Μπροστα στην αξια της της ανθρωπινης ζωης...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687

    Μπροστα στην αξια της της ανθρωπινης ζωης...

    ...τιποτα δεν μετραει. Φευγω εκτακτως την επομενη εβδομαδα για το εξωτερικο, για τη Ρωμη συγκεκριμενα, για πολυ σοβαρους προσωπικους λογους, και επειδη δεν ξερω τί με περιμενει, ηθελα να γραψω δυο λογια. Κατ'αρχας, θελω να ευχαριστησω οσους και οσες μου εμπιστευθηκαν την αποψη τους και το συναισθημα τους σε οσα θεματα εχω αναρτησει. Επισης θα ηθελα να ζητησω συγγνωμη σε οσους αθελα μου στεναχωρησα. Μπορει καποιες φορες να ειπα ή να εκανα ατοπα πραγματα-όπως μου ειπε καποιος- αλλα παντα το κινητρο μου ηταν η καταθεση του συναισθηματος μου, και μονο αυτο.
    Επισης θελω να ευχαριστησω τον Νικο και για την προσωπικη του συμβολη σε προσωπικο μου θεμα, αλλα και για την υπαρξη του φορουμ, το οποιο περα απο φιλιες και εχθροτητες, μας βοηθα να καταθεσουμε την ψυχη μας, ο καθενας με τον δικο του τροπο, σωστο ή λαθος.
    Απο εσας θελω μονο την καλη σας σκεψη!
    Να ειστε ολοι καλα!
    Τελικα, η ζωη μας και η ψυχη μας εχουν σημασια και αυτα πρεπει να προσεχουμε και να προστατευουμε..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    ξωτικο μου, μου ετυχαν πολλα μαζι, προσπαθω να ανταπεξελθω. Ευχαριστω για την ευχη σου. Μου ετυχαν πολλα!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by Ξωτικό View Post
    ο Θεος μαζι σου καθε στιγμη, ολα να πανε κατα το θελημα Του. Να σαι καλα και αν μπορεσεις ενημερωνε μας. πληζ.
    Επειδη δεν αντεχω αλλες απωλειες, ελπιζω να πανε ολα καλα!!
    Ευχαριστω πολυ!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Nα είσαι σίγουρη πως η θετική μας σκέψη θα είναι μαζί σου!:)

    Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και όπως εσύ θες!:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by Palabra View Post
    Nα είσαι σίγουρη πως η θετική μας σκέψη θα είναι μαζί σου!:)

    Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και όπως εσύ θες!:)
    Μακαρι!! Ευχαριστω πολυ και παλι! Ειναι ωραιο σε δυσκολες στιγμες να μην νιωθεις μονος!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Μακαρι!! Ευχαριστω πολυ και παλι! Ειναι ωραιο σε δυσκολες στιγμες να μην νιωθεις μονος!!
    Aυτό ξαναπέστο!
    Ή μάλλον καλύτερα, ξαναγράψε το!:p

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Επειδη δεν αντεχω αλλες απωλειες, ελπιζω να πανε ολα καλα!!
    Ευχαριστω πολυ!
    Δεν είμαι σίγουρη αν κατάλαβα καλά αλλά επειδή ξέρω πόσο πονάει όταν χάνεις κάποιον κι επειδή ούτε εγώ αντέχω άλλες απώλειες και μπορώ να καταλάβω πως νιώθεις, σου εύχομαι ολόψυχα να μην χρειαστεί να νιώσεις ξανά αυτό τον πόνο...ελπίζω να επιστρέψεις με καλά νέα! :o

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν είμαι σίγουρη αν κατάλαβα καλά αλλά επειδή ξέρω πόσο πονάει όταν χάνεις κάποιον κι επειδή ούτε εγώ αντέχω άλλες απώλειες και μπορώ να καταλάβω πως νιώθεις, σου εύχομαι ολόψυχα να μην χρειαστεί να νιώσεις ξανά αυτό τον πόνο...ελπίζω να επιστρέψεις με καλά νέα! :o
    Το ξερω οτι καταλαβαινεις πως νιωθω, αντιμετωπιζει προβλημα υγειας-ξαφνικά- πολυ δικος μου άνθρωπος, έχω αντιμετωπισει απωλειες στη ζωη μου, και θανατο και χωρισμο, αντιμετωπιζω εναν χωρισμο και αυτη τωρα τη στιγμη, πεσανε πολλα μαζι...Ευχαριστω για την ευχη σου...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Το ξερω οτι καταλαβαινεις πως νιωθω, αντιμετωπιζει προβλημα υγειας-ξαφνικά- πολυ δικος μου άνθρωπος, έχω αντιμετωπισει απωλειες στη ζωη μου, και θανατο και χωρισμο, αντιμετωπιζω εναν χωρισμο και αυτη τωρα τη στιγμη, πεσανε πολλα μαζι...Ευχαριστω για την ευχη σου...
    Ότι χειρότερο να σου πέφτουν όλα μαζί...κάνε κουράγιο για να δώσεις και στον άνθρωπο σου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Προσπαθω πολυ αλλα ειναι δυσκολο γιατι και ο χωρισμος (επωδυνος γαι μενα) και το προβλημα υγειας ετυχαν σχεδον μαζι, και ξαφνικά!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ότι χειρότερο να σου πέφτουν όλα μαζί...κάνε κουράγιο για να δώσεις και στον άνθρωπο σου...
    Και πανω που προσπαθω να δωσω κουραγιο, πεφτω πολυ ψυχολογικά γιατι πρεπει να αντιμετωπισω και το χωρισμο.
    Ευχαριστω πολυ παντως!
    Εισαι πολυ ευαισθητη!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Και πανω που προσπαθω να δωσω κουραγιο, πεφτω πολυ ψυχολογικά γιατι πρεπει να αντιμετωπισω και το χωρισμο.
    Ευχαριστω πολυ παντως!
    Εισαι πολυ ευαισθητη!
    Λογικό είναι να πέφτεις ψυχολογικά και κατά τη γνώμη μου πρέπει να σου το επιτρέπεις γιατί αλλιώς θα καταρρεύσεις...νομίζω δηλαδή από δική μου εμπειρία...ναι μεν, πρέπει να δίνουμε κουράγιο αλλά αν κάνουμε σαν να είμαστε εντελώς δυνατοί ενώ υπάρχουν πράγματα που μας στεναχωρούν θα σπάσουμε στο τέλος, πρέπει να αφήνουμε κάποιες στιγμές τον εαυτό μας να νιώσει ελεύθερα ακόμα κι αν αυτό που νιώθουμε είναι λύπη, όταν το καταπιέζουμε είναι χειρότερα...
    Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, να ΄σαι καλά!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Λογικό είναι να πέφτεις ψυχολογικά και κατά τη γνώμη μου πρέπει να σου το επιτρέπεις γιατί αλλιώς θα καταρρεύσεις...νομίζω δηλαδή από δική μου εμπειρία...ναι μεν, πρέπει να δίνουμε κουράγιο αλλά αν κάνουμε σαν να είμαστε εντελώς δυνατοί ενώ υπάρχουν πράγματα που μας στεναχωρούν θα σπάσουμε στο τέλος, πρέπει να αφήνουμε κάποιες στιγμές τον εαυτό μας να νιώσει ελεύθερα ακόμα κι αν αυτό που νιώθουμε είναι λύπη, όταν το καταπιέζουμε είναι χειρότερα...
    Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, να ΄σαι καλά!
    Εχεις πολυ δικιο. Ηταν να φυγουμε αυριο το βραδυ, τελικα θα φυγουμε την Παρασκευη το πρωι, αλλαξα τις πτησεις γιατι πρεπει να γινουν και άλλες εξετασεις, και για μεγαλυτερη ασφαλεια στην πτηση!! Αυξανεται η αναμονη και η αγωνια!! Υπομονη!!
    Ευχαριστω για τη στηριξη!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    687
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Λογικό είναι να πέφτεις ψυχολογικά και κατά τη γνώμη μου πρέπει να σου το επιτρέπεις γιατί αλλιώς θα καταρρεύσεις...νομίζω δηλαδή από δική μου εμπειρία...ναι μεν, πρέπει να δίνουμε κουράγιο αλλά αν κάνουμε σαν να είμαστε εντελώς δυνατοί ενώ υπάρχουν πράγματα που μας στεναχωρούν θα σπάσουμε στο τέλος, πρέπει να αφήνουμε κάποιες στιγμές τον εαυτό μας να νιώσει ελεύθερα ακόμα κι αν αυτό που νιώθουμε είναι λύπη, όταν το καταπιέζουμε είναι χειρότερα...
    Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, να ΄σαι καλά!
    Και μην φανταζεσαι...νιωθω απιστευτη λυπη και το δειχνω!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by julias View Post
    Εχεις πολυ δικιο. Ηταν να φυγουμε αυριο το βραδυ, τελικα θα φυγουμε την Παρασκευη το πρωι, αλλαξα τις πτησεις γιατι πρεπει να γινουν και άλλες εξετασεις, και για μεγαλυτερη ασφαλεια στην πτηση!! Αυξανεται η αναμονη και η αγωνια!! Υπομονη!!
    Ευχαριστω για τη στηριξη!!
    Ο ασθενής είναι Ελλάδα δηλαδή; Εγώ είχα καταλάβει ότι είναι ήδη στη Ρώμη...τί εννοείς "μεγαλύτερη ασφάλεια στην πτήση"; Σόρρυ αν ρωτάω πολλά αλλά προσπαθώ να καταλάβω...όσο για την λύπη ελπίζω να μην την δείχνεις μπροστά του...εγώ εννοούσα στους άλλους συγγενείς ή να ξεσπάς όταν είσαι μόνος...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Η εξέλιξη της ψυχικής νόσου κατά την διάρκεια της ανθρώπινης ιστορίας
    By Driver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 18-12-2011, 17:35
  2. Όλοι θέλουν να έχουν αξία...
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 09-02-2011, 22:43
  3. Ο κόσμος προχωραει μπροστα.....
    By masero in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 22-02-2009, 14:44
  4. ΠΩΣ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 18-07-2008, 04:42
  5. δεν μπορω να προχωρησω μπροστα
    By deleted_member in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 14-03-2007, 10:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •