Εφηβεία: τι να κάνω? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    οι ανθρωποι δεν ειναι παιχνιδια για να παιζουμε μαζι τους...αυτο φοβαμαι κι εγω...μηπως παιξει καποιος μαζι μου και πληγωθω...ετσι δεν αφηνομαι...και παντα νιωθω πως λειπει κατι...ισως αυτο ειναι που φοβαται καποιος\'η καποια που αλλαζει κοριτσια \'η αγορια αντιστοιχα, σαν τα πουκαμισα....να φοβουνται να ανοιχτουν...να μεινουν γυμνοι(πνευματικα-ψυχικα εννοω) μπροστα τους...μια σχεση για να ειναι δυνατη πιστευω πως χρειαζεται ολοκληρωτικο δοσιμο...να ενωθουν τα δυο κεντρα οπως λεει και ο Οσσο(δεν ειμαι κολλημενη αλλα εχει πει πολλα καλα ο τυπος!)...αυτο το θεωρω πολυ δυσκολο βεβαια...δεν φτανει να ερωτευεσαι τις εικονες που προβαλλει καποιος...αν αναζητας μια βαθια σχεση πρεπει να κοιταξεις και στο βαθος του αλλου...αρκει να σε αφησει και αυτος να δεις μεσα του....καλα ομως τα λογια...οι πραξεις ειναι που εχουν αξια...και προσπαθω πολυ κι εγω να κανω πραξη οσα λεω αλλα δεν εξαρταται μονο απο εμενα...και οντως Zairped ο ερωτας ποναει...αλλα ειμαστε οντα που πρεπει να δεινουμε αγαπη και οχι να την κραταμε για εμας....στο τελος αυτη η αγαπη θα γινει μισος,μισος προς τον εαυτο μας....κι εγω αυτο προσπαθω να αποτρεψω...

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    24
    να σου πω κατι ...αφου λες οτι περνας καλα γιατι να χωρισεις? απλα μην της μιλας ασχημα. αυτο οκ δεν ειναι εξηγημενο . κανε το παιχνιδι σου. αλλα μην παιζεις με ανθρωπους. ΕΧΕΙΣ συναινθηματα, αφου την αλλη κοπελα που αναφερεις φαινεται να την θελεις πολυ. οποτε ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΗΡΕΜΗΣΕ. να περνας καλα να μην στεναχωρεις ομως ανθρωπους και ειδικα κοπελες που δεν θα σε στενοχωρουσαν ΟΥΤΕ Κ ΕΚΕΙΝΕΙΣ....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    xrisaki πολύ ωραίο το κείμενό σου.
    Θα ήθελα να συμπληρώσω ότι ένας άνθρωπος δείχνει αγάπη προς τους άλλους όταν έχει καταφέρει να αγαπήσει τον εαυτό του (να πιστέψει ότι αξίζει την αγάπη αυτή)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •