Η ζωη μου ειναι κατεστραμενη και πραγματικα δεν ξερω πως να την ξαναχτισω....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    8

    Η ζωη μου ειναι κατεστραμενη και πραγματικα δεν ξερω πως να την ξαναχτισω....

    Αρχικα αυτο που εχω να πω ειναι οτι εχω για μενα μια οικογενεια κατεστραμενη..δυο γονεις που ειναι χωρισμενοι(το προτιμο) που εγω ζω με τον πατερα μου ελλαδα και η μητερα μου σουηδια...
    Η μητερα μου δεν μπρορω να πω οτι μου λυπει διοτι ειναι μια γυναικα που με θεωρησε ξενη απο τοτε που γενηθηκα και εστρεψε το βλεμμα της και την απολυτη προσοχη της στην 3 χρονια μικροτερη αδερφη μου..απο αυτην την γυναικα ετρωγα ξυλο απο 3ων χρονων αδιακοπα χορεις λογο..στη συνεχει σταματησε αυτο καπου στα δωδεκα μου οπου μπορεσε να καταλαβει οτι δεν την περνει...ενας ανθρωπος με πολλα ψυχολογικα προβληματα που σιγουρα τα βιωνα ολα εγω με το παρα πανω παρακαλω!!!!...
    Μου κατεστρψε τον πρωτο μου εφηβικο ερωτα..μπορει να ακουγεται τοσο αθωο αυτο που εκανε μα με ευτασε σε σημεια να αποπιαθω να αυτοκτονισω...ολες τις μερες εκλεγα και πιστεψτεμε ηταν πολλες!!! Στον τελος μαλλον βαρεθηκε και μου ελεγε σχεδον σε ολα ναι και δεν ασχολιοταν μαζι μου..νομιζοντας οτι ολα τελειωνουν εκει ...και οσο ασχημα με εκανε να βιωσω τα τοσα χρονια ουτε καν τα ξερει λεει οχι να τα αναγνωρισει!
    Μετα και με τον πατερα μου αρχισαν οι διαρκεις τσακωμει συγχρονως με την μητερα μου και πραγματικα ειχα πεσει σε καταθλιψη και το καταλαβα πολυ πιο μετα ..ειμουν τοσο δυστιχισμνη που ειχα χαρακωσει τα χερια μου γιατι πραγματικα δεν αντεχα αλλο μαζι τους...με εκαναν να νιωθω τοσο απαισια τοσο χαλια...που μια φορα μαζεψα τα πραγματα μου και πηγα να φυγω...!!Ειχα πολλες τασεις αυτοκτονιας το μονο που με κρατησισαν ηταν λιγοι ανθρωποι που γι αυτους ηξερα οτι επρεπε να παλψω και να τα καταφερω γιατι ξερω οτι εχω δυνατοτητες και τελικα εγω θα αποδειχθω και θα τιμηθω με τον τιτλο του ανθρωπου!
    Ναι αυτα ειναι καποια απο τα προβληματα που συνεχως με κυνηγανε και δεν ξερω πως να τα αποβαλω..δεν μπορω να ζησω αυτο ..την ομορφη μαγεια του ερωτα και το να συμβιβαζεσαι..δεν μπορω να πλισιασω τους ανθρωπουσ...και συνεχως και τωρα ολοι δυνουν περισσοτερο προσοχη στην αδερφη μου..λες και την χρειαζεε και δεν παρατηρουν οτι εγωω ειμαι εδω και χρειαζομαι καποιον να με κταλαβει!!! ειμαι σε αθλια κατασταση και γι αυτο γραφω εδω....σας παρακαλω μια βοηθεια!!!..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,368
    Αν καταλαβαίνω καλά νιώθεις πολύ μόνη σου τώρα, σωστά;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    8
    Οχι..εχω συνιθησει να νιωθω μονη ..γιατι ειμαι μονη μου εδω και παρα πολλα χρονια..γιατι δεν λεω η μονες που με καταλαβαινε ηταν δυο υπερχες θειες μου απο την μερια του πατερα μου..αδερφες του...γιατι οι αδερφες τις μανας μου με σνομπαρανε οπως και αυτη!! και ισως γι αυτο να ενιωθα παντα μονη γιατι ποτε δεν ενιωσα αυτην την αγαπη και την στροργη απο την δικη μου κλιστη οικογενεια και αυτο που με ποναει περισσοτερο απο την μητερα μου..που την εδωσε ολη στην αδερφη μου!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,368
    Quote Originally Posted by dementia View Post
    Οχι..εχω συνιθησει να νιωθω μονη ..γιατι ειμαι μονη μου εδω και παρα πολλα χρονια..γιατι δεν λεω η μονες που με καταλαβαινε ηταν δυο υπερχες θειες μου απο την μερια του πατερα μου..αδερφες του...γιατι οι αδερφες τις μανας μου με σνομπαρανε οπως και αυτη!! και ισως γι αυτο να ενιωθα παντα μονη γιατι ποτε δεν ενιωσα αυτην την αγαπη και την στροργη απο την δικη μου κλιστη οικογενεια και αυτο που με ποναει περισσοτερο απο την μητερα μου..που την εδωσε ολη στην αδερφη μου!
    Άρα το παράπονο σου είναι ότι νιώθεις παραμελημένη από τη μητέρα σου γιατί έδωσε όλη της την αγάπη στην αδελφή σου;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    8
    Ισως ειναι ένα απο τα παραπονα μου και αυτο και το μεγαλυτερο μου σιγουρα ειναι πως δεν μπορω να νιωσω ευτιχισμενη..με τιποτα!!! Απαισιο πιστεψε με και δεν ξερω πως να το αλλαξω!

Similar Threads

  1. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΩ...................................
    By red in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 18-10-2011, 16:54
  2. Replies: 18
    Last Post: 21-08-2011, 22:47
  3. δεν ξερω τι ειναι παλι αυτο!!!!!!
    By κριστι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 01-08-2010, 17:45
  4. Αφού ξέρω τι είναι γιατί ακόμα φοβάμαι τα συμπτώματα;
    By *Hristina* in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-06-2010, 11:46
  5. Είναι παράλογο το ξέρω, αλλά... HELP!!!
    By koutsompolitsa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 06-01-2010, 19:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •