Θελω να φυγω απο το σπιτι - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αν δε σε αγαπάς, τότε γιατί να σε προστατέψεις εννοείς όπως κατάλαβα. Επόμενο, συμφωνώ μαζί σου. Αν όμως δε σε αγαπάς, τότε γιατί αναρτάς θέματα σε φόρουμ τέτοιο, για αναρωτήσου. Αν δεν σε ένοιαζες καθόλου όπως υπονοείς, τότε δε θα το συζήταγες καν. Το συζητάς, οπότε σε νοιάζεσαι, όμως δεν το παραδέχεσαι.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Αν δε σε αγαπάς, τότε γιατί να σε προστατέψεις εννοείς όπως κατάλαβα. Επόμενο, συμφωνώ μαζί σου. Αν όμως δε σε αγαπάς, τότε γιατί αναρτάς θέματα σε φόρουμ τέτοιο, για αναρωτήσου. Αν δεν σε ένοιαζες καθόλου όπως υπονοείς, τότε δε θα το συζήταγες καν. Το συζητάς, οπότε σε νοιάζεσαι, όμως δεν το παραδέχεσαι.
    ισως απλα νιωθω συνεχως. Και δεν θελω να νιωθω ασχημα. το οτι δεν νοιαζομαι για μενα δεν σημαινει οτι εχω την πολυτελεια να αγνοω τον πονο που προκαλειται.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    ξερεις..η μητερα μου με χτυπαγε απο τοτε που ημουν μικρη...Μερικα περιστατικα τα θυμαμαι αλλα πριν μερικα χρονια μου ειπε ο μπαμπας μου οτι την πρωτα φορα που η μητερα μου εβγαλε τον ωμο της ηταν επειδη πηγε να με χτυπησει και μπηκε μπροστα ο μπαμπας. Δεν μπορω να καταλαβω τι κανω στους ανθρωπους οπως στην μανα μου 3 χρονων πχ τι εκανα για "να το προκαλεσω" και στο αγορι μου τι του εκανα πια τοσο τρομερο που να εχει ως τιμημα ολο αυτο.
    Δεν ασκω βια καιρο τωρα. δεν εχω χτυπησει σε ολη μου την ζωη, ουτε στο δημοτηκο τα αλλα παιδακια ουτε κανεναν...Εκεινον ομως τον εσπρωχνα και τον χτυπαγα στα μπρατσα του οταν μαλωναμε. Παντα με παραπονο.
    εχω δουλεια ναι...Και μπορω να βρω σπιτι. Δεν ξερω γτ κολλαω...Απλα σκεφτομαι οτι εχει καποιες προσωπικες "νικες" σε αυτη τη σχεση οπως πχ οτι με γνωρησε στους γονεις του οτι για μενα εκανε το χ ή το ψ και λεω "ποσο κριμα που προσπαθησα για το χ το ψ και τωρα χωρηζω"
    έχω ψυχανεμιστεί πάνω κάτω το κονσεπτ..γι'αυτό στα λέω αυτά.
    Γι'αυτό επιμένω και σε ρωτάω τι είδους βία άσκησε ο σύντροφός σου..
    π.χ. εμένα ο σύντροφός μου μου ασκούσε λεκτική βία, πολύ έντονη. Δε με είχε χτυπήσει ποτέ αλλά τα λόγια του με έσερναν κάθε φορά όλο και πιο πολύ στην άβυσσο.
    Είχα κατάθλιψη και η σχέση μου με είχε αποτελειώσει.
    Αλλά...σε πολλά πράγματα, προκαλούσα..λες και γούσταρα να κακοποιούμαι λεκτικά. Λες και τιμωρούσα τον εαυτό μου.
    Είχα ρίξει την αξιοπρέπειά μου, το ήξερα και την έριχνα ακόμα χειρότερα μέρα με τη μέρα.
    Σχεδόν είχα αρρωστήσει. Είχα ανεβάσει και εδώ θέματα για το πόσο απαίσια ένιωθα.
    Μόνο όταν κατάφερα να αλλάξω τον εαυτό μου, και να πάρω από μόνη μου τα πάνω μου, χωρίς να ψάχνω για δεκανίκια, μόνο τότε έβαλα τα όρια μου και άλλαξα το ρου της σχέσης...
    Η βία όταν την εισπράττεις, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι την αξίζεις. (εκτός κι αν είσαι πολιτικός :-)))
    Τη βία την εισπράττουμε πάντα από άτομα που δεν μπορούν να διαχειριστούν την κατάσταση...
    Εάν ο φίλος σου δεν είναι κανένας μαλάκας, μισογύνης που γουστάρει να δέρνει γυναίκες, δε σου λέω να κάτσεις να συζητήσεις γιατί ήδη έχει ξωκείλει η κατάσταση..σου λέω όμως να κάτσεις να διώξεις την πίκρα, να δεις με διαυγεια τα πράγματα και να δεις τη συμμετοχή σου σε όλη αυτή τη νοσηρή κατάσταση.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by void View Post
    έχω ψυχανεμιστεί πάνω κάτω το κονσεπτ..γι'αυτό στα λέω αυτά.
    Γι'αυτό επιμένω και σε ρωτάω τι είδους βία άσκησε ο σύντροφός σου..
    π.χ. εμένα ο σύντροφός μου μου ασκούσε λεκτική βία, πολύ έντονη. Δε με είχε χτυπήσει ποτέ αλλά τα λόγια του με έσερναν κάθε φορά όλο και πιο πολύ στην άβυσσο.
    Είχα κατάθλιψη και η σχέση μου με είχε αποτελειώσει.
    Αλλά...σε πολλά πράγματα, προκαλούσα..λες και γούσταρα να κακοποιούμαι λεκτικά. Λες και τιμωρούσα τον εαυτό μου.
    Είχα ρίξει την αξιοπρέπειά μου, το ήξερα και την έριχνα ακόμα χειρότερα μέρα με τη μέρα.
    Σχεδόν είχα αρρωστήσει. Είχα ανεβάσει και εδώ θέματα για το πόσο απαίσια ένιωθα.
    Μόνο όταν κατάφερα να αλλάξω τον εαυτό μου, και να πάρω από μόνη μου τα πάνω μου, χωρίς να ψάχνω για δεκανίκια, μόνο τότε έβαλα τα όρια μου και άλλαξα το ρου της σχέσης...
    Η βία όταν την εισπράττεις, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι την αξίζεις. (εκτός κι αν είσαι πολιτικός :-)))
    Τη βία την εισπράττουμε πάντα από άτομα που δεν μπορούν να διαχειριστούν την κατάσταση...
    Εάν ο φίλος σου δεν είναι κανένας μαλάκας, μισογύνης που γουστάρει να δέρνει γυναίκες, δε σου λέω να κάτσεις να συζητήσεις γιατί ήδη έχει ξωκείλει η κατάσταση..σου λέω όμως να κάτσεις να διώξεις την πίκρα, να δεις με διαυγεια τα πράγματα και να δεις τη συμμετοχή σου σε όλη αυτή τη νοσηρή κατάσταση.
    να σου πω τι εγινε...ημουν σπιτι και ειδα οτι ειχε στειλει μνμτ με μια κοπελα που ειχε γνωρισει πριν 4 χρονια στο ιντερνετ...εκεινη πρωτη για χρονια πολλα...
    Δεν ειπα τπτ...ειδε το ιστορικο και οτι ειχα ανοιξει τα μνμτ και μου ζητησε το λογο...του ειπα ηρεμα οτι δεν μ'αρεσει που μιλαει σε μια ξενη που δεν ξερει.
    Αρχισαμε το πασιβ αγκρεσιβ παλι με εμενα να ειμαι ψιλοταραγμενη και εκεινος να με αγνοει...του ειπα "Κοιταξε με σου μιλαω" εκεινος κοιτοντας το λαπτοπ του ειπε οχι...
    Παω να του κλεισω την οθονη για να σταματησει να κοιταει το λαπτοπ και εκεινη την ωρα σε δευτερολεπτα μου εριξε σφαλιαρα λεγοντας "δεν θα μου χαλασεις εσυ την γιορτη μου"
    εμεινα εκει...δεν εκλαψα. σκεφτηκα να φυγω...στεναχωρηθηκα...σηκωθ ηκα να μαζεψω τα πραγματα μου...μου ειπε οτι αν φυγω θα χωρησουμε για παντα...
    απο εκει και μετα ημουν κρυα...του ειπα οτι την δευτερα ή μεχρι να βρω σπιτι θα φυγω και κοιμηθηκα στο πατωμα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Θα κοιταξω τα θεματα σου Void...
    πως το ξεπερασες ομως? Γαμοτο φοβαμαι μην εχω καταθλιψη και χρειαστει να παρω φαρμακα...Με τρομαζει...εχω διαβασει πως νιωθουν μερικοι που περνουν αντικαταθλιπτικα και ειναι τρομακτικο.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Καταστρεφεσαι και το ξερεις.
    Και για να στο πω ακομα μια φορα η λυση ειναι μια


    Φ Υ Γ Ε

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    sublime εχω περασει δυο φορες καταθλιψη και δεν εχω παρει φαρμακα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Να σε ρωτήσω..είσαι ερωτευμένη μαζί του?
    Διότι αυτός δε φαίνεται πια να είναι..εν τω μεταξύ όσο έχετε τέτοια ζητήματα στη σχέση σας, θα μπει και τρίτο π΄ροσωπο, θα πέσει κέρατο κλπ κλπ..
    Αυτό στο υπογράφω.
    Εγώ αν ήμουν στη θέση σου, εφόσον κιόλας έχεις την οικονομική ανεξαρτησία, θα έφευγα ακόμα και με τις απειλές του.
    Οι καλές αναμνήσεις είναι λογικό να υπάρχουν, όπως και η αίσθηση της ματαίωσης όταν κάτι δεν εξελίσσεται όπως θέλαμε, όπως είχαμε την ανάγκη να εξελιχθεί..
    Εσύ δε νιώθεις την ανάγκη να φύγεις από αυτή την κατάσταση?
    Να κάνεις μια καινούρια αρχή?
    Χωρίς πικρία για τον φίλο σου, ανα αυτό θα σε άκανε να νιώθεις καλύτερα.
    Σκέψου απλά, ότι στην παρούσα φάση δε σου κάνει καλό να είστε μαζί.
    Οι σχέσεις είναι για να μας αποστρεσσάρουν, να μας κάνουν να νιώθουμε ασφαλείς, όχι για να μας ρίχνουν μέσα σε μαύρες τρύπες.
    Σκέψου πως θα ήταν να κάνεις μια καινούρια αρχή.
    να βρεις ένα σπιτάκι, να το διακοσμήσεις, να φλερτάρεις πάλι...
    μόνο πλζ δες τι κάνεις λάθος.
    Γιατί κάτι κάνεις λάθος.
    Και το ξέρεις...
    δεν είναι κακό, όλα ανθρώπινα είναι, και όλοι περνάμε τέτοιες γαμοφάσεις αλλά..βρες το λάθος σου ρε κορίτσι.
    έχει βρωμίσει ο τόπος από άντρες (:-)) και σίγουρα θα βρεις κάποιον που να σε κάνει να νιώθεις υπέροχα, μόνο κάτσε δούλεψε λίγο τον εαυτό σου προς τη σωστή κατεύθυνση.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    sub
    Μπερδεμενη ιστορια δεν ειναι αυτο που περνας και θα σου εξηγησω τον λογο
    " οπου δεν πιπτει λογος πιπτει ραβδος " συμβιβαζεσαι με αυτο το πραγμα και κανεις πισινες γιατι κομπλαρεις να κανεις ενα παραπανω βημα..
    Ωστοσο μπορει ο καθενας και η καθεμια,να ψαχνει ενα Je taime,te quiero,αγαπη κλπ κλπ σε οποιαδηποτε γλωσσα και σε οποιοδηποτε εθνος η αγαπη δεν παει παρεα με το ξυλο
    Εμενανε με εχει φτασει στα ορια μου αρκετες φορες και κλεινομουν στον εαυτο μου,κακως επρεπε να το ειχα τελειωσει,πλεον τελειωσε...Ζω,αναπνεω,περνω την φαση μου με λιγα λογια ειμαι κομπλε...
    Αν δεν εχεις εναν ωμο να στηριχτεις πρεπει να παρεις αποφαση πως το θεμα πρεπει να ληξη και με την σειρα του και αυτος
    οπως καταλαβα ειναι πιτσιρικας στο μυαλο... " δεν θα μου χαλασεις την γιορτη " και σου εριξε σφαλιαρα
    Επιλογες εχεις αλλο που δεν της βλεπεις εξαιτιας του " φοβου " σου
    Ξεκαθαρισε " αν " θελεις τα πραγματα,γιατι δεν εισαι σακος του μποξ! εισαι ανθρωπος και εχεις δικαιωματα

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by void View Post
    Να σε ρωτήσω..είσαι ερωτευμένη μαζί του?
    Διότι αυτός δε φαίνεται πια να είναι..εν τω μεταξύ όσο έχετε τέτοια ζητήματα στη σχέση σας, θα μπει και τρίτο π΄ροσωπο, θα πέσει κέρατο κλπ κλπ..
    Αυτό στο υπογράφω.
    Εγώ αν ήμουν στη θέση σου, εφόσον κιόλας έχεις την οικονομική ανεξαρτησία, θα έφευγα ακόμα και με τις απειλές του.
    Οι καλές αναμνήσεις είναι λογικό να υπάρχουν, όπως και η αίσθηση της ματαίωσης όταν κάτι δεν εξελίσσεται όπως θέλαμε, όπως είχαμε την ανάγκη να εξελιχθεί..
    Εσύ δε νιώθεις την ανάγκη να φύγεις από αυτή την κατάσταση?
    Να κάνεις μια καινούρια αρχή?
    Χωρίς πικρία για τον φίλο σου, ανα αυτό θα σε άκανε να νιώθεις καλύτερα.
    Σκέψου απλά, ότι στην παρούσα φάση δε σου κάνει καλό να είστε μαζί.
    Οι σχέσεις είναι για να μας αποστρεσσάρουν, να μας κάνουν να νιώθουμε ασφαλείς, όχι για να μας ρίχνουν μέσα σε μαύρες τρύπες.
    Σκέψου πως θα ήταν να κάνεις μια καινούρια αρχή.
    να βρεις ένα σπιτάκι, να το διακοσμήσεις, να φλερτάρεις πάλι...
    μόνο πλζ δες τι κάνεις λάθος.
    Γιατί κάτι κάνεις λάθος.
    Και το ξέρεις...
    δεν είναι κακό, όλα ανθρώπινα είναι, και όλοι περνάμε τέτοιες γαμοφάσεις αλλά..βρες το λάθος σου ρε κορίτσι.
    έχει βρωμίσει ο τόπος από άντρες (:-)) και σίγουρα θα βρεις κάποιον που να σε κάνει να νιώθεις υπέροχα, μόνο κάτσε δούλεψε λίγο τον εαυτό σου προς τη σωστή κατεύθυνση.
    Θελω να φυγω...αλλα ισως η ματαιωση ο πονος της....το οτι ειχαμε τοσα ονειρα. Δεν μας εβλεπα να χωρηζουμε. Ουτε και εκεινος...
    Δεν ξερω αν ειμαι ερωτευμενη μαζι του...δεν μπορω να σκεφτω....
    Το ξερω οτι απο αντρες σωρο...Πραγματηκα ομως δεν ειναι δελεαστηκο.
    Εχω πληγωθει...θελω μονο καποιον να με καταλαβει. και δεν ξερω...
    Αλλα σε παρακαλω...με κατηγορει συνεχεια εκεινος...μην το κανεις και εσυ...δεν ειμαι αρκετα καλη/υπομονετικη ή οτιδηποτε....οχι αλλο....

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    Θελω να φυγω...αλλα ισως η ματαιωση ο πονος της....το οτι ειχαμε τοσα ονειρα. Δεν μας εβλεπα να χωρηζουμε. Ουτε και εκεινος...
    Δεν ξερω αν ειμαι ερωτευμενη μαζι του...δεν μπορω να σκεφτω....
    Το ξερω οτι απο αντρες σωρο...Πραγματηκα ομως δεν ειναι δελεαστηκο.
    Εχω πληγωθει...θελω μονο καποιον να με καταλαβει. και δεν ξερω...
    Αλλα σε παρακαλω...με κατηγορει συνεχεια εκεινος...μην το κανεις και εσυ...δεν ειμαι αρκετα καλη/υπομονετικη ή οτιδηποτε....οχι αλλο....
    εκείνος σε κατηγορεί γιατί είναι εξοργισμένος
    Δεν μπορεί να τη χειριστεί την κατάσταση, ούτε σένα..προφανώς είναι επιθετικός και ανώριμος.
    Το ότι κάνατε όνειρα, δείχνει ότι δεν είχε πάντα αυτή την άποψη..ότι ήθελε να το ζήσει μαζί σου..
    κάπου σας χάλασε, δε σημαίνει ότι δε θα το ξαναβρείτε..σίγουρα όμως όχι τώρα, όχι με τέτοια οργή από αυτόν και αυτομαστίγωμα από εσένα.
    Δε σε κατηγορώ, απλώς επειδή έχω περάσει κάτι παρόμοιο σε προτρέπω να ασχοληθείς με το μέσα σου.
    Να νιώσεις περήφανη για τα καλά σου και να παλέψεις για τα κακά σου.
    Αν δεν μπορείς να το κάνεις άμεσα, τουλάχιστον κάτσε ηρέμησε, αλλά μακριά του.
    βρες δικό σου σπίτι, κάτσε μόνη σου, δώσε χρονό να σε φροντίσεις, σταμάτα να αυτοπροσδιορίζεσαι από τη σχέση.
    Βγες έξω, ανέπνευσε, ξεκίνα χόμπυ, ασχολήσου με σένα!!
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Sublime εγω βλεπω οτι εχεις μεσα σου το κουραγιο να παλεψεις,αλλα εχει εναν φοβο για το μελλον.
    Προτιμας κατα καποιο τροπο να μενεις σε μια κατασταση που δεν σε ικανοποιει γιατι φοβασαι το αγνωστο.
    Αυτο ειναι λογικο,αλλα αν προσπαθησεις τα πραγματα θα γινουν καλυτερα.
    Βρες ενα σπιτι βρες εναν καλο ψυχολογο ακι θα δεις οτι ολα θα πανε καλα.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    Το πως με εβλεπε να κλαιω και δν εκανε τπτ. το πως με κοροιδευε οταν εκλαιγα.
    Και οταν μου ειπε οτι θελει να φυγω αφου τον ειχα συγχωρεσει και με εβλεπε να κλαιω και ερχοταν κοντα μου και του ελεγα να μην με ακουμπαει...ειναι τοσο αδικο....το οτι με κατηγορει οτι ειμαι κακια και οτι εγω προκαλεσα το οτι με χτυπησε...ειναι τοσο αδικο.
    Και χθες αφου μαλωσαμε επειδη μου ειπε παλι πραγματα συνεχησε να με αγνοει λες και δεν υπηρχα. Μου γαμαει την ζωη ολο αυτο αλλα δεν ξερω γτ απλα δεν το περνω αποφαση...
    Sublime, συγγνώμη αν ακουστώ κυνική, αλλά την πιθανότητα να σε χτυπάει, να σε αγνοεί και να σε κοροϊδεύει, επειδή απλά θέλει να σε ξεφορτωθεί -και δε στο λέει ξεκάθαρα σαν άντρας- την έχεις σκεφτεί;

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    το ξαναβαζω γιατι μαλλον δεν το ειδες


    sub
    Μπερδεμενη ιστορια δεν ειναι αυτο που περνας και θα σου εξηγησω τον λογο
    " οπου δεν πιπτει λογος πιπτει ραβδος " συμβιβαζεσαι με αυτο το πραγμα και κανεις πισινες γιατι κομπλαρεις να κανεις ενα παραπανω βημα..
    Ωστοσο μπορει ο καθενας και η καθεμια,να ψαχνει ενα Je taime,te quiero,αγαπη κλπ κλπ σε οποιαδηποτε γλωσσα και σε οποιοδηποτε εθνος η αγαπη δεν παει παρεα με το ξυλο
    Εμενανε με εχει φτασει στα ορια μου αρκετες φορες και κλεινομουν στον εαυτο μου,κακως επρεπε να το ειχα τελειωσει,πλεον τελειωσε...Ζω,αναπνεω,περνω την φαση μου με λιγα λογια ειμαι κομπλε...
    Αν δεν εχεις εναν ωμο να στηριχτεις πρεπει να παρεις αποφαση πως το θεμα πρεπει να ληξη και με την σειρα του και αυτος
    οπως καταλαβα ειναι πιτσιρικας στο μυαλο... " δεν θα μου χαλασεις την γιορτη " και σου εριξε σφαλιαρα
    Επιλογες εχεις αλλο που δεν της βλεπεις εξαιτιας του " φοβου " σου
    Ξεκαθαρισε " αν " θελεις τα πραγματα,γιατι δεν εισαι σακος του μποξ! εισαι ανθρωπος και εχεις δικαιωματα

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    sublime, καλησπερα.
    υπηρξαν αλλες καπως σοβαρες ερωτικες σχεσεις στην ζωη σου? ειχαν κι αυτες, βια?

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να μένω μόνη μου σπίτι...
    By PostMortem in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 49
    Last Post: 30-08-2011, 01:39
  2. Θέλω να φύγω μακριαααααα
    By play in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 26-03-2011, 23:51
  3. Αν φύγω τι θα μου κάνουν?
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 15:18
  4. να φύγω ή να μείνω;ή: ευθύνη
    By fragment in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 20-11-2009, 13:07
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΨΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ....
    By krino in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 02-08-2008, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •