Απιστια και απογνωση!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    2

    Απιστια και απογνωση!

    Γεια σας!
    Θα ήθελα να παραθέσω την κατάσταση που επικρατεί στα προσωπικά μου αυτή τη στιγμή και να ακούσω τις απόψεις σας!
    Είμαι με μια κοπέλα εδώ και 2,5 χρονια!Εδω και 3-4 μηνες (περιπου απο το σεπτεμβρη) άλλαξε η συμπεριφορά της!άρχισε να βγαίνει πιο πολύ μόνη της (με προφαση τη δουλειά της) και να με παραμελει αισθητά,σε σημειο αδιαφορίας!!!επειδη αρχισα να καταλαβαινω πως κατι δεν παει καλα,προσπαθουσα με αθεμητους τροπους (παρακολουθηση facebook,κινητου-παντα διακριτικα) να δω τι γινεται!τελικα μπηκα στο facebook μια μερα (αρχες δεκεμβρη) και διαβασα μια συνομιλια με ενα συναδελφο της (ερωτικου περιεχομενου).αξιζει να σημειωσω πως η συνομιλια δεν ηταν απο μια μονο μερα,αλλα απο πολλες!!!δηλαδη, καλημερα, καληνυχτα ματακια,που θα παμε να φαμε κτλ!τα πηρα στο κρανιο και πηγα να τη βρω!μπορω να πω πως την εβρισα ασχημα!επισης μεσα στα νευρα μου πηρα το κινητο του και τον πηρα τηλ μπροστα της(λαθος μου,θεωρω,που πηρα τηλ)!ο τυπος μου ειπε πως τα εχουμε κανονικα 1 μηνα!μην μακρυγορω,την εστειλα απο εκει που ηρθε!3 μερες μετα εμφανιστηκε στο σπιτι μου κλαιγοντας και λεγοντας να τα ξαναβρουμε!μετα απο αρκετη συζητηση τα βρηκαμε και ειπαμε να κανουμε σαν να μη συνεβει ποτε!το περιεργο ομως ξεκιναει απο εδω...μου ζητησε να κανω υπομονη για να τον διωξει ανωδυνα,"με το γαντι" που λεμε!κι αυτο με τη δικαιολογια πως ειναι ανωτερος στη δουλεια και θα της δημιουργησει προβλημα!!!η σχεση μας εμας ομως συνεχιζει κανονικα!!!στην αρ η το δεχτηκα γιατι μου φανηκε λογικο επιχειρημα και γιατι την αγαπαω πολυ!του ζητησε να μην το συνεχισουν αλλα αυτος δεν το δεχτηκε και συνεχιζει να προσπαθει να κρατησει μια επικοινωνια!η κοπελα μου (29 ετων,και εγω το ιδιο) δεν θελει να του πει πως τα ξαναβρηκαμε για να μην σχηματισει αυτος κακη εικονα για αυτη και κανει ζημια στη δουλεια!αυτη η ιστορια κραταει τωρα απο αρχες δεκεμβρη(1,5 μηνα)!Ουσιαστηκα βρεθηκα να ειμαι ο "κρυφος" δεσμος!βρεθηκα να κρυβομαι για να μην καταλαβει πως ειμαστε μαζι!η ηλικια του ειναι 38!πραγματικα δεν ξερω τι να κανω!δεν θελωνα πιεσω την κοπελα μου γιατι την αγαπαω και δεν θελω να τη βλεπω πιεσμενη!αξιζει αραγε η προσπαθεια ή έκανα λάθος που το δέχτηκα (το κερατο και ολα τα συναφη);;;
    Last edited by Idella; 17-01-2012 at 04:58.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    Γεια σου μηχανοβιε
    Μπαίνεις στην απόγνωση λόγου του ότι,πως γίνεται 2,5 χρόνια να τα περνάει το έτσι ε?
    Λογικό είναι όμως rx8 εφόσον βρήκες συζητήσεις ερωτικού περιεχομένου,αναρωτιέμαι γιατί δεν πατάς γκάζι για να φύγεις...?
    Θα μου πείς " την αγαπάω "
    Η σχέση φίλε μου είναι χημεία,εφόσον δεν υπάρχει πλέον αδιαφόρησε και εσύ,και στην τελική φύγε!
    Αν έχεις κάνει λάθος για το ερωτικό θέμα πράγμα που το βλέπω δύσκολο,θα τρέξει να σε βρεί!πράγμα πάλι δύσκολο...
    Και στην τελική απότι βλέπω για να έχεις μπεί και να γράψεις ένα τέτοιο θέμα σημαίνει πως δίνεις στήριγμα στην σχέση σου,μήπως αυτό ειναι λάθος πλεόν ?
    Μήπως η άλλη καλύπτεται με το να έχει ένα στήριγμα και απο την άλλη να κάνει απιστίες?
    Θα ακούσεις και άλλες συμβουλές και όποια σε γεμίζει κράτα την !
    Πάντως μην το ρίχνεις στην απόγνωση φίλε,το κεφάλι ψηλά!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    κατσε γιατι τωρα ειδα την καινουργια επεξεργασια που εκανες

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    Quote Originally Posted by Billyrx8 View Post
    Γεια σας!
    Θα ήθελα να παραθέσω την κατάσταση που επικρατεί στα προσωπικά μου αυτή τη στιγμή και να ακούσω τις απόψεις σας!
    Είμαι με μια κοπέλα εδώ και 2,5 χρονια!Εδω και 3-4 μηνες (περιπου απο το σεπτεμβρη) άλλαξε η συμπεριφορά της!άρχισε να βγαίνει πιο πολύ μόνη της (με προφαση τη δουλειά της) και να με παραμελει αισθητά,σε σημειο αδιαφορίας!!!επειδη αρχισα να καταλαβαινω πως κατι δεν παει καλα,προσπαθουσα με αθεμητους τροπους (παρακολουθηση facebook,κινητου-παντα διακριτικα) να δω τι γινεται!τελικα μπηκα στο facebook μια μερα (αρχες δεκεμβρη) και διαβασα μια συνομιλια με ενα συναδελφο της (ερωτικου περιεχομενου).αξιζει να σημειωσω πως η συνομιλια δεν ηταν απο μια μονο μερα,αλλα απο πολλες!!!δηλαδη, καλημερα, καληνυχτα ματακια,που θα παμε να φαμε κτλ!τα πηρα στο κρανιο και πηγα να τη βρω!μπορω να πω πως την εβρισα ασχημα!επισης μεσα στα νευρα μου πηρα το κινητο του και τον πηρα τηλ μπροστα της(λαθος μου,θεωρω,που πηρα τηλ)!ο τυπος μου ειπε πως τα εχουμε κανονικα 1 μηνα!μην μακρυγορω,την εστειλα απο εκει που ηρθε!3 μερες μετα εμφανιστηκε στο σπιτι μου κλαιγοντας και λεγοντας να τα ξαναβρουμε!μετα απο αρκετη συζητηση τα βρηκαμε και ειπαμε να κανουμε σαν να μη συνεβει ποτε!το περιεργο ομως ξεκιναει απο εδω...μου ζητησε να κανω υπομονη για να τον διωξει ανωδυνα,"με το γαντι" που λεμε!κι αυτο με τη δικαιολογια πως ειναι ανωτερος στη δουλεια και θα της δημιουργησει προβλημα!!!η σχεση μας εμας ομως συνεχιζει κανονικα!!!στην αρ η το δεχτηκα γιατι μου φανηκε λογικο επιχειρημα και γιατι την αγαπαω πολυ!του ζητησε να μην το συνεχισουν αλλα αυτος δεν το δεχτηκε και συνεχιζει να προσπαθει να κρατησει μια επικοινωνια!η κοπελα μου (29 ετων,και εγω το ιδιο) δεν θελει να του πει πως τα ξαναβρηκαμε για να μην σχηματισει αυτος κακη εικονα για αυτη και κανει ζημια στη δουλεια!αυτη η ιστορια κραταει τωρα απο αρχες δεκεμβρη(1,5 μηνα)!Ουσιαστηκα βρεθηκα να ειμαι ο "κρυφος" δεσμος!βρεθηκα να κρυβομαι για να μην καταλαβει πως ειμαστε μαζι!η ηλικια του ειναι 38!πραγματικα δεν ξερω τι να κανω!δεν θελωνα πιεσω την κοπελα μου γιατι την αγαπαω και δεν θελω να τη βλεπω πιεσμενη!αξιζει αραγε η προσπαθεια ή έκανα λάθος που το δέχτηκα (το κερατο και ολα τα συναφη);;;
    rx8....
    Υπάρχουν 2 εκδοχες
    η 1 ειναι αυτα που θελεις να ακουσεις .....
    η 2 δευτερη ειναι αυτα τα πραγματα που ισχυουν .....
    Ποια απο της 2 επιλεγεις φιλε μου?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    403
    Rx8 Λοιπον θα πιασω την 2 δευτερη εκδοχη φιλε μου,να ξερεις οτι δεν μπορω να εκφρασω ελευθερα αυτο που θελω να πω...Επειδη κραταμε μια ισορροπια μεσα στο Forum
    Καταρχας το θεμα ( με απατησες και θα το ξεχασω ) δεν υπαρχει,ξερεις πολυ καλα πως μεσα σου θα σε τρωει μερα με την μερα....
    Αλλα πες φιλε μου στην τελικη ριχνεις μαυρη πετρα και προχωρας στην σχεση σου....
    Τι θα γινει αν τα πραγματα γινουν πιο μυστικα ?
    Τι θα γινει αν προσπαθησουν να μην την ξαναπατησουν ?
    Αν εισουν εσυ στην θεση της,θα σε δεχοταν πισω?
    Και στο θεμα απιστιας....1 φορα αρκει καποιος για να το ξανακανει...

    Τι σε εμποδιζει να προχωρησεις?Η αγαπη ε?
    Πολλοι ειμαστε αυτοι που την πατησαμε οπως ακριβως εσυ φιλε!
    Και ειμαστε πιο πολλοι αυτοι που μετανιωσαμε στο οτι δεν ειπαμε " αντε γεια "

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Billyrx8 εγω στην θεση σου θα της ελεγα:Λοιπον θελω να χωρισουμε προσωρινα μεχρι να αποφασισεις τι θελεις να κανεις και αν και εφοσον χωρισεις οριστικα με τον αλλον τοτε τα ξανασυζηταμε.

    Ειλικρινα το να σε εχει εσενα κρυφα γιατι και καλα ο αλλος ειναι ανωτερος στην δουλεια κλπ μου φαινονται κουραφεξαλα.
    Αν ηταν ετσι γιατι εμπλεξε εξ αρχης μαζι του?
    Βασικα στην θεση σου θα χωριζα οριστικα αλλα λογω του οτι δεν γνωριζω την κοπελα δενμπορω να σου προτεινω κατι τετοιο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    συμφωνω με την μπετ.
    ειναι κουραφεξαλα τα περι ανωτερου.
    τι θελει να πει δλδ, οτι του εκατσε για να μην χασει την δουλεια της? και τον ελεγε "ματακια?"
    εφοσον δεν την εκβιασε για να του κατσει, ουτε και τωρα την εκβιαζει.
    αυτος ειναι πιο εκτεθιμενος απο αυτην στην δουλεια, εφοσον ειναι ανωτερος της.
    απλα θελει την ασφαλεια της σχεσης σας, αλλα και να συνεχισει με την δευτερη.
    στην θεση σου δεν θα το δεχομουν να γινω η κρυφη σχεση.
    το αν θα δεχτεις το κερατο, ειναι δικο σου θεμα και του ποσο πιστευεις οτι μπορεις να το ξεπερασεις.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Για μένα όλοι οι άνθρωποι έχουμε αδυναμίες, και ο χειρότερος μλκας-σμενη μια ευκαιρία τη δικαιούται. Δώστης μια, εγω στη θέση της δικιά σου βρέθηκα κ την ευκαιρία ποτέ δεν μου την έδωσαν, κ πόνεσα πολυ

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    athens
    Posts
    4
    Billy το κίνητρο της απιστίας ποιο ήταν?
    Αυτό ψάξε πρώτα.
    Τι σημαίνει ανώτερος, τι σημαίνει συνάδελφος και λοιπές κουταμάρες?

    Και τι σημαίνει σε κρύβει?

    Ποιόν υπολογίζει?
    Εσένα ή αυτόν?

    Δεν ήξερε που εμπλεκε?
    Στο χωριό μου λένε:
    "Ο ποντικός δεν λερώνει μέσα στην φωλία του"
    Ούτε αυτό δεν σκέφτηκε...

    Καταλαβαίνω ότι την αγαπάς, αλλά...

    Και τι σημαίνει "το ξεχάσαμε"?
    Απλά δεν το αναφέρετε... δεν ξεχνιούνται αυτά.
    Θα επανέλθει...

    Για ψάχνε σιγά σιγά για την πόρτα...

    Γνώμη μου παντα... εεε?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    και λιγα της εκανες ο αντρας μου θα μας ειχε γ@@@@ει και τους δυο..ακου φιλε οσα περιθωρια της δινεις τοσα θα σου κανει.η φιλη σου εχει καταβολευτει με αυτες τις δικαιολογιες που σου πασαρει και αν ηταν ο δικος μου επιτοπου θα με εβαζε να ζητησω παραιτηση για να συνεχισουμε να ειμαστε μαζι κ μην φοβασαι μην την χασεις τι να την κανεις με αυτα τα δεδομενα?τουλαχιστον θα κερδισεις την αξιοπρεπεια σου.ουσιαστικα σε κοροιδεψε και το συνεχιζει.ο τυπος πρεπει να σταματησει να την βλεπει τελος..ασε που για να γυρισει κλαιγοντας την καιει και να μην σε χασει,αρα για ψηστην λιγο δικια σου ειναι αμα το χειριστεις σωστα..ψηστην απλα.μην γατζονεσαι επανω της...βαλε κανεναν φιλο να σε παρει με αποκρυψη οταν εισαι μαζι της κ αστο να χτυπησει μην το σηκωνεις αμα το σηκωσει αυτη συνενοησου να της το κλεισει...θα λυσαξει!γυναικειες π@@@@@@@ς ειναι αυτα αλλα οσο χαζα κ παιδικα κ αν σου φανουν πιανουν...αν δεν νιωσει οτι σε χανει θα την χασεις εσυ..οι γυναικες θελουν αντρες διπλα τους οποιαδηποτε ανασφαλεια σου θα τρεφει την βολη της και θα την ωθει στο να σε κανει υποχειριο...στα λεω ως γυναικα λιγο χοντρα σορυ..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    ποτε μην κρινεις αν δεν ξερεις ακριβως τι εγινε...γιατι το κανε τα αιτια που το κανε σε τι φαση ητανε .............η ζωη κι ο χαρακτηρας των ανθρωπων ειναι πολυ μυστηρια σεναρια..
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    συγνωμη αν φανηκε οτι κρινω..σιγουρα θα ειχε καποιους λογους αλλα καλο θα ηταν να συζηταμε με τον ανθρωπο μας τους προβληματισμους μας πριν κοιταξουμε να καλυψουμε τα κενα μας μεσα απο καποιον αλλον..αν τοτε δεν μπορουμε να λυσουμε το προβλημα γνωμη μου ειναι οτι χωριζουμε και παμε με οποιον θελουμε ως ελευθεροι..και παλι μπορεις να συγχωρεσεις καποιον που εφτασε εκει αλλα με επιφυλαξεις γιατι αυτην την καλοσυνη μπορει να την εκμεταλευτουν ξερεις..να μην κρινουμε και να κατανοουμε χωρις να σημαινει οτι πρεπει να γινομαστε θυματα νομιζω για να ειναι καλα οι αλλοι..και αυτο που εμαθα απο την ζωη μου ειναι οτι αυτος που λυπαται καταντα ο λυπουμενος..πρεπει να κατανοουμε οσο μας κατανοουν...να σεβομαστε και τον εαυτο μας για να μας σεβονται...με σεβασμο σου εγραψα τα παραπανω εν λογο...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    2
    Ευχαριστω πολυ για το χρόνο που αφιερωσατε εστω για να διαβασετε το προβλημα μου!
    Δυστυχως εχω ως αρχη να μην φευγω στα δυσκολα και να προσπαθω!η πιο ευκολη λυση(και συναμα η πιο δυσκολη) ειναι να φυγω!πραγματικα θελω να δω τι σκεφτεται...πως το σκεφτεται...!από την αλλη βεβαια καταλαβαινω απολυτα τη θεση ορισμενων "φυγε μακρια"!ειμαι ο ορισμος του μπερδεμενου εγκεφαλου!ισως γιατι μου ειναι πολυ δυσκολο να πιστεψω πως τα ονειρα που καναμε δεν θα πραγματοποιηθουν!
    Παντως ευχαριστω πολυ και παλι!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Quote Originally Posted by Billyrx8 View Post
    Ευχαριστω πολυ για το χρόνο που αφιερωσατε εστω για να διαβασετε το προβλημα μου!
    Δυστυχως εχω ως αρχη να μην φευγω στα δυσκολα και να προσπαθω!η πιο ευκολη λυση(και συναμα η πιο δυσκολη) ειναι να φυγω!πραγματικα θελω να δω τι σκεφτεται...πως το σκεφτεται...!από την αλλη βεβαια καταλαβαινω απολυτα τη θεση ορισμενων "φυγε μακρια"!ειμαι ο ορισμος του μπερδεμενου εγκεφαλου!ισως γιατι μου ειναι πολυ δυσκολο να πιστεψω πως τα ονειρα που καναμε δεν θα πραγματοποιηθουν!
    Παντως ευχαριστω πολυ και παλι!
    εγω παντως δεν σου λεω να φυγεις στ αληθεια..οσο φυσικα ειναι στο χερι σου να μην το κανεις,απλα αστην να νιωσει πως θα ηταν αν το εκανες..να νιωσει οτι σε χανει..ισως αυτο της ξυπνησει καποια αισθηματα για εσενα..ξερεις οταν χανουμε κατι λενε καταλαβαινουμε την αξια του..εξαλλου με τον αλλο τροπο προσπαθησες..το μηλιτο και τις ευκαιριες...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    εχω βρεθει απλα στη 8εση της κοπελας και απο θυτης ευκολα γινεσαι θυμα..η γραμμη ειναι πολυ λεπτη για καποιους εγκεφαλους...για καποιους ανθρωπους οι τυψεις ειναι χειροτερες απο το να "φανε κερατο"
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Απιστία
    By chris_663 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 15-06-2011, 18:16
  2. απιστια
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 21-04-2011, 19:07
  3. απιστια...
    By bunny in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 275
    Last Post: 29-05-2010, 01:37
  4. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 21:43
  5. απιστία
    By eliot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 18-07-2006, 20:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •