Θελω να φυγω απο το σπιτι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129

    Θελω να φυγω απο το σπιτι

    Με το αγορι μου τα πραγματα δεν ειναι καλα...Αγνοουμε ο ενας τον αλλο την Προηγουμενη Παρασκευη πανω σε ενα καυγα με χτυπησε και την επομενη επειδη εκλαιγε και μου ελεγε οτι με αγαπουσε τον συγχορεσα...20 λεπτα μετα μου ειπε να φυγω...Μετα απο λιγο το πηρε πισω...Μου λεει οτι εγω προκαλω το οτι με χτυπησε...οτι ειμαι κακια...αυτο λεει....
    Και χθες που ειχαμε βγει εξω μου ειπε ασχημα πραγματα...Οτι ειμαι κτητικη πολυ και συνεχεια εχει κατι να πει για μενα....Το βραδι πηγα να τον αγκαλιασω και με εδιωξε....ειμαι πολυ ασχημα και θελω να φυγω αλλα δεν ξερω γτ καθομαι και κλαιω σαν χαζη και δεν το κανω....βοηθεια????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Σε χτύπησε και συ πήγες να τον αγκαλιάσεις κιόλας? άκουσε sublime, η αγκαλιά είναι κινηση οικειότητας, ένδειξη αγάπης, φιλικότητας, διάθεσης πλησιάσματος. Όταν λοιπόν δίνεις σήμα οικειότητας, πλησιάσματος και αγαπουλίτσας σε κάποιον που σε χτύπησε, για μένα είναι πρόσκληση να σε ξαναχτυπήσει. Αισθάνεσαι ένοχη για το ότι ένας γελοίος χρησιμοποίησε το χέρι αντί για λέξεις? Πιστεύεις δηλαδή τα λόγια ενός που σε κακοποιεί? Ό,τι και νά'σαι, κτητική μαλακισμένη και οτιδήποτε άλλο, ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ επιλογή. Να σου πω ποια? αν δεν του κάνεις, άμα γενικά ένας άνθρωπος δε μας κάνει, τον παρατάμε. Σε παρατάει? Όχι, που θα βρει αγκαλίτσες σε άλλη γυναίκα όταν την έχει δείρει? εύκολο το'χεις?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Επίσης, δε μπορώ να στο γράψω πιο καθαρά, πιο ανοιχτά, και με πιο έντονο τρόπο. Φ Υ Γ Ε και μην του προσφέρεις ευκαιρίες να σου κάθεται στο σβέρκο. ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΟΥ. το μπορείς και το αξίζεις!!!
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    ημουν ετοιμη να φυγω και τωρα δεν καταλαβαινω γτ ειναι τοσο δυσκολο να φυγω....θελω να φυγω αλλα φοβαμαι τοσο πολυ. ειμαι σε ξενη χωρα ρε συ και δεν εχω κανεναν....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΟΠΕΛΙΑ? Τι πιστεύεις πως έχεις κάνει που ν' αξίζεις τέτοια συμπεριφορά?
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Sublime View Post
    ημουν ετοιμη να φυγω και τωρα δεν καταλαβαινω γτ ειναι τοσο δυσκολο να φυγω....θελω να φυγω αλλα φοβαμαι τοσο πολυ. ειμαι σε ξενη χωρα ρε συ και δεν εχω κανεναν....
    Γύρνα στην Ελλάδα!! Είναι εφικτό αυτό;;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Δεν υπάρχει συγγενής σου που να μπορείς να απευθυνθείς να βρεις χρήματα για να φύγεις, ή βοήθεια προσωρινή? Μια φιλενάδα να σε φιλοξενήσει, κάποιος γνωστός που να εμπιστευτείς τι περνάς? Σκέψου, όλο και ένα πρόσωπο που δεν έχεις ίσως σκεφτεί?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    εχω λεφτα...δουλευω εδω. Δεν θελω να αφησω την χωρα. Οσο δελεαστηκο και αν ειναι
    Κανεναν δεν εχω εδω..1-2 γνωστους μονο που δεν λεμε και πολλα...Αλλα ειναι δυσκολο να φυγω. Ξερει που δουλευω και θα ερθει να με βρει και αν μιλησουμε μπορει να με τουμπαρει. ειναι δυσκολο....νομιζω τον αγαπαω....Θελω να ειναι καλα, δεν θελω να παθει κακο...Αλλα ετσι οπως μου φερετε....ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΕΔΩ? ΤΙ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΟΠΕΛΙΑ? Τι πιστεύεις πως έχεις κάνει που ν' αξίζεις τέτοια συμπεριφορά?
    Οταν με χτυπησε του εκλεινα το λαπτοπ επειδη δεν ηθελε να μου μιλησει και ηθελα να μιλησουμε...Και μου ειπε οτι του χαλαγα την γιορτη του και με χτυπησε. δεν ξερω τι εκανα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Το καταλαβαινεις και μονη σου οτι πρεπει να φυγεις.Μην καθεσαι.
    Απο την στιγμη που σε χτυπησε μπορεις να τον καταγγειλεις και να τον διωξουν οι μπατσοι απο το σπιτι.Αν δεν θελεις να γυρισεις ελλαδα μην γυρισεις απλα φυγε απο αυτον τον μαλακα.
    Σιγουρα θα υπαρχουν και ειδικες θπηρεσιες που θα μπορεις να απευθυνθεις ωστε να σε βοηθησουν



    Αν σε χτυπησε μια φορα θα το ξανακανει.
    Μην το επιτρεψεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Το καταλαβαινεις και μονη σου οτι πρεπει να φυγεις.Μην καθεσαι.
    Απο την στιγμη που σε χτυπησε μπορεις να τον καταγγειλεις και να τον διωξουν οι μπατσοι απο το σπιτι.Αν δεν θελεις να γυρισεις ελλαδα μην γυρισεις απλα φυγε απο αυτον τον μαλακα.
    Αν σε χτυπησε μια φορα θα το ξανακανει.
    Μην το επιτρεψεις.
    το ξερω...εχω δει ενα σωρο κοκκινα σημαιακια που μου λεε οτι πρεπει να φυγω....ΕΝΑ ΣΩΡΟ.
    Δεν ξερω τι με κραταει και γιατι κωλωνω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Sublime χρειαζεσαι ψυχολογικη υποστηριξη αμεσα.
    Διαβασα και τα αλλα θεματα που εχεις ανοιξει και καταλαβαινω οτι πραγματικα υποφερεις.
    Αν νοιαζεσαι εστω και λιγο για τον εαυτο σου κανε κατι πριν να ειναι αργα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Sublime χρειαζεσαι ψυχολογικη υποστηριξη αμεσα.
    Διαβασα και τα αλλα θεματα που εχεις ανοιξει και καταλαβαινω οτι πραγματικα υποφερεις.
    Αν νοιαζεσαι εστω και λιγο για τον εαυτο σου κανε κατι πριν να ειναι αργα.
    Χαχ...αν ηξερες μονο ποσα εχουν συμβει...Το πως με εβλεπε να κλαιω και δν εκανε τπτ. το πως με κοροιδευε οταν εκλαιγα.
    Και οταν μου ειπε οτι θελει να φυγω αφου τον ειχα συγχωρεσει και με εβλεπε να κλαιω και ερχοταν κοντα μου και του ελεγα να μην με ακουμπαει...ειναι τοσο αδικο....το οτι με κατηγορει οτι ειμαι κακια και οτι εγω προκαλεσα το οτι με χτυπησε...ειναι τοσο αδικο.
    Και χθες αφου μαλωσαμε επειδη μου ειπε παλι πραγματα συνεχησε να με αγνοει λες και δεν υπηρχα. Μου γαμαει την ζωη ολο αυτο αλλα δεν ξερω γτ απλα δεν το περνω αποφαση...
    Να σου πω την αλιθεια, εβλεπα ψυχολογο στην Ελλαδα αλλα μου ειπε οταν πηγα πριν λιγο καιρο οτι χρειαζομαι να βλεπω καποιον πιο συχνα και οτι δεν του αρεσει καθε φορα που βρισκομαστε γτ συνεχεια με κανει να κλαιω...και καλα επειδη μου λεει την αληθεια και με στεναχωρει.
    Συχνα σκεφτομαι πολυ ασχημα πραγματα και σημερα το σκεφτομουν...αλλα και εκει κωλωνω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Κωλώνεις ίσως γιατί δε διδάχτηκες να επιτίθεσαι αμυνόμενη. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό? Ότι όταν κάποιο άτομο είναι απέναντί μου με το χέρι σηκωμένο, τότε δε του δίνω την ευκαιρία να το κατεβάσει, σηκώνω και το δικό μου. Του φεύγει ο ματσισμός στο ντετέ απ' τα μπατζάκια. Ή πατάει εκείνος στη γνώση του χαρακτήρα σου, την ευαισθησία στη "συγγνώμη" και τώρα σου το παίζει και μαγκίτης, κάνει και το δύσκολο. Να δώσεις σημασία στα σημαιάκια, η διαίσθησή σου δεν κάνει λάθος, η βία κλιμακώνεται, και είστε στην αρχή. Μη δίνεις δεύτερες ευκαιρίες, εκμεταλλεύεται το συναίσθημά σου. Αν δεν μπορείς να φύγεις αμέσως, ΤΩΡΑ, πες του ξεκάθαρα, πως είναι σε κατάσταση παρακολούθησης, πως τον έχεις σε καραντίνα, και με το πρώτο πισωκύλισμα την έκανες. Εν τω μεταξύ σταμάτα τις αγκαλίτσες, δε θες να λες λόγια που να μη συμβαδίζουν με το τι πράττεις. Κοιμήσου χώρια, κόψε τα φιλάκια και τα σουξουμού, δώσε το μήνυμα ΔΕ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΛΛΟ. Στη θέση σου θα την έκανα, αλλά αντιλαμβάνομαι αυτό που λες πολύ καλά ότι σου συμβαίνει.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Rain and wind θα διαφωνησω μαζι σου.
    Πρεπει να του κανει καταγγελια και να φυγει αμεσα.
    Μπορει να μεινει και σε ενα ξενοδοχειο λιγες μερες...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να μένω μόνη μου σπίτι...
    By PostMortem in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 49
    Last Post: 30-08-2011, 01:39
  2. Θέλω να φύγω μακριαααααα
    By play in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 26-03-2011, 23:51
  3. Αν φύγω τι θα μου κάνουν?
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 15:18
  4. να φύγω ή να μείνω;ή: ευθύνη
    By fragment in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 20-11-2009, 13:07
  5. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΨΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ....
    By krino in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 02-08-2008, 01:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •