Θελω να φυγω απο το σπιτι - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 59 of 59
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    sublime, καλησπερα.
    υπηρξαν αλλες καπως σοβαρες ερωτικες σχεσεις στην ζωη σου? ειχαν κι αυτες, βια?
    Mπορω να σου πω με σιγουρια οτι πριν απο το αγορι αυτο ειχα αγαπησει βαθια και μακροχρονια αλλα η σχεση ηταν εξ αποστασεως. Καμια σχεση μου ποτε δεν περιελαμβανε λογια που πληγωνουν ή να μαλλωνουμε αγρια ΠΟΤΕ. Ουτε φιλικη σχεση υπηρξε ποτε στην οποια να γινω κακια ή να πω κατι ασχημο. δλδ γενικα δεν εκανα "φασαρια".

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Joann View Post
    Sublime, συγγνώμη αν ακουστώ κυνική, αλλά την πιθανότητα να σε χτυπάει, να σε αγνοεί και να σε κοροϊδεύει, επειδή απλά θέλει να σε ξεφορτωθεί -και δε στο λέει ξεκάθαρα σαν άντρας- την έχεις σκεφτεί;
    Αν μου το ελεγε οτι δεν με θελει στο λεω με ολη μου την ειλικρινεια ουτε που θα εκλαιγα...Θα ελεγα "οκ συμβαινουν αυτα...κανεις μας δεν υπεγραψε συμβολαιο να αγαπιομαστε για παντα" και θα εφευγα με το κεφαλι ψηλα ξεροντας οτι πηρα οτι μπορουσα απο την σχεση. Θα ηταν η "τελεια".
    Τωρα αυτα τα πουστικα, "σουγαμαωτηνζωημεχριναφυγ� �ιςμονησου" ειναι αξια να του κοψεις το πουλακι και να του το δωσεις στο χερι...ή στην καλυτερη περιπτωση να τον κλωτσησεις μεχρι να μην ξανασηκωθει.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    Χαχ...αν ηξερες μονο ποσα εχουν συμβει...Το πως με εβλεπε να κλαιω και δν εκανε τπτ. το πως με κοροιδευε οταν εκλαιγα.
    Και οταν μου ειπε οτι θελει να φυγω αφου τον ειχα συγχωρεσει και με εβλεπε να κλαιω και ερχοταν κοντα μου και του ελεγα να μην με ακουμπαει...ειναι τοσο αδικο....το οτι με κατηγορει οτι ειμαι κακια και οτι εγω προκαλεσα το οτι με χτυπησε...ειναι τοσο αδικο.
    Και χθες αφου μαλωσαμε επειδη μου ειπε παλι πραγματα συνεχησε να με αγνοει λες και δεν υπηρχα. Μου γαμαει την ζωη ολο αυτο αλλα δεν ξερω γτ απλα δεν το περνω αποφαση...
    Να σου πω την αλιθεια, εβλεπα ψυχολογο στην Ελλαδα αλλα μου ειπε οταν πηγα πριν λιγο καιρο οτι χρειαζομαι να βλεπω καποιον πιο συχνα και οτι δεν του αρεσει καθε φορα που βρισκομαστε γτ συνεχεια με κανει να κλαιω...και καλα επειδη μου λεει την αληθεια και με στεναχωρει.
    Συχνα σκεφτομαι πολυ ασχημα πραγματα και σημερα το σκεφτομουν...αλλα και εκει κωλωνω
    Ποτέ σου μην το πιστέψεις αυτό, ποτέ σου μην επιτρέψεις ούτε σ' αυτόν, ούτε σε κανέναν άλλον να σε κάνει να πιστέψεις κάτι τέτοιο. Ποτέ!!!

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    Αν μου το ελεγε οτι δεν με θελει στο λεω με ολη μου την ειλικρινεια ουτε που θα εκλαιγα....
    Καλό μου κορίτσι, θα σου το έλεγε αν ήταν ένας άνθρωπος σε φυσιολογικά πλαίσια... αλλά δεν είναι... Και στο 'γραψα έτσι χύμα, γιατί μέσα σου πιστεύεις ότι σ' αγαπάει... Δεν έχει νόημα να σου πω ότι χάνεις εντελώς τον αυτοσεβασμό σου, χάνεις εντελώς την αξιοπρέπειά σου μένοντας... Θα το καταλάβαινα να έμενες, αν εξαρτιόσουν οικονομικά. Δε θα το δικιολογούσα, αλλά αν δεν είχες πού την κεφαλή κλίναι, κι ήσουν στην απόλυτη απελπισία, άντε από ανάγκη να έδινες μια παράταση... αλλά όπως γράφεις είσαι οικονομικά ανεξάρτητη.
    Και μην τον προκαλείς να σου επιτίθεται τραβώντας του το πληκτρολόγιο γιατί δε σου δίνει προσοχή... Μην τον προκαλείς... γιατί τότε είσαι εσύ που πας γυρεύοντας.... κι ας μην το καταλαβαίνεις...
    Και φύγε, φύγε, φύγε, φύγε, φύγε, φύγε, φύγε, φύγε....
    Last edited by Joann; 13-01-2012 at 00:19.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    Αν μου το ελεγε οτι δεν με θελει στο λεω με ολη μου την ειλικρινεια ουτε που θα εκλαιγα...Θα ελεγα "οκ συμβαινουν αυτα...κανεις μας δεν υπεγραψε συμβολαιο να αγαπιομαστε για παντα" και θα εφευγα με το κεφαλι ψηλα ξεροντας οτι πηρα οτι μπορουσα απο την σχεση. Θα ηταν η "τελεια".
    Τωρα αυτα τα πουστικα, "σου γαμαω την ζωη μεχρι ναφυγεις μονησου" ειναι αξια να του κοψεις το πουλακι και να του το δωσεις στο χερι...ή στην καλυτερη περιπτωση να τον κλωτσησεις μεχρι να μην ξανασηκωθει.
    νομιζω οτι νοιωθεις κι εσυ μεγαλη επιθετικοτητα εναντιον του.\ειτε θελει ειτε δεν θελει να φυγεις, τι παιρνεις απο αυτην την σχεση, οπως ειναι?

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Κι εγώ πιστεύω πως υπάρχει μεγάλος θυμός, που ίσως επειδή δεν έμαθες να τον διοχετεύεις με άλλους τρόπους, τον κρατάς, και τον εκδηλώνεις με παθητική επιθετικότητα. Τύπου σου κλείνω το λαπτοπ, ενώ θες να φύγεις? κάτι τέτοιο, εικασίες κάνω, δεν είμαι ειδική. Και ίσως επειδή έμαθες πως σε τιμωρεί μετά για την εκδήλωση του θυμού σου, δε νιώθεις δικαίωμα το ίδιο στο θυμό σου όπως νιώθει εκείνος προφανώς. Όμως ξέρεις κάτι? Δικαιούσαι να είσαι ΠΟΛΥ θυμωμένη. Και δεν πιστεύω τις μαλακίες που λένε για παντοτινή ηρεμία και πολιτισμό κάποιες και κάποιοι. Πολιτισμένα εκεί που πρέπει, πολεμικά εκεί που πρέπει. ΙΝΤΟ ΤΗΕ ΦΑΚΙΝ' ΚΟΝΤΕΞΤ. άντε τα γράφω και τα ρημαδοκεφαλαία μου. Τρως βία ρε συ, πώς να είσαι ήρεμη και να διατηρείς ισορροπίες?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    νομιζω οτι νοιωθεις κι εσυ μεγαλη επιθετικοτητα εναντιον του.\ειτε θελει ειτε δεν θελει να φυγεις, τι παιρνεις απο αυτην την σχεση, οπως ειναι?
    συντροφικοτητα περνω....Καμια φορα και αγαπη. Ξερω οτι ειναι αμαθης...δεν ξερει τι ζημια κανει. Αυτο δεν το κανει καλυτερο βεβαια.
    τον αγαπαω τον ανθρωπο ρε...το οτι δεν μπορει να ελεγξει τον εαυτο του δεν σημαινει οτι ειναι κακος ανθρωπος.Σημαινει οτι εχει προβλημα.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    συντροφικοτητα περνω....Καμια φορα και αγαπη. Ξερω οτι ειναι αμαθης...δεν ξερει τι ζημια κανει. Αυτο δεν το κανει καλυτερο βεβαια.
    τον αγαπαω τον ανθρωπο ρε...το οτι δεν μπορει να ελεγξει τον εαυτο του δεν σημαινει οτι ειναι κακος ανθρωπος.Σημαινει οτι εχει προβλημα.
    Τότε αν έχει πρόβλημα που προκαλεί πρόβλημα και σ' εσένα και μάλιστα τόσο μεγάλο οφείλει να το φροντίσει...όχι μόνο για σένα αλλά και για την οποιαδήποτε κοπέλα βρεθεί στο δρόμο του στο μέλλον μετά από σένα...αν εσύ δεν μείνεις...που ελπίζω να μην μείνεις εκτός και αν φροντίσετε αυτό το πρόβλημα και διορθωθεί...αν βέβαια έχει όντως πρόβλημα...δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις...μακάρι να κάνω λάθος...

    Και κάτι ακόμα:
    http://www.youtube.com/watch?v=81sLHfhthZQ

    Για ποιάν αγάπη μου μιλάς; (δεν το λέω σ' εσένα αυτό, εσύ πρέπει να το πεις στον εαυτό σου και σ΄εκείνον...δεν είναι έτσι η αγάπη κορίτσι μου...

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Κι εγώ πιστεύω πως υπάρχει μεγάλος θυμός, που ίσως επειδή δεν έμαθες να τον διοχετεύεις με άλλους τρόπους, τον κρατάς, και τον εκδηλώνεις με παθητική επιθετικότητα. Τύπου σου κλείνω το λαπτοπ, ενώ θες να φύγεις? κάτι τέτοιο, εικασίες κάνω, δεν είμαι ειδική. Και ίσως επειδή έμαθες πως σε τιμωρεί μετά για την εκδήλωση του θυμού σου, δε νιώθεις δικαίωμα το ίδιο στο θυμό σου όπως νιώθει εκείνος προφανώς. Όμως ξέρεις κάτι? Δικαιούσαι να είσαι ΠΟΛΥ θυμωμένη. Και δεν πιστεύω τις μαλακίες που λένε για παντοτινή ηρεμία και πολιτισμό κάποιες και κάποιοι. Πολιτισμένα εκεί που πρέπει, πολεμικά εκεί που πρέπει. ΙΝΤΟ ΤΗΕ ΦΑΚΙΝ' ΚΟΝΤΕΞΤ. άντε τα γράφω και τα ρημαδοκεφαλαία μου. Τρως βία ρε συ, πώς να είσαι ήρεμη και να διατηρείς ισορροπίες?
    δεν θα μπορουσα να συφνωνησω περισσοτερο...
    ο ανθρωπος γενικα ρε συ εχω εντοπισει οτι δεν μπορει να ελεγξει τις impulses του...ηδη εχω βρει οτι εχει ιπια δερματιλομανια...Που οταν εχεις αγχος πχ αρχιζει και σκαλιζει το δερμα του και τα χερια του ειναι γεματα σημαδια απο αυτο.
    Αλλο ενα που δεν μπορει να ελεγξει ειναι η δικτυωση. Δεν μπορει να μην εχει ιντερνετ τρελενεται.ουτε για μια ωρα δεν μπορει να το κλεισει χωρις να αγχωθει σε σημειο καμια φορα οταν σηκονομαι το πρωι στις 5 να παω για δουλεια ανοιγει το κινητο να δει αν εχει ερθει κανα μαιλ...εχει καταληξει ΙΨΔ....χωρις πλακα ειναι προβλημα.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τότε αν έχει πρόβλημα που προκαλεί πρόβλημα και σ' εσένα και μάλιστα τόσο μεγάλο οφείλει να το φροντίσει...όχι μόνο για σένα αλλά και για την οποιαδήποτε κοπέλα βρεθεί στο δρόμο του στο μέλλον μετά από σένα...αν εσύ δεν μείνεις...που ελπίζω να μην μείνεις εκτός και αν φροντίσετε αυτό το πρόβλημα και διορθωθεί...αν βέβαια έχει όντως πρόβλημα...δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις...μακάρι να κάνω λάθος...
    Να σου πω κατι? Τον επιασα εχθες ηρεμα και του μιλησα ηρεμα...πχ μου λεει "οταν μου μιλαγες στο εστιατορειο ενιωθα οτι με ειχες βαλει στη γωνια με αυτα που ελεγες""
    Και ημουν σε φαση...Μα απλα σου ελεγα αυτα που πιστευω με ηρεμο τροπο, και οτι ελεγα ηταν η γνωμη μου.σσ του ελεγα οτι εχει αλλαξει, οτι αυτο που αγαπαω απο αυτον ειναι ο ανθρωπος που ηταν κλπ κλπ
    και μου λεει "νευριασα με αυτα που ελεγες και δεν επρεπε να τα πεις"
    Και ρωταω "γιατι νευριασες? δεν σε προσεβαλα με καποιον τροπο ουτε σε εβρισα για να μου επιτεθεις λεκτικα μετα"
    και μου λεει δεν ξερω...

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    Να σου πω κατι? Τον επιασα εχθες ηρεμα και του μιλησα ηρεμα...πχ μου λεει "οταν μου μιλαγες στο εστιατορειο ενιωθα οτι με ειχες βαλει στη γωνια με αυτα που ελεγες""
    Και ημουν σε φαση...Μα απλα σου ελεγα αυτα που πιστευω με ηρεμο τροπο, και οτι ελεγα ηταν η γνωμη μου.σσ του ελεγα οτι εχει αλλαξει, οτι αυτο που αγαπαω απο αυτον ειναι ο ανθρωπος που ηταν κλπ κλπ
    και μου λεει "νευριασα με αυτα που ελεγες και δεν επρεπε να τα πεις"
    Και ρωταω "γιατι νευριασες? δεν σε προσεβαλα με καποιον τροπο ουτε σε εβρισα για να μου επιτεθεις λεκτικα μετα"
    και μου λεει δεν ξερω...
    "Δεν ξέρω";;; Συγγνώμη τώρα αλλά αυτή δεν είναι απάντηση, πόσο μάλλον ώριμου ανθρώπου. Τέτοια απάντηση θα δεχόμουν μόνο από ένα παιδί ή από ενήλικο μόνο σε κάποιο μη σοβαρό θέμα, όχι σ' αυτό! Λυπάμαι που θα στο πω αλλά αυτό δεν είναι καλό σημάδι κι όπως σου είπαν και τα άλλα κορίτσια κόψτου τον αέρα πριν να είναι πολύ αργά...αν θέλεις να του δώσεις μια ευκαιρία...

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Sublime, είναι προφανές πως ο άνθρωπος έχει άλυτα θέματα μέσα του. Δεν γνωρίζει πως να διαχειριστεί τον θυμό του και τον εκτοξεύει τυφλα όπου βρει. Για προηγούμενες σχέσεις του σου έχει μιλήσει; Πως ήταν σ' αυτές; Εχει χειροδικίσει ξανα; (αν και δεν πιστεύω πως θα σου πει την αλήθεια) Όπως και αν έχει, η λύση είναι μία, να φύγεις όσο πιο μακριά του μπορείς. Και, άντε ας υποθέσουμε ότι την σωματική βία μπορείς να την ανεχτείς, το γεγονός ότι σ' έβλεπε να κλαις και σε χλεύαζε μπορείς να το παραβλέψεις και αυτό;; Είναι δυνατόν;; Δεν του καίγεται καρφί για το πως αισθάνεσαι. Είναι στ' αληθινά απάνθρωπο αυτό στο οποίο σε υποβάλλει και όσο κι αν σου είναι δύσκολο, πρέπει να φύγεις τώρα! Να βάλεις κάτω την λογική και να πάρεις μια απόφαση άμεσα. Φύγε, άλλαξε τηλέφωνο και πηγαινε να μείνεις κάπου μόνη σου. Όσο το καθυστερείς, τόσο πιο δύσκολο θα γίνεται.

    ΥΓ: Αν έρθει στην δουλειά, ανέφερε το προηγουμένως σε κάποιον συνάδελφο που εμπιστεύεσαι ή σε κάποιον υπεύθυνο ώστε να του πει να μην ξαναπατήσει εκεί. Δεν είναι δυνατόν να σ' ενοχλεί και στη δουλειά σου. Εσύ πηγαίνεις στη δική του δουλειά να τον ενοχλήσεις; Δεν σέβεται τα όρια σου αυτός ο τύπος και πρέπει να λήξει σύντομα το θέμα.
    Last edited by Gypsy Cello; 14-01-2012 at 00:53.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    :o Χίλια συγγνώμη για το άσχετο μήνυμα sublime αλλά δεν έχω άλλο τρόπο να το πω, μετά σβήστε το σας παρακαλώ...chemistry, δεν μπορώ να σου απαντήσω, το κουτί σου είναι γεμάτο και δεν επιτρέπεις να αφήσουμε μήνυμα στο προφίλ σου...αν το δεις εδώ πριν εξαφανιστεί όπως είναι το σωστό, καλώς... :)

  14. #59
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1
    να μην δεχεσαι ποτε να απλωνει κανεισ χερι πανω σου. φυγε οσο ειναι ακομα καιροσ!

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Θέλω να μένω μόνη μου σπίτι...
    By PostMortem in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 49
    Last Post: 30-08-2011, 00:39
  2. Θέλω να φύγω μακριαααααα
    By play in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 26-03-2011, 22:51
  3. Αν φύγω τι θα μου κάνουν?
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 14:18
  4. να φύγω ή να μείνω;ή: ευθύνη
    By fragment in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 20-11-2009, 12:07
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΨΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ....
    By krino in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 02-08-2008, 00:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •