Πρωτογνωρο συναισθημα.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    6

    Unhappy Πρωτογνωρο συναισθημα.....

    Καλησπερα.Εκανα λογαριασμο εδω διοτι θελω να μοιραστω μαζι σας καποιες σκεψεις και προβληματα που εχουν αρχισει να εμφανιζονται τον τελευταιο καιρο.Θελω να ξεκαθαρισω την ταυτοτητα μου.Ειμαι μαθητης 15 χρονων.Δεν εχω πολλους φιλους καθως ολοι μου οι συμμαθητες ζουν στην πολη εγω μενω στα προαστια.Δεν εχω καποιον να ειναι κοντα μου,δεν ξερω σε ποιον να πω τα προβληματα μου.

    Το προβλημα μου εχει ως εξης:Εδω και 3 χρονια γνωριζω μια κοπελα που ειναι συμμαθητρια μου.Οι σχεσεις τυπικες:Εντος του σχολειου μονο ανταλασουμε καμια κουβεντα που κια που.Επισης μας κανει ο Ιδιος καθηγητης Γερμανικα (Ξεχωριστα) και ετοιμαζομαστε να δωσουμε πτυχιο σε λιγο καιρο.Εδω και καιρο αυτη εχει αρχισει να αλλαζει παρα πολυ.Εχει γινει παρα πολυ ομορφη.Ειναι πολυ καλη,εξυπνη,εχει ωραιο προσωπο,ωραιο χαμογελο,γενικα ειναι πολυ καλος χαρακτηρας.Τελευταια εχουμε αρχισει και μιλαμε λιγο παραπανω,εχει αρχισει να υπαρχει λιγο respect απο την μερια της προς εμενα.

    Μεχρι πριν λιγο καιρο θυμαμαι να καθομαι με την παρεα και να ατενιζουμε τα "Γκομενακια" αλλα τωρα τελευταια νιωθω ενα παραξενο συναισθημα,εχω χασει το κεφι μου,δεν θελω πια να ακουω την αγαπημενη μου μουσικη,δεν μπορω να σταυρωσω νοτα στην κιθαρα,ειναι φορες που οταν ειμαι μονος με πιανουν τα κλαματα.

    Νιωθω οτι ειμαι τρελα ερωτευμενος μαζι της.Νιωθω ενα πρωτογνωρο συναισθημα,νιωθω οτι ειμαι ερωτευμενος.Τωρα καταλαβαινω πως ειναι να εισαι ερωτευμενος.να αγαπας καποιον,να χαιρεσαι με την χαρα του,να λυπασαι για την λυπη του,να χαιρεσαι να εισαι κοντα του,να ακους την φωνη του,να μυριζεις το αρωμα του........

    Αυτη απο την μερια της,εντελως αδιαφορη,πιστευω οτι δεν της εχει περασει καν απο το μυαλο οτι μπορει να την σκεφτομαι.Δεν μπορω να πω οτι εχω και την τελεια εμφανιση για να ειμαι το ονειρο καθε κοριτσιου καθως εχω λιγα κιλακια παραπανω .Θελω με καποιο τροπο να την προσεγγισω,θελω να τραβιξω την προσοχη της.Δεν θελω να κανω φιγουρες,εχω προσπαθησει αλλα χωρις μεγαλο αποτελεσμα.Απο οτι ξερω δεν εχει αγορι,τα αγορια στην ταξη ειναι φιλοι της αλλα ενας απο την ταξη μου καλο παιδι της ψιλοκολαει και αυτη ψιλοαναποκρινεται.Κανουν λιγακι παρεα,αλλα οταν τους βλεπω δεν ξερω τι να κανω..Να βαλω τα κλαματα η να του κανω τη μουρη κρεας!!!??

    Θελω να της πω τα συναισθηματα μου.Θελω να της πω οτι την αγαπω,μου αρεσει παρα πολυ και οτι ειναι το κοριτσι των ονειρων μου.Θελω να τα βγαλω απο μεσα μου.Επισης δεν θελω να της ζητησω ΤΙΠΟΤΑ.Απλα θελω να ξερει πως αισθανομαι.Αυτη θα κρινει τη συνεχεια.Φοβαμαι ομως τις αντιδρασεις της.

    Εχω σκοπο να της το στειλω σε μυνημα τα χριστουγεννα στο Facebook.Ο λογος ειναι επειδη υπαρχουν οι διακοπες των χριστουγεννων και θα μπορουμε να σκεφτουμε διαφορα πραγματα πριν βγουν βιαστικα συμπερασματα.Απλα ειναι λιγο πολυ φοβισμενος

    Αυτα ηθελα να μοιραστω μαζι σας.
    Θα εκτιμουσα πολυ αν μου λεγατε την γνωμη σας και με βοηθουσατε να βελτιωσω την ψυχολογια μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kurt_Cobain View Post
    Καλησπερα.Εκανα λογαριασμο εδω διοτι θελω να μοιραστω μαζι σας καποιες σκεψεις και προβληματα που εχουν αρχισει να εμφανιζονται τον τελευταιο καιρο.Θελω να ξεκαθαρισω την ταυτοτητα μου.Ειμαι μαθητης 15 χρονων.Δεν εχω πολλους φιλους καθως ολοι μου οι συμμαθητες ζουν στην πολη εγω μενω στα προαστια.Δεν εχω καποιον να ειναι κοντα μου,δεν ξερω σε ποιον να πω τα προβληματα μου.

    ...
    καλημερα κερτ..
    επικεντρωνομαι σε αυτο το σημειο του μηνυματος σου γιατι πιστευω οτι ειναι η αιτια που νοιωθεις τοσο προβληματισμενος με ολα τα υπολοιπα...
    οταν εχουμε ανθρωπους να συζηταμε οτι μας συμβαινει, ολα παιρνουν τις πραγματικες τους διαστασεις, ακουμε και καμια γνωμη και δεν αισθανομαστε τοσο πιεσμενοι.
    τι κι αν μενεις σε προαστιο? σχολειο δεν πας? γιατι δεν κανεις παρεα με καποιο παιδι απο εκει και για εξω, δεν πειραζει, ας βρισκεστε πιο αραια.
    οπως ξερεις σαν 15 χρονος της εποχης σου, υπαρχουν και τα κινητα για επικοινωνια.. αλλα και το ιντερνετ,
    τους γονεις σου δεν τους αναφερεις καθολου. δεν εχετε καλη σχεση? γιατι δεν μιλας μαζι τους για τα προβληματα σου, αν οχι και με τους δυο, με τον εναν. αδερφια, ξαδερφια, δεν εχεις?

    οσο για το προβλημα που μας αναφερεις, εφοσον δεν ξερις τι κανει η κοπελα κι αν θελει καποιο αλλο αγορι, εγω προτεινω να μην ξεκινησεις με εκμυστηρευσεις. αλλωστε εφοσον ποτε δεν κανατε παρεα, δεν ξερεις αν την θελεις πραγματικα.
    καλυτερα με το φειςμπουκ και τα υπολοιπα μεσα, πλησιασε την φιλικα, να κανετε λιγο παρεα, να της δωσεις την ευκαιρια να σε προσεξει και να δεις κι εσυ τι κοριτσι ειναι και τι συμβαιενι στην ζωη της και εμτα προχωρας αναλογα..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα κερτ..
    επικεντρωνομαι σε αυτο το σημειο του μηνυματος σου γιατι πιστευω οτι ειναι η αιτια που νοιωθεις τοσο προβληματισμενος με ολα τα υπολοιπα...
    οταν εχουμε ανθρωπους να συζηταμε οτι μας συμβαινει, ολα παιρνουν τις πραγματικες τους διαστασεις, ακουμε και καμια γνωμη και δεν αισθανομαστε τοσο πιεσμενοι.
    τι κι αν μενεις σε προαστιο? σχολειο δεν πας? γιατι δεν κανεις παρεα με καποιο παιδι απο εκει και για εξω, δεν πειραζει, ας βρισκεστε πιο αραια.
    οπως ξερεις σαν 15 χρονος της εποχης σου, υπαρχουν και τα κινητα για επικοινωνια.. αλλα και το ιντερνετ,
    τους γονεις σου δεν τους αναφερεις καθολου. δεν εχετε καλη σχεση? γιατι δεν μιλας μαζι τους για τα προβληματα σου, αν οχι και με τους δυο, με τον εναν. αδερφια, ξαδερφια, δεν εχεις?

    οσο για το προβλημα που μας αναφερεις, εφοσον δεν ξερις τι κανει η κοπελα κι αν θελει καποιο αλλο αγορι, εγω προτεινω να μην ξεκινησεις με εκμυστηρευσεις. αλλωστε εφοσον ποτε δεν κανατε παρεα, δεν ξερεις αν την θελεις πραγματικα.
    καλυτερα με το φειςμπουκ και τα υπολοιπα μεσα, πλησιασε την φιλικα, να κανετε λιγο παρεα, να της δωσεις την ευκαιρια να σε προσεξει και να δεις κι εσυ τι κοριτσι ειναι και τι συμβαιενι στην ζωη της και εμτα προχωρας αναλογα..
    Κοιτα να δεις,δεν θελω να μπλεκω τους γονεις μου στα θεματα αυτα,εχουμε καλες σχεσεις,αλλα μεχρι ενα σημειο.εχω ψιλοαρχισει να καταλαβαινω πως ειναι ο χαρακτηρας της.Απλα φοβαμαι τις συνεπειες αν προσπαθησω να πω καποια πραγματα.Θελω ενα μονο λογο να καταλαβει οτι μου αρεσει και μετα πιστευω οτι τα πραματα η θα πανε στο καλο η θα πανε κατα διαολου.

  4. #4
    ...και γω πιστεύω πως πρέπει να είσαι λίγο πιο χαλαρός στο να την προσεγγίσεις.
    Μη της κάνεις εωρτική εξομολήγηση δηλαδή (:ρ). Κάνε μικρά βήματα, μίλα της φεις, βαλτης κανένα τραγούδι, δες πως θα αντιδράσει και αναλόγως πράτεις....:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kurt_Cobain View Post
    Κοιτα να δεις,δεν θελω να μπλεκω τους γονεις μου στα θεματα αυτα,εχουμε καλες σχεσεις,αλλα μεχρι ενα σημειο.εχω ψιλοαρχισει να καταλαβαινω πως ειναι ο χαρακτηρας της.Απλα φοβαμαι τις συνεπειες αν προσπαθησω να πω καποια πραγματα.Θελω ενα μονο λογο να καταλαβει οτι μου αρεσει και μετα πιστευω οτι τα πραματα η θα πανε στο καλο η θα πανε κατα διαολου.
    εγω ομως δεν σου μιλησα για τα θεματα "αυτα", αποκλειστικα.
    φανταζομαι οτι θα σε απασχολουν και πολλα αλλα θεματα, εκτος απο "αυτα", οπως και ολους τους ανθρωπους.
    μιλας με τους γονεις σου για τα υπολοιπα?
    για το θεμα των φιλων , δεν μου ειπες κατι.
    εφοσον πηγαινεις σχολειο, σε τι σε εμποδιζει η αποσταση να διατηρεις καποιες φιλιες, εφοσον υπαρχει η φυσικη επαφη στο σχολειο και για ολες τις αλλες ωρες, υπαρχει το τηλεφωνο και το ιντερνετ?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω ομως δεν σου μιλησα για τα θεματα "αυτα", αποκλειστικα.
    φανταζομαι οτι θα σε απασχολουν και πολλα αλλα θεματα, εκτος απο "αυτα", οπως και ολους τους ανθρωπους.
    μιλας με τους γονεις σου για τα υπολοιπα?
    για το θεμα των φιλων , δεν μου ειπες κατι.
    εφοσον πηγαινεις σχολειο, σε τι σε εμποδιζει η αποσταση να διατηρεις καποιες φιλιες, εφοσον υπαρχει η φυσικη επαφη στο σχολειο και για ολες τις αλλες ωρες, υπαρχει το τηλεφωνο και το ιντερνετ?
    Στο σχολειο,δεν εχω φιλους εκτος απο 1η2 παιδια που γνωριζω για το γεγονος οτι ειμαι διαφορετικος απο αυτουτς.Αυτοι ασχολουνται με αλλα πραγματα.πχ με το ποσοσφαιρο,εμενα δεν μου αρεσει,εγω ασχολουμαι με αλλα πραγματα που αυτους δεν τους ενδιαρερουν,πχ η μουσικη.οσον αφορα τους γονεις μου,δεν μιλαμε για τους φιλους μου κλπ.απλα ειναι γονεις μου μιλαμε για πχ πως ηταν τα μαθηματα,σχολιαζουμε διαφορα πραγματα κλπ.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    6
    Απο τις απαντησεις σας συμπερανα οτι ολοι μου λετε να γινω φιλος της.αυτο θα ηταν το τελευταιο πραγμα που θα ηθελα.δεν μπορω να γινω φιλος της

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Πες τη το αγόρι μου με απλά λόγια... στείλε της μήνυμα στο κινητό... ή γράψ' της ένα τραγούδι... και πριν τα Χριστούγεννα γιατί θα σε προλάβει ο άλλος στον οποίο ψιλοανταποκρίνεται και θα είναι αργά.... και αν η κοπελίτσα δεν ανταποκριθεί δεν θα είναι σε καμιά περίπτωση το τέλος του κόσμου πίστεψέ με... (αυτό έρχεται στο τέλος του 2012 κατά πως λένε μερικοί..... - αστειάκι!!!)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kurt_Cobain View Post
    Απο τις απαντησεις σας συμπερανα οτι ολοι μου λετε να γινω φιλος της.αυτο θα ηταν το τελευταιο πραγμα που θα ηθελα.δεν μπορω να γινω φιλος της
    δεν λεμε να γινεις φιλος της..
    λεμε να την προσεγγισεις φιλικα και να μην της πεσεις με εκμυστηρευσεις που ισως δεν εχει τι νατις κανει..
    αν βεβαια εισαι αποφασισμενος για εξομολογηση, καντο! τι μας ρωτας? μπορει και να πετυχει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Quote Originally Posted by Kurt_Cobain View Post
    Καλησπερα.Εκανα λογαριασμο εδω διοτι θελω να μοιραστω μαζι σας καποιες σκεψεις και προβληματα που εχουν αρχισει να εμφανιζονται τον τελευταιο καιρο.Θελω να ξεκαθαρισω την ταυτοτητα μου.Ειμαι μαθητης 15 χρονων.Δεν εχω πολλους φιλους καθως ολοι μου οι συμμαθητες ζουν στην πολη εγω μενω στα προαστια.Δεν εχω καποιον να ειναι κοντα μου,δεν ξερω σε ποιον να πω τα προβληματα μου.

    Το προβλημα μου εχει ως εξης:Εδω και 3 χρονια γνωριζω μια κοπελα που ειναι συμμαθητρια μου.Οι σχεσεις τυπικες:Εντος του σχολειου μονο ανταλασουμε καμια κουβεντα που κια που.Επισης μας κανει ο Ιδιος καθηγητης Γερμανικα (Ξεχωριστα) και ετοιμαζομαστε να δωσουμε πτυχιο σε λιγο καιρο.Εδω και καιρο αυτη εχει αρχισει να αλλαζει παρα πολυ.Εχει γινει παρα πολυ ομορφη.Ειναι πολυ καλη,εξυπνη,εχει ωραιο προσωπο,ωραιο χαμογελο,γενικα ειναι πολυ καλος χαρακτηρας.Τελευταια εχουμε αρχισει και μιλαμε λιγο παραπανω,εχει αρχισει να υπαρχει λιγο respect απο την μερια της προς εμενα.

    Μεχρι πριν λιγο καιρο θυμαμαι να καθομαι με την παρεα και να ατενιζουμε τα "Γκομενακια" αλλα τωρα τελευταια νιωθω ενα παραξενο συναισθημα,εχω χασει το κεφι μου,δεν θελω πια να ακουω την αγαπημενη μου μουσικη,δεν μπορω να σταυρωσω νοτα στην κιθαρα,ειναι φορες που οταν ειμαι μονος με πιανουν τα κλαματα.

    Νιωθω οτι ειμαι τρελα ερωτευμενος μαζι της.Νιωθω ενα πρωτογνωρο συναισθημα,νιωθω οτι ειμαι ερωτευμενος.Τωρα καταλαβαινω πως ειναι να εισαι ερωτευμενος.να αγαπας καποιον,να χαιρεσαι με την χαρα του,να λυπασαι για την λυπη του,να χαιρεσαι να εισαι κοντα του,να ακους την φωνη του,να μυριζεις το αρωμα του........

    Αυτη απο την μερια της,εντελως αδιαφορη,πιστευω οτι δεν της εχει περασει καν απο το μυαλο οτι μπορει να την σκεφτομαι.Δεν μπορω να πω οτι εχω και την τελεια εμφανιση για να ειμαι το ονειρο καθε κοριτσιου καθως εχω λιγα κιλακια παραπανω .Θελω με καποιο τροπο να την προσεγγισω,θελω να τραβιξω την προσοχη της.Δεν θελω να κανω φιγουρες,εχω προσπαθησει αλλα χωρις μεγαλο αποτελεσμα.Απο οτι ξερω δεν εχει αγορι,τα αγορια στην ταξη ειναι φιλοι της αλλα ενας απο την ταξη μου καλο παιδι της ψιλοκολαει και αυτη ψιλοαναποκρινεται.Κανουν λιγακι παρεα,αλλα οταν τους βλεπω δεν ξερω τι να κανω..Να βαλω τα κλαματα η να του κανω τη μουρη κρεας!!!??

    Θελω να της πω τα συναισθηματα μου.Θελω να της πω οτι την αγαπω,μου αρεσει παρα πολυ και οτι ειναι το κοριτσι των ονειρων μου.Θελω να τα βγαλω απο μεσα μου.Επισης δεν θελω να της ζητησω ΤΙΠΟΤΑ.Απλα θελω να ξερει πως αισθανομαι.Αυτη θα κρινει τη συνεχεια.Φοβαμαι ομως τις αντιδρασεις της.

    Εχω σκοπο να της το στειλω σε μυνημα τα χριστουγεννα στο Facebook.Ο λογος ειναι επειδη υπαρχουν οι διακοπες των χριστουγεννων και θα μπορουμε να σκεφτουμε διαφορα πραγματα πριν βγουν βιαστικα συμπερασματα.Απλα ειναι λιγο πολυ φοβισμενος

    Αυτα ηθελα να μοιραστω μαζι σας.
    Θα εκτιμουσα πολυ αν μου λεγατε την γνωμη σας και με βοηθουσατε να βελτιωσω την ψυχολογια μου.
    <<
    Φιλαρακο πολυ ωραια τα γραφεις !!! Με συναισθημα και ρομαντισμο!!!
    Ξερεις τι λεω εγω , ολο αυτο που εγραψες σε μας καν'το κοπυ και στειλτο της !!!:)
    ΟΧΙ ομως τα χριστουγενα κλπ, μη χασομερας και κυριως μην της δωσεις χρονο να το 'ψυριζει' στο μυαλο της ! (αυτο μην το κανεις ποτε με τις γυναικες ).
    αστη ναρθει λιγο σε δυσκολη θεση (και αυτη !) ,, να πρεπει να σε δει το πρωι πχ , και να πρεπει να σου δειξει την αντιδραση της !!!
    Οσο για αυτο που λες 'οτι δεν της εχει περασει καν απ το μυαλο οτι ενδιαφερεσαι',,,μην εισαι αφελης ,οι γυναικες ξερουνε για μας περισσοτερα απο οσα ξερουμε εμεις για μας ! δεν σκεφτονται , ειναι διαισθητικα πλασματα ,,
    γκουντ λακ !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Να της μιλήσεις :D
    there's too much blood in my caffeine system

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    6
    Καλησπερα,συγνωμμη που δεν σας εγραψα για καιρο αλλα ημουν κομματια,πριν απο ενα μηνα περιπου δεν φοβηθηκα,το εκανα,ειπα οτι αισθανομουνα και μου ειπε οτι με βρησκει γληκο με αυτα που της ειπα και οτι με βλεπει μονο σαν φιλο.Απο τοτε δεν εχουμε ανταλαξει λεξη απο κοντα ασχετως αν βλεπωμαστε καθε μερα.Τεσπαντων,εγω εκανα οτι μπορουσα,τωρα απο κει και περα δεν με νοιαζει τιποτα,αν και πολλοι που με βοηθησαν με εμψυχωσαν οτι κατι μπορει να γινει κατι στο μελλον διοτι και αυτοι ειχαν παθει το ιδιο με μενα.

    Ξερω οτι το γεγονος οτι με βλεπει σαν φιλο οπως μου ειπε,οπως πολλοι απο εσας θα πειτε,δεν αλλαζει παρα μονο σε υπερελαχιστες περιπτωσεις.
    Αυτα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Γεια σου! Αυτα που γραφεις ειναι πολυ γλυκα,αλλα ισως υπερβολικα.δεν το κανεις επιτηδες..κι εγω ετσι εκανα.και το θυμαμαι γιατι ειμαι πολυ κοντα στην ηλικια σου.(17 χρονων)

    Λοιπον,οταν ημουν 14-15 χρονων,εκανα τη ζωη ενος αγοριου κολαση με το κλασικο "σε βλεπω σαν φιλο".
    Η αποψη μου: πλεον "γινε" αδιαφορος"...κι ετσι ειτε καποια στιγμη θα την τσουξει και θα ξυπνησουν συναισθηματα,ειτε καποια στιγμη θα την ξεπερασεις απλως...οπως και να εχει δεν ηρθε το τελος του κοσμου.
    Οσο για το θεμα των φιλων..εισαι λαθος.το οτι ακους αλλη μουσικη και δεν σου αρεσει το ποδοσφαιρο δεν σημαινει κατι. Ακουω την ιδια μουσικη με σενα αν κρινω απο το ψευδωνυμο σου, αλλα ειμαι ανοιχτομυαλη,δεν κραζω τα παντα και δεν το παιζω διαφορετικη και ψαγμενη.(δεν λεω πως αυτο κανεις,αλλα λεω να μην το κανεις,γιατι το κανουν πολλοι του συναφιου μας). Ετσι εχω φιλους και μαλιστα πολυ καλους. Επισης ενας απο τους καλυτερους μου φιλους ακουει χατζιδακι,θεοδωρακη κλπ,ασχολειται με πολιτικα,δρομολογια τραινων και λεωφορειων (αυτο θα πει διαφορετικος!!) κι ομως εχει φιλους.
    Μην απομακρυνεσαι απο ολους.

    Φιλικα,νηπενθες.
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

Similar Threads

  1. ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ VS ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 27-05-2011, 12:17
  2. παραξενο συναισθημα...
    By Crystelle in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 05-01-2011, 01:15
  3. Λογική ή συναίσθημα ?
    By Renia29 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 22-09-2010, 01:20
  4. Πως να το ξεπεράσω αυτό το συναίσθημα?
    By kallia13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 61
    Last Post: 23-07-2007, 16:20
  5. Ένα σπάνιο συναίσθημα και πολύ περίεργο
    By dfrankos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 07-09-2006, 17:06

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •