Καλησπέρα και πάλι. :)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916

    Καλησπέρα και πάλι. :)

    Τις τελευταίες μέρες πέρασα κάποιες δυσκολίες και κάποιες πιέσεις και αισθάνομαι πως επανήλθα στα παλιά. Μέσα σε 1 χρόνο έκαμα δουλειά, ασχολήθηκα συστηματικά με το να βρω μια άκρη και τα πράγματα φάνηκε να καλυτέρεψαν. Οι διαπροσωπικές μου σχέσεις με τους δικούς μου βελτιώθηκαν, επίσης προχώρησα έκανα σχέσεις και νέους φίλους. Οι σχέσεις μου δεν είχαν και την καλύτερη τύχη ενώ οι φίλοι δεν κράτησαν για πολύ όπως φάνηκε. Ίσως φταίω κι εγώ γ' αυτό.

    Τελευταία αισθάνομαι πάλι πολύ άσχημα. Τις 3 τελευταίες μέρες κοιμήθηκα μόνο 2 ώρες και σκέφτομαι πως η αυπνία μπορεί να μου κάνει κακό Δεν ξέρω τι ακριβώς πυροδότησε αυτό το πράγμα. Τις τελευταίες βδομάδες είχα πολλές υποχρεώσεις που με εξόντωσαν, με τις γιορτες βρήκα ευκαιρία να ξεκουραστώ όπου πολλοί ήταν εκείνοι που μου την είπαν επειδή δεν μπορούσα να βγω έξω από την κούραση κάνοντας με να αισθανθώ άσχημα καθώς πολλές φορές κατηγορούμαι πως έχω λιγοστούς φίλους. Παράλληλα αισθάνθηκα πως ένα πολύ γλυκό κατά τα άλλα παιδί με πίεσε για σχέση με πλάγιο τρόπο με αποτέλεσμα να κάνω μπαμ καθώς ταυτόχρονα η σχολή μου ανοίγει και προσπαθώ να με βάλω πάλι σε πρόγραμμα. Το παραπάνω με έφερε σε ρήξη με το συγκεκριμένο άτομο το οποίο ήθελα στη ζωή μου όμως πλέον αισθάνομαι πως δεν μπορώ να του μιλάω γιατί αισθάνομαι πολύ άσχημα. Ταυτόχρονα οι φιλικές μου σχέσεις παρατηρώ πως είναι πέρα βρέχει. Από εκείνη τη μέρα αισθάνομαι πάλι τα ίδια
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Επίσης τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει πως ο κόσμος τσιγγουνεύεται να πει μια κουβέντα :Ρ
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Τι θα ήθελες να σου πούμε γάτε? Μια χαρά σε κόβω.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Γενικό ήταν δεν ήταν αναφορά μόνο για εδώ. Παρατηρώ πως (μάλλον λόγω της κρίσης) ο κόσμος δεν μιλάει καν. Άλλα λες και άλλα σου απαντάνε.

    Τώρα για το μια χαρά δεν φαντάζομαι να έχεις σκάνερ και να μπαίνεις στην ψυχοσύνθεση των άλλων, χωρίς παρεξήγηση.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Γατουλι ,νομιζω η κουραση των Χριστουγεννων ειναι υπαιτια . Και η υποθεσεις παλι μεσα στα πλαισια ,τοu Χριστουγεννιατικου πνευματος !!

    Σου εστειλα mail !!
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Γενικό ήταν δεν ήταν αναφορά μόνο για εδώ. Παρατηρώ πως (μάλλον λόγω της κρίσης) ο κόσμος δεν μιλάει καν. Άλλα λες και άλλα σου απαντάνε.

    Τώρα για το μια χαρά δεν φαντάζομαι να έχεις σκάνερ και να μπαίνεις στην ψυχοσύνθεση των άλλων, χωρίς παρεξήγηση.
    όχι αλλά σε σύγκριση με το ότι γράφουν άλλα μέλη μου φαίνεσαι πολυ καλύτερα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    αιντε παλι, ξανα μανα, οι συγκρισεις προβληματων ..τι να πω ,μαλλον, τιποτα αλλο ....
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Δεν είναι κακό πράγμα οι συγκρίσεις μας βοηθούν να καταλάβουμε ποια είναι η πραγματική μας θέση στον κόσμο.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Ναι ειμαι σιγουρη οτι εσυ τις χρειαζεσαι αυτες .
    Απλα για καποιους λογους δεν θελεις να καταλαβεις οτι το προβλημα που βασανιζει τον αλλον δεν εχει μετρο συγκρισεις Εγω εχω αυτο ,εσυ εκεινο κτλ .
    Και πραγματικα δεν θελω να πω κατι αλλο ( με τους αυτεπάγγελτους ψυχολογους που εχουν αποψη για τα παντα ) και να χαλασω το θεμα του γατουλι !

    Ξερω παλι οτι δεν θα το αφησεις ( κοιτα το λιγο αυτο το θεμα )
    φιλικα ,καλη χρονια !
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by soft View Post
    Γατουλι ,νομιζω η κουραση των Χριστουγεννων ειναι υπαιτια . Και η υποθεσεις παλι μεσα στα πλαισια ,τοu Χριστουγεννιατικου πνευματος !!

    Σου εστειλα mail !!
    Είσαι από τα πιο γλυκά άτομα του φόρουμ αυτού. Κι αν δεν το ξέρεις σου το λέω εγώ :*

    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    όχι αλλά σε σύγκριση με το ότι γράφουν άλλα μέλη μου φαίνεσαι πολυ καλύτερα.
    Αγαπητή μου αρχικά δε θα σου κρύψω πως το μήνυμα σου φαίνεται λίγο άσχημο. Σε ένα δεύτερο διάβασμα δεν το θεωρώ ακριβώς άσχημο όμως. Ποτέ όμως δεν είπα πως είμαι περισσότερο άσχημα από κάποιο άλλο παιδί εδώ γιατί κάθε άτομο είναι ξεχωριστό με μοναδικές άμυνες και μοναδικό χαρακτήρα. Θεωρώ πως το σχόλιο σου κρύβει αλήθεια όμως δεν είναι σωστά δομημένο γιατί ακόμα και αλήθεια να είναι (που είναι δεν στο κρύβω ) είναι απλά ωμή και ξερή δίχως ιδιαίτερο νόημα.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Γάτε μου συγγνώμη αν δεν το έθεσα σωστά και σ' ενόχλησε. Ειναι που διαβάζω πολλά ποστ θλιμμένα και μ' έχει επηρεάσει.


    Soft sorry but...με ξέρεις και από χθες ή εκτός φόρουμ για να ξέρεις αν εγώ προσωπικά χρειάζομαι συγκρίσεις? Καλό θα ήταν να προσέχεις πως μιλάς για ανθρώπους που δεν γνωρίζεις προσωπικά οκ?
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Δεν είναι κακό πράγμα οι συγκρίσεις μας βοηθούν να καταλάβουμε ποια είναι η πραγματική μας θέση στον κόσμο.
    δεν το ειπα εγω αλλα εσυ, για να εχεις το αλλοθι του πληθυντικου ..
    Δεν σε ξερω απο χθες ,Ουτε θα ηθελα να σε γνωρισω ..αλλα σε κλασματα ,με ενα μονο refresh που κανει ο αλλος εχεις απαντασει σαν ειδημων και πολυ επιπολαια ,σε 5 θεματα at the same time!!
    εε!! να μη ριξω και γω τις γνωσεις μου στο Αγγλικο ..
    Μην το συνεχιζεις ..!!

    πως ηξερα οτι δεν θα το αφησεις το θεμα ???
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by soft View Post
    δεν το ειπα εγω αλλα εσυ, για να εχεις το αλλοθι του πληθυντικου ..
    Δεν σε ξερω απο χθες ,Ουτε θα ηθελα να σε γνωρισω ..αλλα σε κλασματα ,με ενα μονο refresh που κανει ο αλλος εχεις απαντασει σαν ειδημων και πολυ επιπολαια ,σε 5 θεματα at the same time!!
    εε!! να μη ριξω και γω τις γνωσεις μου στο Αγγλικο ..
    Μην το συνεχιζεις ..!!

    πως ηξερα οτι δεν θα το αφησεις το θεμα ???
    Δεν το άφησα γιατί αναρωτήθηκα προς τι οι νύξεις από ένα άτομο με το οποίο έχω μιλήσει ελάχιστα μέσα στο φόρουμ οπότε δεν δύναται να με γνωρίζει. Το πως θα απαντάω και με ποια συχνότητα είναι δική μου επιλογή understand? Δεν έχω κρίνει κανέναν και δεν θέλω να με κρίνουν χωρίς λόγο.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Δεν εχουμε μιλησει ποτε .. Και δεν εκανα καμια νυξη ,ειπα απλα την αποψη μου .Οπως και εσυ την ειπες οταν εβγαλες ετυμηγορια αμεσως χωρις να γνωριζεις καν τι προβλημα εχει το ταδε μελος , λεγοντας οτι το προβλημα δεν ειναι σοβαρο προστα στα αλλα ..
    Και ο ναι εχεις κρινει τους καμενους σ αυτο το φορουμ ΣΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ αν θυμασαι

    μονο εσυ δεν εισαι ..
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by soft View Post
    Δεν εχουμε μιλησει ποτε .. Και δεν εκανα καμια νυξη ,ειπα απλα την αποψη μου .Οπως και εσυ την ειπες οταν εβγαλες ετυμηγορια αμεσως χωρις να γνωριζεις καν τι προβλημα εχει το ταδε μελος , λεγοντας οτι το προβλημα δεν ειναι σοβαρο προστα στα αλλα ..
    Και ο ναι εχεις κρινει τους καμενους σ αυτο το φορουμ ΣΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ αν θυμασαι

    μονο εσυ δεν εισαι ..
    και αφού δεν έχουμε μιλήσει, τότε πως μπορείς και θέλεις να με κρίνεις? Δεν έβγαλα καμιά ετυμηγορία γιατί δεν είμαστε σε δικαστήριο...Εξεφρασα άποψη σε συγκεκριμένο θέμα που ετέθη και η άποψη μου αφορά μόνο αυτό. Δεν έκρινα το μέλος σαν συνολική οντότητα μαζί με τα όποια προβλήματα της. Αν ο γάτος αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα και θέλει να το μοιραστεί μαζί μας, μπορεί να γίνει και πιο συγκεκριμένος. Πάντως η λέξη ετυμηγορία είναι πολύ βάρια και θα σου συνιστούσα να προσέχεις το λεξιλόγιο σου. υγ: το "καμμένοι" πήγαινε στα διπλοπρόφιλα όχι σε σένα για ν' αρπάζεσαι. Και αφού δεν με ξέρεις μην μου επιστρέφεις χαρακτηρισμούς που δεν μου ταιριάζουν.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Υποτροπιασα παλι φαρμακο παλι
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 12-06-2011, 22:23
  2. Καλησπερα
    By moufa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 24-03-2011, 21:06
  3. Καλησπερα
    By moufa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 21-03-2011, 03:33
  4. καλησπερα
    By Nikakikoukou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-2010, 01:08
  5. Καλησπέρα
    By Κεφαλλονιά in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 09-06-2010, 21:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •