Δεν ξερω την σεξουαλικη μου ταυτοτητα! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 172
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    κενό, δε θα σε ρωτήσουν κιόλα, άμα θες μην τους δίνεις την άδεια, λολ. ρε άι. herd mentality
    sorry συνηθιζω να ειμαι ο trend starter. :P

    Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    KENO πράγματι το τι κάνει κανείς στο κρεβάτι του δηλ. σε τι στάσεις επιδίδεται, αν αρέσκεται στις χειροπέδες ή τη σαντιγύ κ.λπ. δεν αφορά κανέναν και καμία.

    Όμως η σεξουαλική ταυτότητα δεν αφορά μόνο στο: "τι κάνει κανείς στο κρεβάτι του" αλλά και στο τι κάνεις στο μπαλκόνι του σπιτιού του, στο σινεμά, στη δουλειά, στο χωριό, στο καράβι, στη πλατεία, στη καφετέρια, στο νοσοκομείο, στο δρόμο και παντού. Εκτός και αν εσείς τους/τις συντρόφους σας τους/τις έχετε μόνο στο κρεβάτι και μετά ... τους/τις εξαφανίζετε διά μαγείας.

    Η σεξουαλική ταυτότητα δεν είναι... προτίμηση σε στάση του σεξ, αφορά τη ζωή του ατόμου, τις αποφάσεις που παίρνει, αφορά το οικογενειακό περιβάλλον, το σχολείο, τη δουλειά, τους γείτονες, την εργασία, τα κληρονομικά, σχεδόν τα πάντα.

    Πολλοί ετεροφυλόφιλοι θεωρούν πρόκληση μόνο και μόνο την ύπαρξη των lgbtq ατόμων ή την υπενθύμηση αυτής...τα υπολοιπα είναι τραγικές, αναχρονιστικές και κοινότυπες δικαιολογίες.
    Αφήστε τους ανθρώπους πραγματικά ησύχους ούτε την κριτική σας χρειάζονται, ούτε στην πλάτη σας κάθονται, ούτε το μπιφτέκι απ΄το στόμα σας παίρνουν!
    ε προφανως δε το κανουν στο σινεμα, στη δουλεια, στο καραβι, στη καφετερια κλπ, εδω δε το κανουν ουτε οι straight θα το κανουν οι gay (εκτος αν καβλωνουν με τον κινδυνο να τους πιασουν ή να τους παιρνουν ματι). εγω θα προτεινα και σεξ πισω απο στασεις λεωφορειων παντως, το εχω δοκιμασει και ηταν καλο, αρκει να εχει διαφημιστικα μη σας βλεπουν τα αμαξια που περνανε.

    και λεω απλα οτι δεν χρειαζεται να το φωναζουμε τι ειμαστε, ουτε αναγραφεται ακομα στις ταυτοτητες μας τι γουσταρουμε (και το θρησκευμα που αναγραφοταν, κακως πιστευω το καναν). εχεις δει πολλους straight να κανουν παρελασεις και να το φωναζουν, ακομα και σημερα που εχει καταντησει δυσκολο να παραμεινεις ετσι ? σαφως μπορει να υπαρχει μια διαφορετικη συμπεριφορα, αυτο ομως ειναι καθαρα θεμα του καθενα. εχεις gay που συμπεριφερονται με θηλυπρεπεια, κι εχεις gay που ουτε το καταλαβαινεις τι ειναι.

    τωρα οταν ζεις σε οικογενειακο περιβαλλον ειτε οπου αλλου που κομπλεξαρονται, τοτε ειναι λιγο πιο δυσκολα τα πραγματα (ειδικα αν εισαι και μικρος). αν βοηθουσε λιγο και η κοινωνια να γινομασταν πιο ανεξαρτητοι απο νωρις, δε θα ειχαμε τετοια προβληματα. πχ στο εξωτερικο σε καποιες χωρες, διωχνουν τα παιδια τους στα 18, τους νοικιαζουν να μεινουν μονα, για σπουδες κλπ, να κανουν τη ζωη τους. εδω η κοινωνια μας αναγκαζει να μενουμε μεχρι τα 30 και τα 40 πλεον με τους γονεις, οποτε η καταπιεση ειναι φυσιολογικη να υπαρχει, κι απ'αυτη γεννιουνται και τα ψυχολογικα προβληματα. γι'αυτο ειμαστε ολοι κατεστραμμενοι.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    grigoriskal μπορεις επισης να παρεις ενα βιβλιο.ονομαζεται:

    Η ΔΥΝΑΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ

    ειναι της χει λουιζ
    εκδοσεις:η δυναμη της επιτυχιας..
    δεν ξερω για αλλα βιβλιοπωλεια αλλα το πιθανοτερο ειναι να το βρεις στον ελευθερουδακη
    κοστιζει 15 ευρω και θεωρω οτι ειναι καταπληκτικο
    θα σου δωσει τεραστια θεληση και δυναμη..
    εμενα τουλαχιστον καποτε με βοηθησε παρα πολυ..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    athens
    Posts
    291
    ε προφανως δε το κανουν στο σινεμα, στη δουλεια,
    Δεν μιλώ για το sex αγαπητή/έ μου,
    μιλώ για την ύπαρξη, την έκφραση και το δικαίωμα της έκφρασης αυτής της αλήθειας (του ατόμου ή/και του ζεύγους).



    εχεις δει πολλους straight να κανουν παρελασεις και να το φωναζουν, ακομα και σημερα που εχει καταντησει δυσκολο να παραμεινεις ετσι
    Γιατί θεωρείς ότι η πλειοψηφία, δηλαδή τα άτομα που έχουν την de-facto, "εργοστασιακής ρύθμισης" σεξουαλικότητα και έκφραση χρειάζονται να κάνουν παρέλαση; Μήπως έχουν υποστεί αυτοί καταπίεση, ντουλάπα, τρομοκρατία, κριτική, ξύλο και ένα σωρό άλλες ηλιθιότητες μείζονος ή ήσσονος σημασίας για το συγκεκριμένο θέμα; Να σου πω εγώ: Όχι. Θεωρούν δεδομένο και αυτονόητο ότι οι άλλοι/ες δεν το θεωρούν.
    (Επίσης εχεις πάει ποτέ σε pride;: Φαντάζομαι όχι. Γνωρίζεις όλες τις δυναμικές του, πέραν του περιτυλίγματος.: Όχι).

    Όσο για το ότι "έχει καταντήσει δύσκολο να παραμείνεις έτσι" είναι ένα πραγματικά ιλαρό επιχείρημα. Εάν τα str8 άτομα έχουν τις οποιαδήποτε ... ανασφάλειες ή τραβούν ζόρια αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν το δικαίωμα να τα ξεσπούν και να τα προσάπτουν στους ήδη επιβαρημένους lgbtq.
    Οι ευπαθείς ομάδες δεν είναι ο σάκος του μποξ κανενός/καμίας.



    εχεις gay που συμπεριφερονται με θηλυπρεπεια, κι εχεις gay που ουτε το καταλαβαινεις τι ειναι.
    Οι gay που συμπεριφέρονται με θυληπρέπεια είναι απλά θυληπρεπείς. Δεν το κάνουν επίτηδες, για να προκαλέσουν ειδικά εσένα ή οποιονδήποτε άλλο, (προσπαθούν) να είναι ο εαυτός τους και ο εαυτός τους δεν είναι ούτε ... ο Κλούνει, ούτε ο βαρύμαγκας, ούτε καν ελαφρόμαγκας. Αντιστοίχως και οι λεσβίες butch.



    εδω η κοινωνια μας αναγκαζει να μενουμε μεχρι τα 30 και τα 40 πλεον με τους γονεις, οποτε η καταπιεση ειναι φυσιολογικη να υπαρχει, κι απ'αυτη γεννιουνται και τα ψυχολογικα προβληματα.
    Λαμπρά, οπότε φαντάσου το αυτό επί "Χ φορές" πολύ χειρότερο για τα LGBTQ άτομα.



    καλό σας απόγευμα

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    Δεν μιλώ για το sex αγαπητή/έ μου,
    μιλώ για την ύπαρξη, την έκφραση και το δικαίωμα της έκφρασης αυτής της αλήθειας (του ατόμου ή/και του ζεύγους).
    κακως, εγω μονο γι'αυτο μιλαω, σεξ παντου κι ας ενοχλιουνται! με τα αλλα δεν παιζει προβλημα αρκει να μην προκαλουν επιτηδες.

    Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    Γιατί θεωρείς ότι η πλειοψηφία, δηλαδή τα άτομα που έχουν την de-facto, "εργοστασιακής ρύθμισης" σεξουαλικότητα και έκφραση χρειάζονται να κάνουν παρέλαση; Μήπως έχουν υποστεί αυτοί καταπίεση, ντουλάπα, τρομοκρατία, κριτική, ξύλο και ένα σωρό άλλες ηλιθιότητες μείζονος ή ήσσονος σημασίας για το συγκεκριμένο θέμα; Να σου πω εγώ: Όχι. Θεωρούν δεδομένο και αυτονόητο ότι οι άλλοι/ες δεν το θεωρούν.
    (Επίσης εχεις πάει ποτέ σε pride;: Φαντάζομαι όχι. Γνωρίζεις όλες τις δυναμικές του, πέραν του περιτυλίγματος.: Όχι).

    Όσο για το ότι "έχει καταντήσει δύσκολο να παραμείνεις έτσι" είναι ένα πραγματικά ιλαρό επιχείρημα. Εάν τα str8 άτομα έχουν τις οποιαδήποτε ... ανασφάλειες ή τραβούν ζόρια αυτό δεν σημαίνει ότι έχουν το δικαίωμα να τα ξεσπούν και να τα προσάπτουν στους ήδη επιβαρημένους lgbtq.
    Οι ευπαθείς ομάδες δεν είναι ο σάκος του μποξ κανενός/καμίας.
    στην σημερινη Ελλαδα ΟΛΟΙ μας ειμαστε καταπιεσμενοι οποτε ναι χρειαζονται κι αυτοι παρελαση. αν νομιζεις πως ο μεσος αντρας δεν δεχεται καταπιεση, με τα προτυπα που του πλασαρουν, και τις συνθηκες που τον βαζουν να ζει, γελιεσαι. τα ειχε ποσταρει και παλιοτερα η RainAndWind νομιζω, ενας αντρας πρεπει να ειναι δυνατος, να εχει αντοχες, να ειναι πετυχημενος, λεφτας, με αμαξαρα, σπιταρωνα, μπλα μπλα μπλα, πολλα γενικοτερα, οσο περισσοτερα τοσο πιο αντρας ειναι! κι επειδη στη χωρα μας υπαρχει κριση και δεν εχουμε μια, τοτε ειναι δυνατον να μη νιωθουμε καταπιεση ? σαφως οχι ιδια με τους gay, αλλα οτι υπαρχει προβλημα, ναι υπαρχει.

    κι οχι δεν εχω παει σε pride γιατι δεν ειμαι gay.

    Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    Οι gay που συμπεριφέρονται με θυληπρέπεια είναι απλά θυληπρεπείς. Δεν το κάνουν επίτηδες, για να προκαλέσουν ειδικά εσένα ή οποιονδήποτε άλλο, (προσπαθούν) να είναι ο εαυτός τους και ο εαυτός τους δεν είναι ούτε ... ο Κλούνει, ούτε ο βαρύμαγκας, ούτε καν ελαφρόμαγκας. Αντιστοίχως και οι λεσβίες butch.
    χαλαρα κουβεντα κανουμε. με τους θυληπρεπεις δεν εχω προβλημα εγω προσωπικα αρκει να μη μου τη πεφτουν. σιγουρα παντως δε περιμενουμε να τους δουμε σε ρολο μπατσου ή στρατιωτικου. αυτο προσπαθω να πω, οτι δεν χρειαζεται να το φωναζουνε, ειδικα οταν ειναι σε μερος που δε ταιριαζουνε, γιατι σιγουρα θα τους κραζουνε.

  5. #35
    Θεοφανια να σου πω την αληθεια εχω μεγαλωσει πιο πολυ με γυναικες!!! Οπως διαβασες δεν πηρα ενα σωστο πατρικο προτυπο!!! Ε απλα δεν συμπεριφερομουν οπως αυτους!! π.χ. Ρε μαλακα, θα σε γαμησω κ.λ.π. (συγνωμη για τις φρασεις)!!! Εχω μαθει απο παλια να συμπεριφερομαι με ευγενεια και αφου μεγαλωσα με γυναικες να μιλαω καπως ετσι!!! Μην φανταστεις οτι κουνιεμαι, περπαταω παραξενα και οτι συμπεριφερομαι σαν αυτους που μας προβαλει η τηλεοραση!!! Καμοια σχεση!!! Ενα κανονικο παιδι της ηλικιας μου ειμαι!!! Απλα δεν εχω την μαγκια και την επιθετικοτητα που εχουν οι αλλοι!!! Και ξερεις στα σχολεια τι γινεται!!! Ολοι καιγονται πως να κραζουν ο ενας τον αλλο!!! Δεν αντεδρασα σε αυτα που λεγανε λογω αδυναμιας και εχουν παρει το θαρρος και με λεγαν ετσι!!!

  6. #36
    Quote Originally Posted by xrusaki View Post
    δυστυχως αυτες οι ταμπελες υσχιουν στο 2012 αν ειναι δυνατον και ομως..σιγουρα μπορεις να γνωρισεις ανθρωπους που ειναι γκει αν αρχισεις να βγαινεις καμια βολτα και επιδιωξεις να κανεις γνωριμιες με ατομα εφοσον παψεις να κλεινεσαι στον εαυτο σου..καποιοι δεν το κρυβουν και δεν ντρεπονται γι αυτο οποτε λιγο πολυ το καταλαβαινεις απο τις συζητησεις τους αλλα για να μην επηρεαστεις σε αυτη την ευαλωτη φαση,γνωμη μου ειναι να πεις για ολα αυτα που σε απασχολουν πρωτα σε καποιον ειδικο και αφου προσανατολιστεις μπορεις να επικοινωνησεις με αυτα τα ατομα..πλεον θα ξερεις τι ακριβως θελεις να εισαι και πως το θελεις..
    Ναι εχεις δικιο Χρυσα! Καλο θα ειναι να επισκεφτω πρωτα εναν ειδικο για να με προσανατολισει!!! Θελω να γινω κοινωνικος αλλα θελω οπως ειπες να γνωρισω κι αλλα ατομα εκτος απο αυτα που ηδη γνωριζω και να ειναι Γκει!

  7. #37
    [QUOTE=xrusaki;318365]grigoriskal μπορεις επισης να παρεις ενα βιβλιο.ονομαζεται:

    Η ΔΥΝΑΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ

    ειναι της χει λουιζ
    εκδοσεις:η δυναμη της επιτυχιας..
    δεν ξερω για αλλα βιβλιοπωλεια αλλα το πιθανοτερο ειναι να το βρεις στον ελευθερουδακη
    κοστιζει 15 ευρω και θεωρω οτι ειναι καταπληκτικο
    θα σου δωσει τεραστια θεληση και δυναμη..
    εμενα τουλαχιστον καποτε με βοηθησε παρα πολυ

    Ευχαριστω Χρυσα! Θα παω να ρωτησω για να το παρω!!! Θελω πολυ κατι να μου δωσει θεληση και δυναμη γιατι τελευταια εχω φτασει πατο!!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Quote Originally Posted by Body-Rocker View Post
    Γιατί θεωρείς ότι η πλειοψηφία, δηλαδή τα άτομα που έχουν την de-facto, "εργοστασιακής ρύθμισης" σεξουαλικότητα και έκφραση χρειάζονται να κάνουν παρέλαση; Μήπως έχουν υποστεί αυτοί καταπίεση, ντουλάπα, τρομοκρατία, κριτική, ξύλο και ένα σωρό άλλες ηλιθιότητες μείζονος ή ήσσονος σημασίας για το συγκεκριμένο θέμα; Να σου πω εγώ: Όχι. Θεωρούν δεδομένο και αυτονόητο ότι οι άλλοι/ες δεν το θεωρούν.
    Βody-Rocker, συγχαρητήρια για τις πολύ συγκροτημένες απόψεις σου. Το μόνο που θα 'θελα να προσθέσω είναι ότι και τα άτομα με την "de-facto, "εργοστασιακής ρύθμισης" σεξουαλικότητα", όλα τα ...sex machine, και βέβαια κάνουν "παρέλαση" και μάλιστα όχι μια φορά το χρόνο, αλλά με άλλο τρόπο...
    Last edited by Joann; 19-01-2012 at 10:45.

  9. #39
    Quote Originally Posted by Joann View Post
    Δεν καταλαβαίνω σε τι θα βοηθήσει το παιδί να το προτρέπουμε να μπει σε τέτοιου είδους ...λεπτομέρειες για να ...γαργαλιόμαστε εμείς και το ίδιο να εκτίθεται...
    Και, αγοράκι μου, πάνω απ' όλα να είσαι ψύχραιμος και προσεκτικός και φρόντισε το άλλο που λες -ότι στο σχολείο κάνεις τον καραγκιόζη- πρόσεξέ το αυτό... γράφω λίγο βιαστικά γιατί βιάζομαι...
    o/η Body-Rocker από πάνω κι άλλα παιδιά τα λένε πολύ καλά...
    Kαι μη σε αγχώνουν όσοι σου κάνουν τον super extra straight και τον άντρα το βαρύ σε οικονομική συσκευασία...συνήθως δεν πάνε με τη γυναίκα τους ή τη φιλενάδα τους ούτε μια φορά το χρόνο...
    και τώρα με την οικονομική κρίση άσ' τα...
    Και μη βιάζεσαι... είσαι μικρό παιδάκι ακόμα... θα ξεκαθαρίσεις σιγά σιγά αν το θέμα σου είναι εμμονή ή όχι. Α, και μη φοβάσαι... όλοι αμφιβολίες έχουμε ακόμα και για τη μάνα που μας γέννησε, αλλά κάποιοι σκληρότεροι ή μάλλον πολύ υστερικοί για να το παραδεχτούν... Να προσέχεις να μην πέφτεις σε λούμπες και να μην υιοθετείς ασυνείδητα συμπεριφορές που οι άλλοι σου υπαγορεύουν κάνοντάς σε να νιώθεις αδύναμος, να είσαι κοινωνικός, μην μπλέκεις με τα κολο-site που προανάφερες και να 'χεις το μυαλό σου στα ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ και στο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΣΟΥ.
    Ναι Joann εχεις δικιο!!! Αυτα τα δυο ειναι αυτα που πρεπει να με νοιαζουν πιο πολυ τωρα!!! Απλα περναω φαση σκεψης και ειμαι μπερδεμενος!!!

  10. #40
    Σας ευχαριστω πολυ ολους σας για αυτα που μου ειπατε!!! Με βοηθησατε πολυ!!! Και εγω μεσα μου νιωθω ανετα με αυτο το θεμα!!! Αλλα με προβληματιζει τι θα πει ο ενας και ο αλλος!!! Καλα οπως ειπα θα παω σιγουρα σε ειδικο ψυχολογο οποτε βρω την καταλληλη ευκαιρια!!! Σημερα καθως γυριζα απο το σχολειο με μια φιλη μου που ειμαστε φιλοι πολλα χρονια και ενα αλλο παιδι συμμαθητη μου!! Πολυ καλος φιλος! Καποια στιγμη σταματησαμε σε καποιο σημειο γιατι μιλουσαν οι δυο τους για τα προσωπικα του Σταυρου! Καποια στιγμη το πηρανε στην πλακα και ελεγαν οτι αυτος τα ειχε με αγορι τον Τακη και χωρισανε!!! Και το ελεγαν με τετοια ανεση οτι ο Σταυρος ειναι bi για να δουν την αντιδραση μου!!! Εγω αντεδρασα ψυχραιμα!!! Δεν εδωσα σημασια!!! Και επειτα ελεγαν (στα πλαισια της πλακας ολα αυτα) οτι ο Τακης ειναι πολυ ωραιο παιδι και οτι εχουν το τηλεφωνο του και αν θελω να τον γνωρισω!!! Εγω βεβαια δεν τσιμπησα!!! Επειτα που εφυγα με την φιλη μου στο δρομο μου ελεγε οτι δεν εκαναν πλακα και οτι ο Τακης υπαρχει και οτι πραγματικα τα ειχαν με τον Σταυρο!!! Φανηκε οτι με κοροιδευε!!! Μου ελεγε οτι ο Τακης ειναι ψηλος, καστανοξανθος με γκριζοπρασινα ματια και με ωραιο σωμα και ωραιο χαμογελο!!! Μου ελεγε οτι αν θελω μπορει να μου τον γνωρισει!!! Μετα βεβαια που ειδε οτι δεν τσιμπαω μου ειπε οτι ο Τακης δεν υπαρχει πραγματικα και οτι ο Σταυρος δεν ειναι Γκει και οτι εκαναν μια πλακα!!! Εγω πιστευω αυτο οτι το εκαναν για να με τεσταρουν αν ενδιαφερομαι για το ιδιο φυλλο!!!!!!! Το ξερω οτι ειναι λιγο ακυρο με το ολο θεμα αλλα θελω να με βοηθησετε με την γνωμη σας!!! Ηταν σωστο ολο αυτο? :(

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    Quote Originally Posted by grigoriskal View Post
    Ναι Joann εχεις δικιο!!! Αυτα τα δυο ειναι αυτα που πρεπει να με νοιαζουν πιο πολυ τωρα!!! Απλα περναω φαση σκεψης και ειμαι μπερδεμενος!!!
    Σε παρακαλώ να κάνεις μόνο αυτό, καλό μου παιδί, και να μην εκτίθεσαι ούτε στους γονείς σου, ούτε σε κανέναν, η xrusaki στα 'χει γράψει πολύ καλά... Με τον εαυτό σου θα ψάξεις και θα τα βρεις σιγάααα-σιγά. Μη ΒΙΑΖΕΣΑΙ. ΜΗΝ ΠΙΕΖΕΣΑΙ. Το να μιλάς ευγενικά, να μην είσαι bully ή ν' αργήσεις πολύ καιρό, και χρόνια ακόμα, να έχεις σεξουαλική εμπειρία δεν καθορίζει με τίποτα τη σεξουαλική σου ταυτότητα. Στην ηλικία σου το κύριο μέλημά σου δεν μπορεί να είναι ν' αρχίσεις να ψάχνεσαι για να δεις ...τι σε φτιάχνει, τι σε χαλάει... μην υποβάλλεσαι σε δοκιμασίες για να τεστάρεις τις αντοχές σου... μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου.
    Και ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΙΗΣΟΥ. Δεν είναι εύκολο, θέλει μεγάλη προσπάθεια. Μην μπερδεύεις το ότι μπορεί να είσαι αντικοινωνικός και το αν σε αποδέχονται με τους υποσυνείδητους φόβους σου. Και μεις όλοι εδώ αντικοινωνικοί είμαστε, αν δεν ήμασταν δε θα γράφαμε εδώ...
    Το μόνο που πρέπει να σε απασχολεί είναι να μπορέσεις να σταθείς γερά στα πόδια σου, κοινωνικά και οικονομικά κι όλα τ' άλλα θα βρεθούν...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Quote Originally Posted by Joann View Post
    Σε παρακαλώ να κάνεις μόνο αυτό, καλό μου παιδί, και να μην εκτίθεσαι ούτε στους γονείς σου, ούτε σε κανέναν, η xrusaki στα 'χει γράψει πολύ καλά... Με τον εαυτό σου θα ψάξεις και θα τα βρεις σιγάααα-σιγά. Μη ΒΙΑΖΕΣΑΙ. ΜΗΝ ΠΙΕΖΕΣΑΙ. Το να μιλάς ευγενικά, να μην είσαι bully ή ν' αργήσεις πολύ καιρό, και χρόνια ακόμα, να έχεις σεξουαλική εμπειρία δεν καθορίζει με τίποτα τη σεξουαλική σου ταυτότητα. Στην ηλικία σου το κύριο μέλημά σου δεν μπορεί να είναι ν' αρχίσεις να ψάχνεσαι για να δεις ...τι σε φτιάχνει, τι σε χαλάει... μην υποβάλλεσαι σε δοκιμασίες για να τεστάρεις τις αντοχές σου... μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου.
    Και ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΙΗΣΟΥ. Δεν είναι εύκολο, θέλει μεγάλη προσπάθεια. Μην μπερδεύεις το ότι μπορεί να είσαι αντικοινωνικός και το αν σε αποδέχονται με τους υποσυνείδητους φόβους σου. Και μεις όλοι εδώ αντικοινωνικοί είμαστε, αν δεν ήμασταν δε θα γράφαμε εδώ...
    Το μόνο που πρέπει να σε απασχολεί είναι να μπορέσεις να σταθείς γερά στα πόδια σου, κοινωνικά και οικονομικά κι όλα τ' άλλα θα βρεθούν...
    Joann ειλικρινα συγχαρητηρια για την ωριμωτητα που αντιμετωπιζεις ενα τοσο λεπτο ζητημα..θα συμφωνησω μαζι σου κι επισης γρηγορη να δειχνεις κ λιγο οτι νευριαζεις με τετοιυ ειδους πλακιτσες..τι εισαι για να σε τεσταρουν?κατ αρχην εισαι πανεξυπνος κ τυπακια σαν κ εκεινους τα πουλας κ τ αγοραζεις εφοσον δεν ψαρωσες απο την αρχη αλλα να ξερεις οτι δεν ειναι κ πραγματικοι φιλοι αυτοι..ο πραγματικος φιλος δεν τεσταρει με τετοιου ειδους αηδιες,στεκεται διπλα σου κ σε ρωταει τι ειναι αυτο που σε απασχολει βαθυα μεσα σου..αρχισε να αντιδρας λιγο..τι ειδους πλακιτσα ηταν αυτη..χαχα,γελασαμε ενα πραγμα..τετοιου ειδους ατομα δεν εχουν να σου δωσουν τιποτα μονο να εξαντλουν την ενεργεια σου σε ανουσια θεματα
    φυσικα και δεν ηταν σωστο και μαλιστα ηταν ασχημο ως προς το προσωπο σου..

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    19
    KENO συγκρίνεις δυο εντελώς διαφορετικές καταστάσεις.
    παρεμπιπτόντως στο pride δεν πάνε μόνο gay άτομα.
    όσο για το που περιμένετε να τους δείτε..δεν έχει καμία σημασία. το θέμα είναι ότι έχουν κάθε δικαίωμα αδιαμφισβήτητα να επιλέγουν ακόμα και τέτοια επαγγέλματα αν το επιθυμούν, να το φωνάζουν και να διεκδικούν το δικαίωμα στην έκφραση και στην ίση μεταχείριση στην εργασία και παντού.

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    19
    grigoriskal όσο πιο καλά θα νιώθεις με τον εαυτό σου, τόσο λιγότερο θα σε προβληματίζει τι θα πει ο ένας και ο άλλος. Στο έγραψα ξανά, δούλεψε με τον εαυτό σου, δυνάμωσε μέσα σου και όλα θα πάνε καλά. Κι όπως σου λένε όλοι, μην βιάζεσαι, έχεις πολύ μέλλον μπροστά σου.
    τους φίλους σου εσύ τους ξέρεις καλύτερα και μπορείς να καταλάβεις τους λόγους που κρύβονται από πίσω. Απλά αν είναι όντως καλοί φίλοι όπως λες και δεν ήθελαν να σε κοροϊδέψουν ή κάτι τέτοιο, ίσως χρησιμοποιώντας ένα υποθετικό σενάριο να ήθελαν να σου δείξουν ότι δεν τρέχει κάτι και να σε κάνουν να νιώσεις άνετα και να ανοιχτείς.
    Βέβαια το πότε, που θα πεις και τι είναι καθαρά δικό σου θέμα.

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    κανεις δεν αμφισβητησε να κανει ο καθενας οτι θελει στο κρεβατι του, ουτε ειπα οτι δεν εχουν ισα δικαιωματα. ειπα απλα οτι δεν ενδιαφερονται ολοι να μαθουν τις προτιμησεις του καθενα, κι ετσι δεν χρειαζεται παρελαση ή προκλησεις σαν να ειναι κατι το περιεργο (αν θελουν να σταματησει κι ο ρατσισμος). κι εμενα ανωμαλο μπορεις να με χαρακτηρισεις παντως, τα γουστα μου ειναι παραξενα, και το εχω ξαναπει οτι ισως γουσταρα να παω με τραβελακι. απο εκει και περα δεν εχω προβλημα τοσο με τους gay, ασχετα αν χρησιμοποιω λεξεις σαν το "*********". δε το λεω να τους μειωσω, απλα την προτιμω γιατι ειναι πιο ωμη απ'το απλα gay ή ομοφυλοφιλοι. το παιδι εδω πιστευω οτι πρεπει πρωτα να δοκιμασει, και μετα να αγχωθει και να κομπλεξαριστει τοσο. αν το περιβαλλον που ζουσε ηταν καλυτερο, και ειδικα αν ηταν ανεξαρτητος να κανει οτι θελει, δε νομιζω να προβληματιζοταν. το προβλημα λοιπον δεν ειναι ΤΙ ειναι, αλλα ΠΟΥ ειναι.

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Διαταραγμένη σεξουαλική ταυτότητα!
    By Eva1995 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-04-2012, 01:41
  2. Έχω πρόβλημα με την σεξουαλική μου ταυτότητα
    By dimitris_19 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 32
    Last Post: 30-09-2011, 12:20
  3. Σεξουαλική ταυτότητα/Έρωτας ...
    By lyd9 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 08-07-2011, 15:27
  4. Δεν ξερω τη σεξουαλικη μου ταυτοτηα...
    By kwsta96 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 122
    Last Post: 16-01-2011, 01:43
  5. η σεξουαλικη ταυτοτητα του σημερινου homo sapiens και η σχεση της με την εξουσια της ηδονης
    By what_is_now in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 17-10-2010, 13:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •