Πως να το χειριστώ?????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1

    Πως να το χειριστώ?????

    Για σας παιδιά.. Θέλω να γράψω το κώλυμα μου με μία κοπέλα εδώ και 7 μίνες με ταλαιπωρεί η υπόθεση.. Είχα ξαναγράψει κάτι πρίν απο αρκετούς μήνες.. Είναι μια κοπέλα που μου αρέση πολύ εξωτερικά αλλα και μετα απο τόσους μήνες παρέας έχω καταλάβει οτι είναι και καλό κορίτσι τελικά (μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου θα μου πείτε) τσπ.. Αυτή την κοπέλα την γνώρισα μέσο μίας φίλης που είναι στην παρέα μου, τις είπα κανονίσαμε πάλη όλοι μαζί βγήκαμε, τραγικές οι συνθήκες τις πρώτης γνωριμίας, ο χαζός άκουσα τους άλλους το πρώτο βράδυ και τις ζήτησα το τηλ της και έφαγα άκυρο.. τις έδωσα απλά το δικό μου.. Υπήρξε και δεύτερη ευκαιρία εκεί τα πήγα καλύτερα και στο τέλος της βραδιάς μου είπε αν θα πάτε για μπάνιο αύριο (καθώς ήταν αρχές καλοκαιριού τότε) πάρε με τηλ να έρθω και εγώ και έτσι ξεκίνησε. Τηλέφωνα άρχισαν απο πλευράς μου δειλά απο πλευράς τις και αυτή και τέλος πάντων πάει καιρό αυτό το τελευταίο 3 μινο περίπου είχαμε έρθει ποιώ κοντά πάντα φιλικά όμως δυστυχώς.. έκανα 2 φορές αποχή απο το τηλ της καμία δέκα μέρες μήπως και απομακρυνθούμε λίγο η και να χαθούμε γιατι δεν έβλεπα φως αν και με πονούσε αυτό.. Αλλά με έπαιρνε τηλ και μου έλεγε τη έγινε που είσαι ένα τηλ δεν παίρνεις ζούμε? πεθάναμε? με μία άνεση (το έχει αυτό) η μου έλεγε όλο εγώ παίρνω κτλ.. Εγώ το έριχνα στην παρέα οτι δεν κανονίσαμε κάτι γιαυτό, μου απαντούσε πρέπει να κανονίσετε κάτι για να βρεθούμε κτλ... Έχουμε πάει και 2-3 φορές για φαγητό μόνη για καφέδες πολλές φορές με τις φίλες τις όταν είναι με παίρνει και έμενα τηλ... Ξέρω οτι έχει πολύ καιρό να κάνει σχέση... ώσπου πριν 1,5 μήνα αποφάσισα να της μιλήσω εγω (είμαι 28 και αυτή 26).. Την πήρα τηλ να βρεθούμε δεν μπορούσε να κατεβεί, το κατάλαβε όμως και μου είπε ας μιλήσουμε απο το τηλ του τα λέμε ποιώ άνετα (όντος στο τηλ μιλάμε ποιώ αεράτα από όταν είμαστε μαζί) της λέω οτι δεν την βλέπω και τελείως φιλικά και οτι φαντάζομαι οτι το κατάλαβε... Μου λέει φυσικά και το ξέρω αλλά και εσυ κατάλαβες οτι δεν μπορώ να κάνω σχέσει μαζί σου.. (η κοπέλα εντομεταξί έχει ένα θέμα με τα πλούσια αγόρια :(( εγώ είμαι μία χαρά οικονομικά ''για την ώρα τουλάχιστον που έχουμε την δουλεία μας'':)) ) αλλά σε καμία περίπτωση δεν είμαι πλούσιος... Το έχει πει η φίλη της, έχει πει όχι σε κάποιες άλλες περιπτώσεις γιαυτό τον λόγο.. Τσπ μου έλεγε πες μου τη θέλεις να κάνω για να σε βοηθήσω και θές να απομακρυνθώ απο την παρέα οτι μου πείς εσύ θα κάνω κτλ.. Βρεθήκαμε εκείνο το βράδυ στο σπίτι ενός φίλου μου εμείς οι τρις σαν να μην τρέχει τίποτα.. Έκανα μια παύση πάλη μια βδομάδα και με πήρε τηλ χάθηκες πάλη που είσαι σαν να μην συνέβη τίποτα, και τα ίδια απο τότε πάλι για φαγητό πήγαμε για καφέδες αλλά εγώ κοιτάω να μην είμαστε μόνοι να ήμαστε παρέα αλλά δεν βολεύει πάντα αυτό.. Δεω της λέω και πάντα ναι για ραντεβού το παίζω άνετος και εγώ (αλλά εγω το παίζω δεν είμαι).. Χθες με πήρε αν ήθελα να πάμε για καφέ τις είπα δεν έχω καμία πρόταση πάμε, μου λέει θα σε πάρω σε 1 ώρα να βρεθούμε και εγώ πείρα τηλ και ενα φίλο μου πάλη να έρθει και αυτός, τον ξέρει καλά και αυτή... Βρεθήκαμε και της λέω οτι θα έρθει και ο φίλος μου (μας πλέον) και βλέπω οτι μου δίνει μία σακούλα, μου πήρε δώρο για την γιορτή μου που είχα πριν λίγες μέρες.... Δε το περίμενα... Μου άρεσε πολύ η κίνησή της.. Αν το ήξερα δεν θα του έλεγα του φίλου μου νά έρθει.. :)) Πήγαμε για καφέ κάτσαμε πολύ ώρα και οι τρεις ο φίλος μου ηταν λίγο αλλού ώρες ώρες και μου έβαζε να ιρίσω τα χέρια τισ που είχε 2 αρώματα και ποιώ θα διάλεγα..... Ηταν ωραία πάλη δίπλα της..
    Τώρα τα λέω σε εσάς γιατί δεν θέλω να πρήξω τους φίλους μου ούτε θέλω να μιλήσω στην φίλη της που είναι στη παρέα γιατί θα έχει αναμετάδοση... Ξέρω οτι είναι έως αδύνατων να γίνει κάτι... Αλλά τη να κάνω.. να το παίζω φίλος; Πόσο θα πάει αυτό και έτσι πως γίναμε όλοι παρέα έχει μπλέξει πολύ το θέμα.. Αν μπορούσα να έβρισκα αύριο ένα άλλο ενδιαφέρων να ξεκολλούσε τη σκέψη μου απο αυτήν.. Είμαι σε δύσκολη θέση δεν ξέρω τη να κάνω και πώς να το χειριστώ..


    Γιατί νιώθω ότι θα το διαβάσει και αυτή και θα καταλάβει οτι είμαι έγω;;;;;


    Συγχαρητήρια αν μπορέσατε να το διαβάσετε όλο...

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Κομοτηνή
    Posts
    9
    Όταν μιλήσατε στο τηλέφωνο σου ξεκαθάρισε ότι το ζήτημα έγκειται στην οικονομική σου κατάσταση, ή είναι ένα συμπέρασμα που έβγαλες μόνος σου?

  3. #3

  4. #4
    δεν μου είπε κάτι τέτοιο βέβαια δεν λέγονται έτσι αυτά.είναι συμπέρασμα μου αλλά όχι εγωιστικά, Έχουν μια οικογενειακή επιχείριση που για χρόνια ήταν όνομα στην περιοχή αλλά ο κλάδος περνάει κρίση και δεν έχει μέλλον, μου έχει πει οτι μάθαμε στα πολλά τόσα χρόνια και τώρα πρέπει να προσαρμοστούμε, οι γονείς της της λένε οτι ο έρωτας κρατάει 1-2 χρόνια και μετα δεν τρώγεται, και μου τα έλεγε, μου έλεγε εμένα μου τα λένε οι δικοί μου και έγω πρέπει να τα πώ κάπου.. Εγω της απάντησα, αυτά να τα ακούς εσύ, σε μένα μην τα λες... Είναι δασκαλεμένη είχε πει η φίλη της σε αυτό το θέμα απ τους γονείς της .. Και θυμάμαι τότε στο τηλέφωνο μου είχε πει εγώ μπορώ και χειρίζομαι πάρα πολύ καλα τα συναισθήματά μου (τα δικά μου γιατί είναι ανεξέλεγκτα) και μου έκανε εντύπωση αυτό. Πώς μπορεί να το κάνει, πάρα πολύ καλά κιόλας κάποιος αυτό..

  5. #5
    και απαντώ εγώ πάλη...


    Κάτι πρέπει να γίνει πάντως γιατί ταλαιπωρούμε πραγματικά... Γιατί να είμαι τόσο συναισθηματικός και να δυσκολεύω την ζωή μου χωρίς λόγο... Την σκέφτομαι 150 φορές την μέρα. Το καλό είναι οτι έχω πολύ εγωισμό και κάπως ισορροπώ την κατάσταση μέσα μου και δεν φαίνονται τα συναισθήματά μου... (πωωω μόλις με πήρε τηλ πάλη.. βλέπω το όνομά της στο τηλ μου και σφίγγετε το στομάχι μου ρε γαμώτο... ) Ίσως με ρωτήση κάποιος αν έχω ξανακάνει σχέση κτλ.. Έχω κάνει 3 σχέσεις μέχρι στιγμής στην ζωή μου αλλά με την μία κοπέλα ερωτεύθηκαν μόνο η άλλες δύο δεν... Γιαυτό ήταν και μικρής διάρκειας... Απλά πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό. Δεν ξέρω αν είμαι ερωτευμένος μαζί της η ενθουσιασμένος... Δέν μπορώ να βρω την δύναμη και τον τρόπω να την απομακρύνω από κοντά μου (και δεν ξέρω αν θέλω να την απομακρίνω ακόμη). Αν δεν την έχω δέν θέλω την φιλία της, φίλους και φίλες έχω (και ευχαριστώ τον θεό και την τύχη μου γιαυτό).. Εγώ της έχω πει οτι δεν θα μπορούσα να κάνω παρέα με μία κοπέλα που ξέρω οτι της αρέσω γιατί δεν στέκη ρε παιδί μου (μου είχε τύχη πριν δύο καλοκαίρια και το έκοψα με τρόπο γιατί αισθανόμουν άβολα). Η απάντησή της ήταν οτι, ''αυτό είναι στον άνθρωπο, άλλο αν δεν θές να κάνουμε παρέα, αλλά δεν χωρίσαμε κιόλας, δεν είχαμε κάτι, εγώ δεν έχω πρόβλημα''... Από τότε εγώ πηγαίνω πάσο συνέχεια, δεν θέλω με τίποτα να νιώσω οτι είμαι ο καληνυχτάκιας η ο τύπος που το παίζει φίλοι ήμαστε και καλά.. Το έχω να κάνει 2 κινήσεις για συνάντηση αυτή και μία εγώ διότι αυτή είναι εκ του ασφαλούς τώρα.. Η θα βαρεθεί και θα φύγει, η θα βρει κάτι άλλο και θα φύγει, η δεν ξέρω και εγώ που θα πάει αυτό... Μου μιλάει για το καλοκαίρι, για το Πάσχα... Κάτσε ρε ση της λέω, έχουμε ακόμη πολύ καιρό μέχρι τότε.. Ας μιλάμε μέχρι το ΣουΚου... Εγώ πάντως δεν κάνω καμία άλλη προσπάθεια, δεν πιστεύω στο ο επιμένων νικά γιατί σε αυτές τις περιπτώσεις πολύ σπάνια ισχύει....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Vegga πως γίνεται να σου αρέσει και να θεωρείς και καλό κορίτσι μια κοπέλα που σε απορρίπτει επειδή δεν είσαι ζάμπλουτος?
    Δηλαδή ένας άνθρωπος που θεωρεί τόσο βασικό σε μια σχέση τα πολλά λεφτά, πιστεύεις ότι είναι ικανός να δώσει κάτι στον άλλον χωρίς αντάλλαγμα?
    Και εφόσον γνωρίζει ότι σου αρέσει γιατί δεν απομακρύνεται?
    ένα καλό κορίτσι, που τη νοιάζει ο άλλος δε θα ήθελε να τον ταλαιπωρεί αλλά να τον βοηθήσει να ξεκολλήσει εφόσον δε νιώθει κάτι..
    που είναι ακριβώς η καλοσύνη του συγκεκριμένου ατόμου σε όλο αυτό που περιγράφεις?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  7. #7
    Quote Originally Posted by void View Post
    Vegga πως γίνεται να σου αρέσει και να θεωρείς και καλό κορίτσι μια κοπέλα που σε απορρίπτει επειδή δεν είσαι ζάμπλουτος?
    Δηλαδή ένας άνθρωπος που θεωρεί τόσο βασικό σε μια σχέση τα πολλά λεφτά, πιστεύεις ότι είναι ικανός να δώσει κάτι στον άλλον χωρίς αντάλλαγμα?
    Και εφόσον γνωρίζει ότι σου αρέσει γιατί δεν απομακρύνεται?
    ένα καλό κορίτσι, που τη νοιάζει ο άλλος δε θα ήθελε να τον ταλαιπωρεί αλλά να τον βοηθήσει να ξεκολλήσει εφόσον δε νιώθει κάτι..
    που είναι ακριβώς η καλοσύνη του συγκεκριμένου ατόμου σε όλο αυτό που περιγράφεις?
    ...μ' έβγαλες από μεγάλο κόπο...:)
    Συμωνώ απόλυτα.

  8. #8
    ναι αυτό είναι μία άλλη οπτική. Νομίζω ότι είναι εγκλωβισμένη στις αρχές και στην ανατροφή της, η έτσι θέλω να πιστεύω;; ίσως; Είναι πολύ ανασφαλής όσο αναφορά το μέλλων και ότι θα πεινάσει. ψάχνει μάλλον κάποιον που θα της δόση την σιγουριά που της έδεινε ο πατέρας της μέχρι τώρα και αδύνατι να της την δόση απο εδώ και στο εξής. Ενώ φαίνεται πολύ δυναμική θα μπορούσε να είναι λίγο αυτάρκεις.. Βλέπει μάλλον και μία κολλητή που έχει που παντρεύτηκε ένα παιδί που έχουν λεφτά και αυτή κάθετε στο σπίτι με το παιδί και βγαίνουν που και που και μαζί φίλες και είναι άνετη..
    H καλοσύνη είναι στον τρόπο που μου φέρετε, αν με πειράζει κάτι το σέβεται.... Δεν ξέρω εγώ τα βλέπω καλά όλα; Μα και οι φίλη μου μου λένε οτι είναι τελικά κάλη κοπέλα γιατί στην αρχή την είχαμε για ψώνιο (είναι λίγο ώρες ώρες και μου την δίνη αλλά είναι σε καλό δρόμο για να το διορθώσει)
    Μαζί μου είναι γιατί της αρέσει η παρέα μου και η παρέα γενικότερα φαντάζομαι.. δεν διακρίνω κάτι του στιλ οτι παίζω μαζί του, γιατί αδιαφορώ τελείως σε κάτι σπόντες που πετάει μερικές φορές πχ, για φαγητό που πήγαμε τις προ αλες και μου λέει ''τη θα παραγγείλουμε αγάπη'' η ''μαζί σου περνάει γρήγορα η ώρα κτλ''.. τα λέει στο χαβαλέ και εγω τα περνάω στο ντουκου τελείως. Να πληρώνουμε και να την κάνουμε λέω..
    Δεν ξέρω......




    (θοεφανία δεν χρειάζεται να κοπιά σεις, δεν γράφουμε κάτι με το ζόρι)

  9. #9
    Quote Originally Posted by vegga View Post
    ναι αυτό είναι μία άλλη οπτική. Νομίζω ότι είναι εγκλωβισμένη στις αρχές και στην ανατροφή της, η έτσι θέλω να πιστεύω;; ίσως; Είναι πολύ ανασφαλής όσο αναφορά το μέλλων και ότι θα πεινάσει. ψάχνει μάλλον κάποιον που θα της δόση την σιγουριά που της έδεινε ο πατέρας της μέχρι τώρα και αδύνατι να της την δόση απο εδώ και στο εξής. Ενώ φαίνεται πολύ δυναμική θα μπορούσε να είναι λίγο αυτάρκεις.. Βλέπει μάλλον και μία κολλητή που έχει που παντρεύτηκε ένα παιδί που έχουν λεφτά και αυτή κάθετε στο σπίτι με το παιδί και βγαίνουν που και που και μαζί φίλες και είναι άνετη..
    H καλοσύνη είναι στον τρόπο που μου φέρετε, αν με πειράζει κάτι το σέβεται.... Δεν ξέρω εγώ τα βλέπω καλά όλα; Μα και οι φίλη μου μου λένε οτι είναι τελικά κάλη κοπέλα γιατί στην αρχή την είχαμε για ψώνιο (είναι λίγο ώρες ώρες και μου την δίνη αλλά είναι σε καλό δρόμο για να το διορθώσει)
    Μαζί μου είναι γιατί της αρέσει η παρέα μου και η παρέα γενικότερα φαντάζομαι.. δεν διακρίνω κάτι του στιλ οτι παίζω μαζί του, γιατί αδιαφορώ τελείως σε κάτι σπόντες που πετάει μερικές φορές πχ, για φαγητό που πήγαμε τις προ αλες και μου λέει ''τη θα παραγγείλουμε αγάπη'' η ''μαζί σου περνάει γρήγορα η ώρα κτλ''.. τα λέει στο χαβαλέ και εγω τα περνάω στο ντουκου τελείως. Να πληρώνουμε και να την κάνουμε λέω..
    Δεν ξέρω......




    (θοεφανία δεν χρειάζεται να κοπιά σεις, δεν γράφουμε κάτι με το ζόρι)
    ..δεν το είπα ειρωνικά φίλε μου, μη ταράζεσαι..:)
    Ξέρεις, όταν είμαστε μέσα σε μια κατάσταση και δη ερωτευμένοι, τα βλέπουμε όλα λίγο προσαρμοσμένα σε....μας.
    Απ όλα αυτά που γράφεις φαίνεται ξεκάθαρα πως η κοπέλα δεν θέλει κάτι παραπάνω από κάποιον να την κάνει να νιώθει πως αρέσει και είναι επιθυμητή, όπως έχουν (εχουμε κάποιες στιγμές), όλοι.
    Δεν είναι κακιά η κοπέλα, ανασφαλής είναι και συ βρίσκεσαι πάντα κάπου εκεί κοντά να της παίρνεις πανεύκολα την ανασφάλεια της.
    Στη θέση σου αν άκουγα όλες αυτές τις απόψεις περι πλούσιου γαμρπού κλπ δεν θα την έκανα ούτε παρέα, πόσω δε μάλλον να είμαι και ερωτευμένος μαζί της.
    Έχεις σκεφτεί ποτέ γιατί μια κοπέλα που ξέρεις τόσους μήνες δεν έχει ενδώσει ακόμη και στο φλερτ σου?
    Ξέρει ακριβώς τι νιώθεις και απλά ...δεν θέλει.
    Δε σημαίνει φυσικά πως εσύ δεν αξίζεις να έχεις την καλύτερη. Απλά δεν υπάρχει η χημεία που πρέπει και από τις δύο πλευρές...:)
    Μη χάνεις άσκοπα το χρόνο σου. Βρες μια κοπέλα που θα εκτιμίσει τα συναισθήματα σου.


    πι ες: να σε ρωτήσω κάτι? γράφεις γκριγκλις και βάζεις το κείμενο σε διορθωτή? Από περιέργεια ρωτάω.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    vegga να ξέρεις ότι η πρώτη άποψη που διαμορφώνουμε για τον άλλον όταν τον πρωτογνωρίζουμε, συνήθως επαληθεύεται στο τέλος..αυτό επειδή είπες ότι στην αρχή την είχατε για ψώνιο..:-)

    Είσαι γενικά της "παλιάς σχολής"?
    Δηλαδή θεωρείς ότι πρέπει ο άντρας να έχει τη γυναίκα βασιλίσσα (!), να της βάζει πάντα αυτός τα χρήματα κλπ...αυτό το στυλ το μπαμπαδίστικο απέναντι στη κοπέλα?
    Διότι εάν έχεις αυτό το στυλ, το οποίο είναι και έμμεσος τρόπος κυριαρχίας στη γυναίκα τότε αυτή η κοπέλα είναι ideal για σένα..σαν τύπος εννοώ, οπότε μην κράξω περαιτέρω..:-)
    Βέβαια, ακόμα κι αυτό το στυλ να έχεις, κάποια στιγμή η γυναίκα, που όλη μέρα ξύνεται και τα περιμένει όλα από τον άντρα, θα σε ξενερώσει..με μαθηματική ακρίβεια, διότι η ανοχή έχει τα όρια της..

    Εάν όμως δεν είσαι το στυλ του Πυγμαλίωνα, τότε μπορώ να κράξω με την ησυχία μου , έτσι?
    κάτι τέτοιες τύπισσες, θέλω να τις δείρω, πραγματικά όμως!
    Το όνειδος του γυναικείου φύλου, τις χαρακτηρίζω κάτι τέτοιες..ποια ανατροφή και ποιες αρχές?
    Απλά προφανώς έχει μια μανούλα που είχε μάθει και αυτή έτσι από τον άντρα της, και μετέδωσε τούτη τη σοφία και στην κορούλα της (πριγκήπισσα Σίσσυ κι έτσι)

    vegga, πήγαινε βρες μια κοπέλα απλή, αλλά έξυπνη, που να έχει μάθει όχι μόνο να απομυζεί και να παίρνει από τους άλλους αλλά και να δίνει.
    Βρες δηλαδή μαι πραγματική γυναίκα...μόνο αυτή θα σου βγάλει ό,τι καλύτερο έχεις μέσα σου...
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  11. #11
    και εγώ στην αρχή οταν τα άκουσα αυτά απο την φίλη σπάστικα πολύ μαζί τις.. τη κάθομαι και ασχολούμαι με τέτοια άτομα, εγώ πάντα τα σνόμπαρα αυτά και τα απομάκρυνα απο μένα.. Αλλά όταν τα έλεγε η φίλη της μου έλεγε ο κολλητός μου μην επηρεάζεσαι κάνε το παιχνίδι σου και μπορεί να μην είναι έτσι όπως τα λέει αυτή.. Και με πίρε η κάτω βόλτα μετά... Και εγώ το σκέφτομαι οτι θέλει την επιβεβαίωση της απο εμένα αλλά η θα απομακρυνθεί απο μένα η θα σπαστή με μένα.. Είπα θα της πάρω ένα δώρο και εγώ, μου λέει στην γιορτί μου πάρε μου, αλλά η γιορτή σου αργή πολύ της είπα.. Και σκέφτηκα να μην της πάρω τίποτα.. Να της πω δεν υπάρχει λόγος τελικά... Στην γιορτή σου να είμαστε καλά μέχρι τότε.. Αλλά μέ ποιό τρόπο επιβεβαιώνετε; Δεν ξέρει οτι είμαι ερωτευμένος μαζί της ξέρη οτι μου αρέσει και ουτε δείχνω το παραμικρό όταν είμαστε μαζί, απλά είμαι κύριος όπος πάντα.. (μην φανταστείτε ανοίγω πόρτες και τέτοια) χαλαρός ρε παιδί μου (έτσι δείχνω δεν είμαι πάντα).. και απ την άλλη έχω καταλάβει οτι είναι πολύ μοναχικό άτομο 2-3 φίλες έχει και τους γωνίς της που έχουν καλή σχέση.. Εγω έχω μία παρέα που έχει αρκετό χαβαλέ μαζευόμαστε συχνά και περνάει και αυτή καλά, την λυπάμαι να την γράψω... Τις προ άλες πήγαμε όλοι η παρέα για φαγητό και εγώ επειδή θα αργούσα δεν την είπα ότι θα πάμε, περίμενα οτι θα την πει η φίλη της, και πήγα δεν ήταν εκεί και κατάλαβα μετά απο κάτι που μου ανέφερε η φίλη της και μετά αυτή οτι δεν ήρθε γιατί δεν την είπα εγώ....


    ( όχι... κάτι άλλο... γιατί το ρωτάς φαίνεται κάτι; Απο περιέργεια ρωτάω και εγώ :)

  12. #12
    Quote Originally Posted by vegga View Post
    και εγώ στην αρχή οταν τα άκουσα αυτά απο την φίλη σπάστικα πολύ μαζί τις.. τη κάθομαι και ασχολούμαι με τέτοια άτομα, εγώ πάντα τα σνόμπαρα αυτά και τα απομάκρυνα απο μένα.. Αλλά όταν τα έλεγε η φίλη της μου έλεγε ο κολλητός μου μην επηρεάζεσαι κάνε το παιχνίδι σου και μπορεί να μην είναι έτσι όπως τα λέει αυτή.. Και με πίρε η κάτω βόλτα μετά... Και εγώ το σκέφτομαι οτι θέλει την επιβεβαίωση της απο εμένα αλλά η θα απομακρυνθεί απο μένα η θα σπαστή με μένα.. Είπα θα της πάρω ένα δώρο και εγώ, μου λέει στην γιορτί μου πάρε μου, αλλά η γιορτή σου αργή πολύ της είπα.. Και σκέφτηκα να μην της πάρω τίποτα.. Να της πω δεν υπάρχει λόγος τελικά... Στην γιορτή σου να είμαστε καλά μέχρι τότε.. Αλλά μέ ποιό τρόπο επιβεβαιώνετε; Δεν ξέρει οτι είμαι ερωτευμένος μαζί της ξέρη οτι μου αρέσει και ουτε δείχνω το παραμικρό όταν είμαστε μαζί, απλά είμαι κύριος όπος πάντα.. (μην φανταστείτε ανοίγω πόρτες και τέτοια) χαλαρός ρε παιδί μου (έτσι δείχνω δεν είμαι πάντα).. και απ την άλλη έχω καταλάβει οτι είναι πολύ μοναχικό άτομο 2-3 φίλες έχει και τους γωνίς της που έχουν καλή σχέση.. Εγω έχω μία παρέα που έχει αρκετό χαβαλέ μαζευόμαστε συχνά και περνάει και αυτή καλά, την λυπάμαι να την γράψω... Τις προ άλες πήγαμε όλοι η παρέα για φαγητό και εγώ επειδή θα αργούσα δεν την είπα ότι θα πάμε, περίμενα οτι θα την πει η φίλη της, και πήγα δεν ήταν εκεί και κατάλαβα μετά απο κάτι που μου ανέφερε η φίλη της και μετά αυτή οτι δεν ήρθε γιατί δεν την είπα εγώ....


    ( όχι... κάτι άλλο... γιατί το ρωτάς φαίνεται κάτι; Απο περιέργεια ρωτάω και εγώ :)

    βέγκα, σημασία έχει πως ξέρει ότι σου αρέσει και αν ήθελε κάτι θα το είχε επιδιώξει...

    πι ες: αν δεν κανεις μετάφραση από γκριγκλις, μάλλον δεν είσια έλληνας.....:)

  13. #13
    void οχι δεν είμαι της παλιάς σχολής σε καμία περίπτωση χαχαχα... Μην με μπριζόνετε τώρα και την πάρω τηλ βραδιάτικα και της ρίξω κανα καντήλι στα καλά καθούμενα και μήνη άφωνη χαχαχαχ..

    Δεν είναι τόσο τραγική η κοπέλα δεν νομίζω μου λέει και μένα καμιά φορά μην σπαταλάς τα λεφτά σου σε βλακείες με έχει κεράσει και αυτή πολλές φορές (όχι οτη κερνάω εγώ συνέχεια) πλήρωσα την πρώτη φορά που βγήκαμε για φαγητό που έτσι πρέπει πιστεύω, και κανα 2 φορές που ξανά πήγαμε έβαλα εγώ τα περισώτερα, εντάξει έτσι είμαι κιόλας αλλά δεν νομίζω να είναι υπερβολή αυτό..
    Εγώ δεν θέλω η γυναίκα μου να κάθετε σπίτι και να ξύνεται, θα μου την σπάει αυτό.. Αλλά ουτε θέλω να κάνει μια δουλεία που να ταλαιπωρείτε. Να δουλεύει για να συντηρεί τα τελίος προσωπικά της τουλάχιστον και μετά η δουλεία σε κάνει να αισθάνεσαι κάποιος ρε παιδί μου, σε κοινωνικοποιεί, μπορείς να έχεις μια διαφορετική άποψη, δεν είναι μόνο τα λεφτά...
    Αν μου εκδηλώσει τέτοια στοιχεία η αν διακρίνω, θα είναι πολύ ευκολότερο να την κάνω πέρα.. Αν είναι έτσι αρκεί να εκδηλωθεί λίγο ακόμη. Γιατί σας είπα οτι το τελευταίο 3μηνο ήρθαμε ποιο κοντά... Πριν μιλούσαμε μία φορά την βδομάδα στο τηλ και ένα μπάνιο το σουκου με παρέα άντε και κανένα καφέ ή ποτο η δύο μας η με παρέα πάλη..

  14. #14
    αμα ρε θεοφανία.. τα γράφω σε ένα πρόγραμμα γιατί δεν εμπιστεύομαι την ορθογραφία μου και τα κάνω copy paste... μας διαβάζει και κόσμος χαχαχαχαχ.. οκ? σου λύθηκε η απορία? Ελληνάρας είμαι :)

  15. #15
    Quote Originally Posted by vegga View Post
    αμα ρε θεοφανία.. τα γράφω σε ένα πρόγραμμα γιατί δεν εμπιστεύομαι την ορθογραφία μου και τα κάνω copy paste... μας διαβάζει και κόσμος χαχαχαχαχ.. οκ? σου λύθηκε η απορία? Ελληνάρας είμαι :)

    ...νομίζω πως πρέπει να σταματήσεις να εμπιστευεσαι το πρόγραμμα..:)
    Γράψε μόνος σου, δεν σε παρεξηγούμε.
    Κάνει τραγικά λάθη, γι αυτό μου προξένησε η ορθογραφία σου τόση απορία.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω πως να το χειριστώ
    By arkadimos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2011, 00:56
  2. πως να χειριστώ το χειρισμό? ( απο τους άλλους )
    By libertine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 14-01-2006, 20:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •