωνησεις! βρισκεις; ή βρισκεις ανθρωπους που δεν σου ταιριαζουν;

    το δευτερο, κ εγω δυσκολευομουνα να πιασω καποτε την κουβεντα, ημουν πολυ ντροπαλη με καινουργιους ανθρωπους, κ μετα οσο τους γνωριζα γινομουν πιο ανετη.
    αλλα γενικα ειχα πολλες δυσκολιες στα κοινωνικα.
    το δουλεψα στην ψυχοθεραπεια κ σιγα σιγα κ με την πραξη βελτιωθηκα πολυ.
    κ τωρα πιανω κ εγω την κουβεντα, αν το θελω!
    βαζω τα ορια μου, αισθανομαι πολυ πιο ανετα να βαλω τα ορια μου, να εκφρασω τα γουστα μου, τις διαφωνιες μου κλπ!
    Βρίσκω ανθρώπους που δεν μου ταιριάζουν Ή ακόμα και να μου ταιριάζουν κάποια στιγμή χωρίζουν οι δρόμοι μας. Το θέμα είναι όταν αρχίζει το σπάσιμο πως εκεί κάτι γίνεται και χαλάει η σχέση. Παλιά δεν έλεγα τπτ μέχρι που γινόταν χαμός. Αυτό ήταν πολύ κακό και πλέον θα εκφράσω τη δυσαρέσκεια μου κι έχω παρατηρήσει πως απαιτούν από εμένα να είμαι άψογος κάτι που δεν κάνουν οι άλλοι. Πολλές φορές όμως θέλει πολύ χρόνο για να μου φύγει μια μνήμη και με φοβίζει η επαφή μετά από περίεργα σκηνικά. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα ο άλλος να ξενερώνει κτλ.

    Κάνω ψυχοθεραπεία αλλά είμαι σε περίοδο έξαρσης Lou μου

    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Σε τι ηλικία είσαι και σε τι φάση; Δουλεύεις ή σπουδάζεις; Ποια είναι τα ενδιαφέροντα σου; Πάντως και το γεγονός ότι βελτιώθηκαν οι σχέσεις με τους δικούς σου είναι από μόνο του πολύ ενθαρρυντικό!
    Είμαι 26 περίπου και σπουδάζω Έχω διάφορα ενδιαφέροντα από τα πιο μοναχικά (κατασκευές) ως ομαδικά (βόλτες και πεζοπορίες π.χ.). Γενικά είναι διάφορα απλά είναι λίγο παράξενα με αποτέλεσμα ίσως να μην συμβαδίζω πάρα πολύ καλά με την εποχή :C

    Ναι είναι θετικό αυτό το νέο επίπεδο.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    πρώτα απ' όλα γιατί μου επιτίθεσαι; Σε προκάλεσα εγώ σε τίποτα; Δεν μπορείς να ξέρεις την προιστορία μου με τις φιλικές μου σχέσεις λου
    Κάτσε στ' αυγά σου μην με προκαλείς και μην χαλάς το θέμα του παιδιού.
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση όρων χρήσης
    η διαφορα μας ειναι οτι εσυ εισαι πολυ μη μου απτ κ θιγεσαι με το παραμικρο, ενω εγω το εχω αποδεχθει οτι εχω χουγια κ αδυναμιες κ δεν το παιζω εναρετη, που πραγματι δεν ειμαι.
    εγω ειμαι αμαρτωλη χριστιανη, εσυ εναρετη αθεη.
    εχω προβαδισμα οπως καταλαβαινεις, γιατι εσυ δεν μπορεις να μου κανεις τιποτα οσα μπινελικια κ να μου στειλεις, ενω εγω αν θελω να σου χαλασω την ψυχολογια, ειναι παρα πολυ ευκολο, οπως καταλαβαινεις!

    κοινως, αντι να θιγεσαι, παρε το μηνυματακι που πολυ ευγλωττα σου στελνω, αν θες να βρεις την ηρεμια σου, απαλαξου απο τη αναγκη σου να υπερασπιζεσαι την αξια σου, οπως λεει κ η υπογραφη μου!

    οχι δεν μου εχεις κανει κατι, απλα μου τη σπανε τα μη μου απτ κοριτσακια!
    Last edited by Idella; 10-01-2012 at 00:54.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    η διαφορα μας ειναι οτι εσυ εισαι πολυ μη μου απτ κ θιγεσαι με το παραμικρο, ενω εγω το εχω αποδεχθει οτι εχω χουγια κ αδυναμιες κ δεν το παιζω εναρετη, που πραγματι δεν ειμαι.
    εγω ειμαι αμαρτωλη χριστιανη, εσυ εναρετη αθεη.
    εχω προβαδισμα οπως καταλαβαινεις, γιατι εσυ δεν μπορεις να μου κανεις τιποτα οσα μπινελικια κ να μου στειλεις, ενω εγω αν θελω να σου χαλασω την ψυχολογια, ειναι παρα πολυ ευκολο, οπως καταλαβαινεις!

    κοινως, αντι να θιγεσαι, παρε το μηνυματακι που πολυ ευγλωττα σου στελνω, αν θες να βρεις την ηρεμια σου, απαλαξου απο τη αναγκη σου να υπερασπιζεσαι την αξια σου, οπως λεει κ η υπογραφη μου!

    οχι δεν μου εχεις κανει κατι, απλα μου τη σπανε τα μη μου απτ κοριτσακια!
    δεν μου χαλασες καθόλου την ψυχολογία, απλά απαντάω στις φυτιλιές που στα καλά καθούμενα ανάβεις. Μάλλον έσυ έχεις την ανάγκη ν' αποδείξεις κάτι στον μίζερο εαυτούλη σου που ζει με την υπόσχεση μια αιώνιας ζωής... Εγώ δεν έχω ανάγκη να ζω με θεο, αφέντη, δερβέναγα και ναι θέλω και προσπαθώ να είμαι καλή χωρίς να λέω φυσικά ότι είμαι τέλεια. Αμα σου τρώγεται ο κώλος, πήγαινε αλλού να μαλώσεις..και μην χαλάς το θέμα. πι ες: δεν σου απαντάω ξανά και κόφτο.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    ειμαι οντως μιζερη γιατι ασχολουμαι μαζι σου, ενω υπαρχουν παρα πολυ ωραια πραγματα στη ζωη να ευχαριστηθει κανείς!
    τεχνη, ερωτας, ποιοτικες φιλικες σχεσεις, δημιουργια τεχνης ή χειροτεχνιων, επιστημες, η σχεση με το Θεο, φυση, ζωα κά.
    και οχι επειδη πιστευω στο Θεο. ο Θεος μου δεν εχει καμια σχεση με αυτον το θεο που περιγραφεις εσυ. υπαρχουν πολλοι θεοι τριγυρω.
    μη μου ξανααπαντησεις, σε υποχρεωσα; εσυ μονη σου μου απαντας!!!!!
    θα το κοψω οταν εγω θελησω. γιατι να το κοψω;
    σε ενοχλει η κριτικη που σου κανω;
    εσυ μολις τωρα δεν ειπες οτι δεν εχεις κανενα προβλημα; κ οτι η ψυχολογια σου ειναι μια χαρα;
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    και αφού δεν έχουμε μιλήσει, τότε πως μπορείς και θέλεις να με κρίνεις?

    ..............Απο αυτα που λες εδω μεσα τοσο καιρο

    Δεν έβγαλα καμιά ετυμηγορία γιατί δεν είμαστε σε δικαστήριο...Εξεφρασα άποψη σε συγκεκριμένο θέμα που ετέθη και η άποψη μου αφορά μόνο αυτό



    ...............Αντε πηγαινε παραπανω να δεις τι ειπες ,ξεχνας και τι γραφεις μαλλον ??

    . Δεν έκρινα το μέλος σαν συνολική οντότητα μαζί με τα όποια προβλήματα της

    ................οχι δεν εκρινες.. απλα ειπες σαν ψυχολογος οτι εσυ δεν εχεις κατι σοβαρο





    . Αν ο γάτος αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα και θέλει να το μοιραστεί μαζί μας, μπορεί να γίνει και πιο συγκεκριμένος.



    ...........Το ειπε αλλα εσυ το θεωρησες ,μη σοβαρο , αν θυμασε ,αλλα καταλαβαινω οτι μπορει να μπερδευεσαι για να προλαβεις ολα τα θεματα μεσα εδω .. μελετα το λιγο το θερμα σου



    Πάντως η λέξη ετυμηγορία είναι πολύ βάρια και θα σου συνιστούσα να προσέχεις το λεξιλόγιο σου. υγ: το "καμμένοι" πήγαινε στα διπλοπρόφιλα όχι σε σένα για ν' αρπάζεσαι. Και αφού δεν με ξέρεις μην μου επιστρέφεις χαρακτηρισμούς που δεν μου ταιριάζουν.

    ............Σ αυτα δεν θα απαντησω,.Καρατσαφερη μου θυμιζεις ..
    και κανεναν χαρακτηρισμο δεν επεστρεψα ,ειπα την αποψη μου μονο ,σε αυτα που διαβασα ,και ειπες ,και εχω καθε δικαιωμα να εκφραζω την αποψη μου ..



    το σοφτ πεθανε
    Last edited by soft; 11-01-2012 at 04:25.
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Υποτροπιασα παλι φαρμακο παλι
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 12-06-2011, 21:23
  2. Καλησπερα
    By moufa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 24-03-2011, 20:06
  3. Καλησπερα
    By moufa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 21-03-2011, 02:33
  4. καλησπερα
    By Nikakikoukou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-2010, 00:08
  5. Καλησπέρα
    By Κεφαλλονιά in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 09-06-2010, 20:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •