Η δικη μου ιστορια - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 129
  1. #76
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    50
    Νικολετα μου sorry μολις ειδα οτι μου εχεις πει σε προηγουμενα μηνυματα τη φαρμακευτικη αγωγη που ακολουθεις.Εμενα ο ψυχαναλυτης μου εκοψε τα ladose και τωρα παιρνω μονο effexor.Πιστευω οτι η ψυχαναλυση μου κανει αρκετο καλο.

  2. #77
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    50
    Lenaki μου τι κανεις;Ολα καλα;

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    195
    Οπως σου ειπα και τις προαλλες, αυτο το διαστημα ειναι λιγο δυσκολο για μενα...

    Κανω προσπαθειες και υπομονη...

  4. #79
    Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    95
    Έχεις καιρό που έκοψες τα ladose? πόσο καιρό τα έπαιρνες και πώς νιώθεις μετά από τη διακοπή τους? έχεις δει διαφορές στη διάθεσή σου? εγώ αν πάνε όλα καλά θα τα σταματήσω λογικά σε 1-2 μήνες όπως μου είπε ο γιατρός.

  5. #80
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    50
    Περιπου δυο εβδομαδες.Τα επαιρνα σχεδον δυο μηνες.Στη διαθεση μου δεν εχω δει ιδιαιτερες διαφορες.Μην αγχωνεσαι δεν προκαλουν καμια εξαρτηση.Εσυ τωρα πως εισαι;

  6. #81
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    50
    Lenaki μου καλο κουραγιο.Ειλικρινα ευχομαι να βελτιωθουν ολα.

  7. #82
    Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    95
    Κι εγώ τα παίρνω εδώ και δύο μήνες και θα τα πάρω για περίπου 1 με 2 μήνες ακόμη. Ο γιατρός μου λέει ότι πάμε πολύ καλά και η αλήθεια είναι ότι το αισθάνομαι κι εγώ. Νιώθω σίγουρα πιο δυνατή από όταν ξεκίνησα την φαρμακευτική αγωγή και πιστεύω ότι μπορώ να ελέγχω τις σκέψεις μου καλύτερα από πριν. Το ξέρω ότι τα ladose δεν προκαλούν εξάρτηση. Τα effexor που παίρνεις είναι αγχολυτικά?

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    195
    Ευχαριστω Χαρα μου, νασαι καλα.

    Νικολετα μου τα Effexor ειναι αντικαταθλιπτικα.

  9. #84
    Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    95
    Lenaki εδώ είσαί; Ευχαριστώ για την απάντηση. Εσύ που τα ξέρεις καλύτερα τα effexor είναι πιο δυνατά από τα ladose? Εμένα ο γιατρός μου έδωσε μόνο το ladose και παρουσιάζω βελτίωση. Lenaki είσαι πολύ δυνατή και θα ξεπεράσεις κι αυτή τη δύσκολη περίοδο! Για ό,τι θέλεις να συζητήσεις να ξέρεις ότι είμαι στη διάθεσή σου να σε ακούσω!

    Νικολέτα

  10. #85
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    50
    Και για μενα φυσικα ισχυει το ιδιο και για τις δυο σας κοριτσια.Lenaki θα ηθελα κι εγω να μου πεις τι ξερεις για τα effexor.Κοντευουν τωρα 3 μηνες που ειμαι σε θεραπεια και ναι μεν εχω δει βελτιωση αλλα οχι ολοκληρωτικη,Πρεπει να ανησυχησω;Γιατι την προηγουμενη φορα μεσα σε 2 μηνες ειχα συνελθει με τα φαρμακα,τωρα ομως τα συμπτωματα επιμενουν και κυριως οι ζαλαδες,φοβαμαι μην πεσω κατω.Υπαρχουν στιγμες που απογοητευομαι.Πιστευεις οτι το προβλημα μπορει να φυγει ολοκληρωτικα;Θελω ειλικρινη απαντηση.

  11. #86
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    50
    Νικολετα μου εσυ εισαι αισιοδοξη;Εχεις καθολου καταθλιπτικο συναισθημα;Εννοω αν σε παιανουν ας πουμε στα καλα καθουμενα τα κλαματα;Τι ηλικια εχεις και απο που εισαι αν επιτρεπεται;

  12. #87
    Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    95
    Σαν άνθρωπος γενικώς δεν είμαι και από τους πλέον αισιόδοξους, αλλά δεν ήμουν και ποτέ. Όσο για αυτήν την ηλίθια ήπια κατάθλιψη είμαι αισιόδοξη ότι θα την ξεπεράσω κάποια στιγμή. Από όσα διαβάζω σε αυτό το forum διαπιστώνω ότι αυτοί που όρθωσαν το ανάστημά τους και πίστεψαν ότι θα καταφέρουν να απαλλαγούν από τα άγχη και τις φοβίες τους τα έχουν καταφέρει σε μεγάλο βαθμό. Γιατί να μην μπορέσουμε κι εμείς, ε; Είμαι 29 ετών ξεχασιάρα μου. Πέρασα ένα διάστημα στη ζωή μου που έκλαιγα στα καλά καθούμενα, όπως λες, με λυγμούς και χωρίς να το ελέγχω. Τελευταία δεν μπορώ να πώ ότι το παθαίνω αυτό. Εσύ;

  13. #88
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    50
    Εμενα δυστυχως μου συνεβη κατι τον τελευταιο καιρο που και να θελω να μην κλαψω δεν γινεται.Χωρισα μετα απο 4 χρονια σχεση και οι αναμνησεις με πνιγουν.Γενικοτερα περναω τη χειροτερη φαση στη ζωη μου και δυστυχως δεν εχω πολλους φιλους που να με καταλαβαινουν.Εσυ απο αθηνα εισαι;Οσο για το ξεχασιαρα εχεις απολυτο δικιο.Sorry

  14. #89
    Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    95
    Άρα δεν κλαις στα καλά καθούμενα ακριβώς, έτσι δεν είναι; Το να χωρίζεις από μια μακροχρόνια σχέση δεν είναι και το πιο ευχάριστο πράγμα, αλλά πολλοί έχουν περάσει από αυτή τη φάση και να είσαι σίγουρη ότι σε καταλαβαίνουν. Δεν θα είναι πάντα έτσι τα πράγματα και ίσως αυτό που έγινε να ήταν για καλό σου. Αυτό σου το λέω τόσο από προσωπική εμπειρία, όσο και από εμπειρίες φίλων. Σίγουρα και το ότι χώρισες συντελλεί στην ψυχολογική σου κατάσταση, αλλά είναι παροδικό. Οι φίλοι σου γιατί δε σε καταλαβαίνουν;

  15. #90
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    50
    Γιατι απλα δεν εχω βρει ατομα με τα οποια να μπορω να επικοινωνησω,να πω το προβλημα μου και να με νιωσουν και να μη μου δωσουν τη συμβουλη ετσι απλα.Περναω μια μεταβατικη περιοδο στη ζωη μου και ελπιζω ολα να πανε καλα.

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •